İstiklal MARŞI

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cancanBey
    cancanBey's avatar
    Erkek
    Benim Peygamberim ağlamış mı yahu? Peygamberim ağlamamışken Sen Peygamberimi anlatırken ağlıyorsun!!!

Benim Peygamberim ya Hira Mağarasında ağlamış ya da yastığında.

Ben O'nun ümetiyim diyorsun, yaptığı her şeyi sünnet kabul ediyorsun da bu sünneti niye atlıyorsun?

İnsanları mutlu edecek yegane vasıta, onları birbirlerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını sağlamaya yarayan hareket ve enerjidir. Dünya barışı için de insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmalarıyla mümkündür. M.Kemal ATATÜRK (1931)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webmaster61
    Webmaster61's avatar
    Erkek
    pardon sondurur:)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webmaster61
    Webmaster61's avatar
    Erkek
    kesinlikle sacma bişey?herhangi bir yerde ALLAH ismi PEYGAMBER EFENDİMİZİN ismi geçtimi bende bi acayip oluyorm.aglamak geliyor içimden...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    web master kasma boşuna bazı insanlar bir şeyi kabullenir o kabullendikleri şeyler dğeişmez cancan gibi bende çogunun ibnenin önde gideni olarak görüyorum neden dersen bende şu olayla ilişkilendirecem

adam son model arabyla geliyor evini bizim şirket yapıyor artık babam ödülmü vermiş bana cezamı bilemem (ceza ak :P) çalıştırıyor benide işçilerle adam böle dinci takılıyor sakallı cübbeli fln şalvarda giyiyor :) ulan be amk oğlu biz şu sıcakta çalışıyoruz be amcık bir soğuk su versen çok bişemi baba bunu küçümsemeyin hz. Muhammaedin bir çok güzel sözleri vardır işçilerle ilgili tamm ben onun suyuna muhtaç değilim her dakka başı gidip kola vs. bişiler alabiliyorum ama en küçük şey olarak o tip insanlar nasıl bir yapıya sahip olduklarını gösteriyor.

Ne alaka demeyin bir bardak su vermeyen insan ne sadaka verir ne hayır işler işte ben öle insanların ak

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cancanBey
    cancanBey's avatar
    Erkek
    Ben kimseye, kimselere "ibnenin önde gideni" demedim.

İnsanları mutlu edecek yegane vasıta, onları birbirlerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını sağlamaya yarayan hareket ve enerjidir. Dünya barışı için de insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmalarıyla mümkündür. M.Kemal ATATÜRK (1931)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cancanBey
    cancanBey's avatar
    Erkek
    "Webmaster61" Sen'in ya da bir başka şahısın ALLAH ve PEYGAMBER için ağlaması ya da ağlamaklı olması anlaşılır bir durumdur. Kendinle ya da sade bir vatandaşla kıyaslanamaz bu durum.

Ben diyorum ki cemaatini hep ağlayarak elde etti ve hatta ağlamaları bile samimi değildi. Git bir psikyatra ya da psikoloğa o ağlamaların samimi olup olmadığını Sana ya da merak edenlere sebepleri ile anlatsın. Benim o kadar vaktim yok.

Ben söyledim söyleyeceği mi; "Tebbesümü sadaka" olarak kabul eden ve öneren ve de toplum içinde ağlamayan bir Peygamber'e ümmet olacaksın ve hep ağlayacak, somurtacaksın. Bu ne iş yahu; bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webmaster61
    Webmaster61's avatar
    Erkek
    abi bu aglamaları sen samimi bulmayabilirsn.ama ben buluyorum.bu konu daha uzmasın bence:))
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek
    arkadaşlar konu nerelere gelmiş
    bence o yaşta ezberlemesi büyük bir başarı tebrikler

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gelecek
    gelecek's avatar
    Erkek
    sevgili cancanbey bak sana bi Kuranı Kerimden bir alıntı:

Onlar Geri kalanlarla birlikte olmayı seçtiler. Onların kalpleri mühürlenmiştir. Bundan dolayı kavrayıp-anlamazlar. (Tevbe Suresi, 87)
    129- Eğer onlar yüz çevirirlerse, de ki: "Bana Allah yeter. O'ndan başka İlah yoktur. Ben O'na tevekkül ettim ve büyük arşın Rabbi O'dur."

cancanbey kardeşim adamlar dünyada gidilmedik ülke ulaşılmamış insan bırakmamışlar bir nevi hicret ediyorlar vede İslamın mihmandarlığını yapıyorlar Türklüğü öğretip Türkçe konuşturuyorlar elalemin gavuruna biz de tutuyoruz kalplerimizi mühürlü insanlar gibi. kavrayıp-anlamaz duruma kendimizi sokuyoruz. El insaf...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    ben milliyet gazetesinde bi köşe yazısı görmüştüm de iki hafta önce onu bulayım buraya pasteliyim..
Toplam Hit: 4246 Toplam Mesaj: 49