folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Geforce Now : Türkiye'de

Geforce Now : Türkiye'de

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

https://www.theverge.com/2021/3/18/22336600/nvidia-geforce-now-price-tier-cloud-gaming-subscription

Nvidia bu seferde 5 dolardan 10 dolara yükselteceğini açıklamış. Senelik alırsanız 100 dolar.

Adamlar resmen potansiyeli olan bir servisi zorla çöp etmek istiyor. Abi tamam Steam'deki tüm oyunları desteklersin o zaman ne istersen verilir ama bir kaç tane oyun için aşırı yüksek rakam.

ABD de enflasyon deli gibi artacak. Adamlar pandemi sebebiyle 3 trilyon dolar para bastı. Galiba bu kadar büyük paranın dolaşıma sokulması son 100 yıl içinde ilk defa olan bir şey. O kadar para dağıtıldı ki ABD deki insanlar parayı harcayacak yer bulamıyor gitti herkes teknolojik aletlerini yeniledi çip krizine girdi dünya, hatta Bitcoin'in yükselmesinin en büyük nedenlerinden biri bu. Demokratlar güya pandemide fakir halkımıza destek olalım diyorlar. Gerizekalılar dünyanın dengesiyle oynadılar gidip yıllık 75000 dolar altında kalan herkese 1400 dolar çek vererek. Adamlar rahat yaşamaya o kadar alışmış ki pandemi bizi hiç etkilemesin istiyorlar.

ABD merkezli servisler kullanan varsa zam geleceği kesin gibi. Teknolojik bir şey alacaksanız da bir an önce almaya çalışın. Dolardaki bu enflasyonun Euro nun değerini arttıracağını düşünüyorum. Tabi ki dolar enflasyonu TL deki gibi %30 vb. olmaz ancak %10 a yaklaşacağını düşünüyorum. Böyle olunca da TL deki enflasyon %10 * 7.5 , %75 lere kadar çıkabilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Fazla dolar basılması Amerika için kötü ama bizim için iyi olur bence. 2008'de Amerika krize girip fazla fazla dolar basınca dolar o dönemlerde 1 dolar 1 lira olur mu tartışmaları vs olurdu televizyonda. Bu böyle 2013 yılına kadar gitti sonrasında Amerika dolaşımdaki fazla dolarları piyasadan çekip imha etmeye başladı. 2013 yılından itibaren dolar kuruna bakın devamlı yükseldiğini görürsünüz.

Amerika virüsten önce tam 1 trilyon doları yakacağını açıklamış.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/abd-1-trilyon-dolari-yakiyor-40991853

Özellikle elektronik ürünlerin fiyatı düşer. Hatta 15-20 sene önceki gibi elektronik ürünler bence yine direk dolar üstünden satılsın. Yazıcıoğlu-Doğubank iş hanına gidip bilgisayarcılardan katologtan donanım beğenirdik hemen dükkan sahibi listedeki dolar fiyatını o günün kuruna çarpıp satardı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

https://www.theverge.com/2021/3/18/22336600/nvidia-geforce-now-price-tier-cloud-gaming-subscription

Nvidia bu seferde 5 dolardan 10 dolara yükselteceğini açıklamış. Senelik alırsanız 100 dolar.

Adamlar resmen potansiyeli olan bir servisi zorla çöp etmek istiyor. Abi tamam Steam'deki tüm oyunları desteklersin o zaman ne istersen verilir ama bir kaç tane oyun için aşırı yüksek rakam.

ABD de enflasyon deli gibi artacak. Adamlar pandemi sebebiyle 3 trilyon dolar para bastı. Galiba bu kadar büyük paranın dolaşıma sokulması son 100 yıl içinde ilk defa olan bir şey. O kadar para dağıtıldı ki ABD deki insanlar parayı harcayacak yer bulamıyor gitti herkes teknolojik aletlerini yeniledi çip krizine girdi dünya, hatta Bitcoin'in yükselmesinin en büyük nedenlerinden biri bu. Demokratlar güya pandemide fakir halkımıza destek olalım diyorlar. Gerizekalılar dünyanın dengesiyle oynadılar gidip yıllık 75000 dolar altında kalan herkese 1400 dolar çek vererek. Adamlar rahat yaşamaya o kadar alışmış ki pandemi bizi hiç etkilemesin istiyorlar.

ABD merkezli servisler kullanan varsa zam geleceği kesin gibi. Teknolojik bir şey alacaksanız da bir an önce almaya çalışın. Dolardaki bu enflasyonun Euro nun değerini arttıracağını düşünüyorum. Tabi ki dolar enflasyonu TL deki gibi %30 vb. olmaz ancak %10 a yaklaşacağını düşünüyorum. Böyle olunca da TL deki enflasyon %10 * 7.5 , %75 lere kadar çıkabilir.

Bu hesap yanlış.

