Gelecegi Gormek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek

çizik

Nasıl anlatsam, inandığın her şeye inanmıyorum. Biliyor musun bir gün gerçekten gideceğim. Neresi onu bilmiyorum. Kuş ölür , sen uçuşu hatırla ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Peki geleceğin hangi doğrultuda ilerleyeceğini nasıl kestirebiliyorsunuz?

Sen bana diyorsun ki arabayla giderken çukura girecek kaza yapacaksın.

Ben düz yolda araba sürerken esipte bir anda direksiyonu çevirip yan şeride geçirdiğimde belki de aynı şeritte ilerimdeki çukur yüzünden kaza yapmaktan kurtulacağım.

Ama bununla beraber ani kararımla belki de yan şeritteki arkamdan gelen arabaya çarpışacağım.

Ya direksiyonu çevireceğim ne malum?

Ya da sol yerine sağa gitmeyeceğim?

Ya da aracı durdurmayacağım?

Birinin beni sollayıp ilerideki çukura benden önce girmesi ile kazadan kurtulmam gibi bir ihtimal de var.

Yolun önlem için kapatılması ihtimali de var.

Giderken kalp krizi geçirip ondan kaza yapma ihtimalim de var.  

O arabaya hiç binmeme ihtimalim de var. 

...

Burada demek istiyorum ki ufacık bir tercih veya etken bile geleceğini bu kadar basit bir şekilde değiştirmeye yetiyorken yaşanmamış meselelere hele bir de insan etkeni ve insanın dışındaki dış çevre etkileri varken nasıl kesinmiş gibi yaklaşabiliyorsunuz? 

Ha üstteki örnekten bana dersen senin arabaya bindiğini biliyorum ondan kaza yapma ihtimalin var diyorum. Ona geleceği görmek değil olabilecek herhangi bir şeyin olasılığı üzerinden tahminde bulunmak denir. Önemli olan arabaya binmeden hatta araba sohbete dahil olmadan çok daha önce sen böyle bir şey geçireceksin diyebilmek.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

http://www.evrenindili.com/component/sobi2/?catid=4

gelecegi görüp maç sonuclarını görebilen varmı . girelim dalak böbrek :D

le le le sakine
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    oha çüş :D sonra bakayım. arada Up`lamış oldum. @_@

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...