folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İzmir Mitinginden Kara Mizah Kısa Notlar

İzmir Mitinginden Kara Mizah Kısa Notlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

İstanbul'da Mustafa Sarıgül, Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen kazanır.

Ancak İzmir'de Aziz Kocaoğlu değil, CHP kazanır. Bilmem anlatabildim mi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı
    iSo bunu yazdı 

Hocam sen beni çok yanlış anladın be:))

Yıllarca düz mantıkla muhalefet yaptıkları için, senin yazdığın yazının da aslında farklı bir anlamda söylendiğini anlamamış arkadaş kusura bakma hacım :)

Bu kafada muhalefet insanlar oldukça daha çooook akp iktidar olur merak etmeyin..

Ben diyorum, adamlar akp'ye alternatif bir parti olmadığından, akp'nin en büyük rakibi olarak gösterilen chp'ninde başında kılıçdaroğlu ve sarıgül gibi 5 dakika önce ne yediğinden habersiz yöneticiler olduğundan dolayı bu düzende devam edersek sikseler indiremezler tayyibi..

Benim asıl merak ettiğim konu, chp kılıçdaroğlu'na rağmen nasıl bu kadar yüksek oy alabiliyor..

Sadece muhalefet etmekle olmaz bu işler, ama bir türlü anlamak istemiyor bazıları.

Ulan tamam akp gitsin diyorsunda alternatif olarak neyi öneriyorsun dediklerinde çoğu muhalefet eden insanlar göt gibi kalıyor..

Hepsi aynı bokun lacivert'i aslında herkes farkında.

Chp'li seçmenler nasılki kılıçdaroğlu'na rağmen hala ona oy verebiliyorlar, psikopat sinir hastası sarıgül'e rağmen hala chp'ye oy verebiliyorlarsa, ak partiye oy verenler de çıkan o kadar ses kaydına rağmen, yolsuzluk iddialarına rağmen hala akp'ye oy verebiliyor.

Her ikisi de aynı şey aslında..

hocam çok güzel anlatmıssın alternafisizligi ben şimdi size deve eşek meteforundan yola çıkarak çok güzel bir şey anlatacagım  türkiyenin sorunu halk çaresiz bırakılmıştır yeri geldiginde insiyatif alamamış fakat asıl olay burada halkın kendi alternatifini yaratmasında geçiyor olay dedim ya çaresiz bıraklmıştır diye işte bu çaresizlikden gelen birşeyde halkın kendi alternatfini yaratamamasıydı haziranda ufak bir kıpırtı ile akp nin kimyasını bozdu bu halk uzun zaman aradan sonra insiyatif aldı ve çıktı dediki hayır arkadaş burada yaşayan benim burası benim memleketim senin istedigin degil bizim istedigimiz yani halkın istedigi olucak işte tam burada koptu olaylar eger haziranın degerlerine sahip çıkan bir alternatifi halk oluşturamadıysa (ki gerçekden oluşturdu seçimler sonrası halkın alternatifini net bir şekilde görecegiz) problemi direk muhalefet partilerinde aramak gerekiyor velhasıl kelam siz sandıga giderken haziranın degerlerine bir daha bir göz atın derim ve şunuda unutmayın asıl herşey seçimden sonra başlayacak...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Ya abi muhalefet olacağız diye bu kadarda kasmayın be :))

Photoshop bahanesi bitti şimdi de bunlarmı çıktı ortaya.

Adam %45 oy alıyor, ona bile bir kurp takıyor şu zihniyet.

Tamam yolsuzluktur şudur budur anlarımda, bu nedir la ?

Herşeye kılıf bulmak yerine, doğru ve düzgün bir şekilde muhalefet yapılabilseydi ak partiye şu anda o kadar büyük bir oranda oy alamazdı.

Her boka muhalefet anlayışını bırakın artık...

