folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Güvenilir İnsani Yardım Kuruluşları

Güvenilir İnsani Yardım Kuruluşları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    FiL3MAN bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı
    FiL3MAN bunu yazdı

abi kitap yazdım bu nasıl diyorsun halen ya. kurum koymayın aga araya. mehmetcik vakfı şeffafmış mesela ben bilmiyordum bunu ama başka kurumda yoktur öyle zaten.

kitap yazdın niye hala bu nasıl diyorum. demekki yorumun aklıma yatmadı demekki başka fikir de almak istiyorum sen öyle düşünüyorsun diye artık kurum dernek konuşmayacakmıyız. Bu nasıl bir ego. Yorumuna da yorum yapacak olursam bir nebze haklılık payın olabilir ama bu bakış açısı ile alakalı ben yardım yapmak için yardım yapmıyorum sadece Allah rızası önceliğim. Lütfen senin niyetin önemli deyip kendinizi kandırmayın diyorsun ama inanca göre kendimizi kandırmıyoruz din böyle diyor. Artı bir diğer nokta bunları kenara bıraksak bile 100 veriyorsun 10 gidiyor diyorsun (öyledir değildir bilemem) öyle bile olsa sonuçta bir şey gidiyor. Açlıktan öleceklerine bir ekmek dahi buluyorlar. Olsun ulaşsın açlıktan ölmesinler. Bir diğer nokta çalışanlar yüksek maaş alıyor diyorsun madem böyle diyorsun ve iş basit sende yap sende gönüllü ol sayfalarında gönüllü ol bölümü var kayıt yapılıyor. veya iş başvurusunda bulun vs. millet şu ağır işte çalışıyor şu kadar alıyor diye kıyaslama yapmışsın bu her alanda geçerli bir sürü mesleği eğer böyle düşünüyorsan fabrika da ağır işte çalışanla kıyaslar arada baya fark var dersin. Herşey bir yana neden sana yardım yapılmasını engelliyorsun sen istemiyorsan verme deniliyor mu hayır cünkü fikrini söylüyorsun bırak da insanlar da bildiğini yapsın. 

Ego problemi yok ortada açık bir şekilde durumlar ve kanıtlar var. Sokaktaki dilenci hikayeleri gibi bunlar. Hepsinin parası senden benden fazla tabi ki verebilirsin para ama kurumların ne yazık ki hepsi böyle.

çalışanların yüksek maaş önceliği kısmında şayet öyle bir işte çalışmak isteseydim zaten başvururdum ama bu kadar yalan dolan üzerine kurulu bir sistemde çalışmak pek normal değil.

Eğer yalnız bir insan olsaydım direkt olarak yardıma gitmeyi düşünebilirdim ama bu kolay bir şey değil tabi ki. Ama zaten bu insanlara saygı duyuyorum. Bunlara da laf söylemişliğimde yok ama burada para peşinde koşan bunları çatır çatır ezen adamlardan da tiksiniyorum çok net.

.... bunu dün yazmaya başladım da şimdi devamını getiresim gelmedi. isteyen kuruluşa versin istemeyen vermesin. herkes kendini istediği gibi tatmin etme özgürlüğüne sahip

Anıl
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

gönül rahatlığı ile beşir derneğine bağışta bulunabiliyorum. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    akrepkral53 bunu yazdı

gönül rahatlığı ile beşir derneğine bağışta bulunabiliyorum. 

Bunlar neyci .

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Niçin kimse Ahbap dan bahsetmemiş?

bunu yazan oldu mu diye bakıyordum ki şaşırdım açıkcası

Haluk Levent'in ön ayak olmasıyla kurulan AHBAP derneği Twitter üzerinden organize olup daha sonra resmi bir yapı kazandı.Bu dernek bölgesel olarak güzel teşkilatlandı. Teşkilkatın şeffaflığını bilmemekle birlikte herhangi bir ibnelik olması durumunda twitterda cümle aleme rezil edilebileceği korkusuyla hiçbir üyesinin ibnelik yapabileceğini sanmıyorum. 

Yani yardımlar ulaşması gereken yere gider gibi görünüyor. İncelenmesinde fayda var.

https://ahbap.org/

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

Guvenilir insani yardim kuruluslarina varmadan surada ihtiyaci olan murit yok mu.. 3,5'te onlara giydirin hoca. 

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Darüşşafaka ve mehmetçiği araştırdım, mehmetçik zaten ere yardım yapmıyormuş :D benim cahilliğim... Bunlara kafam yattı benim

Edit: Darüşşafaka’da okuyan bir öğrencinin sadece eğitim gideri bir yıl için 10 bin TL’dir.  Böyle bir ifade kullanmış olmaları yine şüpheye düşürdü, bir öğrencinin tüm eğitim masraflarının tamı tamına 10bin tl tutması çok zor bir ihtimal. Dolayısıyla yuvarlamışlar gibi , miktarın gerçeğinin belirtilenden altta veya üstte olması farketmez, sen bir yardım kuruluşusun miktar yuvarlayamazsın, yuvarlamamalısın. 

https://www.youtube.com/watch?v=7PnxcTkvizc

Darüşşafaka nın yatılı öğrencileri için hesaplatanan mebla bu hocam.

şöyle düşün (video izle ama tabiki )bir özel okul gibi  öğrencinin yatılı olarak tüm ihtiyaçları karşılanarak eğitim aldığı bir yer burası.

özel bir kolej kalitesinde fakat sadece ailevi durumundan dolayı seçilen öğrencileri yetiştiriyorlar.

10 bin tl bence az bile böyle bir olanağa.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

LÖSEV ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

@PanxeR dediğim gibi hocam mesele azlığı çokluğu değil tamı tamına 10bin olması şeffaf olmadıkları düşüncesi yaratıyor bende 10.876 desin , 12,354 desin canımı yesin ama tam on bin olması süphe uyandırıyor işte şeffaf bir kurum böyle bir şeye dikkat eder diye düşünüyorum bende.. 

Troubles'll come & they'll pass
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Toplam Hit: 5208 Toplam Mesaj: 50
yemen i̇nsani yardım vakıf