folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İskenderun Limanına Girildi

İskenderun Limanına Girildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

@ unbalanced :

hocam borcauz buyulmez. Buyume, borclanarak olur. Yani daha kolay yolu. 

telefondan girdigim icin tam bakamadim , pder nereden ama yandas yada devlet sitesindense , yaniltmalara dikkat et derim. 

buyumeden kasit nedir ? İhracatin 3 kat buyudugu soyleniyor (2002 yilina gore). Ki buyudu de. Erdogan bunun artistligini yapiyordu. Fakat ithalat 3.8 kat gibi bir oranda buyudu. 

arasindaki fark ise ; 15 milyar dolardan 170 milyar dolarlara cikti (tam rakamlari veremeyorum , teldeyim - sen netten bakarsin). 

Simdi bu ne demek? Disariya daha fazla para akitiyoruz. Ulke buyumus mu? Rakamlarin buyudugu dogru. Nufusa ve insanlarin 'son nesil cihaz' gorgusuugune bagli olarak tuketim artti. bana gore ulkenin icine siciliuor gibi. 

Bu tarz yaniltmalara dikkat etmek lazim. Bir kac sene once; enflasyonu kibrit, dismacunu gibi seylerle hesaplamislardi. Sen ekmekle, benzinle hesaplasana. 

Turkiye'de alim gucu fena sekilde dusmustur. Suc oranlarida bunun bir gostergesidir. Zaten etrafindakilere sor (devlet memurlarina falan) , 2000 baslarindabir market sepetini doldurup rahatca oderlerken simdi canlari cikiyor. Gecsinler buyuyoruz ayaklarini. Rakam cambazligi ile buyuyorlar, yai bakis acilari ile buyuyorlar. Ama Turkiyenin hali ortadadir. 

Tarim, hayvancilik, sanayii can cekisiyor. Bursa tekstilimin a. koydular. Uretimin olmadigi bir ulke nasil buyuyebilir ? Turkiye 40-50 senedir durgunluk yasiyordu, bu adamlar son damlalarini atarak tasiracak. 

kriz tegdt gecmis olabilir de; ekonomi gotumuze girecek

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

tgb 'liler eylem yapmış, nato askerlerinin başlarına çuval geçirmişler. tgb başkanı da gözaltına alınmış. görüntüler aşağıda:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W6o5vDHsYhI

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

"vatan gitse, klavyem var" diyenlere kıyasla yerinde bir eylem tabiki..

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Bu forumdaki ve memleketteki yeşil komünistler,siyonist ve israil abd müslümanları ve atlantik milliyetçileri bilimum allah aldatıcıları izlesin.

Erbakan Tayyit ve arkasındakileri anlatıyor

Siyonizm ve tayyit

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 5341 Toplam Mesaj: 55