folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Kaşıntı Ve Çözümü

Kaşıntı Ve Çözümü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Merhaba mürid(e)ler. 

Malumunuz korona. Hastahanelere gitmek pek mümkün olmuyor. Randevu alsak dahi güvenemiyor insan. Özele de testlerle birlikte 400 tl veresim yok vallahi. 

Konuyu kısaca özetleyip bir fotoğraf ile noktalayacağım. Nisan ayından beri 2-3 günde bir günün herhangi bir saatinde (sanırım hava ile temas ettikten sonra) vücudumun bir noktasında başlayıp kaşındıkça vücudumun yüz dışında her yerine yayılan ve yaklaşık bir saat sonra geçen kaşıntı-kızarıklık şikayetinden muzdaribim. Hastahaneye pandemi bitene kadar gitme gibi bir niyetim yok. Başta sıcaklardan demiştim ama kasım geldi. Havalar da soğudu ama hala aynı. Var mıdır benle aynı sorunu yaşayıp kaynağını bilebilecek ya da çözüm önerebilecek acaba

Şimdiden teşekkürler

https://hizliresim.com/v2BVEF

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

hastaneye git. 

2 kat maske eldiven gözlük tak. elde fıs fıs kolonya . hastaneden çıkar çıkmaz eldiven maske çöpe kolonya banyosu . deval bişey olmaz  korkma  

korona hastanesi olmasın .

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

Hacim ictigin ilaclardan falan kaynaklidir. Yan etki yapiyor yedigin ictigin birsey.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Geçen hafta,uykuda olan ölümcül bir virüs hortlamıştı.An itibariyle 600 kişiye bulaşmış.Ona çok benziyor ;

Ya da nisan ayında türeyen mis-c olabilir.CDC o vakit uyarı yayınlamıştı ;

https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6932e2.htm

Mis-c covid geçiren kişilerde görülüyor.Covid olmamışsın anladığım kadarıyla.O zaman tek ihtimal kalıyor ; Coxsackie virüsü.1 haftada bu hızla yayılıp,600 kişiye bulaşabilen bir virüs görülmemiştir daha.Senegal'de başlayan salgına sen nasıl yakalndın onu anlamadım.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

mutlaka doktora git ama gidene kadar en azından öteleyeyim dersen avil krem al kaşıntı olan yere sür yatıştırır ve kaşıntıyı geciktirir. Ama bir cildiyeye git birde su çok içmiyorsan bol su iç 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

700 kişi olmuş la : l

https://www.afrik.com/senegal-mysterieuse-maladie-plus-de-700-personnes-touchees-la-piste-des-autorites

Haberde 'gizemli virüs' dese de büyük ihtimal coxsackie virüsü bu.Dakar'dan balık ithal eden ülkeyiz.Zaten orada ilk balıkçılarda çıkmıştı.Ülke içinde komşu illere 2 günde yayılmış.Bize de balıkla gelmiş anlaşılan.Sen bi doktora git,karantinaya alsınlar.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@Obie dostum, bilim kurulu'nda misin, şey diyor, yüz hariç, bu da çok ilginç. 2-3 günde bir, (tahmini) açık hava'ya çıktıktan Sonra, diyor. 1-2 saat sonra bu yayılma, kaşıntı-kızarıklık Geçiyor diyor.

çok bildiğimden değil ama, psikolojik de olabilir mi, benim cild biraz kuru, bazen geliyor böyle bana da, kaşıyorum(özel'de ön kolda ve kaval'da(^^`)), çok kızarmadan etrafı pütür pütür oluyor. başka birşeyle ilgileniyorum, zamanla kayboluyor.

yüz elmacık kemikleri hariç hafif yağlı. elmacık kemiklerinin olduğu kısım da, kurumadan dolayı yırtılacak, gibi. 

hülâsa, Nisan'dan itibaren dediğin için, haberler de biraz etkiliyor olabilir. 

ama aynı zamanda, kemikleri iri, hafif yağlı birine de benziyor. 

gerçi, teni de beyaz, esmer birine oranla Kabarcıklar(Pütürler) pek belirgin değil gibi. 

öylesine yazdım ben, yine de doktora danış. @sRcN'ın dediği gibi günde1.5-2lt/gün Su tüket. Su, iyi bir taşıyıcı, çözücü, asitlik düzenleyici, vücut ısısı düzenleyici'dir. 

yalnız, şunlar ilginç'miş;

Geçen hafta,Uykuda olan, ölümcül bir Virüs hortlamıştı

Ya da nisan ayında türeyen Mis-C  olabilir.CDC o vakit, uyarı yayınlamıştı

CoxSackie virüsü. ^^`

gidiim, 2yumurta kırayım, az bi tutam nâne-kekik Çayı yapayım, birazda önceki öğünden kalma karışık salata vardı, canım çekti. 

anamnez, epikriz.

