folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hz.Muhammed"E Kuran İnmeden Önce?

Hz.Muhammed"E Kuran İnmeden Önce?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:
    -----------------------------

DrKeworks bunu yazdı:

Scofield bunu yazdı:
    DrKeworks bunu yazdı:

http://www.timeturk.com/%C3%87ocuklar-do%C4%9Fu%C5%9Ftan-Allah%E2%80%99a-inan%C4%B1yor_89590-haberi.html

http://ondokuzforum.net/showthread.php?p=205926

Sonradan dininizi değiştirmeyipi inançsız olmasanız şimdi bu rakam %100'dü. Bilim bile sizi utandırıyor

Elinde tespihle çıkan bile görülmüş :))

seninki gibi eli kalbi boş çıkacağına tesbihle çıkar daha iyi :))

Hacı kendini dünyanın kralı olarak mı görüyorsun?

İmanın var diye nasıl kendini diğer insanlardan üstün görebiliyorsun?

Kibir iyi birşey değildir hoca.

Üslubunu buna göre kur lütfen.

E şimdi ne alaka..?  Ben kendimi hiçkimseden üstün görmüyorum. İnanç olarak bir ateistten tabiki üstünüm. Ama insan olarak üstünüm demedim değilmi. Hiç bilenle bilmeyen bir olurmu

Cigu bigule :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

DrKeworks bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

DrKeworks bunu yazdı:

Scofield bunu yazdı:
    DrKeworks bunu yazdı:

http://www.timeturk.com/%C3%87ocuklar-do%C4%9Fu%C5%9Ftan-Allah%E2%80%99a-inan%C4%B1yor_89590-haberi.html

http://ondokuzforum.net/showthread.php?p=205926

Sonradan dininizi değiştirmeyipi inançsız olmasanız şimdi bu rakam %100'dü. Bilim bile sizi utandırıyor

Elinde tespihle çıkan bile görülmüş :))

seninki gibi eli kalbi boş çıkacağına tesbihle çıkar daha iyi :))

Hacı kendini dünyanın kralı olarak mı görüyorsun?

İmanın var diye nasıl kendini diğer insanlardan üstün görebiliyorsun?

Kibir iyi birşey değildir hoca.

Üslubunu buna göre kur lütfen.

E şimdi ne alaka..?  Ben kendimi hiçkimseden üstün görmüyorum. İnanç olarak bir ateistten tabiki üstünüm. Ama insan olarak üstünüm demedim değilmi. Hiç bilenle bilmeyen bir olurmu

Dostum dön mesajlarını baştan oku.

İçindeki aşağılayıcı üslubu gör. Ne diyim.

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

Dostum dön mesajlarını baştan oku.

İçindeki aşağılayıcı üslubu gör. Ne diyim.

onların bizi nazik cümlelerle aşağılaması ile benim onları argo cümleler le aşağılamam arasında ne fark var? Artı aşağıladığımda yok.! Sen onların uslubunu gör asıl sana ne diyim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Aybey bunu yazdı:

xz,demişki varsa yazacak bir bilginiz yazın.Ancak bilgisizlik ve cehaletiniz diz boyu olduğu için yazacak birşeyiniz olmadığı için anca çocukça tepkiler vermekle kalırsınız.Tehdit savurmaktan öte geçemezsiniz.Çünkü bilgili okumuş ve mantığını kullanan inançlı bir insanla tartışmak çok daha zevkli,saygılı ve seviyeli oluyor ama cahille tartışmak hakaret ve küfürden öteye gidemiyor.Zaten verecek bir cevabınızın olduğunada inanmıyorum zira inandığınız dini ne kadar biliyorsunuz o bile tartışılır.Müslümanların çoğunluğu henüz kendisi için kutsal sayılan kitabı bile okumamıştır.Ve hakaret noktasına gelince ben şahsen hakaret göremedim eğer sizin inandığınız değerlere inanmamak hakaretse bu sizin algı hatanızdır.Şahsen ben bir insanın ayı,denizi vs. ortadan ikiye yarabileceğine inanacak beyne sahip değilim.Siz o bir insan değil peygamber diyip işin içinden çıkabilirsiniz ama ben çıkamam.Çünkü bilgisizlik ve gözünü kapatıp inanma o derece yaygın ki sokaktaki 10 insandan 9'u Muhammed'in geleceğini İncil ve Tevrat'ta yazdığına inanır oysa ne İncil ne de Tevrat'ta Muhammed'in geleceğine dair bir ayet veya bölüm yoktur.Ama Kuran'da  Saf suresi 9 veya 6 ayette(tam hatırlayamadım) böyle bir durum yazıyor.

xz den alıntı yaptığın yer! çok doğru söylemiş xz ..

ama bu senin içinde geçerli.

"ne incilde nede tevratta Muhammet'in geleceğine dair böyle bir  bölüm yoktur" işte bucümleyi sarfedecek kadar bilgisiz olmamak gerekir.

