folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Hisseyorum.Co Yapay Zeka İle BIST Teknik Analiz Ve Hisse Senedi Yorumları

Hisseyorum.Co Yapay Zeka İle BIST Teknik Analiz Ve Hisse Senedi Yorumları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

***Alım tavsiyesi için kendi kriterimi yazayım belki ilerde kullanırsınız :)

Mesela bist100 endeksi zirvedeyken, karlılığı iyi olan (sektöründeki firmalara kıyasla) bir hisse senedi kendi zirvesinden en az %10 aşağıda ise alım fırsatı başlamıştır. %10 dan çok daha aşağıda ise mesela %25 ise, alım fırsatı kesindir ve yüklü alım yapılabilir. Tabii ki yüklü alım yapacaksanız en az 1 yıl beklemeyi göze almalısınız.

Diyelim ki bist100 kendi zirvesinden %10 daha aşağıda(şu aralar olduğu gibi) O zaman kriterimiz "karlılığı iyi olan (sektöründeki firmalara kıyasla) bir hisse senedi kendi zirvesinden en az %20 aşağıda" ise olacaktır. Bu örnekler, bist100 zirvesinden ne kadar uzaksa yüzdesel olarak 10 puan daha ekleyerek devam eder. Umarım anlatabilmişimdir. Aslında çok basit yüzdesel hesapla, teknik analiz çizgilerine, onun bunun tavsiyesine gerek kalmadan alım fırsatı yakalayabilirsiniz.

Karlılık oranları da fk ve favök değeri ile kıyaslanabilir. Esas faliyet karlılığını da kıyaslayabilirsiniz. Kıyaslama her zaman sektörüne göre yapılmalıdır.

Ben kendi bilgime güvenerek alım yaptığım için de hiç üzmedi, tatlı tatlı yükseliyor borsa karlılığım :)

O zaman radarındaki bu tür hisseleri paylaşırmısın?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı

***Alım tavsiyesi için kendi kriterimi yazayım belki ilerde kullanırsınız :)

Mesela bist100 endeksi zirvedeyken, karlılığı iyi olan (sektöründeki firmalara kıyasla) bir hisse senedi kendi zirvesinden en az %10 aşağıda ise alım fırsatı başlamıştır. %10 dan çok daha aşağıda ise mesela %25 ise, alım fırsatı kesindir ve yüklü alım yapılabilir. Tabii ki yüklü alım yapacaksanız en az 1 yıl beklemeyi göze almalısınız.

Diyelim ki bist100 kendi zirvesinden %10 daha aşağıda(şu aralar olduğu gibi) O zaman kriterimiz "karlılığı iyi olan (sektöründeki firmalara kıyasla) bir hisse senedi kendi zirvesinden en az %20 aşağıda" ise olacaktır. Bu örnekler, bist100 zirvesinden ne kadar uzaksa yüzdesel olarak 10 puan daha ekleyerek devam eder. Umarım anlatabilmişimdir. Aslında çok basit yüzdesel hesapla, teknik analiz çizgilerine, onun bunun tavsiyesine gerek kalmadan alım fırsatı yakalayabilirsiniz.

Karlılık oranları da fk ve favök değeri ile kıyaslanabilir. Esas faliyet karlılığını da kıyaslayabilirsiniz. Kıyaslama her zaman sektörüne göre yapılmalıdır.

Ben kendi bilgime güvenerek alım yaptığım için de hiç üzmedi, tatlı tatlı yükseliyor borsa karlılığım :)

O zaman radarındaki bu tür hisseleri paylaşırmısın?

Şu an benim kriterime uyanlar DOAS, ORGE var. Başka da çıkar ama ilgilendiğim sektörler olduğu için bunlar var şimdilik. Önemli olan şirket isimler değil. Bir kriter bulmak lazım. Yoksa her gün arttı düştü diye fiyat peşinde kaybolup gidiyoruz. Psikoloji de kaldırmıyor, al sat yapıp parayı da eritiyoruz. Bunun için herkesin kendine göre bir formülü olmalı.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ben bunu "hissediyorum.co" olarak okudum, "içimde.hissediyorum.co" diye subdomain açsana ehuehheh" demeye gelmiştim

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

adeta kutsal bir hazine. ellerin dert görmesin. 

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek

Yapay zeka kısmı bakımda sanırım şu an, bitince tekrar bakayım. Çok güzel duruyor. Emeğinize sağlık.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hissediyorum kutumda büyük var. :)

eline sağlık hocam. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    rakkoc bunu yazdı

Hissediyorum kutumda büyük var. :)

eline sağlık hocam. 

hemen alt yapı verelim efendim kalbimde.

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    nposeLx bunu yazdı

Yapay zeka kısmı bakımda sanırım şu an, bitince tekrar bakayım. Çok güzel duruyor. Emeğinize sağlık.

chatgpt ye taşıdım. sorun olmaya başladı chatgpt'de. kota dolmuş :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

Hisse yorum güncellendi. Yapay zeka'ya hisse senedi sormaya başlayabilirsiniz..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek

Güzel bir çalışma olmuş . Ellerine sağlık 

Emekli