folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbuldan Gitmek

İstanbuldan Gitmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

tavsiyem İzmire geleceksen önce işini ayarla 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı
    prokto bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar. Artık bu şehirden, bu karmaşadan bu stresten bu kalabalıktan kaçmak istiyorum ama bir sorun var. Nereye, Nasıl!

4 aylık evliyim. Evliliğim gayet güzel gidiyor. Şu an oturduğumuz ev kira. Gaziosmanpaşada. Ben Üsküdarda.Eşim Yenibosnada çalışıyor. Zamanımızın çoğu yollarda geçiyor kısacası. Özellikle de benim.
    Yaşım 26. Hergün büyüyen bu şehirde yaşamakta gün geçtikçe zorlaşıyor. Sadece ulaşım anlamında değil. Her anlamda. Buralarda yaşayanlar iyi bilirler. Hele bi de kazandığımızın çoğu borçlara ve kiraya gidiyor. Ay sonuna kadar sadece yol ve standart masraflarımız için para artıyor. Haziran ayında borcumuz biticek. Borçlarımızı bitirdikten sonra daha yaşanabilir bir yerlere gitmek istiyoruz.

Ben web yazılımcıyım. Çok güzel php yazarım. Eşim gazetecilik mezunu ve editörlük yapıyor şu anda. Evimizi ciddi ciddi başka diyarlara taşımak istiyoruz. Benim aklımdan izmir geçiyor ama gerçekten çok kararsızım ve bilmiyorum. Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum dostlar. 

Alanyaya yerleş dostum. Annemler Mersinden oraya taşındı, mersin curcunasından kurtulmak için. Babam gençleşti yaw :D Bende Alanyayı bırakıp İstanbula geldim küfür etme nolur :D ama dediğin gibi standart masraflara gidiyor herşey kuruş kalmıyor :/

Yalan bari söyleme :D

İstanbul cidden kötü ama şartlarına alışırsan robota bağlıyorsun ve hayat devam ediyor hocam.Ha dersen ki kendime zaman ayıramıyorum kim ayırıyor ki ? 

valla vermem bileti kalırsın cevahirin önünde :D

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

senin aradıgın şehir kayseri-samsun-bursa-konya hocam buralara yogunlas öncelik bursa derim sonra kayseri 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

istanbuldan gideceksen izmir birinci tercihin olsun tabikide. ama sen borclarını öde öncelikle, suan bu konuyu açma sebebin sıkılmış olman

borclarını ödeyene kadar düşüncen fikrin değişebilir.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

İzmir'de olmamıza rağmen bu saydıklarının büyük bir kısmından rahatsızız. İzmir'n merkeze çok da uzak olmayan köylerinde yaşamayı düşünüyoruz biz de :) Gelmeyi düşünürseniz haberleşiriz :)

Bu arada Karşıyaka'da akşamları kapı pencere açmak imkansız, inanılmaz berbat bir hava kirliliği var özellikle bu kış, farkeden var mı aranızda?

allcolorsarebeautiful.net
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

4 Senedir İstanbul'da yaşayan birisi olarak, eğer buradan gidebilirsem ki bu zor görünüyor.

1- İzmir

2-Antalya

3-Mersin

4-Adana

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

aynı duygulardayız hocam yapabiliyorsan memurluk kazan bas git yoksa gittiğin yerde eşinin ve kendin için iş bulman ve sürekliliğin olması gerekir bunun içinde en iyi şehir istanbul gözüküyor :(

Beni öldüren toplu taşımaların hali nefes bile alamıyorsun,

motor desen bu trafikte motor kullanamam can güvenliğim için.

araba desen zaten trafikte deliriyosun.

Böylece çıkmaza giriyor bu iş :)

Bende herhangi bir memurluk kazanırsan ilk iş istanbuldan gitmek olucak

Mx0TBT tarafından 23/Ara/15 13:51 tarihinde düzenlenmiştir

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Konusu açılmışken ben de sorayım. Mudanyada  ogretmenim dogu gorevine gitmem lazım bu sene sonunda. Malum istanbul da dogu gorevi olarak geçiyor bizim meslekte. 

Doguya gitmek yerine istanbula mi gelsem ne dersiniz?

Arnavutkoy esentepe falan civarlari dogu gorevi geciyor 2 arkadasim o sekilde yapiyor hatta kiracimiz dogu gorevi ayagina suan Arnavutkoyde gorev yapiyor ve biryerede kimildamaya niyeti yok gibi. Doguya gitmekdense buralarda takilabilirsin.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Konusu açılmışken ben de sorayım. Mudanyada  ogretmenim dogu gorevine gitmem lazım bu sene sonunda. Malum istanbul da dogu gorevi olarak geçiyor bizim meslekte. 

Doguya gitmek yerine istanbula mi gelsem ne dersiniz?

Arnavutkoy esentepe falan civarlari dogu gorevi geciyor 2 arkadasim o sekilde yapiyor hatta kiracimiz dogu gorevi ayagina suan Arnavutkoyde gorev yapiyor ve biryerede kimildamaya niyeti yok gibi. Doguya gitmekdense buralarda takilabilirsin.

Istanbul il sinirlarinin icindeki her yer dogu gorevi hocam sadece suresi değişiyor gopta 4 senede biterken silivride 7 senede bitiyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Doğma büyüme istanbulluyum yaş 27 okul bitsin gidip bir ormanda ilkel şartlarda yaşayacam bıktım amk bıktım. Kardeşim git de nereye olursa olsun çok güzel fikir 

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...