folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İşte Başlıyor[Üniversitede Türban Kalkıyor]

İşte Başlıyor[Üniversitede Türban Kalkıyor]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maganda
    maganda's avatar
    Erkek

ben hazırım yunanistana taşınmaya :| rodos karşıda nasıl olsa

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Türbanın her yerde yasak olması gerekirken tam tersi oluyo.Başa bağlanan bi çaputla müslüman olduğunu zanneden akıl fukaralarına gün doğdu.Bu akılsızlıkları yüzünden bugün siyasette kullanılıyolar.Ülkedeki kılık kıyafeti beyenmiyosan İran,Irak orada kardeşim git çaputunuda bağla,Türk üniversiteleri yerine medresede de oku, bak bağlıyom müslümanım haaa diyerekte rahat rahat dolaş.

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Şeyi soracam ben merakımdan soruyorum yani yanlış anlamayın.

Türban simgedir, başörtüsü doğrusudur, deniliyor.

Türbanla başörtüsü arasında ne fark var?

Türban ünilerde kamusal alanlarda yasaktı  başörtüsü serbestti de bizim mi haberimiz yoktu?

Siyasal simge dediğiniz şeyi (annem, eşim, halalarım, yengelerim alayı başı örtülüdür, teyze kızlarım mini eteklerle dekoltelerle gezerler)

ben nedense hiç siyasal bir mana yükleyerek kullandıklarını görmedim bu kadınların. 

Aynı biçimde türban siyasallaştırılmışsa eğer, bu durumda karşıt görüşlülerinde mini eteği, 

göbekleri açıkta bırakan gömlekleri, düşük belli iç çamaşır vitrini biçimindeki pantolonları siyasal simgedir yasaklanmalıdır.

Bir dönem kürtçe yayagarası yapıldı. Mantar gibi kürtçe dil kursları açıldı açıldı açıldı.

Sonuç?

Bu açılanların 99% u kapandı neden? İlgisizlik. E hani vatan elden gittiydi?

Türban hadisesine "din istismarı" diyen arkadaşlar olmuş. Gülüp geçiyorum.

Bir insan bu ülkede rahat rahat sinagoga da gidebilmeli, kiliseyede gidebilmeli, başınıda kapatabilmeli.

Bu özgürlüktür. Neden istismar oluyor? Akıllı bi laf değil o.  

Hadi bunlar neyse.

Amerikada yahudi bilmem nesi ermeni zımbırtısı hakkında zırvaladı. Buradan israile telefonla "bak sikerim yapacağınız ayağı"

mealinde bi konuşma yapıldı bugün afiş afiş gazetelerde abraham bilmemkim isimli, musevi kuruluşu başkanı dürzü yahudi özür mesajı yayınladı.

Ve geri adım attı. 

Türkiye bir takım şeylerde dik duruyor. Bunu görmezden gelerek gerçekleri ört bas edemezsiniz.

Güneş balçıkla sıvanmıyor.

Sırada YÖK gibi başbelası aptal bir kurumun (görevinin hala ne olduğu hakkında en ufak bi fikrim olmayan kuruluş, bilimselliğe

ilime verilmesi gereken önemi insanları kısıtlamakta, yasakçılıkta, ahmaklıkta kullanıyorlar) ortadan kaldırılması yada

tamamen pasifize edilmesi var. 

hayırlı olsun.

Bi anektod aktarayım bir gazeteden bir zaman önce okumuştum hatırımda kalan kısmını aktarayım.

İngilterede inancı gereği başını örtenler veya peçe takanlar var. Ve bu insanlar devlet kademelerinde görev almış kişiler.

Bir grup diyor ki acaba peçeyi kaldırsakmı artık? (artık kısmına dikkat edin bana çok manidar geliyor zira bir endişe var o cümlede

acaba tepki alırmıyız bu yaptığımız doğru bir davranışmı gbi)

Diğer grup itiraz ediyor insanların giyim kuşamıyla uğraşamazsınız bu kimsenin haddine değil.

