folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnsanlar Neden Tayyip‘E Oy Verir/Severler (Kendi Tespitlerim)

İnsanlar Neden Tayyip‘E Oy Verir/Severler (Kendi Tespitlerim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

dini kullanıyor

bazı halk arasında sürekli telkin ile yerleştirilmiş algılar

chp kafirdir

ordu din düşmanıdır

onlar çalacağına bizimkiler çalsın yesin

islama hizmet ediyorlar

gibi gibi bir çok söylemi dahada artırarak örnekleyebilirim

bu milletin göremediği ise dünya tarihi boyunca sadece bir kartveli çıkmıştır ve oda başka bir ülkeye hizmet etmiştir

dini kullanan her daim kazanır , zaten tabanı erbakandan arakladılar yalnız gittikleri yol yol değildir

gelinen noktada peygamberden Allaha kadar benzetmeleri betimlemeleri yalamalık için ne yapamayacaklarını bilememeleri müslüman görünüp ayet hadis uydurmaya kadar işi azıtmaları yakın zamanda bela ve musibetlerin bu millet üzerine geleceğinin göstergesidir

benim avatara bakıp görüşümü hatta inancımı belirleme yönünde müneccimliklerinide işin içine katarsak

at biniciyi eşşek ...ciyi  , deveye diken bu millete ..ken gibi örnekleri çokladığımızda ise bu makaralar ileride uydurma din ve kitap olarak karşımıza çıkabilir

hocanın biri açık açık diyordu indirilmiş değil uydurulmuş dine inanıyorlar diye

peygamberimiz zamanındada böylesi guruhlar vardı onun için çalınan zırh mevzusunda ayet inmiştir

bu arada seçmenin maşallahı var çok makaralar :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    plA
    plA's avatar
    Erkek

"Yalancıdan Başbakan olmaz" -Recep Tayyip Erdoğan

Yalancıdan bırakın Başbakan olmasını böyle kişilerin sokakta suratına bakmazsınız-bakamazsınız.Hele bi de o bakar da , siz bakamaz,utanırsınız  yalancı sizmişsiniz gibi.Böyle yalancılar da vardır.

Ha bi de bu kuklanın doğru bi sözü var akıllardan çıkmayacak ;

"Eğer bir gün duyarsanız ki Tayyip Erdoğan çok zengin olmuş,bilin ki haram yemiştir." 

Aslında demek istediğim şu: Şu tabloyu gören bir kişi için Tayyip Erdoğan diye AKP diye bir şey kalmaması lazım.Buna rağmen vazgeçemiyorsa,bu muhalefet sorunudur-eksikliğidir.Başka bir şey değil.4 gün sonra alacağı oyu ; muhalefettekileri sevmeyen,yeterli bulmayan,şu tabloyla alakası olmayıp,sadece evine götüreceği ekmeğe bakan ve son olarak tabi ki "isterse eşimi boşarım" diyebilen göt kıllarından alacak.

Bu 3 kesimden tahminimce 1.saydığım önümüzdeki genel seçimde buradan gidecektir.Diğer iki kesim ne olursa olsun verecek kesim gibi gözüktüğünden,son kez AKP ye oylarını verecek,ondan sonra bu parti de ANAP gibi çöp olacaktır.

plA tarafından 26/Mar/14 22:05 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    Subtitle bunu yazdı

Bu hükümet insanların dinlerini yaşaması için ortaya çıkarılmış engelleri kaldırdı. Oldukça da projeydi vs bişiler yaptı. Ülkenin çehresini değiştirdi. Bi zahmet sevilsin. 

CHP karşıtlığı demişin hocam da inan insanların derdi "CHP'ye karşı olalım da nasıl olursa olalım değil". Bu tespitin düzeltilmeli. Her neyse bugün CHP'yi destekleyenlerin ve CHP yönetimindekilerin derdi halka hizmet götürmek olmadığı için CHP'den pek bir şey olmaz. 

Bir de CHP'nin gezi olaylarını desteklemesi hakikaten komediydi. İnsanlar ancak bu kadar aciz olur.

hizmet dediğin deniz feneridir di mi kardeşim :-))

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

https://www.facebook.com/photo.php?v=1457820707784148&set=vb.1456459667920252&type=2&theater

oha lan

böyle video görmedim ben.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

izlesin AKP liler özellikle kevser süresiyle ilgili kısmı 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

İlk defa bu kadar uzun bir yazı okudum. Katılıyorum sana şunu da ben ekleyeyim. Şu anda seçilecek tek adam var oda bu diğerleri başa gelecek kabiliyetleri değiller belki chp iyi birini başa getirse işler değişebilir.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mahlukat
    Mahlukat's avatar
    Erkek

Bu bahsettiğin daha önceden başa gelen ve şu anda başında olanların dindarlığı sana ne kazandırıyor?Seni yöneten dindar olunca sevap mı kazanıyorsun?Artık yeter insanların diniyle uğraşmayın din kişiye özgüdür isteyen ineğe tapar isteyen Allah'a bu sizi ilgilendirmez.İnsanları dinlerine göre yargılamayamazsınız.

