folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Haydi Tahribat Villa Tatiline 4 (Villalar Doluyor)

Haydi Tahribat Villa Tatiline 4 (Villalar Doluyor)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Mukavim_ bunu yazdı

Merhabalar hocam, bu sene için villa kiraladım ben de Ölüdeniz'de. Ön ödemesini yapmış olmasam seni tercih ederdim, başlığı yeni görüyorum.

Bugün bir olay yaşadım, tarih değiştirmek için acenteyi aradım. Müşteri temsilcisi diyor ki tarih değişikliği yaparız ama 100 TL işlem ücreti alırız diyor. Olay aptal pazarlığına döndü. Ben dedim s*ksen o parayı vermem, mesafeli satış sözleşmesinde değişim şartında ücret yazmamış. Sitede hakkımızda sekmesinde yazıyor falan diye ayak yapıyor. Neyse biz başka sebepten tarih değişikliğinden vazgeçtik ama olay canımı sıktı. Şimdi 100 lira için bunu yapan tatilde işini hakkıyla yapar mı bir problem yaşatir mı diye kafamda tereddut oluştu. Sektörün içinden biri olarak ne diyosun hocam yaşanan olaya? villasepeti.com sitesi bu arada.

Bence gayet iyi hocam :) 

zira bizim ekip de Kaş'tan bi villa kiraladık. Sadece 1 hafta ileriye almak istedik, bizim başka bir otel planı ile çakışmıştı çünkü. Takvimden baktığımda da sonraki hafya boş gözüküyordu tamamen. Aradım firmayı dedim böyle böyle bir durum var, 100 tl değişim için ücret alınır deyince sorun değil o dedim, öderiz. Ama yeni rezervasyon olarak sayılır dolayısıyla farklı ücret olacaktır dedi. 8-9k ya almıştık biz erken olunca, 13-14k oluyor yeni fiyat. peş peşe haftalar, sonuçta bizim tarih de boşalmış olacak yine aynı fiyata kiralanacak vs desek de olmadı 100TL + yeni baştan rezervasyon sokarız dedi :) Yapacak bi şey yok dedik otel yandı :)

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    Mukavim_ bunu yazdı

Merhabalar hocam, bu sene için villa kiraladım ben de Ölüdeniz'de. Ön ödemesini yapmış olmasam seni tercih ederdim, başlığı yeni görüyorum.

Bugün bir olay yaşadım, tarih değiştirmek için acenteyi aradım. Müşteri temsilcisi diyor ki tarih değişikliği yaparız ama 100 TL işlem ücreti alırız diyor. Olay aptal pazarlığına döndü. Ben dedim s*ksen o parayı vermem, mesafeli satış sözleşmesinde değişim şartında ücret yazmamış. Sitede hakkımızda sekmesinde yazıyor falan diye ayak yapıyor. Neyse biz başka sebepten tarih değişikliğinden vazgeçtik ama olay canımı sıktı. Şimdi 100 lira için bunu yapan tatilde işini hakkıyla yapar mı bir problem yaşatir mı diye kafamda tereddut oluştu. Sektörün içinden biri olarak ne diyosun hocam yaşanan olaya? villasepeti.com sitesi bu arada.

zira bizim ekip de Kaş'tan bi villa kiraladık. Sadece 1 hafta ileriye almak istedik, bizim başka bir otel planı ile çakışmıştı çünkü. Takvimden baktığımda da sonraki hafya boş gözüküyordu tamamen. Aradım firmayı dedim böyle böyle bir durum var, 100 tl değişim için ücret alınır deyince sorun değil o dedim, öderiz. Ama yeni rezervasyon olarak sayılır dolayısıyla farklı ücret olacaktır dedi. 8-9k ya almıştık biz erken olunca, 13-14k oluyor yeni fiyat. peş peşe haftalar, sonuçta bizim tarih de boşalmış olacak yine aynı fiyata kiralanacak vs desek de olmadı 100TL + yeni baştan rezervasyon sokarız dedi :) Yapacak bi şey yok dedik otel yandı :)

o iki esnafında esnaflığının ta aq

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oqqanoo
    oqqanoo's avatar
    Erkek

yerimizi alalım bir gün lazım olur :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    Mukavim_ bunu yazdı

Hocam burda esnaf olmanı benimle aynı işi yapmanı dilerdim. Villa işletmelerinin tarihlerini boş bırakmamak ve biz o tarihleri satmak için uğraşıyoruz. Otel odası satan odamax gibi bir çalışma şeklimiz yok. Bir çok firma aynı yeri satıyoruz ve satışlarımız sıcak satış usulüyle oluyor. Her müşterinin dilediği şekilde bir tatil vermeye çalışıyoruz. Mücbir ve zaruri neden olmadıkca, tarih yapısıyla oynayamıyoruz zaten. Müsait olması durumunda ( bazı durumlarda kiralama yapan müşteri, birden fazla tarih değişikliği gibi isteklerde bulunabiliyor. Plansız tatil programı yapıyorlar izinlerini sonradan programlıyorlar veya ortak tarihe karar vermede zorluklar oluyor. ) biz ücret felan almadan işlemi yapıyoruz çoğu zaman ama, suistimail durumuna karşı mecburen, villa işletmelerinden gelen talep doğrultusunda tarih değişikliği ücreti alabiliyoruz.

