folder Tahribat.com Forumları
linefolder Geyik & Teknoloji İle İlgili Olmayan Video / Resim / Flash Paylaşım
linefolder Hayatınızda Bir Gün Bile Kadın Olmanın Ne Demek Olduğunu Düşündünüz Mü?

Hayatınızda Bir Gün Bile Kadın Olmanın Ne Demek Olduğunu Düşündünüz Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

Triumph bunu yazdı:
    -----------------------------

@tyler:)

@irwa : gelecek kaygısı, işsizlik vs.. herkesin başına gelebilecek zorluklardır. ama taciz/tecavüz/şiddet'e maruz kalmak istisnai şeylerdir. kalkıp aptal aşık modunda aileni satıp kocaya kaçarsan ve 2 yıl sonra işler kötüye gidince koca şiddetine maruz kalırsan suç senindir. yada ne bileyim, akşam tenha bir yerde kıstırılıp tecavüz'e uğradıysan adam'a sorarlar ne işin var tek başına orada diye? biz de gece 12'den sonra sokakta taciz'e, gasp'a uğrayabiliriz. Ama bunu erkekliğin zorlukları diye sağda solda anlatmıyoruz.

edit : son attığım 2,3 mesajda "mal adam" intibası bıraktığımı hissediyorum. o yüzden daha fazla sınırları zorlamıycam:)

hocam ben hayat sadece kadına zor demiorum zaten ama wideoda bastıra bastıra gösterilen iş ortamı olsun trafik olsun kadınların maruz kaldıkları ewin içindeki şiddetten bahsetmiorum bile bu tüm dünyada malesef yaşanıo sence sadece kaçan kızlarmı dayak yiyo o zaman yurt dışında kaçarak ewlenme yokken onlarda nası dayak olayı olabilio 

gerçekten bi çok insanla farklı pencerelerden bakıomuşuz olaya siz sanıosunuzki bu wideo ile ben hayat bize zor siz çok rahatsınız diorum yok öle bişi sadece dile getirmekte daima yarar wardır herkes susarsa sindirilir bu insanlıkdışı olaylar 

dewdim dewrildim geldim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

tamam kadın olmak zorda erkeklerede bunu sürekli söylemek neden ? Bide bunu söyleyen çoğu kişi ne zorlık görmüşki?

biz kimseye sesinizi çıkarmayın demiyoruz, ama hiç bi zorluk çekmemiş sadece feminist duyguları bi anda depreşip sadece konuşan hiç bi icraat yapmayıp sürekli acı çeken kendisiymiş gibi ilgi bekleyen kişilere kızıyoruz.

irwayada fazla yüklenemek gerek :) kız sadece bi video paylaştı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

benim anlatmak istediğim, durumun o kadar da vahim olmadığıdır.erkekler de çocukken dayak yiyebilir, gece gezerken gasp'a uğrayabilir. sosyal hayattaki tehlike ve zorluklara bakınca kadınların yaşamı erkeklerinkinden çok daha zor diyemezsin. burada bir video yapılmış ve bir sürü kötü sahne koyulmuştur(videoyu izleyemiyorum) bu yüzden vicdanınız cız edebilir, ve beni mal yerine koyabilirsiniz. ama bende böyle bi,r video yapıp, içine dayak yiyen masum erkek öçocuğu resimleri koysam aynı tepkileri alırım.son olarak; yaşamak sanattır. onu kolay yada zorlu kılmak bizim elimizdedir. eğer sen, yaşamını kolay kıldıysan, bundan sonra başına gelebileceklerin sebebi kadın olman değil şanssız bir insan olmandır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

Triumph bunu yazdı:

benim anlatmak istediğim, durumun o kadar da vahim olmadığıdır.erkekler de çocukken dayak yiyebilir, gece gezerken gasp'a uğrayabilir. sosyal hayattaki tehlike ve zorluklara bakınca kadınların yaşamı erkeklerinkinden çok daha zor diyemezsin. burada bir video yapılmış ve bir sürü kötü sahne koyulmuştur(videoyu izleyemiyorum) bu yüzden vicdanınız cız edebilir, ve beni mal yerine koyabilirsiniz. ama bende böyle bi,r video yapıp, içine dayak yiyen masum erkek öçocuğu resimleri koysam aynı tepkileri alırım.son olarak; yaşamak sanattır. onu kolay yada zorlu kılmak bizim elimizdedir. eğer sen, yaşamını kolay kıldıysan, bundan sonra başına gelebileceklerin sebebi kadın olman değil şanssız bir insan olmandır.

anneler erkek çocuklarını dövüyor çocuk büyüyünce karısını dövüp bilinçaltında annesinden intikam alıyor . dayak yiyen kadın yine çocuğunu dövüyor bu çember böyle dönüp duruyor .

