Google, Huawei'yi Kara Listeye Aldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Huawei OS işletim sistemi hakkında çok önemli bilgi!

–Amerika ilişkilerinde sular biraz olsun duruldu diyebiliriz. Amerika Ticaret Bakanlığı özellikle Android tarafındaki yaptırımların üç ay ertelendiğini belirtti. Huawei üç boyunca güncellemeleri sorunsuz bir şekilde dağıtmayı sürdürecek peki ya sonrası? Gördüğümüz kadarıyla Çinli teknoloji devi bu durum karşısında A planını devreye koymuş durumda. Huawei şirket içerisinde “Hongmeng” olarak isimlendirilen yeni bir işletim sistemi geliştiriyor. Huawei OS ismiyle çıkış yapması beklenen işletim sistemi hakkında önemli bilgilere erişildi.

Huawei OS tüm Android uygulamalar uyumlu olacak

Huawei’in kıdemli yöneticilerinden Yu Chengdong’a göre, şirket tarafından geliştiren ilk işletim sistemi bu sonbaharda piyasaya sürülecek. Yeni işletim sistemi tüm Huawei / Honor telefonları, tabletler, TV ve giyilebilir cihazlar ile uyumlu olacak.

Sonbaharda tanıtımının yapılacağı bildirilen yeni işletim sistemi ilk kez 2020’nin ilk çeyreğinde tanıtılacak telefonlarda hayat bulacak. Asıl önemli olan gelişme ise HuaweiOS’un tüm Android uygulamaları ve tüm web uygulamaları ile de uyumlu olacak olması.

Son olarak işletim sisteminin geliştirme çalışmalarının sürdüğü, şu an bazı sorunların halledilmeye çalışıldığı gelen bilgiler arasında. Huawei ayrıca işletim sistemini ticari olarak piyasaya sürüldüğünde karşılaşılabilecek bazı zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor.

Huawei uygulama mağazasının ismi belli oldu! 

ABD ve Google’ın yaptırımlarından sonra tek başına kalan Huawei, kendi işletim sistemini geliştireceğini açıkladı. Bu açıklamadan kısa süre sonra Google Play Store yerini alacak Huawei uygulama mağazası için gözler Aptoide’e çevrildi. 

Aptoide, Huawei uygulama mağazası oluyor 
    Google Play Store desteğini güvenlik güncellemeleri dışında kaybeden Huawei, yeni uygulama mağazası arayışında mutlu sona ulaştı. Uygulama marketininCEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre Huawei, bu boşluğu Aptoide ile doldurmayı planlıyor. Uygulama mağazasının hali hazırda Oppo ile ortaklık bulunuyor. Bu mağazanın, Huawei’nin akıllı telefonlarında Google Play Store yerine kullanacağı uygulama mağazası olma ihtimali de oldukça yüksek. 

Huawei’nin kendine ait App Gallery isimli bir uygulama mağazası bulunuyor. Ancak, 900 bin uygulamaya sahip Aptoide ile kıyaslandığında App Gallery uygulama açısından geride kalıyor. Tabii Aptoide de tamamen mükemmel değil. Bu uygulama mağazasına da bazı popüler uygulamaların eklenmesi gerekiyor. 

Şirket, Portekiz merkezli olduğu için, Amerika Birleşik Devletleri’nin Huawei’ye uyguladığı yasaklardan etkilenmeyecek. Huawei’nin bu yasaklara karşı B,C hatta D planının olmasını muhtemelen ne Google ne de ABD yetkilileri bekliyordu. 

koray tarafından 22/May/19 15:35 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Huawei'nin micro sd hafıza kartı kullanması yasaklanmış şimdide. Gerçi giriş seviyesi harici micro sd kullanan firma kalmadı artık. 128 GB'tan başlıyor amiral gemileri.

Zaten Huawei'de kendi tasarımı hafıza kartını kullanmaya başlamıştı ancak o tutmaz. Tuşlu telefon döneminde Sony Ericsson'da Sony üretimi hafıza kartı çıkarmıştı. Tutulmadı sonrada vazgeçtiler.

Bir laf vardır durduk yere Amerika'yı keşfetmeye gerek yok diye. Hafıza kartıda o hesap. Şarj kablosu ve hafıza kartı gibi telefon sarf malzemeleri universal girişli olmalı. Mikro USB iyi oldu ama USB-C'de standartı henüz oturtamadılar. Apple'da USB-C'ye geçse şahane olacak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Huawei'nin micro sd hafıza kartı kullanması yasaklanmış şimdide. Gerçi giriş seviyesi harici micro sd kullanan firma kalmadı artık. 128 GB'tan başlıyor amiral gemileri.

Zaten Huawei'de kendi tasarımı hafıza kartını kullanmaya başlamıştı ancak o tutmaz. Tuşlu telefon döneminde Sony Ericsson'da Sony üretimi hafıza kartı çıkarmıştı. Tutulmadı sonrada vazgeçtiler.

