folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Kasa Elimde Patladı. Yine Bi Şansızlık

Kasa Elimde Patladı. Yine Bi Şansızlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

ben bu yüzden format dışında kimsenin bilgisayarına ellemem, format bile çok yakınımsa. Çünkü neye ellesem elimde kalıyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

hayaletkurt bunu yazdı:
    -----------------------------

okyanus bunu yazdı:

Yaa dostlar bütün sarmaşık işler beni bulur ne biçim bi şansın kaderim var anlamadım bugün adamın birisi çalıştığımm yere bilgisayar kasası getirde ön usbleri çalışmıyor diye birde virüs var dedi kasada neyse virüsleri bir güzel temizledim kasayı kapattım fakat elektrik fişini fişten çekmedim her neyse ön usbleri çıkarttım anakarttan baktım sorun yok geri yerine takacaktım daha takar takmaz kasa bi patladı adamın yanında anlatamam öyle patlama hiç duymadım bu zamana kadar adamlada oldukmu papaz adam illada kasamı sağlam getirdim sağlam isterim diyomu kasayı bi inceledim patlamaya yanan parçalar. Anakart, power supply (güç kaynağı) harddisk ram, ekran kartı alayı yandı ne olduğunu bende anlamadım şaşırdım kaldım valla ne var üstümde anlamıyorumki hep kötü şans benimi bulacak dostlar kafayı sıyırmak üzereyim kayış atmama az kaldı valla 

kardeşim öncelikle geçmiş olsun. kendi başımdan geçenleri anlatarak başlıyayım. vestel AR-GE de laptop tasarımı yapıyoruz. dokunduğum anakartlar hep üstüme kalıyo. ne iştir anlamadım başta. sonraları uyandık. üzerimde normalden fazla statik elektrik olduğundan bordları uçuruyomuşum. bi statik topuk bandı taktım. olay çözüldü. bidaha başıma gelmedi. topuk bandı bulamazsan statik blezikte işini görür diye düşünüyorum. bulamazsan adresini pm at sana bi statik bilezik yollıyım. belki sorunun çözülür seninde.

söylemeyi unuttum statik mevzusu doğru...

anakarta dokunmadan önce üzerinizde ki elektiriği boşaltın yenilerde pek etkili değil ama eski anakartlarda yapıyor duvara vs bi yere dokunun..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

Her şey sağ elini gereğiden fazla kullanmandan kaynaklı bence :/ Kusura bakma ama gerçek olabilitesi yüksek :/

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:

hayaletkurt bunu yazdı:

okyanus bunu yazdı:

Yaa dostlar bütün sarmaşık işler beni bulur ne biçim bi şansın kaderim var anlamadım bugün adamın birisi çalıştığımm yere bilgisayar kasası getirde ön usbleri çalışmıyor diye birde virüs var dedi kasada neyse virüsleri bir güzel temizledim kasayı kapattım fakat elektrik fişini fişten çekmedim her neyse ön usbleri çıkarttım anakarttan baktım sorun yok geri yerine takacaktım daha takar takmaz kasa bi patladı adamın yanında anlatamam öyle patlama hiç duymadım bu zamana kadar adamlada oldukmu papaz adam illada kasamı sağlam getirdim sağlam isterim diyomu kasayı bi inceledim patlamaya yanan parçalar. Anakart, power supply (güç kaynağı) harddisk ram, ekran kartı alayı yandı ne olduğunu bende anlamadım şaşırdım kaldım valla ne var üstümde anlamıyorumki hep kötü şans benimi bulacak dostlar kafayı sıyırmak üzereyim kayış atmama az kaldı valla 

kardeşim öncelikle geçmiş olsun. kendi başımdan geçenleri anlatarak başlıyayım. vestel AR-GE de laptop tasarımı yapıyoruz. dokunduğum anakartlar hep üstüme kalıyo. ne iştir anlamadım başta. sonraları uyandık. üzerimde normalden fazla statik elektrik olduğundan bordları uçuruyomuşum. bi statik topuk bandı taktım. olay çözüldü. bidaha başıma gelmedi. topuk bandı bulamazsan statik blezikte işini görür diye düşünüyorum. bulamazsan adresini pm at sana bi statik bilezik yollıyım. belki sorunun çözülür seninde.