şiddet tüm hayatta okullarda askerde sokakta televizyonda . şiddeti haklı gören insanlar oldukça bu şiddet herkese zarar verecek .

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huradam
    huradam's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

üyeliksiz izlenebilio..aslında bu sadece Türkiye deil dünya gerçeği demek doğru olur sanırım 

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1322213714058&oid=295592860252&comments

Senin yalanlarınla hilelerinle başedemedim bana derd oldu.Bende senin önünde diz çökmedim ya buda sana derd olsun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huradam
    huradam's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

üyeliksiz izlenebilio..aslında bu sadece Türkiye deil dünya gerçeği demek doğru olur sanırım 

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1322213714058&oid=295592860252&comments

iyi güzelde peki bunu tersi  eşlerinden dayak yiyen erkeklerin hali ne olacak:D

Senin yalanlarınla hilelerinle başedemedim bana derd oldu.Bende senin önünde diz çökmedim ya buda sana derd olsun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuratDnz
    MuratDnz's avatar
    Erkek

fenerist07 bunu yazdı:

@irwa: merak etme bizde psikopat tipler değiliz bir sevgili yapalımda sabah akşam dövelim diyecek, hatta o sevgili yapmak için 40 takla atıyoruz. Ben batıda yaşayan bi erkek olarak daha hiçbir üstünlüğümü göremedim, erkek olmamın bi getirisi olmadı, hatta yarın işe başvurduğumda dezavantajıda olacak, satış temsilcileri, müşteri hizmetleri, call center vs lerde bayan tercih edecekler, (amele olcaksam evet erkek olmak iyi), peşimde hiç bi zaman 10larca karşı cins olmadı, girdiğim arkadaslık sitelerinde egom tatmin olmadı, 150 tane profilime bakan, 50 tane msj atan olmadı, bunlardan birisiyle cıkacaksam hepsine geri dönüp ego tatmini, süründürme imkanımda olmadı, bar, club tarzı yerlerde bi kamyon makyaj, mini etekle gidip üff asılıolar taciz var yaa dien tiplerden nefret ediyorum.

evlenme örneği geçti diye söylüyorum: aylık 3000tl geliri olan, bmw si olan, dublex evi olan bir erkek- vasıfsız bir kız: bu erkek bu kızla cok rahat evlenebilir.

aylık 3000tl geliri olan, bmw si olan, dublex evi olan kız-vasıfsız erkek: bu erkek bu kızla afedersin s.ksen evlenemez.

hani basından beri diyorsun ya erkeksiniz cok sanslısınız dünya size kalmıs, ipinizle kuşağınız diye, ulan hani avantaj? 23 senedir bi boka yaradıını görmedim şu erkekliğin, aksine cocukluumda mahalle maclarından tut, lisede kız mevzusuna kadar sürekli kavga ettim, dayak yedim, ulan hani şans nerede biri göstersin bana? Hayat bi size zor zaten.

cvp budur boşverin gerisini aga , bi işe alınsa ilk önce kadın alınır niye kadın çekicidir kibar sesiyle yada fiziğiyle ama biz birer odunuz amq alırlarmı bizi bi olayda aman kadındır boşver bi masada önce kadın otursun , ulan kızları bile erkek istiyor o evde oturuyor :) işin varmı yavrum paran varmı diye onun babası soruyor benimki deyil, ee avantaj onların bizim parayı onlar yicek bişe olmucak, ha benim babam deseki kızımız ne iş yapıo , şu iş haa olmaz, ee adam da diyecekki neden olmaz kızmı beslicek oğlanı, hani hayat müşterekti kardeşim sorarım.., avantajlıdır kadın ama her kadında deyil tabi eziyet görenler farklı