Bir laf vardır durduk yere Amerika'yı keşfetmeye gerek yok diye. Hafıza kartıda o hesap. Şarj kablosu ve hafıza kartı gibi telefon sarf malzemeleri universal girişli olmalı. Mikro USB iyi oldu ama USB-C'de standartı henüz oturtamadılar. Apple'da USB-C'ye geçse şahane olacak.

yanlız arada fark var huawei nin kendi sd kartının olayı SİM SLOTU boyutunda olması. ve performans kaybı olmaması.

Sony nin olayı ise tamamen ipnelik benim cihazımda benim kartım çalışır olayı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

huawei yanlış yaptı, ben yandex le ortaklığa gitmesi lazımdı market konusunda. tam doğu bloğu olurdu, mobil savaşlar cıkardı. off

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

yanlız arada fark var huawei nin kendi sd kartının olayı SİM SLOTU boyutunda olması. ve performans kaybı olmaması.

Sony nin olayı ise tamamen ipnelik benim cihazımda benim kartım çalışır olayı.

Kast ettiğim nokta universal olmak. Xiaomi'den çıkardığım mikro sd kartı Samsung'a rahatça ve sorunsuz takabiliyorum. Huawei'nin mantığı eskinin Sony'si şimdinin Apple'ı gibi müşteri bana bağımlı olsun kafası.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek

ABD uyuyan devi uyandırdı.

Bilgi güçtür, düşmanını barışa zorlar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Microsoft bir dur sende ortalık karışık.

direkt alırım bunu, şu güzelliğe bak ya

Resimdeki samsung u mu kastediyorsun

Windows lu ve güncel donanımlı herhangi bir telefonu kastediyorum

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Microsoft bir dur sende ortalık karışık.

direkt alırım bunu, şu güzelliğe bak ya

Resimdeki samsung u mu kastediyorsun

Windows lu ve güncel donanımlı herhangi bir telefonu kastediyorum

Sorun şu ki Snapdragon 855 bile Windows'la zamanın Intel Atom işlemcili ufak laptopları gibi çalışıyor. Android'e takla attıran işlemci Windows'ta kaplumbağa oluyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Herkes ABD'deye kızmış. Tamam orospu çocukları ama dünyanın düzeni bu değil mi ? 

Şimdi aklıma gelmiyor ama bizde benzer şeyler yapmadık mı ? 

Rusya'ya karşı koz olarak kullandığımız domates meselesi vardı mesela.

Türkiye siyasi ilişkilerini, özel sektörün elinde bulundurduğu domates piyasasını koz olarak kullanarak yönlendirmemiş miydi ? 

Yanlış biliyor olabilirm. Yanlışsam düzentiniz. 

Megalados tarafından 24/May/19 15:05 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

Huawei OS işletim sistemi hakkında çok önemli bilgi!

–...a Çinli teknoloji devi bu durum karşısında A planını devreye koymuş durumda. Huawei şirket içerisinde “Hongmeng” olarak isimlendirilen yeni bir işletim sistemi geliştiriyor. Huawei OS ismiyle çıkış yapması beklenen ...

Huawei OS, tüm Android uygulamalar ile uyumlu olacak

Huawei’in kıdemli yöneticilerinden Yu Chengdong’a göre, şirket tarafından geliştiren ilk işletim sistemi bu sonbaharda piyasaya sürülecek. Yeni işletim sistemi tüm Huawei/Honor Telefonları, Tabletler, TV ve giyilebilir cihazlar ile uyumlu olacak.

Sonbaharda tanıtımının yapılacağı bildirilen yeni işletim sistemi ilk kez 2020’nin ilk çeyreğinde tanıtılacak telefonlarda hayat bulacak. ...

.... an kısa süre sonra Google Play Store yerini alacak Huawei uygulama mağazası için gözler ,Aptoide’e çevrildi. 

... Uygulama mağazasının hali hazırda Oppo ile ortaklık bulunuyor. 

.... Tabii Aptoide de tamamen mükemmel değil. Bu uygulama mağazasına da bazı popüler uygulamaların eklenmesi gerekiyor. 

Şirket, Portekiz merkezli olduğu için, Amerika Birleşik Devletleri’nin Huawei’ye uyguladığı yasaklardan etkilenmeyecek. @@,

Huawei’nin bu yasaklara karşı B,C hatta D planının olmasını muhtemelen ne Google ne de ABD yetkilileri bekliyordu. ^^D

@Koray dostum, sen yine bildiğin gibi davran da; Haberde okuduğun şeyin sende kalan şekliyle kendi yorumunu Foruma yazsan, bence daha tercih edilebilir. 

Haberin link'ini de Kaynak olarak eklersin. Şahane olur, gibi bence. 

---

Bu durumun fiyatlar yönünden bize yansıması Huawei özelinde fiyatların düşmesi şeklinde olursa şahane olur, ki VatanComputer'de fiyatlarda Haftaiçi yanlış görmediysem 300 liralık düşüşler gördüm gibi. Bu Normal mi bilmiyorum. 

RitmFarbRacourci tarafından 24/May/19 16:49 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 120920 Toplam Mesaj: 284
huawei