söylemeyi unuttum statik mevzusu doğru...

anakarta dokunmadan önce üzerinizde ki elektiriği boşaltın yenilerde pek etkili değil ama eski anakartlarda yapıyor duvara vs bi yere dokunun..

herzaman topraklı priz kullanın ve eğer statik deşarj edici bi teçhizatınız yoksa, bu fişin topraklama kısmına 3-5 saniye dokunarak statiği bu şekildede deşarj edebilirsiniz.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

memduh bunu yazdı:
    vay aq harbiden kötü bi olay, insan okuyunca, şansını sikeyim senin, şansının ta amına koyayım diyesi geliyor dostum.Geçmiş olsun üzülme, cana geleceğine mala gelsin.

ahahaaa demiş kadar oldun dostum yuh ebesinin ımı diyesi bile geliyor, daha neler geliyorda rene banlamasın bizi susalım :D

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

hacı şansızlıgına diyiceğim yokta anladığım kadarıyla kasanın power supleyi kaçak akım vermiş yani 220v u anakartı direk göndermiş haywanat power
    aslında budurumda senin sucun yok ama senin mesuliyetinde oldu die adamada anlatmak imkansız bi durum geçmiş olsun :l

onekine?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

BAK Dostum Sen Hep Kendine Şansız Uğursuz İfadelerini Kulanırsan 2 Yakan Bir Araya Gelmez :) Sen Bir Temiz Yıkan Ayetel Kürsü Oku Sanırım Senin Üzerinde Nazar Var..

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    okyanus
    okyanus's avatar
    Erkek

YasamaK bunu yazdı:

BAK Dostum Sen Hep Kendine Şansız Uğursuz İfadelerini Kulanırsan 2 Yakan Bir Araya Gelmez :) Sen Bir Temiz Yıkan Ayetel Kürsü Oku Sanırım Senin Üzerinde Nazar Var..

Hocam neredeyse günlük veya 2 günde banyo yapıyorum sabah kalkarken evden çıkarken hep dua ediyorum ama nafile hep bi olaylar beni bulur nedense karabüyü var galiba üstümde

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

anakara bunu yazdı:

:D banada denk geliyor böyle sikko işler sikdir git pc nide alıp de o adamı koy kapının önüne :D

Yaş kaç aq esnaf adam dıyecek bunu bırde sıkmeyecekler kı bunu dıyen esnaf degıldır !

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

hocam biliyorum ben bu durumu. çözümü şu: ufak bir poşetin içine bir yumurtanın kütlesi kadar gaz yapacaksın, daha sonra bu poşetin içine yosunlu suda haşlanmış keçi boynuzunu 20gr miktarınca ekleyeceksin. Peşine güneşte kurulanmış salata tohumlarını buharda haşlayarak daha önce hazırlaman gereken gaz ve keçi boynuzu kütlesine katacaksın. Bu aşamadan sonra 2 gün bekleteceksin bu karışımları oda sıcaklığında. daha sonra ihtiyacın olan malzemeler var bunlar: tavuk derisi, kaz dışkısı, kullanılmış ayakkabı kavuçuğu ve bir tutam çılgın avrat otu. Bu malzemeleri elde ettikten sonra Kaz dışkısıyla tavuk derisini karıştırıp pişireceksin ve çılgın avrat otuyla sarıp kavuçuğun üzerine sereceksin. Bunuda yine oda sıcaklığında 2 gün beklettikten sonra geliyoruz işin püf noktasına. Elde ettiğin 2 ayrı karışımı aynı tastaki suyun içine indireceksin ve suyun rengi değişecek. Artık maddelerle işimiz kalmadı atabilirsin veya bomba yapabilirsin. neyse konuyu şaşırmayalım. Elde ettiğin bu suyu bir çırpıda içeceksin ve tuvalete koşacaksın. ve zurnanın zart dediği yerdeyiz. zıçarken deliği tutturmak zorundasın eğer sağa sola değerse herşey başa döner. isabetli bir atıştan sonra artık kuş kadar hafif ve huzurlusun.. geçmiş olsun

Cigu bigule :(
Toplam Hit: 9303 Toplam Mesaj: 67