İncil Satanlara Elemanın Fırçası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

AsilKan bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam benim her dine saygım var fakat biz temelinde İslam yatan insanlarıız. Her ne kadar namaz kılmak ve hacca gitmek için dede torun ilişkilerinin fora olduğu zamanları beklesekte en azından Allah korkumuz vardır. Kuran-ı Kerim rehber olmaktadır bir çok sorunumuza.( Ateist , deist arkadaşlardan saygı bekliyorum bu cümlede)

Fakat incil gibi bozma kitaplarda yanlış bilgiler vardır. Misyonerlik hareketlerinin en büyük yaptırımıdır incil okutmak.

Çünkü freedir yani orada günahlar. Çıkartırız ağa cennetten tapuda verriz ağa yeter ki gel ayakları.

E cennetten tapu aldığına ve günahlarını istediği zaman çıkarabildiğine inanan bir adamda Allah korkusu denen şey çürüyüverir.

Sonra daha garip hırslara bürünür. Çalar çırpar felan.

Bu videodaki elemanın yaptıkları doğrumu ? Değil tabikide.

Çünkü haklıyken haksız duruma düştü farkettiniz sizde. 

Din deyince pkk sorunundan daha büyük bir sorunla karşılaşıyoruz aslında ülkemizde.

Bu konu hassas içimdeki şeylerin bir çoğunu söylemiyorum.

konudışı: 

Bir hristiyan iman sahibi şöyle dese:"Siz müslümanların peygamber kabul ettiği kişi etten, kemikten insan; ama İsa Mesih tanrı'dır. Dolayısıyla bir insanın söyledikleri mi yoksa tanrının bizzat söyledikleri doğrudur? O halde Kuran-ı Kerim yanlış bilgilerle dolu bozma bir kitaptır."

Dolayısıyla herkesin imanı, inancı kendine güzeldir ve en doğrusu odur. Bir dinin mensubu başka bir dine mensup olandan üstün değildir. İslamiyet son hak dini olması sebebiyle diğer dinlerden üstün olduğunu söyleyebilir; ama bunun kararını verecek olan biz kullar değil Allah'ın kendisidir (Başka bir örnek de yahudi inancı olabilir. Öyle ki sonradan  yahudi olmayı bile kabul etmezler. Onlarda dinlerinin en doğru din olduğunu düşünmüyorlar mı?). Hiç kimsede Allah'ın günah-sevap terazisi olmadığına göre (başkalarının inancı hakkında şudur veya budur demek bu anlama geldiğine göre) herkes başkalarının inançlarına saygı duymayı bilmelidir. Öyle değil mi?

/konudışı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

KaptanMagaraAdami bunu yazdı:

AsilKan bunu yazdı:

Hocam benim her dine saygım var fakat biz temelinde İslam yatan insanlarıız. Her ne kadar namaz kılmak ve hacca gitmek için dede torun ilişkilerinin fora olduğu zamanları beklesekte en azından Allah korkumuz vardır. Kuran-ı Kerim rehber olmaktadır bir çok sorunumuza.( Ateist , deist arkadaşlardan saygı bekliyorum bu cümlede)

Fakat incil gibi bozma kitaplarda yanlış bilgiler vardır. Misyonerlik hareketlerinin en büyük yaptırımıdır incil okutmak.

Çünkü freedir yani orada günahlar. Çıkartırız ağa cennetten tapuda verriz ağa yeter ki gel ayakları.

E cennetten tapu aldığına ve günahlarını istediği zaman çıkarabildiğine inanan bir adamda Allah korkusu denen şey çürüyüverir.

Sonra daha garip hırslara bürünür. Çalar çırpar felan.

Bu videodaki elemanın yaptıkları doğrumu ? Değil tabikide.

Çünkü haklıyken haksız duruma düştü farkettiniz sizde. 

Din deyince pkk sorunundan daha büyük bir sorunla karşılaşıyoruz aslında ülkemizde.

Bu konu hassas içimdeki şeylerin bir çoğunu söylemiyorum.

konudışı: 

Bir hristiyan iman sahibi şöyle dese:"Siz müslümanların peygamber kabul ettiği kişi etten, kemikten insan; ama İsa Mesih tanrı'dır. Dolayısıyla bir insanın söyledikleri mi yoksa tanrının bizzat söyledikleri doğrudur? O halde Kuran-ı Kerim yanlış bilgilerle dolu bozma bir kitaptır."

