folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Günde 5 Saat Uyku Normal Midir?

Günde 5 Saat Uyku Normal Midir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

ben ortalama 12-13 saat uyurum normalmi benim peki? yada ben normalmiyim?

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı

Vucudun ne diyor? 12-13 saat uyu diyorsa, UYU! Ama tutup dinçken tembellikten uyuyabiliyorsan bile uyuma.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı

Vucudun ne diyor? 12-13 saat uyu diyorsa, UYU! Ama tutup dinçken tembellikten uyuyabiliyorsan bile uyuma.

Şuan acayip susamış durumdayım ama kalkıpta mutfağa gidesim yok ordan hesap et :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı

Şuan acayip susamış durumdayım ama kalkıpta mutfağa gidesim yok ordan hesap et :)

Hoca tembelsin o zaman :) Ama bunlar ufak tefek şeyler ama uyku çok önemli bir şey. O sebeple örneğin uyku saatlerini değiştir boz sonra toparlamaya çalış bakalım vucut nasıl tepki verecek. Örneğin düzeni bozduktan sonra her gün 12 de uyu, sabah kaçta kalkıyorsun ona göre anlarsın zaten.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

benim bünye en az 9 10 saat yatacak yoksa bütün gün gözlerimi ovuşturup duruyom sürekli yaşarıyo, şu normali 5 saat diyen

arkaşların mesleklerini merak ettim, ağır iş kolunda çalışan adamın gözleri sa 22 de kapanır sabaha kadar ağzı açık fosur fosur uyur .

piiiranha9242 tarafından 12/Şub/14 16:47 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı

Hoca tembelsin o zaman :) Ama bunlar ufak tefek şeyler ama uyku çok önemli bir şey. O sebeple örneğin uyku saatlerini değiştir boz sonra toparlamaya çalış bakalım vucut nasıl tepki verecek. Örneğin düzeni bozduktan sonra her gün 12 de uyu, sabah kaçta kalkıyorsun ona göre anlarsın zaten.

Hayır demek istediğim tembel bir insanım ama zorunlu bi iş olduğu müddet 24 saat bile uyumayaabilirim, yani vücudum beni neye zorlarsa zorlasın uykuya karşı iradem sağlam. Şuandada oldukça profesyonel bi işsiz olduğum için tembelliğimden dolayı geçen ay gece 12de kafamı koyup gündüz 5 te uyandığımı hatırlıyorum :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bende ameliyatta ki narkozun beyinde bıraktığı hasardan dolayı utku problemi var. 20 yıla yakındır dengesiz bir uyku düzenim var. örneğin 2-3 gün gözümü kırpmadan çalışabilirim ama cuma gecesi uyuyup pazar öğleden sonra uyandığım zamanlar da var.

gece 1 gibi yatıp 4.30da kalkarım. yaz kış far yapmaz soğuk duşumu alırım. kahvaltımı yapar işe giderim. şirinyerden kemalpaşaya kadar giderken yarım saat uyurum serviste. yemek arasında 15 dk uyurum, servisle eve dönerken tekrar bi yarım saat uyurum.

işte uçaksavar gibiyim, konsantre sorunum nadir oluyor. onun haricinde bazı günler fiziki yorgunluk yaşıyorum.

vücudunu dinle o sana en iyisini söyleyecektir.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Erken kalkmak önemli,

5-6 saat uyku yeterli.

Eskiden 11-12'ye kadar eşşek gibi yatardım, anlamazdım sabahın köründe kalkabilen insanları.

Bir günde değiştim, şimdi standart 6.5 - 7'de kalkıyorum... Şimdi de 10'a 11'e kadar uyuyabilen insanları anlamıyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bende en az 12 saat uyurum

yazın dahada çok siesta fln

bak canım çekti amk yaz gelsede...

Toplam Hit: 3647 Toplam Mesaj: 40