İslam inancına göre tevrat ve incilde oynamalar olmuştur insanlar değiştirmiştir.yani mevcut tevrat ve incilde bulunması zaten saçma olurdu.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    elevator imzan güzel

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek
    Aç kuran oku tüm cevaplar orda xD ... 1400 yıl önce inmiş , 0 update ama bugune ve gelecege dair her bilgiyi içeriyo ( 600 küsür sayfa olmasına rağmen ) xD nıahahha ...

O da yok.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

KafirImam bunu yazdı:
    Aç kuran oku tüm cevaplar orda xD ... 1400 yıl önce inmiş , 0 update ama bugune ve gelecege dair her bilgiyi içeriyo ( 600 küsür sayfa olmasına rağmen ) xD nıahahha ...

böyle mesaja ne cevap verirsinki susun cahile en güzel cevap susmaktır derler :) s.et 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek

Elevator , birazcık din tarihi okuyup araştırsaydın.Hristiyanlık ve Musevilikte hiçbir zaman Muhammed'in geleceğine dair bir söylenti bile olmadığını bilirdin.Bu büyük çoğunluğunun Kuran'ı okumadığı Müslümanların en büyük yanılgılarından birisidir.Çünkü siz Rahman suresinde yer alan deniz meselesi,tatlı su tuzlu su'yu Kuran'ın size mucize göstergesi olarak inanabiliyorsunuz oysaki Muhammed'in doğumundan 550 yıl öncesinde yaşayan Gaius Secundus - Naturalis Historia adlı eserinde bu bilgi aktarıyor.Dahada ilerisi Aristo bile tatlı su tuzlu ya dair çok öncesinden yazılar yazmıştır.

Gelelim İncil ve Tevrat'ın değişme olayına.Dünya üzerinde yaşayan hiçbir Hristiyan kitaplarının değiştiğine inanmıyor.Hristiyanlığı terk edip Müslümanlığa akın akın geçme durumuda yok.Halep ordaysa arşın burada mantığı.Yani Tevrat'ı bilmeyen , İncil'i bilmeyen , Kuran'ı dahi okumadan sallamak kolaydır.İncil' bakarsan İncil sondur , Tevrat'a bakarsan Tevrat sondur.Kuran'a bakarsan Kuran sondur :)

Herşeyen önce okumak gerekir anlatmak gerekmez.

*Kuranı açıp okudum zaten.Ben hiçbir cevap bulamadım :) Siz açıp bir okuyun önce inandığınız dinin kitabını.Burada ahkam keser gibi aç oku demeyi bırakın artık,ben okudum siz okuyun asıl !

El etek öpmeyi hiç tanımadı Zindanlar,sürgünler hiç yıldırmadı Kurşunlar yağdı da hiç aldırmadı Ocağı Türk, çeliği Türk, suyu Türk!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Aslında sen yoksun ben yokum hepsi bi yalan dna testi yaptğınzda babanızın oğlusn diyen doktor yalan söyledi sen aslında babasızsın annen yok senin seni leylekler getirdi annen seni 9 ay karnımda taşıdım diye yalan söyledi aslında seni kurtlar büyüttü annenler biz yaptık seni diye yalan söylediler aslında öyle birşey yok...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Aybey kendini tatmin etmeyemi çalışıyorsun?

onlarda öyle bir söylentinin bile olmadığını araştırsaydın görürdün demişsin..

Kitaplarında değişme olan bir toplulukta söylenti mi kalır? böyle bir gerçeği değiştirmek için yazı bile silinmişken?

kaldıki onların söylentisi ,söylentiden ibaret olurdu.

tıpkı ateistlerin tanrı yoktur söylentisi gibi.

şimdi benim bu söylentilere kulak asmammı gerekiyor? 

gelelim Kuran daki tatlı su tuzlu su olayına ..

bu bir mucize değildir demişsin sana mucize diyenmi oldu? belkide milattan önce farkedilmiştir araştırılmıştır bu.

Allah kendini ispatlamak için "git oraya bak tatlı su tuzlu su vs gördünmü bak ben varım "mı diyiyor?

Allah orada suyun karışmadığı yere işaret etmiyor karışmama sebebindeki mucizeye işaret ediyor.

yani Allah kendini ;senin anladığın Kuranın dilinde ispatlama çabasında olsaydı kafana bir adet sopa gönderirdi diimi?

Kuran dan tek ayet okuyup alıp buraya getirirsen kuranın en azından bir ayetini okuduğuna şahit olurum sadece ..

ama okuyup anlamakla okuyup anlamamak yada kendine göre saçma anlamlar çıkartmak başkadır.

ve şüphen olmasın tevrat incil  gibi kutsal kitapları kitap okuma merakımdan da olsa okudum.

ve şunu unutma hoşgörülü bir ateistin istediği tek şey tartıştığı müslümanın hakaret etmemesidir.

ikide bir dinimize gel diyip  baskı yapılmaktansa  ikna edilmeyi bilgilendirilmeyi veya bilgilendirmeyi tercih ederler.

dolayısıyla dini İslam olan birininde senden aynı davranışları beklediğini unutma.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
Toplam Hit: 18731 Toplam Mesaj: 80