folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İngilizceden Sonra Hangi Dili Öğrenmek İstersiniz Neden?

İngilizceden Sonra Hangi Dili Öğrenmek İstersiniz Neden?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Çince bilsek paraya para demeyiz tarzı yorumlar vardı yukarıda. Yöntem nedir? 

Sen hiç kaval çaldın mı?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Ben almanca öğrenmek isterdim.

Ayrıca bir dilde yalan yanlış gramerle konuşup kendini ifade etmek yada kurduğun cümleyi birine 2 defa izah etmek o dili biliyorsun demek değildir.Oyunlardan,filmlerden öğrenilen ingilizce kalıplar ciddi iş hayatında hiçbir işinize yaramaz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

almanca, rusca. bunlar isime yariyor.

ikisini de cozersem fransizca, ispanyolca, arapca/latince seklinde ilerlerim.

yarin oburgun cinlilerle is yapmaya baslarsak cince de ogreniris:))

bi arkadasta 200 milyon turk var turkce falan demis. nitelik degil nicelik önemli. hangi birisiyle iş yapabiliosun? sanayisi, teknolojisi hangisinin gelişmiş? işe yaramayacak bi dil anlamina geliyor bu malesef.

=)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Bu daha çok nerde yada neyle uğraşacağınla alakalı. Tamam İngilizce global heryere hakim olabilirsin onunla. Ama amerika kıtasında, ispanyolca geçiyor. Sanırsam afrikada da fransızca belki birazda ispanyolca hakim. Türkiye'de sadece ingilizce. devasal devlet rusya ve diğer ülkelerinde rusça. Doğu asyada da doğu dilleri hakim. ortadoğuda ve doğu afrikada da arapça ve farsça.

Yani genellemek bence zr, çünkü aktif yerinde kullanamayacağın dili öğrenmeye çalışıp sonra pişman olma.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

ingilizce bilenler ispanyolca öğreniyormuş mesela ingilterede yasayan biri 2. dil olarak ispanyolcayı tercih ediyormuş.
    türkiye için düşünürsek kendim için arapça diyebilirim elinde sonunda öğrenmek gerekio 

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanCer
    CanCer's avatar
    Erkek

Japonca (şu anda öğrenmeye çalışsam da 100 kanjiyi gecemedim)

Çünkü çok eğlenceli animeleri var onlari altyazisiz anlamak daha da eglenceli olur diye dusunuyorum. Ha bi de olur da japonya ya gidersem adamlarla anadilleri ile anlaşmak isterim.

CanCer tarafından 25/Ara/14 14:45 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

istemem çünkü gerek yok.

ingilizcem çok iyi diye de kendinizi kandırmayın yurtdışında 1 sene etrafınızda hiç türk olmadan yaşamadıysanız ingilizce bilmiyorsunuz.

ingilizcenizi taşıyabildiğiniz kadar ileri taşımanızı öneririm.

husnuweb tarafından 25/Ara/14 14:45 tarihinde düzenlenmiştir

He is finding himself.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek

fransızca idi şimdi biliyorum.
    fransızcadan sonra rusça istiyorum nedeni biraz politik biraz ekonomik

torf tarafından 25/Ara/14 16:41 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

ingilizcem baya iyi. alamanca da var biraz. bi ara finceye sardım alamanca ingilizce arası bi dalgası var.

Çinin tagalog lehcesine uğraştım bi ara über ezber gerekiyordu maşa yemedi..

nedense içimde japonca öğrenme isteği var. çok baba dil. öğrenirsem direkt japonyaya gider orda yaşarım.

diğer yandan ispanyolca ya da rusca da isterim.. hangi dil öğrenirsme öğreniyim oranın ülkesinde yaşamak için öğrenirim.

4 satir cumlede 2 buyuk hata. Fince, birak germanic olmayi, hint avrupa dil ailesinde bile degil, sondan eklemeli bir ural dili, turkceye daha cok benziyor.

Tagalog da filipinlerde konusulan kulaga igrenc gelen irrelevant bir dil.

hangi dil ailesinden olduğundan banane :) ingilizce almanca arası bir tat verdi bana. almanlar gibi öküzce konuşuluyor. ha flemenkçe kadar kaba değil ben öyle hissettim neyse.

tagalog filipinlerde konuşuluyor ee?? zaten filipinli bi karıdan öğreniyodum. çince menşei. sana iğrenç gelebilir bana göre hong kongunkinden daha tatlı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı

Çince bilsek paraya para demeyiz tarzı yorumlar vardı yukarıda. Yöntem nedir? 

çince para 钱  demek çünkü :P

asdfg tmm tmm vurmayın. çok canım sıkılıyo bu günnn

Toplam Hit: 4907 Toplam Mesaj: 53