folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Harççlar Kaldırılmamış (Kaldırıldığına İnanan Kandırılanlar)

Harççlar Kaldırılmamış (Kaldırıldığına İnanan Kandırılanlar)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Açıköğretimin durumu farklı kitap ücreti filan var bu yüzden kaldıramıyorlar. Lise gibi kitaplarıda devlet vereydi bedava olurdu ama işte kitap parasından geçiriyorlar yine 200 tlyi.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    xzxz bunu yazdı

harçların kaldırılması çok yanlış , bir yerden bir mal veya hizmet alıyorsan bunun bedelini ödemek durumundasın 

üniversite eğitimi zorunlu ya da hayati birşey değildir ki devleti "sosyal devlet" ilkesi gereği buna mecbur tutasın . X üniversitesi sosyal bir kurum mu ki ? 

ilköğretim(zorunlu eğitim) hariç diğer eğitim kurumlarının giderlerini buralardan hizmet alanlar karşılamalıdır + bu kurumlar için devlet bütçesinden de para ayrılmamalıdır , vergiler tüm herkesin eşit biçimde kullanabileceği hizmetler için harcanmalıdır. 

ayrıca akıl mantık gereği hastaneler ve ibadethanelerde aynı şekilde çalışmalıdır , kimse hiç gitmediğim görmediğim bir üniversitenin , caminin ya da hastanenin giderlerini benim vergilerimden tahsis etmeye çalışamaz oradan kim hizmet alıyorsa onlar öder eğer ödeyemezler ise o kurum kapanır başka birisi açılır , serbest piyasa ekonomisinin gereği de zaten budur. (bknz : ABD ) 

adam orada mühendislik eğitimi için yılda 200 tl para vermeye isyan ediyorsa bu herif dayaklıktır , git özel bir kurumdan sadece onun tek bir dersini kurs olarak almaya çalış bakalım kaç para ödeyeceksin 

akp yide savunmuş gibi olmak da istemiyorum ayrıca, bu ibnelerin ağzından yalanla bok akıyor resmen hangi söyledikleri doğru ki yalan söylediklerinde bu kadar şaşırılıyor ? 

Kesinlikle katılıyorum.

Üniversitelerin, okulların devletten aldığı yardım yetersiz. Ortada bir sürü gider var. Laboratuvarından, temizliğine bakımına kadar bir sürü harcama yapılıyor. Hele teknik ve meslek liselerinde devlet yardımı ve gider arasındaki uçurum kat kat artıyor. Ona rağmen millet yılda bir 50-100 lira bile vermek istemiyor. Çok fakir olur, karşılayamaz. Onu anlarım. Fakat çoğunluk bir elinde sigara, diğer elinde iphone ile gezip beleşçilik peşinde. Ondan sonra okulun laboratuvarındaki bilgisayarları eski, sıraları eski, tuvaleti dökülüyor diyorlar. Sen para verme o vermesin. Giderleri nereden karşılayacak bu okullar? Kimse çıkıp da bir katkımız olsun demiyor.

Ha tabi bundan çıkar elde etmek isteyen okul yöneticileri de elbette olmuştur, olacaktır. Durum tablosuna bakarsın gerekirse üst yönetimlere şahsı şikayet edersin. Gereği yapılır. Fakat bu kimseye beleşçilik yapma hakkını vermez.

Toplumun en küçük kesimlerinden başlayan bu sorunlar büyüyüp tüm sistemi etkiliyor. Ondan sonra da suç başka yerlerde aranıyor. Sen ne verdin ki ne bekliyorsun? Herkes beleşçilik peşinde. Çok nadir gördüm ki birileri bunun sonuçlarını eğrisine doğrusuna konuşsun. Varsa yoksa fakir edebiyatı. Başka bir şey yok.

anonim6918524 tarafından 10/Eyl/12 15:21 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

bülent arınç çıkıp demedimi açıköğretim ve örgün öğretim harçları kalktı diye hava basmadımı bundan ne anlıyonuz siz yapılan uygulamaya bak bide.hey allahım ulan 50 yaşında adam  dese cahildir diyip geçecem gençler bile ne hale gelmiş

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    jawsap67 bunu yazdı

bülent arınç çıkıp demedimi açıköğretim ve örgün öğretim harçları kalktı diye hava basmadımı bundan ne anlıyonuz siz yapılan uygulamaya bak bide.hey allahım ulan 50 yaşında adam  dese cahildir diyip geçecem gençler bile ne hale gelmiş

http://www.haberler.com/universitede-harclar-kalkti-3895236-haberi/

http://www.youtube.com/watch?v=zWHiMrdWM2k

yanlış hatırlıyorsun hoca adam demişki 1. öğretimden harcı açık öğretimlden katkı payını kaldırıyoruz diye :)

hiçmi haber dinlemiyorsunuz ben anlamıyorum nasıl oluyorda bunları düşünüp yazıyorsunuz

2 linkdeki videoları izleyiniz sarısıyla

DJ_Alper tarafından 10/Eyl/12 15:35 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ern3st
    Ern3st's avatar
    Erkek

Harç mı kalkmış ! peh peh peh

Ders kaydını yaptım, bu ekranla karşılaştım. 

Danışman hoca'yı aradım. "Harcı yatırmadan onaylayamıyoruz" dedi. 

Özet: Harcın kalktığı felan yok, en azından bizim üni'de.

kahrolsun bağzı şeyler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    mqstar bunu yazdı

para mara almıyorlar senin üniversitede var bir..

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

yine aldandı gençler.

kaygusuz tarafından 10/Eyl/12 17:06 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

odeyen varsa ityiraz etsin

Triumph tarafından 10/Eyl/12 17:06 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Ern3st bunu yazdı

Harç mı kalkmış ! peh peh peh

Ders kaydını yaptım, bu ekranla karşılaştım. 

Danışman hoca'yı aradım. "Harcı yatırmadan onaylayamıyoruz" dedi. 

Özet: Harcın kalktığı felan yok, en azından bizim üni'de.

bu olay bizim ünversitede de vardı. sistemle alakalı bir şey. ben mezun olduktan sonra sistemi değiştirdiler sanırm sözleşme ile geçmişelrdi bu sisteme muhtemelen senin üniversite de aynı sistemi kullanıyor. Yeni sistemde problem olmaması lazım. problem senin üniversitenin kullandığı sistemde. bunu rektörlüğe ya da üniversitenin bilgi işlem daire başkanlığına bildir çözerler sorunu

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek

Normal öğretim harçları kesin olarak kalktı. Yok sadece katkı payı, yok yarısı, yok hiçbiri değil tamamı kalktı. Ödeyen itirazını etsin.

Ray52Lewis tarafından 10/Eyl/12 18:17 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 11707 Toplam Mesaj: 102