İos7 Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

yaklaşık 2 haftadır iphone 4 üzerinde test ediyorum. Çok fazla kasıyor ve çok fazla hataları var. Örneğin; bazen ana ekran donuyor. Yani sağa sola kaydırıyorsunuz ekranı 2. taba geçiyor alttaki noktalardan görüyorsunuz fakat ikonlar aynı kalıyor kitleyip tekrar açınca düzeliyor. Artıları olarak bakarsak; uygulama sonlandırması güzel, allttan fışkıran özellikler güzel, numara engelleme olayı güzel.

Gel bili bili gates
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek

ios7 androidpişirdi 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Gözleri bozuk olanlar için yazılar falan büyümüş notification center kısmında.

Daha sade, daha modern, daha güzel olmuş. minimalist.

Benim telefon iPhone 4 ; ios 6 sürümüne göre daha yavaş kalıyor. Uygulamaların bazılarında problem var (instagram gibi).

Uyumluluk sorunlarının, 1 haftaya kadar (büyük uygulamalarda) çözüleceğini düşünüyorum.

1-2 hafta içidne iOs 7.0.1 gelebilir (jailbreak çıktıktan hemen sonra).

(resimler tam yüklenmedi ama genel hali)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Maresca bunu yazdı

yaklaşık 2 haftadır iphone 4 üzerinde test ediyorum. Çok fazla kasıyor ve çok fazla hataları var. Örneğin; bazen ana ekran donuyor. Yani sağa sola kaydırıyorsunuz ekranı 2. taba geçiyor alttaki noktalardan görüyorsunuz fakat ikonlar aynı kalıyor kitleyip tekrar açınca düzeliyor. Artıları olarak bakarsak; uygulama sonlandırması güzel, allttan fışkıran özellikler güzel, numara engelleme olayı güzel.

Aynen. Efektler, tema falan güzel olmuşta ; çok hantallaştı telefon. iPhone 4 kullanıyorum. 5S çıktığını düşünürsek ; 4 model altı. Normal diyebilirim ama yinede pek hoşuma gitmedi bu ağırlaşması.

Hatalar 1-2 haftaya kaar çıkan iOs 7.0.1 sürümüyle (kesin bilgi değil, sadece tahmine diyorum) çıkacağını düşünüyorum. açıkçası apple fanı olmayanların, 'yüklemezsem duramam' diye düşünmeyenlerin 2 hafta beklemesi taraftarıyım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    Maresca bunu yazdı

Aynen. Efektler, tema falan güzel olmuşta ; çok hantallaştı telefon. iPhone 4 kullanıyorum. 5S çıktığını düşünürsek ; 4 model altı. Normal diyebilirim ama yinede pek hoşuma gitmedi bu ağırlaşması.

Hatalar 1-2 haftaya kaar çıkan iOs 7.0.1 sürümüyle (kesin bilgi değil, sadece tahmine diyorum) çıkacağını düşünüyorum. açıkçası apple fanı olmayanların, 'yüklemezsem duramam' diye düşünmeyenlerin 2 hafta beklemesi taraftarıyım.

merak ettim kurdum :) hata almayaydım, daha sonra deneyin vazgeçtik yayınlamaktan yazısı felan alaydım hiç inatta etmezdimde işte hata verince uyuz oldum :d kurdum hevesimi aldım bıraktım yatıyorum :d

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

4'te çok yavaş 5'te gayet iyi. 4 kullananlar güncellemesin sinir bozucu derecede yavaş. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

:| 4S-iPad 2'de hiiiçç sıkıntı yok. 4'ü resmen iplememişler. Fena, moral bozucu şekilde yavaş.

Edit

iPhone 4 olanlara tavsiye ;

Yükledikten sonra, sleep+home tuşlarına basılı tutun. Telefon kapanacak. Sonra Apple simgesi görünceye kadar basılı tutun. Görünce bırakın. Açılınca hızlanma oldu.

Ayro tarafından 19/Eyl/13 00:29 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    Baracuda bunu yazdı

annemin telefonuna yapıcam yükseltme yapınca telefon sıfırlanıyomu içindeki müzikler fotograflar adres kayıtları vs vs ?

müzikler, resimler, uygulama dosyalarına birşey olmaz. Sadece sistem yükselir.

**

Ccaglayan ;

adamlar jailbreak olayına savaş açtı. Jailbreak mecburiyetten kullanılıyordu ; basit basit şeyleri iOs'a eklemediler. Apple iOs bölümünden bir kaç kişiyi kovdu (önce kızdım ama doğru kararmış), sonra jailbreakteki bazı widgetleri getirdi. Devamının geleceğini düşünüyorum.

Taa ki jailbreak = ücretsiz uygulama mantığına dönünceye kadar gelecektir devamı.

Çünkü wifi ayarlarına bile taaa nerden giriyorduk. Kaç sürüm sonrası akıl ettiler aşşağıdan çekmece yapmayı :|

Aynen hocam jb iosun gelişmesinde çok büyük bi katkı yaptı bende zaten mecburiyetten kullanıyorum şuan akıllı bir telefonum olmadığından whatsapp yükleyebilceğim bi makinam yok malum whatsappıda jbsiz kuramıyoruz bu sebepden jb kurmak zorundayım yoksa hiç istemiyorum her versiyon geldiğinde makinaya format çekip yeniden kurmayı :/ ve ben telefona jb yapılmasınıda iyi görmüyorum mazallah bi hatayla herşeyi kaybetmek çok kolay jbde :/ akıllı bi telefon alıyım jb ile işim hiiç olmaz sırf whatsapp yüzünden jb illetine bağımlıyım :/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

hocam simdi genel olarak begenmediniz mi ? iphone 4 cok kasiyor mu? yuklemeyelim mi :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

4s ye yüklemedim. 6.1.3 iyi valla. şimdilik riske atmaya gerek yok. 

Hatalar düzeltilsin 1-2 hafta sonra yüklerim

Toplam Hit: 12100 Toplam Mesaj: 106