Dolayısıyla herkesin imanı, inancı kendine güzeldir ve en doğrusu odur. Bir dinin mensubu başka bir dine mensup olandan üstün değildir. İslamiyet son hak dini olması sebebiyle diğer dinlerden üstün olduğunu söyleyebilir; ama bunun kararını verecek olan biz kullar değil Allah'ın kendisidir (Başka bir örnek de yahudi inancı olabilir. Öyle ki sonradan  yahudi olmayı bile kabul etmezler. Onlarda dinlerinin en doğru din olduğunu düşünmüyorlar mı?). Hiç kimsede Allah'ın günah-sevap terazisi olmadığına göre (başkalarının inancı hakkında şudur veya budur demek bu anlama geldiğine göre) herkes başkalarının inançlarına saygı duymayı bilmelidir. Öyle değil mi?

/konudışı

Ben din alimi değilim. Dini boyutunda bir yargıya ulaşmadım. Sadece psikolojik bağlamda bir sonuca vardım.

Toplum psikolojisi üzerinde oynanan oyunlar.

Ben felsefik bir kitap okuduğumda onun etkisinde kalabiliyorum değil mi ? İncil okuyuncada onun etkisinde kalacak çok insan var.

Burada amaç dinler arası kardeşlik değil belli ki. Bunu anlamayacak kadar safmısınız ? 

Ha bu arada ateist bir insana Kuran-ı Kerim'i tavsiye edebiliriz sadece. Eline zorla sıkıştıramayız. Çünkü dinimiz vicdan özgürlüğüne saygı duymaktadır.

İnanmak yada inanmamak kişinin kendisinedir. 

Bunada bu yönden bakarsak daha net sonuçlar alabilirsiniz yazım hakkında.

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

Hala öğrenemediğiniz bi şey var ona yanıyorum Dini kurallara göre kanunlarımız yok bizim dine göre yönetilmiyoruz devlet nazarında her din eşittir sen bedava kuran dağıtırsan adamda bedava incil satar bunda abest olan şey ne onu anlamadım anadolu gençlik dergisi istanbulda sokaklarda kuran dağıtmadımı ben bile aldım mesela adam incil dağıtmış bunun neresi kötü onu anlamadım dine göreyönetilen birülke olsaydık evet dediğin doğru isteyen istediği dinin kitabını beleşe satar benim bir tanıdık iş adamı bedava incil dağıtılıyor diye 5bin bedava kuran dağıtmıştı onun yaptığıda normal incil dağıtanın yaptığıda bunda yanlış bir şey yok müslüman bir ülke değiliz hristyan bir lkede değiliz biz  demokratik laik birülkeyiz bunu unutmayın ben kilise evlere ne kadar karşı çıkıyorsam izinsizaçılan mescid lerede o kadar karşı çıkıyorum .

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Müslüman ve laik bir ülkedir. ülkenin dinini anayasa değil halk belirler  Türk halkı ise müslümandır yaptıklar şey soğuk savaş tarzı şeylerdir anadolu gençlik örneği konuyla çok alakasız anaolu gençlik avruğada sokaktan geçenin eline kuran vermiyor bizzat ismini yazdırıyorsun ve veriyor oda sayılı 1 milyon kuran dağıttılar bende aldım ordan ama ikisi aynı şey değil 

ayrıca misyonerlik daha düne kadar yasaktı bizzat tanıdığım bir hristiyan şerefsiz var vaktinde misyonerlikten yargılanmış özal zamanında avrupanın baskılarıyla ceza almamış ve kıbırısa kaçmış adam türkiye 80 larda 90 larda din devletimiydi_? yada almanya hukuk devleti değilmi yada avusturya yada ingiltere hukuk devleti değilmi neden orada minare yasak cami açmaya sınırlama var_? 

