folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İslami Kesimde Lüks Tartışması.Dindar Geçinenler Sefehat Pisliğine Gömüldü.

İslami Kesimde Lüks Tartışması.Dindar Geçinenler Sefehat Pisliğine Gömüldü.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    oull bunu yazdı:
    -----------------------------
    seadog bunu yazdı:
    oull bunu yazdı:

Polemiklere epeyce açık bi konu!

hacı polemik falan olusmaz bu konuda dinin israfla ilgili düşündükleri belli neyin dince israf oldugu belli yaznın amacı belli

ne die polemik olsun.tabi bilerek sağa sola çekmeye calışırlarsa o ayrı

hocam dindar'ı var ateist'i var!
    ateist bi adama göre har vurup harman savurmanın ahlaki yada din açısından hiçbi önemi olmıyacağı gibi
    dindar bi adama göre tamamen yanlış'dır bu

sen daha ahlakı dinde aramaya devam et.. ondan mı müslüman geçinenler paranın a. koyuyor? benim tanıdığım onalrca ateist ve de ahlaklı,dürüst insanlar var. yani dinle olmuyor hocam bunlar hamurun sağlam olacak..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

Konu farklı yere çekilebilir ama gidip generallerin , hatta genelkurmay başkanının karısı fazla harcama yapıyor diye uyarıyorlar adamları , ama Köksal Toptan halkın parasıyla aldığı 1 trilyonluk jipiyle zoydur zoydur geziyor , millette tık yok .

Herkes görmek istediği tarafı görürse hiç bir bok olmaz bu insanlardan ve bu insanların oluşturduğu memleketten ...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Symbian
    Symbian's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    oull bunu yazdı:
    seadog bunu yazdı:
    oull bunu yazdı:

Polemiklere epeyce açık bi konu!

hacı polemik falan olusmaz bu konuda dinin israfla ilgili düşündükleri belli neyin dince israf oldugu belli yaznın amacı belli

ne die polemik olsun.tabi bilerek sağa sola çekmeye calışırlarsa o ayrı

hocam dindar'ı var ateist'i var!
    ateist bi adama göre har vurup harman savurmanın ahlaki yada din açısından hiçbi önemi olmıyacağı gibi
    dindar bi adama göre tamamen yanlış'dır bu

sen daha ahlakı dinde aramaya devam et.. ondan mı müslüman geçinenler paranın a. koyuyor? benim tanıdığım onalrca ateist ve de ahlaklı,dürüst insanlar var. yani dinle olmuyor hocam bunlar hamurun sağlam olacak..

hocam istersen istediğin taraf'a çekme konuyu he ?

sadece görmek istediğin gibi görme ahlak'ı dinde aramıorm!!

benimde çok ateist we ahlaklı tanıdıgm ınsan war

benim burda dinle ilgili bi problem'im yok

hiçbişey'in eşit dağılmayışından şikayetçi olanlardanım bende sadece....

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

hocalar benim a veya b sahsı adına konusmuyorum kim nasıl isterse öyle yaşar ve hesabını verir. ben din adına genelleme

yapıldıgı için rahatsız oldugumu söyledim. yoksa ateist olsun müslüman olsun hırıstiyan olsun  kendi bilir. önemli olan

insanın karakteridir. bi insanın veya bir kaç insanın yaşantısına göre din adına  genelleme yapılamaz

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarizmaTurk
    KarizmaTurk's avatar
    Erkek
    Haydi dinsizlere fazla bir şey demeyelim, dindar geçinenlerin israf yapması, lüks bataklığına batması, sefahat pisliğine gömülmesi doğru mudur?

-Dinsizlerinkinde olduğundan daha fazla yanlıştır.

Bunlar 5 yıldızlı otelleri beğenmiyor, 7 yıldızlılara iniyor. Normal odaları beğenmiyor, kral suitlerinde kalıyor.

-7 yıldız bir abartıdır yetkililer eğer verme yetkimiz olsaydı 7 yıldız verirdik derler bu otellere ki bunlardan Türkiye’de YOK.

Çinlilerden ibret alalım. Türkiye’de şu anda on binlerce Çinli bulunuyor. Ülkelerine gidip geliyorlar, ticaret yapıyorlar. Zerre kadar israf ve gösteriş sergilemiyorlar. Binlerce çeşit malı tanesi 1 liradan satıyorlar. Kazançlarını kuruş kuruş biriktiriyorlar. Mütevazı yiyorlar, mütevazı geceliyorlar. Bir Çinlinin kazandığı para ile içki içip seks alemi yapması, lüks otelde yatması, parasını saçıp savurması görülmemiştir.

