folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder HDD, USB Bellek Vs. Her Türden Cihazı Pert Eden Bir Virüsten Kurtulamıyorum.

HDD, USB Bellek Vs. Her Türden Cihazı Pert Eden Bir Virüsten Kurtulamıyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Tüm dosya ve klasörleri anahtarliyor işte.. 

Virus tüm dosya ve klasörleri ve alt klasörleri etkilemiş ise tümünün uzerinde  operasyon yapıyor ve özelliklerini görünür hale getiriyor.. 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

Kaç yıllık virüs :) hala olması şaşırtıcı. İnternette bir sürü yerde var nasil nasizlemen gerektiği

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Tüm dosya ve klasörleri anahtarliyor işte.. 

Virus tüm dosya ve klasörleri ve alt klasörleri etkilemiş ise tümünün uzerinde  operasyon yapıyor ve özelliklerini görünür hale getiriyor.. 

Dostum benim gördüğüm; o Attrib  d: ile başlayan komutun amacı, senin de dediğin gibi Takılı olan medya(USB flaşdisk ) gibi cihazların içindeki dosyalarıve/veya klasörleri  ve altdizinlerini  Sistem Gizli sadeceOkunabilir özelliklerini ortadan kaldırıyor, arşiv(?) özelliğini ekliyor. 

Ama Klasör açma gibi bir komut göremedim, sorumun nedeni bu.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Var olan bir klasördür o..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Ama @McHacker şöyle demiş: "  ...harici bağlantı biriminde ismi olmayan bir klasör açacak. .."

Bu ifadeden ben, medyada var olmayan bir Klasör yaratıldığını anlıyorum.  Eğer bu anlamda kullanılmamışsa, demekki ben yanlış anlamışşım. 

Ha bu arada, ben bu yöntem işe yaramaz da demiyorum, aksine üzerinde işlem yapılamayan dosyalar ve gizli dosyaları ele almak için uygun bir ortam yaratıyor bu komut. 

Gerçi , bu dosyalardaki -Arşiv bayrağı ya da parametresi ne işe yarıyor onu da anlamış değilim. Pratikte ne fayda sağlıyor.

RitmFarbRacourci tarafından 02/May/19 00:23 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Ama @McHacker şöyle demiş: "  ...harici bağlantı biriminde ismi olmayan bir klasör açacak. .."

Bu ifadeden ben, medyada var olmayan bir Klasör yaratıldığını anlıyorum.  Eğer bu anlamda kullanılmamışsa, demekki ben yanlış anlamışşım. 

Ha bu arada, ben bu yöntem işe yaramaz da demiyorum, aksine üzerinde işlem yapılamayan dosyalar ve gizli dosyaları ele almak için uygun bir ortam yaratıyor bu komut. 

Gerçi , bu dosyalardaki -Arşiv bayrağı ya da parametresi ne işe yarıyor onu da anlamış değilim. Pratikte ne fayda sağlıyor.

Tak flaşlı formatla..

Attrib .. komutunu çalıştır..

Vır bir vır vır bir bir bir bır bır bır..

😁

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Tak flaşlı formatla..

Attrib .. komutunu çalıştır..

Vır bir vır vır bir bir bir bır bır bır..

😁

^^P`)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Hocam o konuya baktım ve kendi mesajımı gördüm.

%99,9 ihtimalle mesajı atıp sonrasında bakmamışımdır. Sende sonra beni alıntılamışsın. Niye öyle sert çıkışmışsın anlamadım ama sevdiğim müridsin, canın sağolsun :)

tabiki üzerinden çok vakit geçti, bugün yazılan yöntemler çalışmıyor yada bypass edilebilir halde olabilir. Ama sen o konuda mevcut virüsleri temizlemekten bahsetmişsin, ben blogda virüsler bulaşmasın diye alınabilecek önlemlerden bahsetmişim.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Hocamlar şimdi ben sanırım sorunu anlatamadım.

Zaten bu virüslenen flashları ben çöpe attım gitti, onları geçtim. Bilgisayarımda bu virüs kalsın istemiyorum.

Yani o yüzden flashları takayım, belirli yöntemlerle flashları yahut hddleri temizleyeyim gibi bir derdim yok.

Bilgisayardan kalıcı yok edeyim, yok edeyim ki bundan sonra alacağım yeni cihazlara ve arşivimi aktardığım başka bilgisayarlara da bu virüsü yanımda götürmeyeyim isteğindeyim.

Zannımca bu virüs bilgisayarda da mevcut, sıfır taktığım her türlü alete de bu boku sallayacak hiçbir şey değişmeyecek o yüzden benim arzum bilgisayarı temizlemek.

Eset falan bilmemne free sürüm antivirler indirip tarattım ama tırışka. Bence hiçbir çözüm olmuyor.

Yukarıda hocamızın önerdiği malwarebytes'i deneyeceğim ama bakalım. Gel gelelim bu virüsü temizleyip - temizlemediğimi anlayacak skillere de sahip değilim ki anasını satim cehalet ne zor iş.

Avukat/Hukukçu
Toplam Hit: 8624 Toplam Mesaj: 26
usb harddisk bozan bela virüs