folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kabir Azabı Yoktur (Var Diyenleri İspata Davet Ediyorum)

Kabir Azabı Yoktur (Var Diyenleri İspata Davet Ediyorum)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek

Acı ama gerçek islamı yanlış öğrettiler bize.Buda aslen şamanizmden geçtiğini düşündüğüm bir URAFE dir.Çünkü kabre,mezara,türbeye saygı şamanizmde vardır.tabi geçiş başka türlüde olabilir ama sonuç acıdır.

Deliller :

1-Yargısız infaz olamaz:madem ceza kabirde verilmeye başlıyor o zaman kıyamet günü ve mizan terazisi hadisesini pasgeçmen lazım.

2-Benlik duygusunu nerde düşünüyorsunuz?: tabi ölen kişi 5-100 yıl içinde minarallerine ayrılıyor geldiği toprağa dönüşüyor.(parçalanarak ölümler daha hızlı tabi.burda kendim olma hissini(benliğinizi) nerde hissediyorsunuz?cevap vereyim ruh bedenden ayrılınca beden le alakası kalmaz.kendinizi ruhta hissedersiniz.

yani ölünce kendinizi cesedinizde hissetmezsiniz ruhlar alemi ise farklı bi konu araya girmiyorum yoksa hiç çıkamayız.bu insanların içine korku saldığı için hocalar tarafından açıksa ilan edilmeyen bir URAFE dir.

(konu başka bi konudan çıktı orayı kasmamak içiin açtım) 

Bu müridin imzası 26/05/2008 12:45:22 PM tarihinde decameron tarafından Türkiye ABye girene kadar banlandı.Banlanis Sebebi: imzan rahatsiz etti uzun olmasi sebebiyle sildim, daha kisa birseyler bulman 20 kitalik sirr yazmaman dilegiyle
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    töbe töbe daha yeni geldin yav.. her yenbi gelen böle yaparsa yaşadık. her haftabaşı bu tip bir konu ile 10 sayfa tartışma yapmanın ne alası var. senyokken abilerin amcalrın işi halletmiş zaten eskiey dön bak . ispatlayacaksan eski konulara bak öle isptla.. töbe töbe...

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Kabir azabı yoktur diyenleri ispata davet ediyorum.

Not : Vardır ya da yoktur demiyorum.. 

Sen hiç kaval çaldın mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek
    önce bi hurafe yazmayı ögren ondan sora insanları aydınlat sayın hocaefendi...

all this pain is an illusion...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    Şimdi çok bilmişlik taslayan dinine bok sürdürmeye kalkmayacak bir sürü mürid gelir buraya saçma sapan konuşur seni sıkıştırmaya çalışır Omnuarliti hazır ol bak biraz sonra saçma sapan mesajlarla dolacak bura 
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

Mü’min 46. âyette Firavun’a yönelik “Onlar sabah akşam ateşe arzolunurlar..” ifadesi ve akabinde “Kıyametin kopacağı gün de Firavun ve ailesini azabın en çetinine sokun.” İbareleri kabir Azabına delil gösterilmekte...

geldi senin için aramalarımı yapmaya devam edeceğim sayende bazı konulara daha hakim oluyoruz sağol:D

“.... Enes ibn-i Malik onlara şöyle tahdis etmiştir: “Rasülüllah şöyle buyurdu: “Kul, kabri içine konulduğu ve arkadaşları ile cemaati geriye dönüp gittikleri zaman –ki ölü bunların yürürken çıkardıkları ayakkabılarınnın seslerini bile muhakkak işitir- ona iki melek gelir. Bunlar ölüyü oturturlar ve ona:

_ Şu Muhammed adlı kimse hakkında ne der idin? Diye sorarlar.

Bu soruya muhatap olan mü’min kul:

_ O’nun allah’ın kulu ve rasülü olduğuna şehadet ederim, der. Bunun üzerine melekler tarafından:

_ Cehennemdeki oturacak yerine bak. Allah bu azap yerini senin için cennetten bir oturacak makama tebdil etti, denilir de o mü’min kul, cehennem ve cennetteki o iki makamını beraberce görür”.

Katade: “O mü’mine, kabri içinde bir genişlik verileceği bize zikrolundu” dedi ve sonra yine Enes hadisine döndü. Rasülüllah şöyle buyurdu:

“münafık ve kafir olan kula gelince, ona da:

_ Ben O’nun hakkında bir şey bilmiyorum. Ben sadece insanların onun hakkında söyleye geldikleri sözü söylerdim, diye cevap verir.

