folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Güvenilir İnsani Yardım Kuruluşları

Güvenilir İnsani Yardım Kuruluşları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Soğuklar kendini göstermeye başlayınca düşünen akıllar için başka yaşamlar, başka canlılar geliyor akla ister istemez. En yakınımızda başlıyoruz konu komşu, kedi köpek.. Konu komşu yok zor durumda, hayvanlara yöneliyoruz ama hayvana yardım edip insana etmemek bana dokunuyor insanı daha üstün gördüğümden yahut besin zincirinde aynı kategoride bulunduğumdan değil, sadece insan olduğum ve insanlığın ölmesini istemediğim için dokunuyor.

Ricam, varsa eğer bizzat gönüllüsü olduğunuz ya da yakından takip ettiğiniz ve para aklama amaçlı kurulmadığını bildiğiniz /düşündüğünüz insani yardım kuruluşlarının adlarını, sitelerini paylaşmanız. Şimdiden teşekkürler ☺️ 

Not: Bazı sözüm ona yardım kuruluşları din ayrımı yapıyor önce mğslümanlar diyor böyleleri ile gelmeyin küfrü yersiniz yeminle  

Nikoteen tarafından 18/Ara/18 11:04 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocam bu devirde turkkızılayına bile güvenmeyeceksin.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/turk-kizilayina-kayyum-atandi-41049302

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Bazen gönüllü doktorlar görüyorum, yardıma gidiyor orada yerli yerinde yardımda bulunan kuruluşları görüyorlar yahut bir kuruluşta gönüllü olup oralara gidenler oluyor kısacası güvenmemek çok kolay ama varsa aramızda bizzat yahut yakınları böyle işlerde gönüllü olmuş onlardan bilgi arıyoruz zaten, bulanlar yalnızca arayanlardır.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Aracı olan hiç bir kurum güvenli değil maalesef.

Direkt olarak kendiniz yanınızdaki yakınınızdaki insanlara yardım edin dostlar.

Kurum veya kuruluş a gidin yardım etmek isteidiğinizi söyleyin. oradaki insanların aşırı sevinmeleri sizi ilah gibi göstermelerine bir dikkat edin. insan ilk başta sen yardımcı olduğun için sana böyle davranıyorlar diye düşünüyorsun.

Detayı ise şöyle: o kurumda çalışanlar senin verdiğin yardımlarla maaş alıyorlar, araçlarını kiralıyorlar ve bu araçların yakıtları da artık tahmin edebileceğiniz gibi kurum yani sizin tarafınızdan veriliyor.

Evet bu yardımları toplayıp bir yerlere götürüyorlar elbet ama siz 100 veriyorsanız 10 gidiyor. 

Lütfen "ben 100 verdim o parayı ulaştırmamaları onların sorumluğu günahı boynuna" diyerek kendinizi tatmin etmeye çalışmayın. Yaptığınız şeyin asıl amacı insanlara yardım etmek ve edemiyorsunuz aslında. Ama sadece kendinizi tatmin etmiş oluyorsunuz.

Linç gelebilir orada çalışan arkadaşlardan sevgiler kendilerine şimdiden ama durum bu. 

Kurum adı vermeyeyim adamlar ülke içi uçak seyahati yaparken bile vip biletler özel araçlarla geziyorlardı. Şimdi agam aldığın parayla yardım yapacan eyvallah, toplantıya gitmen de gerekiyor olabilir ama 1 saat gidecen max 1.5 saat vip olsa da aynı süre ekonomide. Senin götün biraz daha rahat koltuk görecek diz mesafesi 1m olacak diye de 60 liralık bilete 1k vermenin anlamı yok.

Maaş alacaklar elbette sonuçta o insanlarda bir şekilde yaşamlarını sürdürecekler ama maaşları duysanız aklınız durur ki bunu direk yine evrensel bir yardım kuruluşunda muhasebede çalışan arkadaşım söylemişti. "akan paraları görsen aklın durur" diyor du bir iki müdür maaşı söyledi teee 2005 lerde 5k maaş alıyorlardı bu adamlar. İşleri yardım edecek insanları bulmak toplantı düzenlemek vs.

