Eylemin Kirali

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

@slim_38 güzel yazmişsin kardeşim,

Geziyi savunan birçok arkadaşim artik gerçek amaci gördü bunu görmek istemeyenleri anlarimda hem görmek istemeyip hemde memleket sevdalisiyim diyenleri anlayamiyorum.

Kimse protesto yapamazsin demiyor, Geziye karşı çıkanlar yakıp yıkmanin karşısında, peki geziye destek verenler nasıl savunuyor ?

+Evet yakıp yıkanlar vardi ama azınlıktaydi, (Bu tamamen küçümseyerek hasarı nomalleştirme çabasi)
    -Madem azınlıktaydı canım kardeşim neden çoğunlukta olan duyarlı kesim aralarindaki yakıp yıkanlarin önüne geçemedi ?  Odtü deki eylemlerde Polisin tutumunu ve Gezici Chp milletvekillerinin çaresizliğini görebilrisiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=Ykf6-eGY-XE     

13:58  15:15  dakikalar arasi

Ne söylediğin değil nasıl söylediğin önemlidir. adam gibi yapılan eyleme ses çıkartanı dışlar bu toplum.

basit bir örnek http://www.youtube.com/watch?v=MhZtyO9xJ10   bakın hanım abla gayet medeni bir şekilde protesto etmiş.  bu hanımkız kendini geziciler gibi tezgahi yıksa camı çerçeveyi indirse daha mi haklı olacakti ??

birde büyük pencereye bakamayanlar var bölgenin durumu esadin istihbarat şefinin türkiye için "karıştırın" söylemi ve hatayda patlak veren bomba ve arkasindan gelen eylemler yakıp yıkmalar. bakiyoruz malesef bu eylemlerde başı çeken vatandaşlarimiz alevi ölen 5 gençteki malesef alevi.

şimdi hemen birisi mezhepcilik yaptiğimi ortaya atacak ama bu mezhepcilik değil gerçektir. Mezhepcilik yapan birisi varsa o da alevi vatandaşlari sokağa dökmeye çalişan türk şebbiasıdır.. biraz düşünme yetisi olan bir insan;

+yabanci basının kışkırtmalarini
    +türkiye ile uzaktan yakından alakasi olmayan insanlarin Gezicilere nasıl gaz verdiğini,
    +Gezi platformu adı altinda birleşen insanlarin aylardir ingiltere ve almanyanin karşı çıktığı türkiye üzerinde baskı yapmaya çaliştiği, 3. köprü, 3. havalimani, kanal istanbul'a karşı çıkmasi
    +suriyede ve mısırda 1 saat yayın yapmayan  kanallarin istanbulda 8 saat araliksiz yayın yapmasini.
    +OTPOR ve CANVAS örgütü taktiklerini
    +bazi kişilerin hesabına nereden geldiği belli olmayan 20 bin dolar aldiğini
    +gezi parkına gelen pizzalarin hesaplarinin meksikadan ödenmesi
    +gezi parkına nerden belli olayan kasa kasa biraların yığılmasi

Ki en mühimi Olimpiyat komitesine yazılan "olimpiyatlari türkiyede yapmayin" dilekçesi..

insan olmanin hakkını verenler yeni düşünebilenler bu sorulari kendilerine sorarlar

He düşünmekten yoksun olan arkadaşlarda kendilerine ezberletilen  KÖMÜRCÜ, MAKARNACİ, GEMİCİK, TAYYIBIN ASKERLERI, FETONUN ...  Türkiye Cumhiriyetinin başbakanina Her platformda şahsina ve ailesine sinkafli küfür eder.                                                                            Iktıdarı bu kelimeleri kullanmadan eleştiren bir gezici görmedim henüz.

Fikir üretemeyen beyinler malesef Küfür üretir..     konuşan herkes küfür edebilir.  ama düşünen hiç kimse küfür etmez.  

bazılarida @ataturkcu1 arkadaş gibi kendisi gibi düşünmeyen insanlara cevap verecek bilgi birikimine sahip değildir onlarda "sizin gibi insanlarla ayni havayi solumaktan tiksiniyorum" der.

