folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder HDD, USB Bellek Vs. Her Türden Cihazı Pert Eden Bir Virüsten Kurtulamıyorum.

HDD, USB Bellek Vs. Her Türden Cihazı Pert Eden Bir Virüsten Kurtulamıyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı

Hocamlar şimdi ben sanırım sorunu anlatamadım.

Zaten bu virüslenen flashları ben çöpe attım gitti, onları geçtim. Bilgisayarımda bu virüs kalsın istemiyorum.

Yani o yüzden flashları takayım, belirli yöntemlerle flashları yahut hddleri temizleyeyim gibi bir derdim yok.

Bilgisayardan kalıcı yok edeyim, yok edeyim ki bundan sonra alacağım yeni cihazlara ve arşivimi aktardığım başka bilgisayarlara da bu virüsü yanımda götürmeyeyim isteğindeyim.

Zannımca bu virüs bilgisayarda da mevcut, sıfır taktığım her türlü alete de bu boku sallayacak hiçbir şey değişmeyecek o yüzden benim arzum bilgisayarı temizlemek.

Eset falan bilmemne free sürüm antivirler indirip tarattım ama tırışka. Bence hiçbir çözüm olmuyor.

Yukarıda hocamızın önerdiği malwarebytes'i deneyeceğim ama bakalım. Gel gelelim bu virüsü temizleyip - temizlemediğimi anlayacak skillere de sahip değilim ki anasını satim cehalet ne zor iş.

Biraz yetkin birisinden bu konu hakkında hatta belki sürekli olarak teknik destek almakta bir tercih. Malum günümüzde bilişim uzmanları avukatlar kadar gerekli.

Sadece bi imza..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Konuyla alâkalı yada değil; 

İlk mesajın için

" """"""Ofisteki bilgisayara ve arşive belalar belası bir virüs bulaştı. ( Hep bu müvekkil flashlarından oluyor,bi daha da takarsam pc'ye iki olsun.)

Sorun şu ki: 

Flash bellek yahut herhangi bir harici veri depolayıcıyı, bilgisayara taktığın andan itibaren o cihazı perte çıkarıyor. Bilgisayarıma girdiğimde bilgisayara taktığım cihaz gözüküyor ancak tıkladığımda doğrudan içerisine giremiyorum, tekrar başka bir klasör şeklinde flash diskin dosyasına tıklayıp içine girmem gerekiyor.

Cihazı bilgisayardan söküp geri taktıktan sonra da bazen çalışıyor, bazen komple perte çıkmış oluyor. Kaç tane Antivirüs programı denedimse hiçbiri fayda etmedi.

İşin kötüsü elimdeki taşınabilir harddiski de bozdu, aletten de olduk. Hadi harddiski geçtim, 7 yıllık mesleki çalışmalarımın arşivi var, genellikle word/pdf/excel gibi dosyalara bulaştığını düşünüyorum işimin %99'u bu dosyalarla çünkü.

Rica etsem beni bu illetten kurtarabilir misiniz?

Sevgilerle """""

bu mesajınla ilgili

uzun koyu olan yeri anlamadım. Klasör şeklindeki dosyaya tıklamadan flashdisk'in(flash?) içine nasıl girebiliyorsun?

Ephesus bunu yazdı

Zaten bu virüslenen flashları ben çöpe attım gitti, onları geçtim. Bilgisayarımda bu virüs kalsın istemiyorum.

Yani o yüzden flashları takayım, belirli yöntemlerle flashları yahut hddleri temizleyeyim gibi bir derdim yok.

Bilgisayardan "kalıcı" yok edeyim, yok edeyim ki bundan sonra alacağım yeni cihazlara ve arşivimi aktardığım başka bilgisayarlara da bu virüsü yanımda götürmeyeyim isteğindeyim.

Zannımca bu virüs bilgisayarda da mevcut, sıfır taktığım her türlü alete de bu boku sallayacak hiçbir şey değişmeyecek o yüzden benim arzum bilgisayarı temizlemek.

Eset falan bilmemne free sürüm antivirler indirip tarattım ama tırışka. Bence hiçbir çözüm olmuyor.

Yukarıda hocamızın önerdiği malwarebytes'i deneyeceğim ama bakalım. Gel gelelim bu virüsü temizleyip - temizlemediğimi anlayacak skillere de sahip değilim ki anasını satim, cehalet ne zor iş.