Birinci grup evet haklısınız bu yanlış olur deyip düşünceyi kafadan atıyor.

İngiltere oturup kalkıldıkça demokrasi toplumu olarak lanse edilir, bizde aynı adım atılsa (ki atıldı sayıyorum) iran olacak ülke, 

vatan elden gidiyor gibi cıyaklamalar ortaya çıkıyor.

Emin olun şahsen türbanı savunsamda Atatürkü birçoğunuzdan çok daha fazla sever ve örnek alırım.

Yaptığınız şey atatürkçülüğe aykırıdır. 

Hilafet konusunda konuşmayacam zira anlamadığınız bir konudur (çünkü siyasi olgunluktan çok uzaksınız bir çoğunuz için bu böyle)

Basitçe ortodoskların katoliklerin başının etkin olduğu bir dünyada islam toplumlarının halifesz olması yanlıştır.

Tr hilafet merkezi olsun demiyorum ama halife tr den çıksın vatikan gibi kuzey ırakta kurulacak federe bir bölgede tüm islam alemine 

önderlik etsin müthiş bir sosyoekonomik toplum oluşturulur. Neyse konu bu değil..

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

fenerist07 bunu yazdı:
    -----------------------------
    kahretsin.. sokakta turban okulda turban devlette turban koskte turban yeni irana hosgeldiniz

sağol abi ne kötü dime   :(    

hacım yıllardır uğraşıyolar bırak artık olsun  

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

Şeyi soracam ben merakımdan soruyorum yani yanlış anlamayın.

Türban simgedir, başörtüsü doğrusudur, deniliyor.

Türbanla başörtüsü arasında ne fark var?

Türban ünilerde kamusal alanlarda yasaktı  başörtüsü serbestti de bizim mi haberimiz yoktu?

Siyasal simge dediğiniz şeyi (annem, eşim, halalarım, yengelerim alayı başı örtülüdür, teyze kızlarım mini eteklerle dekoltelerle gezerler)

ben nedense hiç siyasal bir mana yükleyerek kullandıklarını görmedim bu kadınların. 

Aynı biçimde türban siyasallaştırılmışsa eğer, bu durumda karşıt görüşlülerinde mini eteği, 

göbekleri açıkta bırakan gömlekleri, düşük belli iç çamaşır vitrini biçimindeki pantolonları siyasal simgedir yasaklanmalıdır.

Bir dönem kürtçe yayagarası yapıldı. Mantar gibi kürtçe dil kursları açıldı açıldı açıldı.

Sonuç?

Bu açılanların 99% u kapandı neden? İlgisizlik. E hani vatan elden gittiydi?

Türban hadisesine "din istismarı" diyen arkadaşlar olmuş. Gülüp geçiyorum.

Bir insan bu ülkede rahat rahat sinagoga da gidebilmeli, kiliseyede gidebilmeli, başınıda kapatabilmeli.

Bu özgürlüktür. Neden istismar oluyor? Akıllı bi laf değil o.  

Hadi bunlar neyse.

Amerikada yahudi bilmem nesi ermeni zımbırtısı hakkında zırvaladı. Buradan israile telefonla "bak sikerim yapacağınız ayağı"

mealinde bi konuşma yapıldı bugün afiş afiş gazetelerde abraham bilmemkim isimli, musevi kuruluşu başkanı dürzü yahudi özür mesajı yayınladı.

Ve geri adım attı. 

Türkiye bir takım şeylerde dik duruyor. Bunu görmezden gelerek gerçekleri ört bas edemezsiniz.

Güneş balçıkla sıvanmıyor.

Sırada YÖK gibi başbelası aptal bir kurumun (görevinin hala ne olduğu hakkında en ufak bi fikrim olmayan kuruluş, bilimselliğe

ilime verilmesi gereken önemi insanları kısıtlamakta, yasakçılıkta, ahmaklıkta kullanıyorlar) ortadan kaldırılması yada

tamamen pasifize edilmesi var. 

hayırlı olsun.