Ayrıca Bu memleket sevdalisi geçinenlerin Türkiyenin yakın tarihini okumadiklari çok açıktır. bugün Gezicilerin karşısına Sağ cenah çıkmadiysa Tarihi okuduklarindan darbe piyesinin nasıl olgunlaştiğindan haberdar olduklari içindir. (Devlet bahçeliyede devlet adami gibi Geziye destek vermediği için teşekkür ederim.) ama sağ cenahin bilmediğini Sol cenah iyi biliyor. mağdur edebiyatini yapmasini

ve kemalist geçinen arkadaşlar  kalıpsal bakiyor, gördüklerine değil bağzı şer ocaklarin kalemlerine onlardan duyduklarina inaniyor şöyleki Çatıdan düşen çekilen  Ahmet atakanin (ailesi bile kabullendi çatıdan düştümü itildimi araştirilsin diyorken)  videosunun altina Ahmet düşmedi polis vurdu yazabilecek kadar görüyor.

yNsr tarafından 15/Eyl/13 14:10 tarihinde düzenlenmiştir

In every job there is a no
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Abi şimdi şöyle bir gerçek var ki gezide verilmek istenen mesaj verilemedi gezi parkı boka sardı.

Herkes gezi parkı olaylarının sadece ağaçlar için olmadığını anladı tamam.Tayyibin sert ve din bazlı politikası protesto edildi bu da tamam.

Ama bundan başka tek bir ağızdan çıkan mesaj yoktu.Vali adamları gece yemeğe topladı ama orda kimse tek bir ağızdan şunlar şunlar istediklerimiz bile diyemediler.

Eşcinsellerle aynı ortamda protesto yapıldı yani eşcinseller toplumda kabul edilsin falan dendi o tamam.Ama PKK lılarla aynı ortamda protesto yapıldı apo resminin yanına Atatürk resmiyle pozlar verildi o zaman işin ciddiyeti ve anlamı kalmadı.Bide üstüne komunist guruplar işin tuzu biberi oldu.

Zaten ondan sonra iş tayyibin politikası değilde o dtplilerin bizde anadilde eğitim istiyoruz,uludere olaylarının failleri ortaya çıksın şovlarına dönüştü.Ne bileyim direk halkı polise karşı doldurmaya yönelik yüzlerce yalan görüntü paylaşıldı internette.Başına saksı düşse bayılan adamlar polis gazından öldü dendi vs.Polisin müdahalesi çok sertdi ama polis 1 yapsa gezicler 5 gösterdiler.Ondan sonra sadece atraksyon için oraya gelmiş tayfa sağa sola saldırdı kamu malına zarar verdi bide üstüne diğer geziciler tarafından " ne olcak yee biz zaten vergisini veriyoruz bunların" saçma savunması yapıldı

Ben bir Atatürk sever olarak ordaki insanlardan son zamanlarda utanmaya başlamıştım.

Bide ordaki herkes kendini zeki,Atatürkçü,yenilikçi olarak niteliyor ama bir şu protestoyu bile eline ayağına bulaştırdılar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Abi şimdi şöyle bir gerçek var ki gezide verilmek istenen mesaj verilemedi gezi parkı boka sardı.

Herkes gezi parkı olaylarının sadece ağaçlar için olmadığını anladı tamam.Tayyibin sert ve din bazlı politikası protesto edildi bu da tamam.

Ama bundan başka tek bir ağızdan çıkan mesaj yoktu.Vali adamları gece yemeğe topladı ama orda kimse tek bir ağızdan şunlar şunlar istediklerimiz bile diyemediler.

Eşcinsellerle aynı ortamda protesto yapıldı yani eşcinseller toplumda kabul edilsin falan dendi o tamam.Ama PKK lılarla aynı ortamda protesto yapıldı apo resminin yanına Atatürk resmiyle pozlar verildi o zaman işin ciddiyeti ve anlamı kalmadı.Bide üstüne komunist guruplar işin tuzu biberi oldu.

Zaten ondan sonra iş tayyibin politikası değilde o dtplilerin bizde anadilde eğitim istiyoruz,uludere olaylarının failleri ortaya çıksın şovlarına dönüştü.Ne bileyim direk halkı polise karşı doldurmaya yönelik yüzlerce yalan görüntü paylaşıldı internette.Başına saksı düşse bayılan adamlar polis gazından öldü dendi vs.Polisin müdahalesi çok sertdi ama polis 1 yapsa gezicler 5 gösterdiler.Ondan sonra sadece atraksyon için oraya gelmiş tayfa sağa sola saldırdı kamu malına zarar verdi bide üstüne diğer geziciler tarafından " ne olcak yee biz zaten vergisini veriyoruz bunların" saçma savunması yapıldı

Ben bir Atatürk sever olarak ordaki insanlardan son zamanlarda utanmaya başlamıştım.

Bide ordaki herkes kendini zeki,Atatürkçü,yenilikçi olarak niteliyor ama bir şu protestoyu bile eline ayağına bulaştırdılar.