-Bu rahata erişmeleri için kuruş kuruş biriktirmeleri lazım zaten ama tabi bunları da yapmamak lazım.

Nedir o yüz bin liralık lüks saatler...

-O kadar param olsun ben de arlım  Ama onlar almasınlar günah günah.

Lüks bir mağazadan bir kadın çorabının 400 liraya alındığını duyuyoruz. Müslüman politikacılara ve iş adamlarının hanımlarına böyle alış verişler yakışır mı?

-400 YTL’ye çorap olmaz sallamayalım lütfen. Bunlar abartıdan başka bir şey olamaz

Bazı Müslüman politikacılar medyacılar, iş adamları Ağa Han gibi debdebe ve ihtişam içinde yaşıyor.

Kendileri, eşleri, oğulları, kızları, torunları, yeğenleri eski Hint Mihraceleri gibi hayat sürüyor.

Bu memlekette genel bir refah olsa, herkesin tuzu kuru olsa, hiç sefalet ve sıkıntı olmasa yüreğim yanmaz bu kadar.

Kimse bana kızmasın. Yazdıklarım doğru mu değil mi onu düşünsün. Doğruysa herkes kendisine çeki düzen versin.

Bunca vatandaşın sefalet ve sıkıntı içinde yaşadığı bu ülkede 400 liraya kadın çorabı alınmaz."

-Katılıyorum önce herkes kendini düzeltsin. Kimin ne olduğu belli olmayan ortamlarda konuşmak etmek gitmek kolay. Para herkesi bozar.

(Birde benim anladığım bu eleştirilerin yapılmasının nedeni davranışları yapanların Müslüman olması yani Müslüman olmasalar onlara çok bir şey demiyoruz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Herkes nelerin tartışmaya sebebiyet verdiğini ve konunun sınırlarını biliyorsa sorun yok. Burada tartışılan konu ve kesim belli. Bu insanların kitabında Allah'a Meleklere Peygambere inanmak ve Namaz kılmak Oruç tutmak dışında hiçbirşey yazmaz. Diğer bölümleri gözleri görmez. Bunlara karşı generalleri vs. göstererek saçmalamaya kalkışmayın. O kesimin karşıtı onlar değil. TSK'da dinsiz bir kurum değil. İşaret edilen kişiler dinsizse her türlü kötülüğü yapması normaldir. Adam zaten dini şeylere inanmadığını kendisinden her türlü şeyin beklenebileceğinin garantisini veriyor. Dinsizden herşey beklenir. Fakat öbür sahte müslümanlar gibi ben yapmam deyip yapmıyor yada namazla günah çıkartmaya çalışmıyor.

λ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:
    Herkes nelerin tartışmaya sebebiyet verdiğini ve konunun sınırlarını biliyorsa sorun yok. Burada tartışılan konu ve kesim belli. Bu insanların kitabında Allah'a Meleklere Peygambere inanmak ve Namaz kılmak Oruç tutmak dışında hiçbirşey yazmaz. Diğer bölümleri gözleri görmez. Bunlara karşı generalleri vs. göstererek saçmalamaya kalkışmayın. O kesimin karşıtı onlar değil. TSK'da dinsiz bir kurum değil. İşaret edilen kişiler dinsizse her türlü kötülüğü yapması normaldir. Adam zaten dini şeylere inanmadığını kendisinden her türlü şeyin beklenebileceğinin garantisini veriyor. Dinsizden herşey beklenir. Fakat öbür sahte müslümanlar gibi ben yapmam deyip yapmıyor yada namazla günah çıkartmaya çalışmıyor.

TSK askerliktir . Askerlik de peygamber ocağıdır , vatan-millet aşkının alevlendiği yerdir .

Açıklayıcı bir mesaj olmuş , güzel olmuş . 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

Bileyim hangi suyun sakasıyım yaa Rabbe'l-Alemin !

İsyan ettiren fakirlikten, azdıran zenginlikten sana sığınırım..

yıkılma sakın !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Bu zengin insan evlatları zaten diğer zenginlerlen beraber yaşayınca komşuları da zengin oluyo haliylen.Onlar da içi rahat para saçabiliyo,mantıkları böyle işliyo olabilir(sadece benm teorim).Köpeklerinin aylık masrafı asgari ücretten fazladır kanımca.