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı:
    SeRDaR bunu yazdı:

Hala öğrenemediğiniz bi şey var ona yanıyorum Dini kurallara göre kanunlarımız yok bizim dine göre yönetilmiyoruz devlet nazarında her din eşittir sen bedava kuran dağıtırsan adamda bedava incil satar bunda abest olan şey ne onu anlamadım anadolu gençlik dergisi istanbulda sokaklarda kuran dağıtmadımı ben bile aldım mesela adam incil dağıtmış bunun neresi kötü onu anlamadım dine göreyönetilen birülke olsaydık evet dediğin doğru isteyen istediği dinin kitabını beleşe satar benim bir tanıdık iş adamı bedava incil dağıtılıyor diye 5bin bedava kuran dağıtmıştı onun yaptığıda normal incil dağıtanın yaptığıda bunda yanlış bir şey yok müslüman bir ülke değiliz hristyan bir lkede değiliz biz  demokratik laik birülkeyiz bunu unutmayın ben kilise evlere ne kadar karşı çıkıyorsam izinsizaçılan mescid lerede o kadar karşı çıkıyorum .

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Müslüman ve laik bir ülkedir. ülkenin dinini anayasa değil halk belirler  Türk halkı ise müslümandır yaptıklar şey soğuk savaş tarzı şeylerdir anadolu gençlik örneği konuyla çok alakasız anaolu gençlik avruğada sokaktan geçenin eline kuran vermiyor bizzat ismini yazdırıyorsun ve veriyor oda sayılı 1 milyon kuran dağıttılar bende aldım ordan ama ikisi aynı şey değil 

ayrıca misyonerlik daha düne kadar yasaktı bizzat tanıdığım bir hristiyan şerefsiz var vaktinde misyonerlikten yargılanmış özal zamanında avrupanın baskılarıyla ceza almamış ve kıbırısa kaçmış adam türkiye 80 larda 90 larda din devletimiydi_? yada almanya hukuk devleti değilmi yada avusturya yada ingiltere hukuk devleti değilmi neden orada minare yasak cami açmaya sınırlama var_? 

ilk paragrafına sen öyle zannet ya da sen öyle inan diyebilirim Tüm Türk halkının Allahla arasında ilişkisinin ne ara muhasebesini yaptında Türk halkının müslüman olduğunu söyleyebilirsin. Bir söz vardır parayla imanın kimde olduğu belli olmaz Türkiye Cumhuriyetnin büyük bir çoğunluğunun müslüman olduğunu varsaymak bile anayasaya aykırı davranmayı gerektirmez herkes kafasına göre hareket edemez bu ülkede  halkın dediklerine göre hareket ediliyor ki anayasamız, meclisimiz ve cumhuriyet rejimimiz var  anadolu gençliğe gelince  konuyla çok alakalı elden dağıtanlarda vardı ayrıca ha normal vermiş ha ismini yazana vermiş incil verirkende isim alıyor bir çok hristyan  internet sitesine kayıt aracılığıyla eve göndermekteler incili. İsim olarak kayıt alınması dernek kurum vb yerlerin harcamalarını ispatlamaları kayıtlarını tutulması için alınıyor sahtekarlık olmasın ve devlete bildirim yapılması için.

Avrupanın her ülkesinde cami vardır iki ülke arasındaki cami kilise vb yerler bürokratik yoldan eşit birşekilde belirlenir. o ülkede de sınır vardır bu ülkedede belli bir sınır vardır kayıtdışı açılanlar zaten engellenir

misyonerlik meselesine gelince Herkesin aklı fikri vardır herkes dinini seçemkte özgürdür isteyen istediğidine geçer hatta ateistte olabilir bu adamların burada misyonerlik faaliyetigöstermesiyle olacak bir şey değildir zamanında almanyaya çalışmaya gidenlerin kaçı dininden vazgeçti ? hrstyan olup dönen gurbetçiye hiç rastlamadımduymadım duyanında anlattığını duymadın onun sana diyeceğim değişin artık bu baskıcı kafayı sizin istediğiniz gibi artık olmayacak bu ülke  

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

helal valla , işgal edilmiş bir ülkede savaş kanunları geçerlidir ... adamı taktir ettim

ancak merak ettiğim iğrenç yahudi dini hristiyanlığa gösterilen tepkinin neden arap dinine gösterilmediği oldu, alacakları neyimiz kaldı diye soruyor adam belki yanıtı onurdur 

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 10953 Toplam Mesaj: 76