Hay ağzına sağlık ilk gün yapılan polis şiddetine herkes karşıydı, bununda araştirilmasi gerekiyor polislerin arasindada provakasyon yapanların olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurmasi gerekiyor emniyetin,  sonrasi tamamen bazi örgütlerin karargahlarinda Mayıs sıcak gececek toplantilarina hizmet etti. gezi eylemleri yapılırken yırtındık ama kimse dinlemedi herkes eyleme kilitlendi.  

polisler yapti vb. şeyler farkli algi yaratir polisin görevi izinsz toplanan kalabaliği kontrol altinda tutmaktir bununda güvenlik gerekçeleri vardir. şöyle diyeyim polis orada olmasa ve orada kalabalikta bir bomba patlatsalar ya da birisini bıçaklasalar sorumlu kim olacak ?? bugün orada polisi istemeyen kitle 360 derece çark edip polis neden orada yoktu istihbarat uyuyormu vb. itamlarda bulunacakti yani amaç öylede olsa böylede olsa polisi itibarsizlaştirmak.

poliste kontrol edemediği kalabaliği mecburen dağıtmak zorundadir. yok biber gazi tanzikli su vb orantisiz güç kullaniyor gibi zırvalarada tek bir soru soruyorum ve hiç birisinden cevap alamiyorum malesef.. hemen laf çeviyorlarlar kıvırıyorlar

soru şu Sen emniyet müdür olsan  komuta sende olsa ortaliği yakan yıkap polise molotof, havai fişek demir bilye atan bu kalabaliği nasıl dağıtırsın ??   önce kıvırmaya çalişiyorlar sonra süklüm büklüm ola ola su sıkardim, biber gazi kullanirdim noktasina geliyorlar içten içe ama bu gerçekle yüzleşmek işlerine gelmiyor. bu gerçekle yüzleşseler polisi nasıl itibarsizlaştiracaklar ??
     onlarda biliyorlar ki türk polisinin yaptığı bu müdehale en hafif müdehaledir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Hay ağzına sağlık ilk gün yapılan polis şiddetine herkes karşıydı, bununda araştirilmasi gerekiyor polislerin arasindada provakasyon yapanların olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurmasi gerekiyor emniyetin,  sonrasi tamamen bazi örgütlerin karargahlarinda Mayıs sıcak gececek toplantilarina hizmet etti. gezi eylemleri yapılırken yırtındık ama kimse dinlemedi herkes eyleme kilitlendi.  

polisler yapti vb. şeyler farkli algi yaratir polisin görevi izinsz toplanan kalabaliği kontrol altinda tutmaktir bununda güvenlik gerekçeleri vardir. şöyle diyeyim polis orada olmasa ve orada kalabalikta bir bomba patlatsalar ya da birisini bıçaklasalar sorumlu kim olacak ?? bugün orada polisi istemeyen kitle 360 derece çark edip polis neden orada yoktu istihbarat uyuyormu vb. itamlarda bulunacakti yani amaç öylede olsa böylede olsa polisi itibarsizlaştirmak.

poliste kontrol edemediği kalabaliği mecburen dağıtmak zorundadir. yok biber gazi tanzikli su vb orantisiz güç kullaniyor gibi zırvalarada tek bir soru soruyorum ve hiç birisinden cevap alamiyorum malesef.. hemen laf çeviyorlarlar kıvırıyorlar

soru şu Sen emniyet müdür olsan  komuta sende olsa ortaliği yakan yıkap polise molotof, havai fişek demir bilye atan bu kalabaliği nasıl dağıtırsın ??   önce kıvırmaya çalişiyorlar sonra süklüm büklüm ola ola su sıkardim, biber gazi kullanirdim noktasina geliyorlar içten içe ama bu gerçekle yüzleşmek işlerine gelmiyor. bu gerçekle yüzleşseler polisi nasıl itibarsizlaştiracaklar ??
     onlarda biliyorlar ki türk polisinin yaptığı bu müdehale en hafif müdehaledir.

"türk polisinin yaptığı bu müdehale en hafif müdehaledir."

Nasıl en hafif müdahale aga? Göstericilerin ağzına sıçtılar ve  içlerinde çok ibine polislerde vardı hepsi öyle olmasada.Adamı tutup döveni mi ararsın üzerine gaz fişeği atan mı ararsın dururp dururken millete su sıkan falan.Terör eylemlerinde bile böyle müdahale olmadı son 10 senede.

Yani ayarı tutturamamak bizim milletin suçu.Ya polis en hafif müdahaleyi yaptı diye taraf olup yalan söleyecen yada her polis adam öldürmeye çalışıyordu canımızı zor kurtardık diye taraf olup yalan söyleyecen.

