Iphone 6 İlk İzlenimlerim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    MaxeL bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    MaxeL bunu yazdı

arkadaşlar iphone 6 plus ile note 4 arasında kaldım..  hiç iphone kullanmadım. 

daha önce apple karşıtıydım biraz hocam, ama kalitesini bariz görebiliyorsun. Şuan hem macbook, hem iphone hem ipad kullanıcısı ve yazılım geliştiricisiyim :) hayat ilginç.. daha önce samsung galaxy kullanıyordum sonra iphone a geçtim ve bir sonraki alacağım telefon da iphone 6s plus.. 

git bi mağaya dene biraz..

hocam bodrumdayim burda deneme fırsatım yok iphone yok note 4 daha satışa da çıkmadı.  cıktında bakayimda gönlüm note 4 istiyor nedense :W

hocam demek istediğim apple ın ürünleri ile samsungun ürünlerini bir karşılaştır. Aradaki kaliteyi anlamaya çalış. Fiyat farkları ne olur bilemiyorum ama ciddi anlamda apple müşteri odaklı ürün üretiyor tamamen. Yani herkes markaya para veriyor diyorlar ama iş öyle değil. Interaction Design diye bir ders alıyorum, orada tasarım, müşteri istekleri, tutarlılık gibi şeylerde apple ciddi anlamda iyi görünüyor. En basitinden, macbookdaki şarj soketi mıknatıslı yapılmış ve iki taraflı takılabiliyor, ayrıca şarjın olup olmadığını soketin oradaki küçük ışıktan anlayabiliyoruz. Küçük görünse de bunun gibi bir sürü kullanıcı odaklı şeyler yaratmış.

Daha önce bir samsung kullanıcı olarak çok memnun kalmadım, bir süre sonra telefonda acayip bir yavaşlama oldu, ama kullandığım iphone daki hız hemen hemen aynı. Daha önce batarya 1 gün civarı gidiyordu şimdi de öyle gidiyor yine. Ama samsungda zaman ilerledikçe bir çok şeyde düşüş yaşadım..

İlk başta iOS ve macOS u çok yadırgarmıştım ama kullandıktan sonra farkı hissedebiliyorsun. En azından benim açımdan olumlu

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    MaxeL bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    MaxeL bunu yazdı

daha önce apple karşıtıydım biraz hocam, ama kalitesini bariz görebiliyorsun. Şuan hem macbook, hem iphone hem ipad kullanıcısı ve yazılım geliştiricisiyim :) hayat ilginç.. daha önce samsung galaxy kullanıyordum sonra iphone a geçtim ve bir sonraki alacağım telefon da iphone 6s plus.. 

hocam bodrumdayim burda deneme fırsatım yok iphone yok note 4 daha satışa da çıkmadı.  cıktında bakayimda gönlüm note 4 istiyor nedense :W

Herşey tamamen senin isteklerine bağlı . Özelleştirme vs vs telefonla uğraşayım içini dışını değiştireyim kodlarına bakayım vs diyorsan yani bir nevi geliştiriciyim diyorsan Note4 hatte Note 4 Edge (bulabilirsen) , ama yok ben mesaj çekeyim arıyayım normal kullanayım diyorsan iphone 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı
    Herşey tamamen senin isteklerine bağlı . Özelleştirme vs vs telefonla uğraşayım içini dışını değiştireyim kodlarına bakayım vs diyorsan yani bir nevi geliştiriciyim diyorsan Note4 hatte Note 4 Edge (bulabilirsen) , ama yok ben mesaj çekeyim arıyayım normal kullanayım diyorsan iphone 

iphone iphone olalı hiç  bu kadar aşağılanmamıştı hocam :)

unbalanced tarafından 29/Eyl/14 16:56 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

Cb'ye katılıyorum ilk defa

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    Ka1nsha bunu yazdı
    MaxeL bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    MaxeL bunu yazdı

amk enes 3310 mu alıyorsun mesaj çekeyim arayayım ne :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı
    MaxeL bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    MaxeL bunu yazdı

Abi hayatında jailbreak yapılmış iphone eline alıp kurcalamadığın ne kadar belli.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scaryhim
    scaryhim's avatar
    Erkek

benim de inceleme fırsatım oldu. telefon güzel arkadaşlar. ancak şöyle bişey var ki, paranıza yazık etmeyin acele etmeyin hemen almayın zaten akıllı telefon kullanıyorsanız model yükseltmek için beklemenizi öneririm. daha bir kapalı kutu bu telefon neler çıkacak bilemeyiz.

Tarikatın Avukatı alicancicek@gmail.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

iphone 6 plus vs note 3 boyutu merak edenler. elde nasıl durur diyenler.

bu arada bugun zorlu center ile konuştum , dedim telefon yamuluyomu yamuluyorsa değişim yapıyormusunuz.

- Telefonu nasıl taşımayı planlıyorsunuz yani nerenizde.

-- Note 3 gibi cebimde ?

- Fatal Eror.

Bu arada allem etti kallem etti , eğilmeye değişim yapıyoruz demedi. :)

neyseki iphone 6 alacağım onda sorun yok.

http://img5.picload.org/image/crwcdoi/img_20140928_190809.jpg

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

günün 10 saati kullandığınız bir cihaza 2 bin küsür vermenin neresi garip ?

Su mesaji atiyosunuzda 1 bin liralik alettede ayni olayi yapiyosun ?  Daha ucuza ayni islemi yapmak varken 3bin lirami verecem ona ?

Ha dersen ust duzey biriyim ortama girip cikiyorum saatimden telefonuma ayakkabimdan kravatima bunlar da kalbur ustu olacak o zaman amenna derim haklisin alman lazim goruntu icin gereklidir, imaj sonucta.

Ama gidipte universite ogrencisi lise ogrencisi 1000 lira maasla gecinen adam coluk cocuk okutan adam elinde zaten ihtiyacini karsilayacak cinsten telefonu olan insan nakit parasi olmayan gidipte kredi cekip bu aleti aliyosa orda bi durup dusunmek gerek ciddi bi mantik hatasi var. Kimse kusura bakmasin bu cinste insan salaktir.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

http://img5.picload.org/image/crwcdoi/img_20140928_190809.jpg

Birtek banamı öyle geliyor yoksa benim gibi düşünen başkasıda varmı bilmiyorum ama şu itelefon çok adi durmuyormu resimlerde not 3 bile Daha şık daha ağır duruyor.

Toplam Hit: 9221 Toplam Mesaj: 86