folder Tahribat.com Forumları
linefolder Geyik & Teknoloji İle İlgili Olmayan Video / Resim / Flash Paylaşım
linefolder İlk Türk Savaş Gemisi (Radara Yakalanmayan Hayalet Gemi) Bugün Hizmete Başladı

İlk Türk Savaş Gemisi (Radara Yakalanmayan Hayalet Gemi) Bugün Hizmete Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

eskiden silah ithal ederdik subaylarimiz yerli idi.

simdi silah uretiyoruz ama subay ithal edecek duruma geldik.

Cunku elimizdeki yerli subaylari iceri tiktik.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    %100 Türk yapımı olması imkansız , yine herzamanki gibi abartı haber.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

sokoban bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

bu işin %100 ü %1 i yok.

Türk tersanelerinde, Türk işçilerin yaptığı , Türk yazılımcıların çalıştığı alman motor ve elektronik aksma olsa daha tamamdır.

Yazılım önemlidir.Kaldı ki %100 dışardan da getirseler ; bizim Türklerin bi elden geçirmesinden yanayım bu tür oyuncakları.

Bu gün gemi, 2015 te saaş uçağı, sonra araba ... bak uydu yapıldı ve fırlatıldı.

Akpye sövsemde, tiksinsem de bazı işleri iyi yapıyorlar.Onları göz ardına almamak lazım.Konu siyaset olmadığı için sadece bu kadarını söyleyeceğim.

Bunlar gurur verici ve güzel adımlardır.

Hocam yazılımı da türk değil buradan mühendisleri alıp götürüyorlar orada sistemle ilgili eğitim verip geri gönderiyorlar adamlar herşeyi hazır geri gönderiyo biz montajını yapıyoruz.geçenlerde çıkan teknosa reklamına benziyor mesele yani.Ama benim bahsettiğim gemiler mi bunlar ondan emin değilim belki bunların yazılımı bize ait olabilir.

hoca hayırdır projede senmi çalıştın?

:D bu işlerle ilgilenen bir tanıdığımız varda o bahsediyordu hocam.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

sniperscope bunu yazdı:

senin bakış açını değiştireyim

eskiden subaylar yerliydi yabancı servislere hizmet ettikleri için üretim yapamıyor firmalardan rüşvet alıp onlara ihale veriyorlardu

şimdi o subaylar içerde artık kendi savunmamızı kendimiz üretiyoruz

olay bu :)=

@sokoban

benim bir tanıdık avukat hakim varsa bende hukuk müşaviri olurmuyum bu durumda :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

sniperscope bunu yazdı:

eskiden subaylar yerliydi yabancı servislere hizmet ettikleri için üretim yapamıyor firmalardan rüşvet alıp onlara ihale veriyorlardu

@sokoban

benim bir tanıdık avukat hakim varsa bende hukuk müşaviri olurmuyum bu durumda :)

Hayırdır silah ihalesinemi girdin?

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

inşallah nice zafarlere

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

sniperscope bunu yazdı:

@sokoban

Hocam bende zaten bunların yazılımı kesin yabancıdır demiyorum ama normalde değil yani sadece montajını yapıyoruz . Aynı mantıkla gidersek vestel pc üretiyor , x firma yerli araba ürettik diyor tek yaptıkları gelen hazır kalıpları belirtilen şekillerde montajlamak ama can alıcı parçalar dışardan geliyor adam kendi verdiklerini aradan çekse senin elinde boş şablon kalıyor mevzu bu . Ben de isterim kendi uçağımız gemimiz vesairemiz olsun ama tarım ülkesi olarak tohumları bile dışardan alır vaziyetteyken gemi üretmemiz bana pek gerçekçi ve inandırıcı gelmiyor.

Ayrıca Bkz: http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=25348686 -> Görüldüğü üzere biri Alman firması yani geminin yaşam destek ünitesi gene başkasının elinde boşa artislenmeye gerek yok.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

angelofhope bunu yazdı:

savaşa hazırlık için gemi yaparlar. dağdaki terör için bir bok yapmazlar amk. sikeyim böyle işi 30 yıldan beri çok kolay biter dedikleri terörü bitiremiyorlar mı hepsinin ağzına sıçayım ben.

nekadar mantıksız konuşmuşsun :) Tebrikler

bencede saçma

tarih kitaplarını,heredot tarihi gibi özellikle git oku.insanlık tarihi hep ihanetlerle,ülkelerin birbirleriyle mücadelesini anlatır.birinin zayıflaması

diğerlerinin güçlenmesidir.tr nin zayıflaması bölgedeki diğerlerinin güçlenmesi olacaktır.10 yıllardır hazır yiyicilikle natodan gıdım gıdım beslendik.bize sattıkları

ile hem paramızı aldılar hemde teröre gizliden destek verip oyaladılar güçlenmemizi engellediler iliğimizi sömürdüler.israil kuranda bie yazar en azgın millet.

yıllardır dost görünüp her milleti düşman ettiler.her milletin her ülkenin yönetiminde varlar.erdoğan oyunda elini açık edince hemen başka ittifaklara başladılar,

zaten var olanların üstüne devam yani.birde canımı sıkan öyle bir mevzu varki çerdeki hainler.hepsi uzaktan kumandalı ibneler.ne zaman israil yada rumlar v.s..

gibi bir ülkenin canını sıkacak bir şey yapılsa içerde medya ortalığı karıştırıyor,devlet yönetiminde çalkantılar oluşuyor

gelelim sadede sınırlarını güvene alki,içerdekini rahatlıkla temizlersin.gelen desteği kestinmi içerdeki ibnelerle daha kolay başaçıkarsın.hainler dışarıdan gelen

silah,istihbarat v.s  yardımlarla güçleniyorlar

mademki türksün systeme göster ürksün
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Ya bu gemi bikaç sene öncede sulara indirilmemişmidi? :S

edit: tamamdır. 3 sene önce Büyük Ada inmiş... Bu Heybeliada mış..

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ALLAH devletime zeval vermesin şükür kendi gemimizi kendi silahımızı üretiyoruz türkiye çok güzel kalkınıyor. kim ne derse desin abi tayip erdoğanı sevmiyorum ama bir gerçek var adam yapıyor.. kim ne derse desin gittikçe adama karşı sempati duymaya başlıyorum chp mhp gibi bağzı partilerinde devletin başında gördük böyle sevindirici haber görmedim ben bilmiyorum dedğiniz gibi konu siyaset değil ama ne bilim işte neyse kardeşim güzel haber. inşallah dahada ilerliyecez

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
Toplam Hit: 16155 Toplam Mesaj: 82