Dolardaki yüzde onu niye çarpıyorsun ki

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Fazla dolar basılması Amerika için kötü ama bizim için iyi olur bence. 2008'de Amerika krize girip fazla fazla dolar basınca dolar o dönemlerde 1 dolar 1 lira olur mu tartışmaları vs olurdu televizyonda. Bu böyle 2013 yılına kadar gitti sonrasında Amerika dolaşımdaki fazla dolarları piyasadan çekip imha etmeye başladı. 2013 yılından itibaren dolar kuruna bakın devamlı yükseldiğini görürsünüz.

Amerika virüsten önce tam 1 trilyon doları yakacağını açıklamış.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/abd-1-trilyon-dolari-yakiyor-40991853

Özellikle elektronik ürünlerin fiyatı düşer. Hatta 15-20 sene önceki gibi elektronik ürünler bence yine direk dolar üstünden satılsın. Yazıcıoğlu-Doğubank iş hanına gidip bilgisayarcılardan katologtan donanım beğenirdik hemen dükkan sahibi listedeki dolar fiyatını o günün kuruna çarpıp satardı.

Fazla dolar basılmasının etkisi o doların gittiği yere bağlı. 2008 zamanlarında basılan dolar Türkiye, Polonya, Macaristan vb. gibi ekonomisi gelişmekte olan ülkelere akmıştı. Hatırlarsanız o zamanlar Türkiye'ye yurtdışından çok marka gelmişti. O zamanlar bu ekonomisi gelişmekte olan ülkelere yapılan yatırımla bu ülkelerin yakın gelecekte Almanya vb. seviyelerine geleceği varsayılıyordu. Tabi ki bu gerçekleşmedi ve artık kimse üçüncü dünya ülkelerine yatırım yapmak istemiyor çünkü ne olacağı kestirilemiyor. Türkiye'de darbe yapılmaya çalışıldı, Polonya'da LGBT düşmanı biri ülkeyi yönetiyor, Macaristan'da yönetime gelen Orban ülkedeki Soros'un üniversitesine karşı savaş açtı vb.

Artık fazla para stock market'e ve kriptopara ya akıyor. Bu iki yere akan para da gerçek bir yatırım olmadığı için balon oluşturuyorlar. Bu oluşan balonlar da tarih boyunca hep patlamıştır.

Gerçek yatırım şu anda Çin'de yapılıyor. Adamlar her yere fabrika kuruyorlar.

Siz bunun böyle durmadan devam edeceğine inanıyor musunuz?

Ben tarih boyunca hep doğal seçilime inandım. Bu pandemi işine devletler el atmamalıydı. Gidip gerekirse açlık oyunları oynayacaktık halk olarak ama kimin ne olduğu ortaya çıkacaktı.

Fatih54 tarafından 18/Mar/21 23:00 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Nvidia daha önce geri vites yaptığı karardan tekrar geri vites yapmış ve daha önce global senelik alanların parasını geri iade etmeye başlamış.

Yoldan geçen adamı şirketin başına geçirsen daha mantıklı yönetir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Nvidia daha önce geri vites yaptığı karardan tekrar geri vites yapmış ve daha önce global senelik alanların parasını geri iade etmeye başlamış.

Yoldan geçen adamı şirketin başına geçirsen daha mantıklı yönetir.

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bi ekonomist abd bunu yaparak krizin faturasını diğer ülkelere çıkartmaya çalışıyor demişti. mantığı nedir bilmiyorum fakat parasını değersizleştirirse abd dışında dolar rezervi tutan ülkelerin işine gelmez

abd enflasyonu dengelemek için tahvil faizlerini arttırdı. abd geçmişinden ders alan bir ülke. zamanında bu işleri çok yaptılar çok badire atlattılar. az çok bilirler işlerini.

bu arada google stadia patlamış. adamlar oyunları hazır sistemler üzerinden oynatmak yerine linux üzerinden yeni işletim sistemi kurmuşlar. oyun firmalarına da para akıtıp kendi platformlarına oyun yaptırmışlar. oyunları portlatmışlar. ağır salak olmak lazım böyle birşey için. gfn direk hazır sistem üstünden steam'a bağlatıp oyun oynatıyor. ne data tutuyor ne oyun portlatıyor.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google Stadia zaten en başından sıkıntılı bir servisti. Gigabit hızındaki internette bile çok ping vardı. YouTube'ta yabancıların videolarını izledim adam klavyeden tuşa basıyor 3 saniye sonra oyun tuşu algılıyor. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Güçlü ekonomisi olan, paranın döndüğü, yatırım yapılan bir ülkede para bassanız bile enflasyon bana göre artmaz.

hep birlikte göreceğiz...

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

bana üyelik şeysi çıkmış aylık 75 lira mı ne de züktür lo dedim. 

Sistem size oyun oynama hakkı vermiyor bu arada, sadece varolan oyunlarınızı uzaktan oynamanızı sağlıyor. ha mesela ben şu an bi mac'ten bağlanıyorum bunda minesweep bile oynayamazsınız (abartıyorum) bunda işime yarar mesela (iş yerinde oyun oynayabilecek zamanım olsa gerçi) ama çok pahalı... 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 19493 Toplam Mesaj: 109
geforce now gfn gameplus game+