Hangi DSLR Cihazı Almalıyım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Birisi d90 demiş makine mezar oldu uzak dur. Video çeksen makineyi alıp duvara vurursun. d90 serisi d3000, d5000, d7000 diye 3'e bölündü o şekilde devam ediyor. Daha önce canon ve nikon kullandıysan hangisini rahat kullanıyorsan onu al. Nikon seven adam nikon, canon seven adam canon diyecektir. Ben nikon seviyorum canonun renkleri hoşuma gitmiyor. Bana çoğu fotoğrafı yapay geliyor yağlı boya tablo gibi sanki. Kimisinin o görüntü hoşuna gider ama ben sevemedim. Makineyi kullanma açısından da nikonu daha rahat kullanıyorum. Profesyonel olarak bu işi yapmasam ya da şu anda fazladan param olsa sadece zevkine gidip pentax alırım. Çok tatlı renkleri var. İstediğin makineye istediğin özellikte lens takarsın başlangıçta ek lens alma çekmeye başla ne çekeceksen neye ihtiyacın olursa ona göre sonradan lens alırsın.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhatsApp
    WhatsApp's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Birisi d90 demiş makine mezar oldu uzak dur. Video çeksen makineyi alıp duvara vurursun. d90 serisi d3000, d5000, d7000 diye 3'e bölündü o şekilde devam ediyor. Daha önce canon ve nikon kullandıysan hangisini rahat kullanıyorsan onu al. Nikon seven adam nikon, canon seven adam canon diyecektir. Ben nikon seviyorum canonun renkleri hoşuma gitmiyor. Bana çoğu fotoğrafı yapay geliyor yağlı boya tablo gibi sanki. Kimisinin o görüntü hoşuna gider ama ben sevemedim. Makineyi kullanma açısından da nikonu daha rahat kullanıyorum. Profesyonel olarak bu işi yapmasam ya da şu anda fazladan param olsa sadece zevkine gidip pentax alırım. Çok tatlı renkleri var. İstediğin makineye istediğin özellikte lens takarsın başlangıçta ek lens alma çekmeye başla ne çekeceksen neye ihtiyacın olursa ona göre sonradan lens alırsın.

18 55 dc ile 18 55 is  farkı ne 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

is canonlarda titreşim engelleyici özelliğine verilen isim. Lens is ise titreşim engelleyici var demektir. Nikonda da vr diye geçiyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

yeni başlayacaksan pentax kr al en azından. iso kalitesine yeni nikonlar cananlar bile yetişebilmiş değil ;) 

eski lensleri gayet rahatlıkla makinede kullanabilirsin,

manuel lens kullanımı çok zevklidir,

50-100 tl arasında lens alabilirsin manuel

titreşim engelleme ve netleme motoru makinenin içerisinde olduğu için lense fazladan bir tomar para vermezsin, 

lens secerken yok is limi yok vr limi diye kafan karışmaz

vs vs vs

pentax ayrıcalıktır. kullan. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Dslr kullanmaya NikonD3100 ile başladım daha sonra NikonD7000 e geçtim iso performansı ve image kalitesi 3100 e göre farklı değildi ama içinde af motoru vardı 50mm1.8 af motoru olmayan lens ile harika image veriyordu. Daha sonra iş güç gereği Canon'a geçtim şuan 5DMKIII kullanıyorum. Eğer sadece linklerini verdiğin makinelerden birini seçmen gerekirse Nikon seç derim 

Canon un giriş seviyesi ucuz Dslr ları rezalet ötesi Nikon Kalitesini Giriş seviyesinde de koruyor özellikle 3100 görüldüğü gibi dandik bir alet değildi D3200 ün 1200D den kat kat iyi olduğunu söyleyebilirim. 

BosphorusPasha Pentax önermiş tbt dslr furyası başladığında onun pentax kullandığını hatırlıyorum.pentax ı da seçenekler arasında bulundurabilirsin fakat çok değerli bir fotografçı prof. dr. ihsan derman hocamla bu konuyu tartıştığımda Nikonun sensör başarısı arttığı için elindeki canon ekipmanları elden çıkarıp Nikon a geçtiğini söylemişti. 

PsychoDawn tarafından 18/Ara/15 02:04 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

yeni başlayacaksan pentax kr al en azından. iso kalitesine yeni nikonlar cananlar bile yetişebilmiş değil ;) 

eski lensleri gayet rahatlıkla makinede kullanabilirsin,

manuel lens kullanımı çok zevklidir,

50-100 tl arasında lens alabilirsin manuel

titreşim engelleme ve netleme motoru makinenin içerisinde olduğu için lense fazladan bir tomar para vermezsin, 

lens secerken yok is limi yok vr limi diye kafan karışmaz

vs vs vs

pentax ayrıcalıktır. kullan. 

http://www.tahribat.com/forum/filmli-fotograf-makineleri---bilgi-ve-paylasim---181759

Hocam tam 2.5 yıl olmuş. Makinemden çok memnunum. Ben de yeni başladığım için gidip analog makine satın almıştım. Şu an Sigma lensine kadar donattım ve pes etmeden çekim yapmaya devam ediyor. 

Ayrıca bu alet milattır. Pentax'ın ilk makinası ve en geniş vizöre sahip olanı. :)

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

genel bi bilgi vereyim.

Nikon teknoloji olarak ve görüntü kalitesi olarak Canon dan daha iyidir.

Tabi ki bu biz amatörlerin fark edemeyeceği kadar küçük bi fark. O yüzden bu cümleye takılıp da beni topa tutmayın.

Canon ise Nikon'a göre daha kullanıcı dostudur, arayüzü daha basittir. Nikonda bi beyaz ayarı yapmak için 8-10 işlem yapmak gerekirken, Canon da 2 işlemle halledebilirsin. (Sayılar farazi)

Bende olympus var, tek hareketle hallediyorum o ayrı :)

Bu arada bende Canon 70D almayı düşünüyorum. Ama fiyatların biraz düşmesini bekliyorum.

Kolayca adapte olayım, hemen makineyi çözüp her türlü çekimi yapabileyim diyorsan Canon al derim.

Ama ben bu işi ilerleticem, daha profesyonel işler çıkarmak istiyorum dersen Nikon al derim.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhatsApp
    WhatsApp's avatar
    Erkek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

Birşey sormak istiyorum , 

NIKON D3200 KIT 18-55 mm 24.2  MP
     Bu cihaz 1439 tl 

NIKON D3200 18-55 VR II 24.2 MP 

Bu cihaz ise 1639 tl .. 

Şimdi bu cihaz aynı model , gövde olarak değil mi. 

Yani o VR  II dediği üzerindeki lensi ile ilgili bir özellik.. 

Baştaki cihazı kullanan biri titreşim engelleyici özelliği olan bir lens alırsa bir fark olmuyor değil mi alttakinden .. 

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
Toplam Hit: 6367 Toplam Mesaj: 57
dslr fotoğraf