YALAN doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar. güneş yalnızda olsa etrafına ışık saçar.UNUTMA doğruların kaderidir yalnızlık. kargalar sürüyle KARTALLAR yalnız uçar, YAŞIYORUM YİNE ASLAN GİBİ..!------------------------------------------------------------------------------hacklink.info
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

7-19 bunu yazdı:

illa kari yalakalari cikcak zaten. kadin olmada bisey yok, sadece evlencegin kisiyi iyi sec hayat boyu ne calis, ne bi zorluk cek. ufak tefek zorluklar iki taraftada cikar, ama hepsi buyuk olaymis gibi yansitilmis, herzaman oldugu gibi yine beyinsiz bikac kadinin yaptigi veya yaptirdigi sacma bi video.

abartma aq iki laf edildi diye mahvettin ortalıgı. sadece evlencegin kisiyi sec hayat boyu ne calıs ne zorluk çek. iyi güzel de evlencegin kisiyi secemiyosan ne bok yicen? 15 yasında 50 yasındakı adama gelin git. adamın altına yat cocuk dogur dayak ye.40 ında dul kal.

tamam hersey abartılıyor da bokunu cıkardın be

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    Evet düşündüm , şimdide gördüm o kadarda zor değilmiş .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

Degerli İRWA kardeşim fenerist kardeşime katılıyorum sen de aslında onun haklı olduğu tarafları görüyor fakat gardın düşmesin diye kabuletmek istemiyorsun.

Ben yaşını başını almış bir erkeğim hayatımdan örnekler vererek duruma katkı sağlayayım dedim en yakın örnekle başlayayım

Evimin alt katını bir aileye kiraya verdim zamanla her akşam bağırış, çağırış, kavga, gürültü en son kadıncağızın haykırışlarından dayak yediğini anladım ve aşşağıya indim kapıyı çaldım

-- aslanım sen utanmıyormusun karını dövmeye ( arka planda kadının hüngür hüngür ağlaması )

-- Sanan ne senin karın mı ?

-- karım değil kadın olduğu için karışıyorum

-- .iktir git laaaa

-- hadi kaına gücün yetiyor bakalım ne kadar erkeksin

ardından tahmin edebileceğin gibi o erkek müsvettesini biraz hırpaladım eve çıktım ve polis çağırdım ( emniyette hatırımız var ) hemen ekip yolladılar.

Kadın ve adam çağırıldı haliyle erkek müsvettesi beni şikayet etti. Polis memuru arkadaş kadına sordu;

-- Bacım kocan seni dövdü mü. Şikayetcimisin ?

-- ......

-- Bacım halinden anlaşılıyor yüzünde darp izleri var, şikayetçi olmazsan biz yardımcı olamayız şikayetçimisin ?

-- Yoggggg beyim beni dövmedi hem size neeeee... Ben bu adamdan şikayetçiyim beyimi dövdü bu adam...

Yaaa İRWA kardeşim bu yaşadığım en yakın olay allahtan bir nüfuzumuz varda benim ile ilgili bir işlem yapılmadı...

ikinci örnek

evlenirsin evi düzersin tüm eşyalar, araba, arsa, ziynet eşyaları ıvır zıvır, ( hanım hiç çalışmaz sadece ev işi yapar )

geçimsizlik başlar 5-10 yıl herneyse katlanırsın ama bakarsın hem sen mutsuz hem eşin boşanma aşamasına gelinir . Bil bakalım boşanma aşamasında adam gibi adam ne yapar evi, arabayı herşeyi bırakır ceketini alır çıkar.

Amaaaa bu yetmez nafaka bağlanır her ay tıkır tıkır ödersin 1500 tl hemde başka biri ile yaşamasına rağmen

haaa arada çocuk var o nafaka çocuk için dersen; iyi ama zaten çocuk baba da kalıyor yediği içtiği cep telefonundan laptopuna kadar ayda 2 ayakkabı vs. dahil kurs parası okul taksiti ödeniyorken....

Sorayım şimdi hangisi zor tek başına yaşayan kadına saygılı bir erkek olmak mı, Kadın olmak mı ?

maksadım tartışma yaratmak değil ve her konuda olduğu gibi o kadar çok çeşitlilik var ki kim haklı kim haksız kavram karmaşasında yitip gidiyor...

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
Toplam Hit: 11158 Toplam Mesaj: 83