folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İslami Kesimde Lüks Tartışması.Dindar Geçinenler Sefehat Pisliğine Gömüldü.

İslami Kesimde Lüks Tartışması.Dindar Geçinenler Sefehat Pisliğine Gömüldü.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

LÜTFEN SABIRLA BAŞTAN AŞAĞI OKUYUNUZ:: DÜŞÜNCELERİNİZ BU YAZIDA...

Bu memlekette on milyon işsiz var... Aşsız vatandaşlar perişan vaziyette... İnanmayacaksanız ama ayda 250 liraya çalışan insanlar, çocuklar var. Beş altı yüz liralık emekli maaşlarıyla sürünenler var... Çocuklarına bir kilo kiraz alıp yediremeyenler var...

Hal böyle iken birtakım politikacılar, medyacılar, iş adamları Nemrud gibi, Firavun gibi lüks ve sefahat içinde yaşıyor.

Bu politikacıların, medyacıların, iş adamlarının bir kısmı dindar...

Haydi dinsizlere fazla bir şey demeyelim, dindar geçinenlerin israf yapması, lüks bataklığına batması, sefahat pisliğine gömülmesi doğru mudur?

Din kardeşleri aç iken nasıl böyle yaşayabilirler?

Bunlar 5 yıldızlı otelleri beğenmiyor, 7 yıldızlılara iniyor. Normal odaları beğenmiyor, kral suitlerinde kalıyor.

Bu adamlar 30 bin dolarlık otomobillere binmeyi bir zül addediyor, 150 bin liralık ihtişamlı binitlerde gurur ve kibir içinde dolaşıyor.

Hem Müslümanız diyorlar, hem de Peygamberin “Komşusu aç gecelerken, kendisi tok sabahlayan bizden değildir” tehdidinden korkmuyorlar.

Lüks, aşırı konfor, sefahat, haddinden fazla tüketim içinde yaşayanlar örnek Müslümanlar değil, Nemrud ve Firavun tabiatlı münafıklar ve fasıklardır.

Çinlilerden ibret alalım. Türkiye’de şu anda on binlerce Çinli bulunuyor. Ülkelerine gidip geliyorlar, ticaret yapıyorlar. Zerre kadar israf ve gösteriş sergilemiyorlar. Binlerce çeşit malı tanesi 1 liradan satıyorlar. Kazançlarını kuruş kuruş biriktiriyorlar. Mütevazı yiyorlar, mütevazı geceliyorlar. Bir Çinlinin kazandığı para ile içki içip seks alemi yapması, lüks otelde yatması, parasını saçıp savurması görülmemiştir.

Bilhassa bazı Müslüman devlet ve hükümet adamları ve hanımları, on milyonlarca halkın geçim sıkıntısı çektiği bu ülkede biraz daha dikkatli ve ahlâklı hareket etmelidir.

Nedir o korkunç fiyatlara yaptırılan elmaslı, pırlantalı, yakutlu, zümrütlü, safirli mücevherler...

Nedir o yüz bin liralık lüks saatler...

Lüks bir mağazadan bir kadın çorabının 400 liraya alındığını duyuyoruz. Müslüman politikacılara ve iş adamlarının hanımlarına böyle alış verişler yakışır mı?

Bazı Müslüman politikacılar medyacılar, iş adamları Ağa Han gibi debdebe ve ihtişam içinde yaşıyor.

Kendileri, eşleri, oğulları, kızları, torunları, yeğenleri eski Hint Mihraceleri gibi hayat sürüyor.

Bu memlekette genel bir refah olsa, herkesin tuzu kuru olsa, hiç sefalet ve sıkıntı olmasa yüreğim yanmaz bu kadar.

Kimse bana kızmasın. Yazdıklarım doğru mu değil mi onu düşünsün. Doğruysa herkes kendisine çeki düzen versin.

Bunca vatandaşın sefalet ve sıkıntı içinde yaşadığı bu ülkede 400 liraya kadın çorabı alınmaz."

kaynak: Vatanim.com.tr

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    o tipler müslüman olamaz anca ........ olurlar.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lethe01
    lethe01's avatar
    Erkek
    gene mi bu tür konular?!

bknz: http://www.ilkimwebtasarim.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hope_siz bunu yazdı:
    -----------------------------
    gene mi bu tür konular?!

Konuda herhangi bir yanlış göremedim. Tartışılmasında da bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Birilerini rahatsız ettiyse bilemeyeceğim.

λ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    gerçekten güzel bi konu olmuş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    evet konu güzel çok güzel bi konuya değinmiş arkadaşımız şimdi biri gelip parası var yer müslümanlığından sizene derse şaşırmam.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    Kısmen hak veriyorum yazının aktarmak istediği düşünceye; ama sormadan da edemiyorum "devlet babanın 'dindar mensubu' eşine çorap alırken kasiyerlik mi yapıyordun?" diye.

kendinize ayığ olunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lethe01
    lethe01's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı:
    hope_siz bunu yazdı:
    gene mi bu tür konular?!

Konuda herhangi bir yanlış göremedim. Tartışılmasında da bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Birilerini rahatsız ettiyse bilemeyeceğim.
    çook rahatsız oldum geçen haftasonumu 7 yıldızlı otelde geçirdimde ve bmw Z3 ümüde otoyıkamacıda unutup geri dönmeye üşenip yenisini aldığım icin bunu yazı beni rahatsız etti firex ok?

bknz: http://www.ilkimwebtasarim.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

cok guzel bir konu...

bir arap şeyhi de ( sözde şeyh ) evinin banyosu lavabosu som altından :F öyle duymustum.Adam som altın olmayan yerde yıkanınca içine sinmiyormuş :F

uçağının lavabosu bile öyleydi :F

sıçayım çarkına ulen :F 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hope_siz bunu yazdı:
    FireX bunu yazdı:
    hope_siz bunu yazdı:
    gene mi bu tür konular?!

çook rahatsız oldum geçen haftasonumu 7 yıldızlı otelde geçirdimde ve bmw Z3 ümüde otoyıkamacıda unutup geri dönmeye üşenip yenisini aldığım icin bunu yazı beni rahatsız etti firex ok?

:)

λ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kantar31
    kantar31's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hope_siz bunu yazdı:
    FireX bunu yazdı:
    hope_siz bunu yazdı:
    gene mi bu tür konular?!

hoca kpss formu yatıracam 35 lira borç versenya şu garibe=) ama dindarsan vermek zorundasın,dinsizsen vermeyebilirsin o zaman hoş görülebiliyor:|

uzun bi süre daha yokum ehtiyarlar... iade-i yorum yapamadıysam kusura bakmayın
Toplam Hit: 7202 Toplam Mesaj: 58