Ya bi basın gidin cemaat ablası diye gösterdikleriniz saadet partili çıktı, ayıptır ya ayıptır her işiniz hurda, her söylediğiniz yalan. Dürüst olun biraz.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bi ülkede başbakanın yaptıklarından çok söyledikleriyle ugraşılıyosa ülke iyi yoldadır

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

miting nerede yapıldı.  hataya bezettimde niyeyse

Gündoğdu ...

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    elnino bunu yazdı
    CEO bunu yazdı

Ya abi muhalefet olacağız diye bu kadarda kasmayın be :))

Photoshop bahanesi bitti şimdi de bunlarmı çıktı ortaya.

Adam %45 oy alıyor, ona bile bir kurp takıyor şu zihniyet.

Tamam yolsuzluktur şudur budur anlarımda, bu nedir la ?

Herşeye kılıf bulmak yerine, doğru ve düzgün bir şekilde muhalefet yapılabilseydi ak partiye şu anda o kadar büyük bir oranda oy alamazdı.

Her boka muhalefet anlayışını bırakın artık...

HOCAM BENİM OLDUĞUM YER İZMİRE 200KM MESAFEDE BURAN BİLE OTOBÜS KALKTI DANA NE DİYEYİM 

+1 :)

İmza YOK !!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

hiç bi mesajı okumadım bilmiyorum.. 

saat 2 3 gibi alsancaktaydım.. bu ...... çocukları gündoğdu meydanını bile bilmiyorlardı.. kendi aralarında nasıl buluruz muhabbetine çok kulak misafiri oldum.. gelenlerin %80 i zaten izmirli değildi bu gerçek..

izmir varoşundan gelenler olsa eyvallah.. belli olur.. bende varoşta yaşıyorum.. gelenlerin hepsi iç anadolu yobazıydı.. bu açık ve net.. sonuç olarak alayının aq. gövde gösterisi oldu adamların bok.. reziller !!

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

İzmir bu haliyle bana göre dünyanın en iyi şehri abi. Kim ne derse desin. Ben yıllardır kordonu aynı görürüm. İki çeşmelikten her indiğimde söverim oranın derme çatma haline, bozuk yollarına, geç kalan otobüsüne. Alışmak mı derseniz, belki... Turist çekmiyormuş, çekmesin biz böyle kafamıza göre iyiyiz. metro bitmesin ki sövelim ordaki esnafla beraber. gibi gibi gibi.

İstanbulda ankarada ve bilimum akp illerinde şehrin heryerine avmler yapılacağına, ormanlar katledilip mütahitlere peşkeş çekileceğine, sit alanlarının imarı vs artık neyse ranta açılacağına bu hali kat kat daha iyi. 

Daha sayamadığım biton sebepten geri dönülemicek bir şekilde kaybedilen değerler güzellikler olacağına izmir böyle kalsın.

Ha izmirde hiçmi birşey olmuyor?

Bence önce insan ön planda izmirde. Türkiyede biyolojik arıtma tesislerine tam anlamıyla sahip olan tek ildir izmir. Maliyetini hiç söylemicem bile. Ben yıllardır çeşmeden su içerim. daha bişey olmadı.

Tiredeki hayvancılara kooperatif kurdurup kendi sütlerini yok pahasına kapitalizme teslim ettirmeyen İzmir Büyükşehir Belediyesidir. Her gün okullara, yeni doğum yapmış bayanların evlerine sporculara bu süt ücretsiz belediye tarafından dağıtılır.

AKPli CHP li belediye diye ayrım yapılmaz. bkz bayındır akp lidir. Ama belediye tüm şehrin çiçeğini kooperatif kuran çiftçilerden alır.

Seferisardaki mandalinin kilosuna 10 kuruş veren kapitalizm üreticiyi intihara sürüklerken, o mandalinleri alıp dar kesimli okullara dağıtan belediyedir.

