Kedi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kahramann bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Canım ciğerim diyorsunuz gidip hayvanın t*şaklarını kestiriyorsunuz siz iyi misiniz aq :(

Taşağını kestirmezsen her kızışmada ortalığa fena koku bırakıyor her yere işiyor. Sürekli çiftleştirmen lazım çiftleşmezse hayvana daha büyük eziyet. Dişi ise devamlı bağırıyor yürüyüşü değişiyor çiftleşmezse yine eziyet. Sokağa bıraksan ne kadar ve nasıl yaşayacak belli değil. Canım ciğerim deyip kendi çocuğunun çükünü saçma sapan inanışlar yüzünden kestirmekten kat kat daha mantıklıdır.

ben bu hayvan kısırlaştırmayı sadece bir iğne vuruyorlar da  hallediliyor sanıyordum. taşşaklarınımı kesiyolar hayvanların yazık amk

ki bence hayvanların dili olsa konuşşa sokakta taşşakla dolaşıp yaşamayı, taşşaksız evde yaşamaya tercih ederler:D

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Valla şimdi wiskas aldım normal mama alıcam hafta içi, 

Şimdi kakasını yaptı ama cesetmi yedi şerefsiz öldüm temizlerken..

Hocam,

Kendi kedin/ kopegin icin ilk kural olarak markette satilan mamalardan alma. Herhangi bir veteriner de bu dedigimi dogrulayacaktir. Mamada cok ucuza kacip edinecegin kazanci veterinerde fazlasiyla odeme riski var maalesef, sonucta evin bir bireyi oluyor

Bizim kediyi yavruyken aldik, o gunden beri de royal canin ile besliyoruz, tuyleri falan cok canli, saglikli bir cocuk oldu. Bu marka olmasa da, fiyati bu civarlarda olan mamalara bakmani oneririm.

Kum olarak da paraya kiyarim diyorsan everclean, yok ayni isi yapsin ben daha sik temizlerim dersen reflex marka kumlar gayet yeterli.

Sizinkini bence bir an once kisirlastirin zira yakinda kizginliga tekrar girebilir.

Bu arada piyasadan azcik farkli satiyor olsalar da petlebi.com cok basarili bir site.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Canım ciğerim diyorsunuz gidip hayvanın t*şaklarını kestiriyorsunuz siz iyi misiniz aq :(

Taşağını kestirmezsen her kızışmada ortalığa fena koku bırakıyor her yere işiyor. Sürekli çiftleştirmen lazım çiftleşmezse hayvana daha büyük eziyet. Dişi ise devamlı bağırıyor yürüyüşü değişiyor çiftleşmezse yine eziyet. Sokağa bıraksan ne kadar ve nasıl yaşayacak belli değil. Canım ciğerim deyip kendi çocuğunun çükünü saçma sapan inanışlar yüzünden kestirmekten kat kat daha mantıklıdır.

Bunu nasıl diyonuz? Yani kedinin kendisi mi diyor sikiş lazım yoksa mahvolurum falan? Kedinin çiftleşememesi durumunda kendisine eziyet olduğu olayı nasıl beliriyor? Ciddi soruyorum

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Bunu nasıl diyonuz? Yani kedinin kendisi mi diyor sikiş lazım yoksa mahvolurum falan? Kedinin çiftleşememesi durumunda kendisine eziyet olduğu olayı nasıl beliriyor? Ciddi soruyorum

hocam dişiler bana koca bulun diye bağırıyormuş erkeklerde karııııı diye bağırıyormuş :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yeni konu acmayim dedim . 

Apartman bahcesine bir kedi  geldi yazin.

dogum yapti. Sonrada annesini sanirim biri zehirledi. Gitti gelmedi Bu yavru kedi bahcede kaldi. Hicbiryere gitmedi. Bir yila yaklasacak ciger alip veriyoruz gunluk.

Artik ev kedisi gibi ordan.ayrilmiyor. bizimkilerde cikip seviyor kucagina aliyor...

Birisi pirelenir size gecer dedi. Huylandim titizim. 

Bunun icin kediye zarar vermeden  sprey falan sıksak.

bitlenmesin diye birsey var mi.

Cigeri cig verdigimizden parazitte olur dediler. Eve almayi dusunmuyoruz . Hatta kacip iceri giriyor bazen.  cikariyoruz. Cok tatli  asagi dusen mandallarla oynuyor. oyun kedisi. Sahiplendirelim 

Dedim bizimkiler istemedi. 

Oyle bir bakim olarak ne yapabiliriz. Bize bit pire gelmesin. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

Herhangi bir veteriner kliniğinden kilosuna göre fiproes damla alın ensesine havanın yağmurlu olmadığı bir gün uygulayın. Yaklaşık 1 - 2 ay dış parazitlerden kurtulmuş olursunuz.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

eczaneden iç parazit için bir hap alın, bir de dış parazit için damla alın.

hapı yutturun, damlayı da enseye damlatın.

hiç bişey olmaz. 

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

dogum yapti. Sonrada annesini sanirim biri zehirledi. Gitti gelmedi Bu yavru kedi bahcede kaldi. Hicbiryere gitmedi. Bir yila yaklasacak ciger alip veriyoruz gunluk.

Artik ev kedisi gibi ordan.ayrilmiyor. bizimkilerde cikip seviyor kucagina aliyor...

Cigeri cig verdigimizden parazitte olur dediler. Eve almayi dusunmuyoruz . Hatta kacip iceri giriyor bazen.  cikariyoruz. Cok tatli  asagi dusen mandallarla oynuyor. oyun kedisi. Sahiplendirelim 

kedideki bit pire insana gelmez , insandankide kediye geçmez , 2 ayda bir dış parazit aşısı yaptırabilirsiniz buna önlem için.

belediyelerin veteriner hizmetleri var aslında 2 ayda bir götürüp iç dış parazit aşılarını ve varsa diğer aşılarını ücretsiz yaptırabilirsiniz.

bide hergün ciğer vermeyin verecekseniz yağsız tuzsuz bir şekilde haşlayıp verin , ucuza satılan kuru mamalar var onlardan vermeniz daha faydalı , ciğer vs ayda bir tarzı verirseniz daha iyi olur

le le le sakine
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

bit pire tarzı şeyler için tüp şeklinde ilaçlar vardı.kediyi tutarken kullandığımız ense kısmına damlatıyorduk (ulaşamasın diye).

farklı tarzda ilaçlarda var kullanımı daha değişik,alacağınız yere sorarsınız.

zaten karnını doyuruyormuşsunuz

tavsiye : eğer barınağı yoksa küçük bir barınak yapabilirsiniz.

tavsiye2 : bir tasma alıp takabilirsiniz.hayvanları zehirleyen orospu çocukları ev kedisi sanıp canını bağışlayabilir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

kedi beslemek sıkıntılı iş. hele bir de bağ kurarsanız vay halinize :)

veterinerler sokak canlıları için sahiplenmede ücretsiz bir defaya mahsus aşı vs.  olaylarını burada yapıyor... orada kural nizam nedir bilmem... mama konusunda da orta düzey kilosy 20 tl civarında olan mamalar var... bu işin detayını @devilkingtr yardımcı olacaktır diye de düşünüyorum. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
Toplam Hit: 8836 Toplam Mesaj: 55
kedi kedi