İlişkilerin Evrimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    asi_mali bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    Darkparadise bunu yazdı

Hani büyüklerimiz kızları okulu bitirince, erkekleri de askerliği bitirince evlendirmeye çalışırlardı ya. Gençken anlayamazdım neden böyle erkenden ve zorla evlendirdiklerini. Şimdi dönüp bakınca diyorum ki yaş’lı (tecrübeli) diye tabir ettiğimiz o büyükler gerçekten birşeyi biliyorlar, görüyorlarmış da o yüzden söylüyorlarmış. 

Alınma ama ülkenin anasına o zihniyet okudu... Oğlanı askerden gelir gelmez everdiler de ne oldu ? Kırdan kentlere göçler arttı, kaçak yapılar arttı, işsizlik arttı, üretim azaldı, nüfus çoğaldı.. Bide "torun isteriz" diye zorla yaptırdıkları o çocuklar saçma sapan şartlarda, saçma sapan yapıların elinde yetişti falan filan gider böyle..
    (Belkide Almanya bizdeki insan fazlalığının yarattığı bu sorunları görüp acıdı da sırf o yüzden en çok Türkleri işçi olarak ülkesine aldı?)

Büyükler çok şey biliyo yua evli-ya bu büyükler :D Okulu bitiren kızla askerden gelen oğlanı everip bide üstüne torun diye tuttur.. Böyle zorlama yöntemlerle kurulan aileden ne hayır gelir ? Gelen hayır da ortada, aha işte ülkenin durumu... Ayrıca büyüklerin zorla kurdurduğu bu ailelerin yüzde kaçı gerçek anlamda mutlu 

https://ww6w.youtube.com/watch?v=jizdAAd4nlM

Konuyu dağıtmak istemiyorum ama videodaki arkadaş, o kadar saydı ama asıl yıkıcı etkilere pek girmedi...

Hesap yok, Plan yok, Tahmin yok.. Allah veriyor nasıl olsa :D 

Yunanistan %25 artarken biz aynı sürede %200 artmışız (sebebi yukarıda, sonucu en aşağıda)
    https://www.nufusu.com/ulke/yunanistan-nufusu

https://www.nufusu.com/ulke/turkiye-nufusu

https://youtu.be/FlWhT_ushFs?t=37

İşte böyle salak salak yetersiz evlilikler ve kendi zevkini(anne baba veya dede olma isteği) tatmin etmek için yapılan çocuklar hayatlarının tamamını cehennemi yaşamak zorunda kalıyorlar. Sokakta bir sürü "bir hayalim yok benim" diyen çocuklar var. İntihar eden uyuşturucu esrar bonsai vs kullanan çocuklar var. Gerçeklerden kaçmaya çalışırken çok tanıdığım ölü bulundu. 

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

italyan Hocam psikoloğa gitme meselesini iyi düşün hatta hiç düşünme direk git. Yüzleşmen gereken bazı konular olduğu kesin.
    Yazdıklarından anladığım kadarı ile sürekli aynı kadınla yaşamak seni korkutuyor olabilir yada evleneceğin kişiyi kaybetme korkusu yaşıyor olabilirsin (Ya ölürse diye korkuyor olabilirsin). Bilinçaltında bu türlü endişelerin yattığını düşünüyorum ve belki hiç farklında bile değilsindir ama bu tür endişelerle yüzleşemediğin sürece ne yaparsan yap sonuç hep aynı olur.

Müge Anlı'da Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Başhekimi Arif Verimli çıkıyor. Adamın tespitleri o kadar boktan ki, sağlam giden adamı bozar. Ülkenin durumu çok da parlak değil bu konuda.

O konular hep öyledir zaten ama italyan hocanın Bakırköylük bir işi yok. Sadece bazı konuları düşünüp içindeki karmaşayı çözebilmesi gerekiyor.
    -
    Bu arada, arkana yaslanıp kafanı dinlemek dururken neden Müge Anlı izliyorsun ?
    :D

Yok Bakırköylük demedim. Ülkedeki psikoloji alanının durumundan bahsettim. Ezbere yapılıyor zaten çoğu şey. Elini kaldırdı şizofren, amuda kalktı çoklu kişilik sendromu vs. diyorlar. Müge Anlı izlemiyorum. Eskiden denk geldiğim bölümlerde hep bu adamın çok saçma konuştuğunu gördüm. Bir psikoloğun, psikiyatr'ın bu ülkede çıkabileceği en üst rütbe sanıyorum ki Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimliğidir :)) Bu adam oraya çıkmışsa durum vahim demektir. 

