İlişkilerin Evrimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

Cok pardon da niye evleniyosunuz ki

Insan niye evlenmek ister?

Diyelim ki bir kisiyi cok seviyorsun. Evlendiginde o kisi uzerinde hakkin oluyor. Sevgili oldugunda olmuyor.

Sen aman zaten istemiyorum diyorsan zaten sevmiyorsundur

3 senede bitmeyen bir aşk yakalarsam da evliliği düşünmem. evlilik düşüncesi zihinlere girdiği andan itibaren yıpratmadığı hiç bir ilişki yoktur.

işin içine çıkarlar girer aileler denge gözetir sürekli açık arar nasıl yaşıcan nerde yaşıcan o niye öyle bu niye böyle.

kızımızda şöyleymiş oğlumuzda böyleymiş akrabalar komsular çekiştirmek için birbiriyle yarısır.

Evlilik mevzusu yipratiyor gercekten... Benim mevzular uzun ayik kafa anlatamiyorum. 

Guvenebilecegin birisiyle hayati paylasmak istiyor insan. Sadakat ariyor. Ne iliskiler gordum , sadakatin bu çagda yalan oldugunu gormemek icin aptal olmak lazim ama eski kafayim... Evlilige bakişim biraz katolikçe

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

siktiredin olm karıları ibne olun, ibnelik çok güzel. abazada kalmıyon, twittera yazıyorum "mecidiyeköy tarafı pasif var mı ?" diye bi ton cehapeli yazıyo hemen.tüysüzlerinden seçip çağırıyorum. arada  zengin de denk geliyo, paralarını yiyorum. 

karılarla takılsam bi ton masraf, dırdır, kafa ütüleme vs . hiç gerek yok.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    Darkparadise bunu yazdı

Hani büyüklerimiz kızları okulu bitirince, erkekleri de askerliği bitirince evlendirmeye çalışırlardı ya. Gençken anlayamazdım neden böyle erkenden ve zorla evlendirdiklerini. Şimdi dönüp bakınca diyorum ki yaş’lı (tecrübeli) diye tabir ettiğimiz o büyükler gerçekten birşeyi biliyorlar, görüyorlarmış da o yüzden söylüyorlarmış. 

Alınma ama ülkenin anasına o zihniyet okudu... Oğlanı askerden gelir gelmez everdiler de ne oldu ? Kırdan kentlere göçler arttı, kaçak yapılar arttı, işsizlik arttı, üretim azaldı, nüfus çoğaldı.. Bide "torun isteriz" diye zorla yaptırdıkları o çocuklar saçma sapan şartlarda, saçma sapan yapıların elinde yetişti falan filan gider böyle..
    (Belkide Almanya bizdeki insan fazlalığının yarattığı bu sorunları görüp acıdı da sırf o yüzden en çok Türkleri işçi olarak ülkesine aldı?)

Büyükler çok şey biliyo yua evli-ya bu büyükler :D Okulu bitiren kızla askerden gelen oğlanı everip bide üstüne torun diye tuttur.. Böyle zorlama yöntemlerle kurulan aileden ne hayır gelir ? Gelen hayır da ortada, aha işte ülkenin durumu... Ayrıca büyüklerin zorla kurdurduğu bu ailelerin yüzde kaçı gerçek anlamda mutlu ?

https://ww6w.youtube.com/watch?v=jizdAAd4nlM

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

Yani biriyle evlenmek ona sayginlik kazandirmaktir.

O sayginligi ona layik görmüyorsanız sevmiyorsunuzdur.

Evlilik konusu gayet güzel açıklamışsin hocam 

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

siktiredin olm karıları ibne olun, ibnelik çok güzel. abazada kalmıyon, twittera yazıyorum "mecidiyeköy tarafı pasif var mı ?" diye bi ton cehapeli yazıyo hemen.tüysüzlerinden seçip çağırıyorum. arada  zengin de denk geliyo, paralarını yiyorum. 

bunlar AKP liye benziyo, siktirmez bunlar . bana cehapeli lağzım :P

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Sen şu anda farkında olmadan kendi görünmez özgürlük alanını inşaa ediyorsun; boşver yeaa ne evliliği, diyenler ile bekar sultan, evlilik nasihati verenler ile de umut dolu bir yaşı geçkin. Kimse gerçekten içinde yaşanan kararsızlığa odaklanmadığı için sessizce mümkün kılıyorsun bunu ve aslında oranda buranda çıkan ufak bir yaranın izahını internette aratınca, aslında kanser bile olabileceğini öğrenmekten kaynaklı çaresizliğe benzer bir ne yapacağını bilemez avareliğe sürüklendiğini göremiyorsun.

