Kedi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

2 kedi sahibi olarak;

Mama'da kuru mama proplan fit 32

ıslak mama ise haftada 1 kez falan whiskas balık, tavuk, dana ne olursa.

Kum'da ise white cat topaklanan parfümsüz (fiyatı da uygun)

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Durumum olsa ben de bakıcam ama şuan kendime bakamiyorum .d bir müddet kedi bakmıştım. Çok fazla bilgim yok ama kediler catnip e deli oluyor. Türkiye de cok pahali ama aliexpressden 3-5 liraya alabilirsin belki. Elimde 8-9 dal var. Çarşiya uzağim ama yolum düşerse, istersen kargolayabilirim. Kocaelide olan varsa verebilirim.

ride or die..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Wiskas kullanma abi kesinlikle kor ediyor şekerli çünkü. Lavanta kokulu kum al lavanta kokusu kediyi rahatlatıyor. Gimcatin puding latte ve yoğurdu var gunde bir cizgi şeklinde verirsen 1 haftada tuy dökülme sorunu cok azalıyor. Hemde çok seviyorlar. Sadece kuru mama ile besle abi haftada 1 yada 2 haftada bir yaş mama verebilirsin. Kısırlaştırmadiysan kisirlastir yoksa çiftleşmesi geldiginde eve bıraktığı kokuyu ömrü billah çıkaramazsın. Yas mama yerine haşlanmış tavuk falan verebilirsin. Ama soslu baharatlı seyler kızartma vb şeyler verme. Bunun dışında balık falan verme abi ton balığı falan zararlı. Mamaları ogun olarak ver abi sabah öğle akşam tarzi 1 avuç yoksa obez olabiliyorlar. 

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Bende muhabbet kuşu ve tekir kedi var, kedi tam bir piç oldu, bana sürekli saldırıyor sadece bana ısırınca kan çıkıyor :( umarım seninkiler seni üzmez

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

ND iyidir Royal Canin ve proplan filan çok iyi markalar bütçeye bakar bu işler tabiki de 

rapidhacker550 tarafından 27/Ağu/20 22:33 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

Hocam temizmama.com hem köpeğim hem de kedim için kullanıyorum. Kumunu, mamasını ve suyunu temiz tutman yeterli. Özellikle sokak kedileri çok hızlı adapte oluyorlar ve 1 hafta içinde siz misafir oluyorsunuz. Veteriner olarak  şöyle bir tavsiyem olabilir; 1 ay önce kedimi kısırlaştırmam gerekti ama malum veterinerler bol bol öpücüklü faturalar çıkardığı için ben de tavsiye üzerine Fatih Veteriner Kliniği'ne  ( Eski Selimiye Hayvan Hastanesi. Şu an Millet Caddesi üzerinde ) götürdüm. Fiyatları oldukça uygun ve gayet ilgililer. Kediyi bir süre sıkıştırmayın kendi ortamına alıştığı taktirde size gelecektir. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

Hocam temizmama.com hem köpeğim hem de kedim için kullanıyorum. Kumunu, mamasını ve suyunu temiz tutman yeterli. Özellikle sokak kedileri çok hızlı adapte oluyorlar ve 1 hafta içinde siz misafir oluyorsunuz. Veteriner olarak  şöyle bir tavsiyem olabilir; 1 ay önce kedimi kısırlaştırmam gerekti ama malum veterinerler bol bol öpücüklü faturalar çıkardığı için ben de tavsiye üzerine Fatih Veteriner Kliniği'ne  ( Eski Selimiye Hayvan Hastanesi. Şu an Millet Caddesi üzerinde ) götürdüm. Fiyatları oldukça uygun ve gayet ilgililer. Kediyi bir süre sıkıştırmayın kendi ortamına alıştığı taktirde size gelecektir. :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    eray bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

temizmama.com mamaları ve Paw Paw Gurme iyidir. Yemeyen kedi görmedim.

Goody sakın alma çok dandik marka. Ucuz olmasına aldanma. 

Hayır abi o mamaları sokak kedilerine bile vermeyin. İçerisindeki tuz oranı canlar için çok sıkıntılı. İdrar enfeksiyonları vb birçok hastalığa soruna davetiye. Senin canın olacak bir kedi bu. Mama olarak hills, n&d, proplan veya en kötü felicia kullan. Ben n&d kullanıyorum 10 kg lık aljnca uyguna geliyor. Kum olarak Akkum marka güzel ama aralarında cok ta fark yok emin ol. Benim de iki canım var 4 ve 2 yaşındalar sorun varsa burdayım :)

Yan komşum veteriner baktığım sokak hayvanları için bir ücret almıyor sadece malzeme masrafı alıyor. Sokak kedilerine bu saydığım markaların bir zararı olmaz zira gıda mühendisi denetiminde çıkıyor deyip kendisi önerdi. Mama seçimi cins ev kedilerinde önemli.

Kışın et suyunda makarna kaynatıp lapa bir şekilde koyuyorum anında götürüyorlar. Çok pis göt göbek yapıyorlar o yüzden sadece kışın üşümesinler diye veriyorum. Havalar ısınınca makarnayı kesiyorum mamayı beğenmeyip yüzüme bakıyorlar makarna ver diye. :)

Kedilere verilmeyecek tek şey şekerli gıdalar. Kedilerin dilinde şekerin tadını alacak tat alma duyusu yoktur. Ancak kediler insanlar gibi diyabet olabilir. Diyabete çok yatkınlar şeker kesinlikle vermeyin. Diyabet olurlarsa tıpkı insanlar gibi insülin iğnesi var kediler için. Enseden yapılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=2dJSTeX5PJ0

Ayrıca ev kedisini mutlaka kısırlaştırın. Kızışma döneminde her yere attırıp gezmesinin yanı sıra birde sesinden durulmaz. Kediler seks yapamayınca böbreklerde taş yapyıor.

Kızgınlığa girmiş kedilerde bir kaç gün sakinleşmesi için şu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ama her türlü kısırlaştırma şart.

https://www.youtube.com/watch?v=euADKlWgkO0

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

hem ic hem dis parazit ilaci ense damlasi varmis. ikisi bir arada. markasini bilen var midir ?

ayrica benim kedide kulak uyuzu var. sol kulaginda. merhem kullandim 1 ay boyunca. oridermyl. ise yaramadi. yeniden nuksetti ne yapmam lazim? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada aklıma gelmişken söyleyeyim. Korona kedilerdede var. Hatta yıllardan beri var. Kediden insana geçmiyor. Ama kediden kediye geçiyor grip gibi. 

Sokakta bir kedi sevdiniz kedi eğer korona ise virüs elinizde eve kadar gelip sizin kedinize bulaşabilir.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Kedil_bula%C5%9Fan_peritonit

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 8835 Toplam Mesaj: 55
kedi kedi