λ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

italyan Hocam psikoloğa gitme meselesini iyi düşün hatta hiç düşünme direk git. Yüzleşmen gereken bazı konular olduğu kesin.
    Yazdıklarından anladığım kadarı ile sürekli aynı kadınla yaşamak seni korkutuyor olabilir yada evleneceğin kişiyi kaybetme korkusu yaşıyor olabilirsin (Ya ölürse diye korkuyor olabilirsin). Bilinçaltında bu türlü endişelerin yattığını düşünüyorum ve belki hiç farklında bile değilsindir ama bu tür endişelerle yüzleşemediğin sürece ne yaparsan yap sonuç hep aynı olur.

Müge Anlı'da Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Başhekimi Arif Verimli çıkıyor. Adamın tespitleri o kadar boktan ki, sağlam giden adamı bozar. Ülkenin durumu çok da parlak değil bu konuda.

O konular hep öyledir zaten ama italyan hocanın Bakırköylük bir işi yok. Sadece bazı konuları düşünüp içindeki karmaşayı çözebilmesi gerekiyor.
    -

Yok Bakırköylük demedim. Ülkedeki psikoloji alanının durumundan bahsettim. Ezbere yapılıyor zaten çoğu şey. Elini kaldırdı Şizofren, amuda kalktı Çoklu Kişilik Sendromu vs. diyorlar. Müge Anlı izlemiyorum. Eskiden denk geldiğim bölümlerde hep bu adamın çok saçma konuştuğunu gördüm. Bir psikoloğun, psikiyatr'ın bu ülkede çıkabileceği en üst rütbe sanıyorum ki Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimliğidir :)) Bu adam oraya çıkmışsa durum vahim demektir. 

arkadaş bu nasıl bir tesbit'tir. ^^D`

yalnız, @LhaNeT'e katılıyorum, ki ilk mesajında da konu sahibi durumu ilk yada ikinci cümlesinde belirtmiş, sanki. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

-

Yok Bakırköylük demedim. Ülkedeki psikoloji alanının durumundan bahsettim. Ezbere yapılıyor zaten çoğu şey. Elini kaldırdı Şizofren, amuda kalktı Çoklu Kişilik Sendromu vs. diyorlar. Müge Anlı izlemiyorum. Eskiden denk geldiğim bölümlerde hep bu adamın çok saçma konuştuğunu gördüm. Bir psikoloğun, psikiyatr'ın bu ülkede çıkabileceği en üst rütbe sanıyorum ki Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimliğidir :)) Bu adam oraya çıkmışsa durum vahim demektir. 

arkadaş bu nasıl bir tesbit'tir. ^^D`

yalnız, @LhaNeT'e katılıyorum, ki ilk mesajında da konu sahibi durumu ilk yada ikinci cümlesinde belirtmiş, sanki. 

:) Ülkenin eğitim sistemi komple ezber üzerine. Her meslek dalı ezbere iş yapıyor. Psikologlara verilen eğitimi yapay zekaya yüklesek aynı tespitleri o da yapar. Eczacılarla bu işe başlanabilir. Doktor QR kod ile reçete verecek. Gidip makineye okutup alacak. Kullanım talimatı yazısını da gerekirse bastırıp verecek, sesli okuyacak. İçinde de kullanım talimatı var zaten. Eskiden eczacılar ilaç da hazırlıyormuş. Artık böyle bir duruma gerek kalmadı.

Aynı şey Türk tipi psikolog için de uygulanabilir.

Adama soru sorar. Der ki, "Ekmeği nasıl yersin?"

Adam da derki, "Dilimleyerek yerim"

Teşhisi koyar. "Düzenlilik konusunda psikolojik rahatsızlığı, takıntısı var. Ekmeği dilimlemeden yiyemiyor"

anonim6918524 tarafından 06/Oca/21 18:27 tarihinde düzenlenmiştir

λ
Toplam Hit: 6116 Toplam Mesaj: 55
güzin abla evlenemiyoruz