folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Honda Civic FC5 Göçük Mağdurları (Video Silinmiş- Yeni Link)

Honda Civic FC5 Göçük Mağdurları (Video Silinmiş- Yeni Link)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Bende Corolla aldım araba hiç içime oturmadı açıkçası 97 corolla daha samimi ve güven verici fırsat bulursam 10-12 yaşında volvo veya mazda bakıyorum.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Japonlar böyle bi yamuk yapmaz. Sorun %100 bizim yüzümüzdendir diyorum.

Hocam Honda şimdiki ününü 90'lı yıllardaki ar-ge'sine borçlu. O dönem Honda kardeşi Toyota ile cidden ömürlük arabalar üretiyordu. 2000'li yıllarda gelişmeleri yavaşladı ve 2008 Japonya depremi ve ardından gelen tsunami ile durdu gibi. Yeni yeni kendilerine geliyorlar. 2009'da Civic'lerin satışı durmuş zaten Japonya'da. Şuanda satılan araçlar Amerikan tasarımı. Honda'nın sadece ismi var anlayacağın.

Ek : Tahmin ettiğim gibi mukavemet farkından oluyor göçük. Yabancı forumlardada şikayet var. Arabanın iskeletinde kullanılan malzemeler şu şekilde. Göçük tam malzemenin değiştiği yerde oluyor genelde. Olay %100 mühendislik ve tasarım hatası.

mkyb tarafından 04/Eki/17 04:51 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Arabanın tasarımı hatalı. Alt şase tahminim çok fazla esniyor. Alttan esneyincede üst tarafta gerilmeye başlıyor ve en ufak darbede göçüyor.

Bu arada videodaki adamları takdir ettim. Birbirlerine karşı saygılılar ve tane tane konuşuyorlar. Videoya başlarken birisi orada laf atacak öbürü oradan laf atacak vs tarzı bir röportaj bekliyordum.

Normal şartlarda şase'nin esnemesi mümkün değil. Şase'ye onay verecek kurumların testlerini geçemez.

Durduk yere esneyecek şase kazada ikiye bölünür.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

bu kesinlikle tasarım hatası. milimetrik hatalar ve kullanılan malzemelerin birbiriyle olan ilişkisinden oluyor bu. Bu sorunun çözümü ise basit, araçlar geri verilecek ve farklı model istenecek veya farklı bir ülkeden yeniden getirtilecek.

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Nautilus bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Arabanın tasarımı hatalı. Alt şase tahminim çok fazla esniyor. Alttan esneyincede üst tarafta gerilmeye başlıyor ve en ufak darbede göçüyor.

Bu arada videodaki adamları takdir ettim. Birbirlerine karşı saygılılar ve tane tane konuşuyorlar. Videoya başlarken birisi orada laf atacak öbürü oradan laf atacak vs tarzı bir röportaj bekliyordum.

Normal şartlarda şase'nin esnemesi mümkün değil. Şase'ye onay verecek kurumların testlerini geçemez.

Durduk yere esneyecek şase kazada ikiye bölünür.

Sorunda o zaten hocam. Bu tip sorunlar ilk değil.

24 Ekim 1997'dede Mercedes'in otobüsü kaza yapmıştı. Benzin tankeriyle kafa kafaya girmişti otobüs. Olayda yangın çıkmış otobüsteki herkes yanarak ölmüştü. İlk önce olayda suçu tankere buldular ama inceleme sonrası tankerin boş olduğu anlaşılmıştı. Sonrasında ODTÜ'den bilirkişiler otobüste mühendislik hatası olduğunu tespit etmişti. Otobüse girilen kapının altındaki yakıt deposunun üstünü sunta yapmışlar. Kaza sırasında o sunta kırılıyor ve ezilen yakıt deposundaki yakıt yolcu kabinine akıyor. Bir kıvılcım ilede alev alıyor. Hatta o dönem otobüs firmasının sahibi olayı ispatlamak için sıfır otobüs alıp canlı yayında o sunta kısmı kırmıştı kameralar önünde.

http://www.milliyet.com.tr/1997/10/26/haber/kat.html

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

şu marka hayranlarını anlamıyorum olm babanınızn markasımı? öyle olsa bile marka aşkı nedir yaw

lan adamlar size takmış dandik malı bide dalga geçer gibi açıklamalar yapmış hala diyor bi honda dan vazgeçmeyiz yok aileyiz yok aile büyüğümüz

aq bitek bizim memlekettemi bu kadar salak adam toplanıyor anlamıyorum bir marka sana kazık attıysa hatasını kabullenmiyor üstünede seni suçluyorsa onu rezil etmek başkalarının başının yanmamasını sağlamak gerekiyor.

Az akıllı adam derki kardeşim honda güzel bile olsa ben Honda Türkiye nin tavrını gördükten sonra bir daha bunlara güvenerek hondaya binmem satın almam vs. kimsede satın almasın

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek

Fc5 benim eniştemdede var .

O da şikayetçi.

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

bizim arkadaşta da var bayi bunu mahallede çocuk yapmış ücretsiz düzeltelim dediler yine oldu honda türkiye yi iade için mahkemeye verdi

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bu kadar kişi toplanıp dava ermeyi düşünmuyorlar mı

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    Meliksah bunu yazdı

tamam hadi honda türkiyedekiler yavşak, başlarından sağıyorlar. abi araca 100k para verip böyle görünmesini istemiyorsan sat o zaman. honda aşkı nedir aq, tofaş aşkı gibi. 

100-150k para verebilen adamların "mağduruz" kelimesini kullanmaları komik bence. 20k verip 2000 model tüplü bir araba alırım, bakımını yapıp düzgün kullanıldı mı 20 sene kullanırım. dolu mu yağdı, kasırga mı oldu, araba haşat oldu mu. haa mağdurum demeyi bırak gıkım çıkmaz. bakarız devlet veya sigorta para veriyor mu, vermiyorsa zorlamam bir iki bardak soğuk suyumu içer otururum. böyle memlekette herkes birçok şeyden mağdur. alışın artık buna. 

Dostum herşeyi geçiyorumda bu senin kafanı anlayamıyorum amk. Diyorsun ki silkeleyen silkelediğiyle kalsın bişi deme. Şaka gibisin ya. Bırak insanlar haklarını arasın.

Anıl
Toplam Hit: 8301 Toplam Mesaj: 47
honda civic göçük