Heee burada laf edenler olarak bize aynı imkanlar gelse hangimiz kalkıp fakir mahalleleri dolaşırız ya da fakirleri kendimiz bulup para veririz ya da masraflarını karşılarız bilemem.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hoca ben kopegime aylik 100-150 ytl masraf yapiyorum.Kopegimin bana verdigi dostlugu,sicakligi,guveni bugune kadar veren cok az insanla karsilastim.Kopegi karistirma isin icine.Kopek yuzyillardir insanlarin en yakin dostu olmustur,mallarini mulklerini korumustur,ozellikle bizim kulturumuzde kopegin yeri ayridir.Turk boylari savas gittiginde ,namus bekciligi yapmistir kopekler,savasta bizimle yanyana vurusmustur,biz rahat uyurken o gece tetikte beklemistir...Onun icindir ki ,bizim kulturumuzde kopek ,insandan ayirt edilmez.Bugun bunu goreceginiz en guzel yer,Sivas yoresidir,orada mallarini mulklerini,surulerini koruyan kangallar nasil muamele goruyor...Bir kurt bogsalar ,o kopeklerin serefine koyun kesiliyor.Hem zafer ilan ediliyor ,hemde kurt'u bogarken kangalin bogazina kacan tuyleri temizlemek icin koyunun kuyruk yagi kangala verilir...Yani kopege yapilan masraf,adamina gore degisir.Zaten o ucuk burjuvazinin kopek beslemedeki tek nedeni,piyasa yapmak kiz dusurmek,bende tanirim onlardan...zaten onlar kopegine masraf yapmaz,hazir mama falan para harcamaz kopegi icin,asilarini bile aksatir para gider diye...amaclari farkli...ama ben kopegimi canimdan bir parca gibi severim onada yapacagim masraf helali hos olur....yani bana manevi olarak cok sey kazandiriyor ona yaptigim masraf.

Neyse konunun ozune donelim...yukarda cok sey yazilip cizilmis.Gercekten musluman gibi yasayan bircok insanimiz var,ben taniyorum adamin ucsuz bucaksiz parasi var,oturdugu ev mutevazi,bindigi araba mutevazi,giyimi kusami herseyi mutevazi,her ay kamyon kamyon fakirfukaray erzak dagitir.Ben cocuklugumdan beri bilirim adam 1ay aksatmaz yardimlarini...akp li degil bu arada :D

Orospucocuguda cok,babasi belediye baskani falan,dune kadar ayni lisede okuyup,acliktan nefesi koktugu saatlerde doner ismarladigim orospucocugu bugun altinda mercedes ciple gezip,ucuz kizlari kovalar,cuma namazinda saf tutar sonra...Inanc geregi elbet bunlarin hesabi sorulacak dimi !

Gecen haberler,X bakaninin karisi bir esarp almis 600$ , sokakta bitane turbanli bayan 150$ a turban almis...Bu musluman degildir hacim.

Tamam o kadar abarti para kazanmiyorum ama helal veya haram elime 15.000 - 20.000  - 5.000 -10.000 - 7.000 gibi 21yasinda birisi icin cok buyuk paralar geciyor.Gidip sapitmiyorum amk.Gozum donmuyor,dun tanidigim insanlari bugun unutmuyorum...sokakta calisan kucuk cocuk gorsem hala icim aciyor,beni kisiligimi degistirmiyor yani...Bizim memlekette 0-6 yetistirme yurdu,ulan son 2-3 yildir ,eski yurtcular disinda bir Allahin kulu ,yardim etmemis,cocuklara ustbas almamis, buyuklerin yurdu ona keza...nerede bu kadar musluman ? 600$'a esarp alan bakan karisi nerede?bu arada sosyal devlet anlayisindan bahseden baykal nerede?Yani sorun insanlik sorunu. Bu cocuklar kisin yazlik t-shirt ile gezerken kimse gormuyor mu ? ...Ama bizim o cok muslumanlar paralari toplayip, tarikatlar icin lux semtlerden daire almayi biliyorlar...Bende o orospucocuklarindan buyuk paralar carpip kisin uzerinde yazlik t-shirtler gezen yurtculara destek cikmayi biliyorum...Boyle o serefsiz para babalarini soyamadigim,zarar veremedigim her saniye kanima dokunuyor amk...Nasil adalet lan bu,adam bi corabini,bir ayakkabisini ,yuzlerce ytl ye alirken,birisi orada 1ytl ye muhtac olabiliyor...Lan olm bu nasil vicdan,nasil insanlik amk...Aksam aksam stres olduk...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 7208 Toplam Mesaj: 58