Tarımın bitme noktasına getirildiği Urlada, çiftçiye organik tarımı öğreten, bu tarımın en pahalı şeyi tohumunu ücretsiz veren, mühendisini çiftçi için seferber eden İzmir Büyükşehir Belediyesidir.

Hükümetin daha bu ay yaptığı 65 yaş ve üstüne ulaşımın ücretsiz olması olayını yıllardır yasa gereği cüzi bir miktara yapan yine belediyedir.
    İzmirde 90 dakika içinde tek sefer bilet verip otobüs vapur metro banliyoya ücretsiz binersiniz.

200 küsür köye hizmet alanı olmadan, çocuklar okullara traktör sırtında gitmesin diye otobüs seferi başlatan yine İzmir Büyükşehir belediyesidir.

Bunun gibi insana vatandaşa yatırımın yapıldığı bir çok şey oldu İzmirde. Varsın metroda bitmesin. ve sayılan diğer gelişmemişlikler.

Aziz Kocaoğlunun 397 yılla yargılandığı davanın neden olduğunu da söylemeye gerek var sanırım. 

- 24 kasımda öğretmenlere neden şal dağıttın?
    - Seferisardaki mandalinleri niye alıp ücretsiz dağıttın?

gibi sebeplerdendir. Sizce bunları yaptı diye bir insan yargılanır mı?

Elinizi vicdanınıza koyun öyle düşünün. CHP zihniyetiyle izmirin iyi yönetilmediğini düşünen arkadaşlarım; İzmir sosyal demokrat zihniyetle önce insan diyerek yönetiliyo yıllardır. İhalenin kime kalıcağı 1 sene önceden bilinmediği içinde metro inşatında olduğu gibi mütahit 3-5 ay sonra kaçıyo. İzmir metrosunda çekici ve vagonlar dahil 5 liraya alınırken ankarada 11 liraya alınıyor. Bu sebeplede dosyalar 8-9 ay ankarada bakanlıkta bekletiliyor.

Lafın özü; İzmir böyle iyidir.

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

https://www.facebook.com/photo.php?v=528177700620071

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---ALPER---
    ---ALPER---'s avatar
    Erkek
    legendary bunu yazdı

Lafın özü; İzmir böyle iyidir.

Bilader bende doğma büyüme izmir'liyim ve dediklerine %90 katılıyorum... Rahmetli Sn. Priştina'dan sonra duraklama oldu haliyle ama genede çok şükür der geçerim, KSK (karşıyaka) da doğduk büyüdük tek derdimiz Göztepe, oda bakmayın yıllardır birbirimizi yeriz ama ortak haklarımızda da kol kola yürümesini biliriz, beni tek endişelendiren şey, şuanki iktidar bizim başımıza gelirse İzmir artık eskisi gibi olamaz, bu yadsınamaz bir gerçek... Burası güzel ülkemin en çok eleştrilen ve bence en çok kıskanılan şehirlerinden biri ve kıskançlıkları bazen yobaz kesimin gözünü döndürüyor, askerde ne zaman ben İzmir'liyim desem karılar kızlar nasıl diye sorulan bir kafadan bahsediyorum ve gerçekten şuanki iktidarında bu kafada insanlar olduğunu biliyorum, o yüzden biz böyle çok iyiyiz arkadaş, varsın metromuz bitmesin, varsın turizm patlamasın, varsın maaşlarımız 5 bin Tl olmasın, bizim tek sorunumuz KSK-Göztepe olsun...

Bu arada dip not: eğer gerçekten inanırsanız arkadaşlar bu zamana kadar ne iktidar partisini ne chp yi ne mhp yi nede herhangi bir partiye sempati duymadım ama sadece güzel ülkemde olan bazı şeyleri görüyorum ve düşüncelerimde bu yönde, umarım herhangi bir tartışma yaratacak konu belirtmemişimdir, iyi forumlar...

Nerde şekil şukul varsa,hepsi toplanmış...
Toplam Hit: 8794 Toplam Mesaj: 87