Google, Huawei'yi Kara Listeye Aldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Trump'ın baskıları sonucu Huawei ile hiç bir alanda iş yapmayacaklarmış.  Huawei telefonların Android güncellemelerini engelleyecek.

Yeni telefonlar Çin dışında Google Play Store ve Gmail gibi uygulamalara erişemeyecek. Eski telefonların ne olacağı ise belirsiz. 

Hayır işin kötü tarafı Huawei telefonlarında bootloader kilidi açmayı kaldırdı. Cihazlara root atılamadığından custom rom falanda yüklenemiyor.

Huawei iOS gibi kendi işletim sistemini geliştiriyordu bu gelişme bu işletim sisteminin erken piyasaya sürülmesine neden olacatır.

Kaynak : https://www.reuters.com/article/us-huawei-tech-alphabet-exclusive/exclusive-google-suspends-some-business-with-huawei-after-trump-blacklist

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

bu iş bu kadar basit olamaz

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Bu tramp dünyanın başına bela. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Huawei çözer 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

turp azitti

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

Böyle haberleri duydukça içim sıkılıyor. Türkiye oyunda bile değil. Ne telefon ne işlemci ne işletim sistemi ne de Google gibi bir firmamız var.

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Huawei çözer 

Android ile çözemez. Google GAPPS'a yani Gmail, Play Store vs uygulamalarına erişimi Huawei telefonlardan erişimi engellerse Android piç olur. Zira çoğu uygulama çalışabilmek için Google servislerini kullanıyor. Mesala en basitinden Candy Crusuh bile Google Oyunlara bağlanıyor.

Dediğim gibi Huawei kendi işletim sistemini piyasa sürmeli ki zaten B planı olarak buna hazırlandıklarını geçtiğimiz sene söylemişlerdi. Adamlar hazır yani.

Eskiden İsrail bize İHA satıyordu ama kafalarına göre istedikleri yerleri göstermesini engelliyorlardı. Biz ne yaptık ? İsrail'den hazır almayıp kendimiz ürettik. Çokta güzel oldu. Kötü komşu insanı ev sahibi yapar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Google yi sikerler bu kadar kolay olmaz tepki alır kullanıcılar sadece çinlilwr değil dünyanın her yerinde kullanıcısı olan bir telefon şahsen Google yi boykot ederim kullanmam :) 

Yakında Güncelenecektır...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

trump en başlarda ticari adam, zeki adamdır diyordum fakat yaptıkları hakikaten herşeyi kenara bırak kendine zarar. Çin bu yani boru değil. Hakikaten adamlar kendi işletim sistemini yazarlar bir şekilde işin içinden çıkarlar. İşin kötü tarafı çin boykot uygularsa onlara filler tepişirmiş olan çimenlere olur misali biz ortada kalıcaz. Google inş bu sarıçiyana uymaz yoksa kendi sonunun başlangıcını yapar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hoydaa tam da millet huawei telefonlara geçmişken fena patladı desene :)

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

amerika hani özgürlükler ülkesiydi amk :D:D şaka bir yana yazıktır lan onca insan para verdi aldı böyle şey olurmu amk 

Toplam Hit: 120606 Toplam Mesaj: 284
huawei