folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Google Bilim Fuarı Hakkında (Çok Önemli)

Google Bilim Fuarı Hakkında (Çok Önemli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Arkadaşlar konusunu açmıştım belki bilirsiniz.Elif Bilgin adlı arkadaşımız google bilim fuarında buluşuyla ilk 15 e kalmış durumda ve halk oylamasına geçilmiş durumda.Desteğiniz için lütfen https://www.googlesciencefair.com/en/2013/ buradan oylarımızı verelim.

Konu içeriği

Türk kızı Elif’in finale kaldığı Google Bilim Fuarı 2013’te halk oylaması başladı.

Türkiye’den Elif Bilgin’in (16) binlerce proje arasından sıyrılarak 15 Global Finalist’ten biri olmaya hak kazandığı Google Bilim Fuarı’nda (Google Science Fair) birinciyi belirleyecek online halk oylaması başladı.

“Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” fikrine dayanan çalışmasıyla hem finale kalan hem de Scientific American “Science in Action” jüri özel ödülünün sahibi olan lise öğrencisi Elif Bilgin, şimdi Türkiye’den ve dünyadan alacağı oylarla Büyük Ödül için yarışacak.

İnovasyon kategorisindeki projesiyle finale kalan Elif Bilgin’i oylarıyla desteklemek isteyenlerin www.googlesciencefair.com adresine giderek adının bulunduğu kutudaki “Vote” alanına tıklamaları yeterli.

BULUŞU HAKKINDA BİLGİ

Google Bilim Fuarı’nda binlerce proje arasından sıyrılarak finale kalan Elif Bilgin, ‘Science in Action’ ödülünün de sahibi oldu.

İstanbul’da yaşayan 16 yaşındaki Elif Bilgin, uluslararası alanda göğsümüzü kabartacak bir başarıya imza attı. Muz kabuğundan biyoplastik üretmek için çalışan ve 10 farklı yöntem deneyen Türk kızı, 2 yılın sonunda amacına ulaştı ve elektrik yalıtımında kullanılabilecek malzemeyi muz kabuğundan üretti.

Elif’in bu başarısı sonuçsuz kalmadı. Türk kızı ABD’de yaklaşık 168 yıldır her ay yayınlanan popüler bilim dergisi Scientific American’ın ‘Science in Action’ ödülünü almaya hak kazandı.

Bununla da yetinmeyen Elif Bilgin, elde ettiği birincilik ile binlerce proje arasından sıyrılarak Google Bilim Fuarı’nda (Google Science Fair) 15 Global Finalist’ten biri olmaya hak kazandı. Şu anda bir yıllık bir süreye sahip olan Elif, bu süre içerisinde Google Bilim Fuarı kapsamında çevre, sağlık veya kaynak sıkıntısı gibi sorunlara yönelik fark yaratacak projesini hayata geçirmeye çalışacak. Elif bu çalışma için de mentorluk ve 50 bin Amerikan doları tutarında bütçe alacak.

‘Büyük Ödül’ün sahibi olacak proje, 1 ila 30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak online halk oylaması ile belirlenecek. Finale kalan genç bilim insanları, 23 Eylül’de kutlamalar ve büyük ödül için Google’ın Kaliforniya’daki merkezinde buluşacak.

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

haberini görmüştüm çok olmuştu ama ya daha yeni mi yapılıyor oylaması..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

up

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

oyu verdim 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

oy verdim up olsun destek verelim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

bastım oyu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Facebook sayfamda paylaştım destek istedim sizde buna benzer şeyleri yapın hocular.. hatta twitterdan bi etiket yapıp yayalım??

www.facebook.com/dicle.arapdili gibi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

ingilizcem pek yok diğer projeler nelerdirbilen biri söyleyebilirmi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    verdim gitti oyu.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    sirri bunu yazdı
    Tnrsk bunu yazdı

Yarin aciklarim muridler.

Toplam Hit: 4108 Toplam Mesaj: 46