Bi anektod aktarayım bir gazeteden bir zaman önce okumuştum hatırımda kalan kısmını aktarayım.

İngilterede inancı gereği başını örtenler veya peçe takanlar var. Ve bu insanlar devlet kademelerinde görev almış kişiler.

Bir grup diyor ki acaba peçeyi kaldırsakmı artık? (artık kısmına dikkat edin bana çok manidar geliyor zira bir endişe var o cümlede

acaba tepki alırmıyız bu yaptığımız doğru bir davranışmı gbi)

Diğer grup itiraz ediyor insanların giyim kuşamıyla uğraşamazsınız bu kimsenin haddine değil.

Birinci grup evet haklısınız bu yanlış olur deyip düşünceyi kafadan atıyor.

İngiltere oturup kalkıldıkça demokrasi toplumu olarak lanse edilir, bizde aynı adım atılsa (ki atıldı sayıyorum) iran olacak ülke, 

vatan elden gidiyor gibi cıyaklamalar ortaya çıkıyor.

Emin olun şahsen türbanı savunsamda Atatürkü birçoğunuzdan çok daha fazla sever ve örnek alırım.

Yaptığınız şey atatürkçülüğe aykırıdır. 

Hilafet konusunda konuşmayacam zira anlamadığınız bir konudur (çünkü siyasi olgunluktan çok uzaksınız bir çoğunuz için bu böyle)

Basitçe ortodoskların katoliklerin başının etkin olduğu bir dünyada islam toplumlarının halifesz olması yanlıştır.

Tr hilafet merkezi olsun demiyorum ama halife tr den çıksın vatikan gibi kuzey ırakta kurulacak federe bir bölgede tüm islam alemine 

önderlik etsin müthiş bir sosyoekonomik toplum oluşturulur. Neyse konu bu değil..

doğru söze ne hacet!

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

ne demek ılımlı islam ya İslam İslamdır.

ılımlısı ılımsızı mı var bunun ne demek istiyonuz siyasi bi görüştyen bahsediyoduyorsunuz ılımlı derken

yoksa bir dinden mi!! İslam Özgürlük dinidir. 4 halife seçimle seçildi kimse unutmasın.

Şeriat kanun demektir. Türkiye de T.C kanunları geçerlidir kimse unutmasın

Bu arada Atatürk'ün arkasına sığınmaları yok mu. yazık.

"Türk milleti daha dindar olmalıdır... Dinime bizzat gerçeğe
    nasıl inanıyorsam, öyle inanıyorum" Mustafa Kemal ATATÜRK

"Bütün dünyanın müslümanları Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm müslümanlar Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli; İslamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli. Zira ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilirler" Mustafa Kemal ATATÜRK (Kaynak: Atatürk, A.Ü. Dil, Tarih, Coğrafya Yay., sf. 102, 1979)

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    hayırlısı olsun. destekliyorum.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    Ya arkdaş sanki çok kötü bişeymiş gibi lansew ediyorsun demokrasiye özgürlüğe inanıyorsan bunuda kabul etmelisin sen in gibi düşünen arkadaşlara saygım var .Sizinde bu düşüeye saygı dumanız gerkli biz müslümanız .Avrupa herşeyin iyisini bilir batı nasılsa öyle olalım saplantısı çok yalnış bu özentiden başka bişi değildir.İran demişin bu ülkede şeriatı hiç kimse kaldıramaz kusura bakma içinizdeki bu korkuyu anlayamadım neden yani .Gerçi bir tek tutunduğunuz dal da şeriat mevzusu baskı bir şeyi çözümlemez ben bunu bilir bunu söylerim.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek
    şimdi ünilere türbanlı giriolsa bende budist oldm o kutsal elbiseyle girmek istiyorum o nası olcak ? hani iyice özgür olmuştuk ?
    kaldır şu örümceği kafandan etrafına bak .herkez biz gibi olmak isterken biz başkalarına özeniyoruz ... neyse

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
Toplam Hit: 12349 Toplam Mesaj: 101