Kendi içinizde yaşasanıza dininizi, bunu şova dönüştürmeye ne gerek var her cuma namazına 100 tane korumayla gidip "biz cumaya da gideriz" şeklinde bir şova çevirip laikliği hiçe sayıp her konuşmasında sadece Müslümanları hedef alan sanki devlet başkanı gibi değil de camii imamı gibi konuşmak nedir?

"Bugün son noktaya gelince bazı insanlar tayyip i şeriatçılıkla suçladıklarına göre demek ki onu koyu müslüman olarak görüyorlar. Tabi buradan şu sonuç çıkmasın, tayyip en dürüst müslüman içlerindeki... Sadece toplum içinde olan algısına bakarak söylersek yani zahire göre düşünürsek, eşinin başı kapalı, camiiye gidip geliyor, kur'an okuyor, besmele ile açılış yapıyor v.s. Devlet büyüklerinde adım adım dine yakınlık olmuştur."

Keşke Devlet büyüklerinde bu dine sempatinin nasıl oluşmaya başladığı üstüne de tespitler yapsaydın.Bizim halkımızın bir çoğu cahil olayı Müslümanlıktan ibaret görüyorlar okumamış bir adama anlatamazsın bu heriflerin neler yaptığını laiklik denilen şeyi nasıl algıladıklarını.Cahil bir insan "bu adam benden mi? Aynı dindemiyiz? Eşi kapalı mı ? -ha tamam ozaman bizden" şeklinde bakar bu olaya ve bakmayada devam edicekler daha bugün ki mitinginde türban üstünden prim yapıyordu bir güzelde bunu yiyordu mitingindeki destekçileri.Mitinglerinde kadın-erkek özellikle ayrı alanlarda fakat hala bu adamın eşitlikci olduğunu savunuyorlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mahlukat
    Mahlukat's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

İlk defa bu kadar uzun bir yazı okudum. Katılıyorum sana şunu da ben ekleyeyim. Şu anda seçilecek tek adam var oda bu diğerleri başa gelecek kabiliyetleri değiller belki chp iyi birini başa getirse işler değişebilir.

Diğerleri başa gelebilecek kabiliyette değiller doğrudur bu kadar iyi din tüccarlığı yapan başka bir adam görmedim ben.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    Subtitle bunu yazdı

Bu hükümet insanların dinlerini yaşaması için ortaya çıkarılmış engelleri kaldırdı. Oldukça da projeydi vs bişiler yaptı. Ülkenin çehresini değiştirdi. Bi zahmet sevilsin. 

CHP karşıtlığı demişin hocam da inan insanların derdi "CHP'ye karşı olalım da nasıl olursa olalım değil". Bu tespitin düzeltilmeli. Her neyse bugün CHP'yi destekleyenlerin ve CHP yönetimindekilerin derdi halka hizmet götürmek olmadığı için CHP'den pek bir şey olmaz. 

Bir de CHP'nin gezi olaylarını desteklemesi hakikaten komediydi. İnsanlar ancak bu kadar aciz olur.

la hangi dine hangi özgürlüğü getirdi? Şaka mısın sen? Ülkenin çehresi değişmiş!

Neden Cemevleri tanınmıyor peki? Sözde çalıştay yapıldı. çıkıp sonunda Aleviler cemevilerinin tanınma işinden vazgeçsinler dendi.

memlekette dinsel ırkçılık yapılmaktan yahudisi, hristiyanı kaçtı hepsi!

ama sizin gibiler için herşey sünnilik herşey imamhatip herşey türban olduğu için bunlara tanınan özgürlük yeterli.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Abi adamlar halen ne diyor ya .çehre değişti ,özgürlük,geliştik filan abi bunları yazarken bi düşünün 

dünya bizimle taşşak geçiyor iç dış politika berbat ,sanayileşme yok ,halkı polise polise halka düşman etti 

halen gelişti diyorsunuz evet gelişti çalmaktan illah oldu ibnenin oğlu ,İsrailden tohum alıcak kadar düştü tarım

borçlanma zaten ortada şimdi adam sadece türbanı kaldırdı yol ve park yaptı diye halen veriyorsanız bişey demiyorum küfrederimn söverim yani neyse sakin.

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
Toplam Hit: 9283 Toplam Mesaj: 66