@mavigozludev hocamın olayıda muhtemelen, erken rezervasyon yaptınız ve villanın fiyatı sonradan yükseldi. Tarih kaydırmak istediğinizde de yeni fiyattan hesap görmek istediler. Çünkü sıcak satışta o an ki fiyat üzerinden işlem yapıyoruz. 

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Shephard bunu yazdı
    erdem358 bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    Mukavim_ bunu yazdı

Hocam burda esnaf olmanı benimle aynı işi yapmanı dilerdim. Villa işletmelerinin tarihlerini boş bırakmamak ve biz o tarihleri satmak için uğraşıyoruz. Otel odası satan odamax gibi bir çalışma şeklimiz yok. Bir çok firma aynı yeri satıyoruz ve satışlarımız sıcak satış usulüyle oluyor. Her müşterinin dilediği şekilde bir tatil vermeye çalışıyoruz. Mücbir ve zaruri neden olmadıkca, tarih yapısıyla oynayamıyoruz zaten. Müsait olması durumunda ( bazı durumlarda kiralama yapan müşteri, birden fazla tarih değişikliği gibi isteklerde bulunabiliyor. Plansız tatil programı yapıyorlar izinlerini sonradan programlıyorlar veya ortak tarihe karar vermede zorluklar oluyor. ) biz ücret felan almadan işlemi yapıyoruz çoğu zaman ama, suistimail durumuna karşı mecburen, villa işletmelerinden gelen talep doğrultusunda tarih değişikliği ücreti alabiliyoruz.

@mavigozludev hocamın olayıda muhtemelen, erken rezervasyon yaptınız ve villanın fiyatı sonradan yükseldi. Tarih kaydırmak istediğinizde de yeni fiyattan hesap görmek istediler. Çünkü sıcak satışta o an ki fiyat üzerinden işlem yapıyoruz. 

Aynen hocam biz zaten erken rezervasyon yapmıştık, sonradan tam o haftaya plan geldi dedik belki sonraki haftaya sarkıtırız villayı. Site üzerinden baktım boştu ama dedim belki burada boştur bikaç yer ayrı satıyorsa diye arayıp sordum , evet sizden sonraki hafta boş dediler teyit ettiler. 
    7-14 mayıs'a almıştık, 14-21 mayıs idi boş olan. İşlem ücretinden bahsettiler zaten ona bi şey demedim 100 değil 300-400 de deseler verirdim. Biz 9k ya almıştık ama 1-1.5k fark olur değişirse deseler ona da gayet ok diyecektim ben. direk 14k olan güncel fiyatı istediler :) Oteli yaktık yapcak bi şey yok :)
    sektörün içinde değilim, detaylarını, zorluklarını, dışarıdan görünmeyen şeyleri bilemem de erken rezervasyonda mayıs ayına aldığım tatili son dakikada aynı fiyata temmuz'a almaya çalışmıyorum sonuçta. gideceğimiz hafta yerine hemen 1gün sonrasından başlatacak şekilde, boş olduğunu teyitledikleri tarih ile değişim istedim sadece. iptal edip yeni rezervasyon yapabilirsiniz dediler, bu fikir aklıma hiç gelmemişti gerçekten dahiyane bir tavsiye oldu :) 
    Boş olan bir sonraki haftaya sarkıtmak konusunda bilmediğimiz, adamları acaip zora sokan bir durum yoksa (bu kısmı da sen aydınlatmış olursun) bir dahakine 10k lık yeri 5k ya verseler gitmem şu dk.dan sonra :)

MaviGozluDev tarafından 22/Nis/22 23:59 tarihinde düzenlenmiştir

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

Böyle bir plan vardı aylar öncesinde, kesinleşirse lakin sizlerle iletişime geçeceğim. Hayırlı işleriniz olsun...

Allah büyüktür vesselam...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

konu tkaip , bende otel tuttum antalyada uzatırsam iletişime geçerim .

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

benimde mesajım bulunsun. Haziran gibi bir tatil planımız var, iletişime geçerim hocam seninle.

Amat Victoria Curam
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek

Hocam aylık kiralama oluyormu oluyorsa ne kadara geliyor? Demre tarafında 1 ay gibi düşünüyorum. Haziran ortası gibi..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek
    laser69 bunu yazdı

Hocam aylık kiralama oluyormu oluyorsa ne kadara geliyor? Demre tarafında 1 ay gibi düşünüyorum. Haziran ortası gibi..

Hocam en yüksek sezonumuz o tarihler 4 kişilik evlerin haftalığı ortalama 16-24 bin bandında oluyor.

Shephard tarafından 02/May/22 23:46 tarihinde düzenlenmiştir

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.