Bu mesajınla alâkalı olarak da;

1. Eset dahil kullandığın AntiVirus programlarının Virüs'ün türüne dair birşey dahi ekrana yazmadılar mı? 

2. Herhangi bir virüs dosyasını internet üzerindeki online AntiVirus sitelerine yükleyerek virüs'ün adını ve özelliklerini tayin edebilirsin. 

Virüs'ün türünü bulabilirsen, özellikle o virüs'ün adıyla sağlıklı bilgisayarda arama yaptığında, o virüs'e özel temizleyici tool(araç)'lar bulabileceğine inanıyorum. 

olmadı, en kötü kendi bilgisayarındaki disk'i Başka bir uygun kutulu harici disk kutusuna takarak, sağlıklı AntiVirus'u olan bir makina'ya 2ncil disk olarak takıp, üstteki paragrafta anlattığım tool ile temizleyebilirsin. 

rootkit tarzı bir virüs ise, bunları temizlemesi biraz dâhâ zor diye biliyorum. Ama bir temizleyen varsa mutlaka bir yöntemi vardır.

Benim anlamadığım, flaşdisk'leri neden çöpe attın? ^^/)  onlarda temizlenebilirdi kuvvetle muhtemelen. 

birde bu ; word/pdf/excel gibi dosyalarını ki çok fazla yer tutmayacaklarını düşünüyorum. Bunları dosyaları(artık her neredelers;e C: olur , D: olur ... Masaüstü olur, program files içi olur) Herhangi bir harici disk'e (ve/veya flaşdisk'e) virüs'lü olsalar(ve/veya virüs'süz dosyalarıda) dahi kopyalayıp .... Kalan bilgisayara bir format çakıp, aynı bilgisayar üzerine de diğer AntiVirus programlarının yine free sürümlerini kurup, flaşdisk'leri ve/veya haricileri takip temizlesen olmuyor mu?

virüs'lü bilgisayara, AntiVirus kurup çalıştırmakla Temizleyemezsin. 

Temiz sistem'le temiz olmayanları temizlersin ki öncesinde de kirli dosyayı sadece çalıştırmamalısın. 

Dosya yöneticisinde dosyaya bakmak başka, dosyayı çalıştırmak başka. Ki bu word/pdf/excel gibi dosyalar dahi olsa, çalıştırıp içine bakmak, sıkıntılı olur. 

Arada bir siteye de uğra da, avukatlık hizmetlerindende biz yararlanalım. Sadece sözünü edip gitmek olmaz..

RitmFarbRacourci tarafından 16/May/19 17:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı

Bilgisayardan kalıcı yok edeyim, yok edeyim ki bundan sonra alacağım yeni cihazlara ve arşivimi aktardığım başka bilgisayarlara da bu virüsü yanımda götürmeyeyim isteğindeyim.

Yukarıda hocamızın önerdiği malwarebytes'i deneyeceğim ama bakalım. Gel gelelim bu virüsü temizleyip - temizlemediğimi anlayacak skillere de sahip değilim ki anasını satim cehalet ne zor iş.

Malwarebytes temizleme konusunda ideal

Virüs bulaşşmasın diyosan da USB disk security programmını kurarasan da flashı taktığında virüs varsa pat diye çıkarıyor karşına Antivirüs programı olarak Avira kullanmanı tavsiye ederim.

Deneyip sonuçları yazarsan sevinirim

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Aklıma musallat.exe geldi. 360 Total Security ile bir tarat derim.

Musallatı görev yönetiçisinde öylece duruyor sadece sinir bozuyor :) 

Emekli
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

hocam c hariç diğer tüm disklerin içindeki klasörleri .scr (ekran koruyucu formatında) gösterir bir virüs vardı benzer durumda birkaç gün önce bulaştı. asıl klasörlerin gizli oluyor asıl klasörlerin adı ile içine girilemeyen saçma sapan .scr formatlı dosyalar oluşuyor. eğer tarif ettiğim virüs ise avira indirip tüm diskleri tarama yaptırdım temizledi ve tekrar etmedi.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
Toplam Hit: 8380 Toplam Mesaj: 26
usb harddisk bozan bela virüs