RitmFarbRacourci tarafından 21/Kas/20 07:44 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Yeryüzünün en büyük derdi kaşınma hissidir arkadaşlar

Tarihin birinde çok geniş çaplı 3.derece yandım apar topar aile doktorumuza geçtim kadın beni gördüğünde fenalık geçiriyordu hshsjs

Cildiyeye yönlendirdi neyse tanıdık bir cildiyeciye geçtim oradan hızlıca , o tabi daha alışkın bu tarz görüntülere. O bu şu derken ağır ilaçlar ağır kremler çeşit çeşit reçete yazdı

Baktım içerikleri yüksek seviye kortizon dedim sürmem amk sürersin sürmezsin , iz kalır sürmelisin acıya dayanamazsın asla asla sürmemezlik etme gibi telkinler

Dedim sürmüyorum , o da ne yaparsan yap dedi yılarak. Gel zaman git zaman iyileşme sürecinde kaşınmaya başladı tabi çok geniş bir alan bu... AĞBİ hakikaten böyle bir şey yeryüzünde olabilemez! Acısını sikim acı ne ki ya bal bal ama o kaşıntı var ya o hissin ben yaratım sürecini sikeyim rüzgar değse sapıtacak gibi oluyordum

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

Merhaba mürid(e)ler. 

Malumunuz korona. Hastahanelere gitmek pek mümkün olmuyor. Randevu alsak dahi güvenemiyor insan. Özele de testlerle birlikte 400 tl veresim yok vallahi. 

Konuyu kısaca özetleyip bir fotoğraf ile noktalayacağım. Nisan ayından beri 2-3 günde bir günün herhangi bir saatinde (sanırım hava ile temas ettikten sonra) vücudumun bir noktasında başlayıp kaşındıkça vücudumun yüz dışında her yerine yayılan ve yaklaşık bir saat sonra geçen kaşıntı-kızarıklık şikayetinden muzdaribim. Hastahaneye pandemi bitene kadar gitme gibi bir niyetim yok. Başta sıcaklardan demiştim ama kasım geldi. Havalar da soğudu ama hala aynı. Var mıdır benle aynı sorunu yaşayıp kaynağını bilebilecek ya da çözüm önerebilecek acaba

Şimdiden teşekkürler

https://hizliresim.com/v2BVEF

Hocam geçen hafta ben de aynı durumdaydım ve sebebini biliyorum. Duştan sonra kalantı yapan sabun şampuan vs. Yapacağın şey kaşınmaya başlayınca ılık-sıcak su ile iyice o bölgeyi yıkamak sonra iyice kuruluyorsun kurularken yumuşamış ölü deriyi çok kaldırmamaya çalış. Kuruttuktan sonra çok az bir miktar travazol krem sürüyorsun. Sonra geçiyor kaşıntı.

Maalesef şu korona döneminde sürekli el yıkama ve dezenfektan kullanmaktan tahriş oluyor Cildimiz şampuan sabun vs kalıntı yapınca da kurutup kaşıntı yapıyor. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

eczaneye git stiderm al sor orda sana anlatirlar fazla surme.kasintiyi direk.keser fazla.kullanma 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ne0n12
    ne0n12's avatar
    Erkek

Hocam ben de geçen sene halk arasında ki adı kurdeşen olan bir hastalığa kapıldım.Cildiye gittiğimde stres kaynaklı demişti.Lakin her gece yattığımda kaşınmaktan artık yattığım nevresimler kan içinde uyanıyordum.İşin ilginç tarafı bu olay zamanla o kadar şiddetlendi ki bir sabah kalktığımda dudaklarım ve gözüm 5. kat (abartmıyorum) şişti . Neyse özele gittik ve doktorda bana yarım saat daha uyusaydım üçüncü aşama olan soluk borusu şişip uykuda hakkı rahmetine kavuşurdun dedi. Baya şok oldum , tedavi için ise vitamin ve rapor yazdı iş yerinden 10 gün ayrı kalmak kafamıda çok rahatlattı .Bir daha da kaşıntı vs duymadım hayatımın en kötü zamanlarıydı açıkası 

ne0n12 tarafından 21/Kas/20 14:27 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4168 Toplam Mesaj: 34
kaşıntı