Google, Huawei'yi Kara Listeye Aldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dunya networkunu bunlar yonetiyor zaten. Zamaninda cisco urunleri icindeki backdoorlar gundeme gelmisti. Huawei'de gsm dahil dunya network'unun devlerinden. Elbette kendi tarafina veri saglayan backdoorlari vardir. Sonuc itibariyle guc savasi. Bilgi guctur. Huawei'nin sagladigi bilgi orani ciddi boyuta ulastiysa, kiliclar cekilmistir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çin'de restinize rest ulan demiş ve Huawei'yi kara listeye alan firmalarla iş yapmayacağını açıklamış.

Apple'da şuan topun ağzında. Onların Huawei ile işi yok ama Çin yarın kalkıp ülkemde ABD markalarının üretimini yasakladım derse Apple çok pis sıçar. Çin harici Hindistan'da fabrikası var diye biliyorum ama oda ufak bir şey. Apple'a yetmez.

Yani Çin isterse ABD'yi en değerli markası Apple üstünden vurabilir. Ancak bunu son koz olarak görüyorum.

mkyb tarafından 20/May/19 12:29 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Dunya networkunu bunlar yonetiyor zaten. Zamaninda cisco urunleri icindeki backdoorlar gundeme gelmisti. Huawei'de gsm dahil dunya network'unun devlerinden. Elbette kendi tarafina veri saglayan backdoorlari vardir. Sonuc itibariyle guc savasi. Bilgi guctur. Huawei'nin sagladigi bilgi orani ciddi boyuta ulastiysa, kiliclar cekilmistir.

İnteldeki son 1 yıldır sızan açıklar da backdoor du. Tamamı. ah ah.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çin'de restinize rest ulan demiş ve Huawei'yi kara listeye alan firmalarla iş yapmayacağını açıklamış.

Apple'da şuan topun ağzında. Onların Huawei ile işi yok ama Çin yarın kalkıp ülkemde ABD markalarının üretimini yasakladım derse Apple çok pis sıçar. Çin harici Hindistan'da fabrikası var diye biliyorum ama oda ufak bir şey. Apple'a yetmez.

Yani Çin isterse ABD'yi en değerli markası Apple üstünden vurabilir. Ancak bunu son koz olarak görüyorum.

reis biz fukara adamıs büyük savaşları annamayıs bize orta segment telefon tavsiyelerini eksik etme her zamanki gibi, şindi huvayi almayak mı 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

amerikalılar aylar önce ceo nun kızını taciz ettiklerinde     huwaii apple gıdıklamaya başladı sanırım demiştim

huwaii nin tr deki yükselişi  aynı oranda dünyada da böyle ise abd daha da çirkefleşir...

2013 de  7.,2 milyar dolar verip nokia ya tecavüz etmişlerdi hemde dünyanın gözü önünde   

ve yeni işletim sistemi  devrim olmadıgı sürece hep boş iş

sybian dan android e geçme etkisini yapmadıgı sürece boş 

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Abi aslında huawei nin izleyeceği yolu çok dikkatli bir şekilde takip edip aynı yoldan biz de kendimize yerli işletim sistemi üretip en azından montajı yerli olan telefonlarımizda bu işletim sistemini piyasaya sürebiliriz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    makets bunu yazdı

Abi aslında huawei nin izleyeceği yolu çok dikkatli bir şekilde takip edip aynı yoldan biz de kendimize yerli işletim sistemi üretip en azından montajı yerli olan telefonlarımizda bu işletim sistemini piyasaya sürebiliriz.

Krizden fırsat yaratmak bize böyle adamlar lazım..

Dur be kadınnnn....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Sevgili Huawei yöneticileri, beni duyduğunuzu biliyorum. Geçin GNU/Linux işletim sistemine. Siz de rahat edin tüm dünya da... Libre planet yolunda büyük bir adım atılmış olsun. Hali hazırda ubuntu touch var mobil işletim sistemi olarak ama Huawei gibi iyi bir pazar payı olan bir şirketin geçmesi büyük bir adım olmuş olur. Hem de emperyalizme tam doğru şekilde vurulmuş bir darbe olur. Ha iOS gibi onlar da kendi kapalı işletim sistemini yapacaklarsa diğerlerinden hiçbir farkı olmaz...

ben de sevgiden yanayım...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

Sevgili Huawei yöneticileri, beni duyduğunuzu biliyorum. Geçin GNU/Linux işletim sistemine. Siz de rahat edin tüm dünya da... Libre planet yolunda büyük bir adım atılmış olsun. Hali hazırda ubuntu touch var mobil işletim sistemi olarak ama Huawei gibi iyi bir pazar payı olan bir şirketin geçmesi büyük bir adım olmuş olur. Hem de emperyalizme tam doğru şekilde vurulmuş bir darbe olur. Ha iOS gibi onlar da kendi kapalı işletim sistemini yapacaklarsa diğerlerinden hiçbir farkı olmaz...

anlıyorum...

Toplam Hit: 120929 Toplam Mesaj: 284
huawei