Bunun üzerine ona:

_ Anlamadın ve uymadın, denir ve ona demirden tokmaklarla öyle bir vuruş vurulur ki, derhal şiddetli bir sayha ile bağırır. Bu bağırışı insan ve cinlerden ibaret olan iki ağırlıktan başka bu ölüye yakın olan her şey işitir.”

Tirmizî, Kitab-ül Cenaiz 70 numaralı rivâyet:

“Ölü kabre konulunca birine Münker, diğerine Nekîr denilen iki siyah, çakır gözlü melek gelir. “Bu adam hakkında ne diyorsun?” derler. O da hayatta söylediği gibi:

_ O, Allah’ın kulu ve elçisidir. Allah’tan başka ilah olmadığına, Muhammed’in de Allah’ın kulu ve elçisi olduğuna tanıklık ederim, der. Melekler:

_ Senin böyle söylediğini biliyorduk, derler.

Sonra onun kabrinde, yetmiş çarpı yetmiş arşın yer açılır, kabrinin içi aydınlatılır. Ona:

_ Uyu, denilir. O der ki:

_ Gideyim, aileme haber vereyim. Melekler derler ki.

_ Gelin gibi uyu. Kendi ailesi içinde en sevdiği kimseden başkasının uyandıramayacağı gelin gibi uyu. Tâ Allah onu yattığı yerden kaldırıncaya kadar. Münafık ise:

_ Ben onun hakkında insanların bir şeyler söylediğini duydum, ben de öyle dedim. Bilmiyorum, der. Melekler derler ki:

_ Zaten biz senin böyle dediğini biliyorduk!

Toprağa da:

_ Onu sıkıştır! Denilir.

Toprak onu öyle sıkıştırır ki kaburga kemikleri birbirine geçer. Allah kıyamette onu yattığı yerden diriltinceye kadar ona böyle azap edilir.”

Yasin suresi âyet 31:

“Görmüyorlar mı, kendilerinden önce nice nesilleri yıkıma uğrattık. Onlar bir daha kendilerine dönmemektedirler.”

Mü’minun suresi âyet 99, 100:

“Sonunda, onlardan birine ölüm geldiğinde, der ki:”Rabbim, beni geri çevirin,

ki, geride bıraktığımda salih amellerde bulunayım.” Asla, gerçekten bu, yalnızca bir sözdür, bunu da kendisi söylemektedir. Onların önlerinde, diriltilip kaldırılacakları güne kadar bir berzah/engel vardır.”

Bakara suresi âyet 28:

“Nasıl oluyor da Allah’ı inkar ediyorsunuz? Oysa ölü iken sizi O diriltti, sonra sizi yine öldürecek, yine diriltecektir ve sonra O’na döndürüleceksiniz.”

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    kabir azabı vardır. kabirde azab bedene deil ruha yapılmaktadır.ikincisi kabirde işledigin günahların kefaretini ödemiyorsun. sadece günahların kefaretini ödemye hazırlanıyorsu. aman dikaat et böyle konular hassas konulardır. sakata gelme(müslümansan dinden bile çıkabilirsin)  haa yok ben inanamam etmem böle bir şey yok dersende merak etme enınde sonunda hepimiz o topragın altına gireceğiz o zman görürüz kabir azabı var mı yok mu diye

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Musait oldugun bir ara okursun..

Kabir azabi hakkinda hadisler diye aratirsan googlede..2. sayfada cikan siteye girip okuyabilirsin..Bir nevi cevap olur.. Kaynakta altta belirtilmis..

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tugrulbaba'nın kopyası
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Seni buna inandırmak bana farz değil. Ama olan birşeye inanmamakla bilmiyorum ama var denilyorsa vardır deyip tam teslimiyet arasında farklar vardır. Eğer kendi mantığınla gidersen ta nerelere çıkar biliyormusun... De ki var diyor büyük alimler o halde var yoksada benim bi zararım olmaz...

Sana delil filan göstermedim. Çünkü seni inandırmak bana farz değil ispat etmek zorunda değilim snde inanmak zorunda değilsin...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
Toplam Hit: 22057 Toplam Mesaj: 150