Objektif olmak gerek.Neyse o söylenir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

artık kimse bunlara laf anlatmaya bile çalışmıyor :D boşverin dostlar elinizi boşuna yormayın zaten zerre bir bilgi belirtisi yok konusmalarda. kendi kendilerine çalıp oynasınlar

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    edit
    u235 tarafından 15/Eyl/13 17:28 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

yazıyi okuduysan ilk müdehale yapan polislerin çadır yakanlarin provakatör olabileceğini söyledim araştirilmasi gerekiyor. provakasyon dediğin olayda zaten öyle tek tarafli olmaz iki taraftada adamin olur birisi birşey yapar, öbürü onlar şunu yapti diye dayanak almasi gerekiyorki milleti gaza getirip ortaliği birbirine katsin.  ilk gün haricinde yapılan hiçbir müdehale gereksiz yere yapılmamiştir.  polis durduk yere kimseye tanzikli su ve biber gazı atmaz. ilk kim saldiriyor basit örnek.

http://www.youtube.com/watch?v=Ykf6-eGY-XE  13:55   15:15  dakikalar arasina bakarsan konuşan kel ve kadın Chp millet vekili.

peki sen cevap ver o zaman cevabını kimseden alamadiğim soruya. Sen emniyet müdür olsan  komuta sende olsa ortaliği yakip yıkan polise molotof, havai fişek demir bilye atan bu kalabaliği nasıl dağıtırsın ?? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı

yazıyi okuduysan ilk müdehale yapan polislerin çadır yakanlarin provakatör olabileceğini söyledim araştirilmasi gerekiyor. provakasyon dediğin olayda zaten öyle tek tarafli olmaz iki taraftada adamin olur birisi birşey yapar, öbürü onlar şunu yapti diye dayanak almasi gerekiyorki milleti gaza getirip ortaliği birbirine katsin.  ilk gün haricinde yapılan hiçbir müdehale gereksiz yere yapılmamiştir.  polis durduk yere kimseye tanzikli su ve biber gazı atmaz. ilk kim saldiriyor basit örnek.

http://www.youtube.com/watch?v=Ykf6-eGY-XE  13:55   15:15  dakikalar arasina bakarsan konuşan kel ve kadın Chp millet vekili.

peki sen cevap ver o zaman cevabını kimseden alamadiğim soruya. Sen emniyet müdür olsan  komuta sende olsa ortaliği yakip yıkan polise molotof, havai fişek demir bilye atan bu kalabaliği nasıl dağıtırsın ??  

Ne yazmışım tekrar oku.Adamın suratına kafasına gözüne gaz fişeği atıp sakat bırakıyorlar diyorum hala ne anlatıyon.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

şu konuya bile melih reyiz karışmış :|

Boş İşler Uzmanı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı

hocam daha fazla tartışmaya grmiycen bunlarla faşizm yandaşı atatürkü kötülemeye çalışanlar amk bugün biz bugünlere gelebildiysek bu adama borçluyuz siz ne kadar atatürk mason gibi şeyler desenizde bu hiçbirşeyi değiştirmiycek

sanki biz göktürkten osmanlıdan övünmüyoruz jo black hocam galiba tek türk kendinizi sayıyorsunuz 

çapulcuların hepsi tabi ateist ve türk düşmanıdır

:) sen toptan yanlış anlamışsın. her içinde atatürk geçeni olumlu/olumsuz algılama. önce ne yazdığımı idrak et. atatürk mason demedim, lakin olabilir de. ama bana ne? ister putperest olsun, ister mason olsun, ister yahudi olsun. ben icraatine bakarım. dini kendinedir o beni ilgilendirmez.

demek istediğim her tarih ya da siyaset konusu açıldığında hep atatürkten ya da osmanlıdan bahsediliyor. sen hiç 32bin yıl öncesine ait olabilecek türk izlerini duydun mu?

10 15 gün önce 3. büyük yazıtımız çıktı duydun mu?

@BalTurk: kitap biraz karışık. bir çok kitap, atatürkün araştırması ve amerikaya gönderilen özel görev için gönderilen araştırmacı ile olan mektuplaşmalar falan var. kendin oku anla. benim sana anlatacaklarım o kitapta asıl anlatılmak istenen olmayabilir, kitap hakkında önyargın oluşmaması için birşeyden bahsetmicem, kendin oku anla ondan sonra tartışabiliriz o kitap hakkında..

Toplam Hit: 10057 Toplam Mesaj: 82