folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kapitalist Dünyada Dindar Birey Olmak

Kapitalist Dünyada Dindar Birey Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

bir insan neden bu özelliklere sahip olsun, bana kalırsa insan dediğin kin güdebilmeli, saflık yapmayıp insanlar için kötü düşünebilmeliki birileri ona kötülük yapmadan karşılığını verebilsin, yükselmek için başka insanları ezmeyide bilmeli insan yoksa nasıl olsa birileri yükselmek için onu ezer, yine bir insanın kendini herkesden çok sevmesinde ne gibi bir sakınca olabilirki olması gereken budur zaten yaşadığın kısa ömründe niye başkaları için kendini ikinci plana atasın, bunun kapitalizmle alakası yok insanlık varolduğundan beri bencillikte var ve bencilliğin hiçbir kötü yanı yok

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Uzun yıllardır din ile alakalı bir konuda kavga etmeden görüş alış verişi oluyor

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Uzun yıllardır din ile alakalı bir konuda kavga etmeden görüş alış verişi oluyor

İki taraf da birbirini görmezden geldiği için bence hocam :)

Bu şekilde ancak dışarıdan okuyan bi yargıda bulunabilir bize bi faydası yok maalesef (yani yazanlara)

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Bence durum bu:

Biri gelecek fitili ateşleyecek.

Sonra bam güm bam güm :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Değerlere hakaret etmeden bu konuda çok güzel tartışılabilir ancak bunun için kaliteli üyeler lazım.

Ben konuya cevap vereyim. Kendim açımdan şunu yapıyorum;

İnsanlarla ilişiğimi en aza indirgiyorum ve geleceğim için, insanlara hesap verme ilişi AZ bir plan çizmeye çalışıyorum.

Ha ne kadar başarılı olurum o tartışılır. En azından şu ana kadar başarılı olamadım.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    tereke34 bunu yazdı

kapitalist dünyada dindar birey olmaz deyip, ateizme geçtim şimdi daha mutluyum. Ohh cehennem korkusu yok, günah sorunu yok mis..

niye din varken cehennem korkusu neden olduki? yada din varken cehenneme inanıyordun da ateist olunca cehennem denen kavramamı inanmadın? yada dini sırf cennet rahatlığı içinmi tercih etmiştin

Error..

Mutluluk bir histir hocam.

Diğer husus dinimi ben seçmedim, ailemde yaşadığım toplumda ne varsa ve hatta 1. sınıftan 11. sınıfa kadar bana dayatılan dine inandım.

Şunu yapma günah, bunu yapma cehennem. Cennet şöyle güzel, şunları yaparsan cennetlik olursun. Ya da ramazan ayında şunları yapma bla bla. 

He şimdi ne oldu, herşeyi mantığıma ve ahlaki kültürüme sığdırıyorum. Oruç tutmuyorum fakat, ramazan ayında hiçbir şekilde dışarda yemek yemiyor veya su içmiyor. Namaz kılmıyorum fakat bazıları gibi namazdan sonra karı kıza sulanmıyor veya laf atmıyorum.

Ateist olunca cehenneminde cennetinde bu dünyada olduğuna inandım. Yani cehennem var, inanıyorum ama öyle öldükten sonra değil doğrudan içinde yaşadığımız dünyada.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Nova Vida !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zorbaa
    zorbaa's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Hak yemeyen,

Şükreden,

Kin gtmeyen,

Kendinden başkasını da seven,

Kimse hakkında ktü düşünemeyen,

Yardımsever iyi niyetli kalbi temiz,

Yükselmek için başkasını çiğnemeyen,

Çevrenizde var mı böyle birileri.

Veya böyle biri nasıl olunur ?

Not: Din adı vermedim. Hatta dinsiz ve bu kalıplara uyan biride olabilir.

Not: Sitede Allahınoğlu adlı üyeye izin varken bu konu sırf din ibaresi içeriyor diye silinmez umarım.

bahsettiğin kisi tam olarak benim ozelliklerimi yansıtıyor.çevrede biraz saf olarak gorunuyorsun  ama niyeyse hiç kazık yemiyorsun.bunu da arkadaş seçimine bagliyorum arkadas seçiminde titiz olursan bide samimiyetin dozunu fazla kacirmazsan sıkıntı yasamiyorsun .çok yardimsever bir insan san etrafında da hemen yardımına koşacak bir sürü adam oluyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Hak yemeyen,

Şükreden,

Kin gtmeyen,

Kendinden başkasını da seven,

Kimse hakkında ktü düşünemeyen,

Yardımsever iyi niyetli kalbi temiz,

Yükselmek için başkasını çiğnemeyen,

Çevrenizde var mı böyle birileri.

Veya böyle biri nasıl olunur ?

Not: Din adı vermedim. Hatta dinsiz ve bu kalıplara uyan biride olabilir.

Not: Sitede Allahınoğlu adlı üyeye izin varken bu konu sırf din ibaresi içeriyor diye silinmez umarım.

iyi gün var kötü gün var ve bu yüzden pek çok kimse yukarıdaki özelliklerin %100 üne sahip olamaz, davranış ve duygular yaşanan şartlara ve duruma göre değişiklik gösterebilir
    ama kişi kibirli olmaktan vazgeçmeye çalışıyor ve iyi bir insan olmayı hayal ediyorsa bu iyi bir gelişmedir
    birden bire iyi insan olmak mümkün değildir
    ama kişi sürekli olarak kendisi ile meşgül olup iyi insan olmaya çalışırsa elbette amacına ulaşır
    bu soru kişinin olgunlaşmak istediği yön ile alakalı ve bu konuyu "hamdım, piştim, oldum" sözü ilede açıklamak mümkündür

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Islam kapitalist degil sosyalisttir islami sosyalizm hic bir zaman islamin yucelmesi icin hak yemeyi kabul etmez bireyleri ezmez disarida dolasip aaa bu adam haci ama rusvet aliyo o zaman din yalan ben ateist olayim diyen kardeslremiz kendilerine bahane uretmis bu haci amcalarimizda islamiyete teslimiyet gostermemislerdir . Konuda sayilan seyler de islamla dogru orantilidir tam teslimiyetle bagli olan bir mumin istenileni vermektedir 

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

insanoğlunun içinde mikroskopla zar zor görünecek bakteriler var 

şimdi bunun bizi aradığını düşünün milyonlarca bakteriniz var ve siz onların varoluş sebebisiniz yani onlara göre tanrısınız

belki onlarda kendi başına içerisinde milyonlarca bakteri taşıyordur ve onlarda birer tanrıdır !

veya bizde çözemediğimiz bir yaratığın içerisinde bakteri olarak yaşıyoruz ve içerisinde yaşadığımız yaratık aslında kendinden milyar 

kat büyüklüğünde  bir yaratığın içerisindeki bakteri parçası?

----

c2

konuya gelince herzaman çevresel faktörlerin 1 numaralı etken olduğunu düşünmüşümdür 

*yıllarca soğuk iklimde yaşarsan daha çok kıllı olursun 

*anasız babasız sokkaklarda büyürsen memur yada mühendis olamassın ot içersin gasp yaparsın belki birini öldürürsün

*yıllarca alanyada otelde çalışırsan rusça öğrenirsin

*deniz kenarında yaşarsan iyi yüzersin

*benim gibilerle gezersen iyi içersin

(istisnalar giremez)

snnyk tarafından 19/May/15 00:35 tarihinde düzenlenmiştir

snnyk.com - code is poetry all that i know...
Toplam Hit: 4904 Toplam Mesaj: 45