Entel-dantel sözleri bir kenara bırakarak sözlerime devam etmek istiyorum şimdi;

9 ay önce evlendim ve gayet mutluyum. Şans mı, taktik mi, his mi, aşk mı ya da hepsinden biraz mı ? Bunlardan biri olsa ne olur, olmasa ne olur ? Biz bu konuda ülkece biraz fazla sözelciyiz, acilen sayısala dönmemiz lazım. 
    Şöyle ki; hangi varsayımı konu alırsan al, gerçekleşme oranı %50'dir. Bir varsayım, aslında bir dönüm noktasıdır ve seçimin ile birlikte bu oran azalır ya da yükselir. Eğer azalıyorsa dibi görmeden keser atarsın ve düştüğün yerden daha sağlam kalkarsın ancak, eğer oran yükseliyorsa, tepeyi görmesi için sen de elinden geleni yaparsın. 
    Bu tür şeylerde, alınan sonuç dışında kalan herşey gereksiz bir yorgunluk sebebidir. Eğer olumlu sonuçlanırsa benim gibi mutlu olursun, olumsuz sonuçlanırsa hayatına devam edersin.
    Bak dostum; yarattığın etkiye karşı insanlardan alacağın tepkilere kafa yormayı bırak. Başına nelerin gelebileceği konusunda asla net bir öngörü sahibi olamayacaksın ancak, başından nelerin, nasıl geçmesini istediğine karar verebilirsen, hedefi çok da fazla ıskalamayacaksın. Buna ister kararlılık de, ister beklentiyi azaltmak. Ben sayısalcılık diyorum.

Ayrıca evrildiğimiz noktada; herkes tarafından bilinen ve aynı zamanda herkes tarafından da yapılan ayıplar var. Bu yüzsüzlüğün ortasında, ayıp etmekten korkmanı da takdir ediyorum.

Selametle.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

Yani biriyle evlenmek ona sayginlik kazandirmaktir.

O sayginligi ona layik görmüyorsanız sevmiyorsunuzdur.

bi ince utandım şimdi.

ben o saygıyı zaten hayatıma giren çıkan herkese hissettiririm de sen toplumun da ona saygı göstermesini sağla diyosun.

tabiki öyle bişey olmucak toplumu sallamamaya devam edicem ama bi bocaladım yine de sağol. 

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

bunlar AKP liye benziyo, siktirmez bunlar . bana cehapeli lağzım :P

o resimdekiler tür değişmene bile sebep olur, adamlara bak :D

hornet diye bir şey varmış onu kullansana sürekli

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

Sanırım korkuyorsun ve "Daha iyileri varken yanımda hep bu olacak" diyorsun yada bilinçaltın böyledir sen farkında değilsindir. Doğru kişiyi bulduğundan %100 emin olduğunda ancak o zaman bahsettiğin bu sorunları aşarsın.

Forumda bi arkadaş vardı. Aile yok para yok herşeyi bi başıma yapıcam diyip baya zorluk çekerek evlenen. Benim durumda aynısı. Yapmam gereken herşeyi yapmaya hazırım ama süreç stressli. 

Hocam sorması ayıp ama annen baban hayatta mı ? Eğer hayattalarsa ne alemdeler ? Onlarla aran nasıl ?

Değil hocam , liseden beri yalniz yaşiyorum. 

Hocam en iyisi sen rahatça herşeyi konuşabileceğin bir psikoloğa görün. Hemde ilk fırsatta git yoksa bu sorun sağlığına etki edecek bir hastalığa dahi dönüşebilir. (Allah korusun)

LhaNeT tarafından 04/Oca/21 18:34 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek

sofi evlenme, o daha büyük stres, standart flört et takıl eğlen farklı çiçekler kokla sabit kalma.

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
Toplam Hit: 6119 Toplam Mesaj: 55
güzin abla evlenemiyoruz