İşlerinin kolay olduğunu söylemiyorum ama ağır sanayii de çalışan insanlarında, maden ocağında çalışan insanlarında kolay değil ve bu işin esas amacı yardım etmek. YARDIM 

Sevgiler

Anıl
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Bende bu konuda çok rahatsız oluyorum. Nereye güveneceğiz?

Kızılaya mı? diyanet vakfına mı? unicefe mi? vs.. vs...

Nerden bileceğiz bunların hortumlamadıklarını.

Benim gözüme takılan 2 adet kuruluş var. Birincisi Yeryüzü Doktorları, İkincisi Üşümesin Ayaklar Derneği 

Üşümesin Ayaklar derneği daha bir samimi geliyor. Hatta epey şeffaf görünüyorlar.

Yeryüzü Doktorları nı bilmiyorum. Aslında içim rahat etse düzenli bağış yapmak isterim ama nasıl güveneceğiz? Nasıl emin olacağız?

JOE tarafından 18/Ara/18 11:49 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

http://www.mehmetcik.org.tr/bagis/

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Ben askerdeki ziyanlığı hiç bir yerde görmedim bir köyü doyuracak, dokunulmamış yemeği çöpe atıyorduk. TSK ya maddi yardım mı ? Kalsın... Zaten online bağış sistemi de çalışmıyor ihtiyaçları da yok zaten.. Manevi desteğimiz yeter TSK ya. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Bende ne zamandır böyle bir konu açmayı düşünüyordum

bende aynı durumdan şikayetciyim keriz durumuna düşmeden yardım etmek istiyorum 

şimdilik takip ettigim bu var ama ne kadar güvenilir bilinmez

suan suriye de cihadda olan bir arkadasım var ona mesaj attım ne kadar biliyor bu kurumu yardım vs güvenilir mi diye

https://www.facebook.com/gundogumuiyd/

https://www.instagram.com/gundogumuiyd/

https://mobile.twitter.com/cemiyehalsurug%20%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D8%A9

https://m.youtube.com/channel/UCNmisKMS_S6ps0S64dSnCzg/about?disable_polymer=1

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Tek güvenilir yardım kurumu , mahalle muhtarıdır. Sorun öğrenin, önce çevrenizden başlayın böyle bir niyet varsa. Hatta, muhtardan bile rica edebilirsiniz gizli kalmak istiyorsanız. 
    Çağırttırıp verebilir yardımınızı.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Evet sabah cevaplamıştım şimdi kanıtlar geldi :)

Direkt olarak KIZILAY ın neler yaptığıyla ilgili haber linki aşağıda. Esasa gelelim

-İstanbul’da Kiralanan Yalı kirası 12.000 Dolar
    -Genel Müdür Yardımcısı 20.000 TL
    -Genel Müdür Yardımcısı 14.000 TL
    -İnsan Kaynakları Direktörü 11.000 TL
    -Bilgi Kaynakları Direktörü 15.000 TL
    -Genel Başkan Danışmanı 6500 TL
    -Genel Başkan Danışmanı 7500 TL
    -Stratejist 10.000 Eur ve ev kirası ve çocuğunun okul parası
    -Güvenlik Sorumlusu 3500 TL maaş

https://odatv.com/turk-kizilayi-nasil-bu-hale-geldi-17121845.html

Anıl
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Ben askerdeki ziyanlığı hiç bir yerde görmedim bir köyü doyuracak, dokunulmamış yemeği çöpe atıyorduk. TSK ya maddi yardım mı ? Kalsın... Zaten online bağış sistemi de çalışmıyor ihtiyaçları da yok zaten.. Manevi desteğimiz yeter TSK ya. 

Mehmetçik vakfı TSK'ya yardım etmiyor yalnız. Gazi ve şehit ailelerine, gazi olupta çalışamayacak durumda olanlara vs yardımda bulunuyor. Ayrıca şeffaflık konusunda en açık kurumlardan biri. Adamlar kirada olan dükkanların ve evlerin bile adreslerini ve kira ücretlerini tek tek yazmış sitelerine.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 5205 Toplam Mesaj: 50
yemen i̇nsani yardım vakıf