Kedi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    eray bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

temizmama.com mamaları ve Paw Paw Gurme iyidir. Yemeyen kedi görmedim.

Goody sakın alma çok dandik marka. Ucuz olmasına aldanma. 

Hayır abi o mamaları sokak kedilerine bile vermeyin. İçerisindeki tuz oranı canlar için çok sıkıntılı. İdrar enfeksiyonları vb birçok hastalığa soruna davetiye. Senin canın olacak bir kedi bu. Mama olarak hills, n&d, proplan veya en kötü felicia kullan. Ben n&d kullanıyorum 10 kg lık aljnca uyguna geliyor. Kum olarak Akkum marka güzel ama aralarında cok ta fark yok emin ol. Benim de iki canım var 4 ve 2 yaşındalar sorun varsa burdayım :)

Yan komşum veteriner baktığım sokak hayvanları için bir ücret almıyor sadece malzeme masrafı alıyor. Sokak kedilerine bu saydığım markaların bir zararı olmaz zira gıda mühendisi denetiminde çıkıyor deyip kendisi önerdi. Mama seçimi cins ev kedilerinde önemli.

Kışın et suyunda makarna kaynatıp lapa bir şekilde koyuyorum anında götürüyorlar. Çok pis göt göbek yapıyorlar o yüzden sadece kışın üşümesinler diye veriyorum. Havalar ısınınca makarnayı kesiyorum mamayı beğenmeyip yüzüme bakıyorlar makarna ver diye. :)

Kedilere verilmeyecek tek şey şekerli gıdalar. Kedilerin dilinde şekerin tadını alacak tat alma duyusu yoktur. Ancak kediler insanlar gibi diyabet olabilir. Diyabete çok yatkınlar şeker kesinlikle vermeyin. Diyabet olurlarsa tıpkı insanlar gibi insülin iğnesi var kediler için. Enseden yapılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=2dJSTeX5PJ0

Ayrıca ev kedisini mutlaka kısırlaştırın. Kızışma döneminde her yere attırıp gezmesinin yanı sıra birde sesinden durulmaz. Kediler seks yapamayınca böbreklerde taş yapyıor.

Kızgınlığa girmiş kedilerde bir kaç gün sakinleşmesi için şu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ama her türlü kısırlaştırma şart.

https://www.youtube.com/watch?v=euADKlWgkO0

diyabetin insanlarda olduğu gibi kedilerde de 2 tipi var. Şişman olan kedilerde kullanılan insülin zamanla bırakılabiliyor iyi bakımla. Ama sportif ince normal görünümülü kedinin yakalanndığı diyabetin yemeyle içmeyle gram alakası yok 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hanımefendiye isim bulamadık daha ,en büyük sorunumuz cam, benim odamdaki cam 2 metre balkon vb.. var sineklik hiç mümkün degil 

Bu konuda ne yapacağım düşünüyorum

Ama sanki benle konuşuyor birşeyler diyor mırıldanıyor, biraz önce yatarken geldi bacaklarımın yanına yattı

KaptaN tarafından 28/Ağu/20 19:03 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmosundelisi
    Cosmosundelisi's avatar
    Dişi

merhaba öncelikle çok güzel bişey yapıyosun sahiplenerek tebrik ederim:)

mama olarak proplan çok iydir illa kapalısını almana gerek yok. Açık olarak istedğin kadar alabilirsin. gayet yararlı ve bayılarak yiyor.

kum alman gerekicek o da uygun oluyor. alıştırman lazım arada tut  kum kabının içine koy bilsin orayı sonra alışıyor.

kuru mama dışında bişey vermeni önermiyorum. tavuk vs yerken çok nadir beyaz yerinden verebilirsin ama çok az miktar. ve ızgara olmasın baharatlı vs .

balıkta aynı şekilde. salam sos sucukçok zararlı verme.

eğer kuru mama dışında mama vermezsen ve dışarıda gezen bir kedi değilse iç dış parazit aşısını sene 2 kere yaptırman yeterli olur .

Cosmosundelisi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmosundelisi
    Cosmosundelisi's avatar
    Dişi

internette araştır büyük ve geniş camlar için kedi fileleri satılıyor.

https://www.hepsiburada.com/kedi-guvenlik-urunleri-c-60007008  daha uygun bulabilirsin belki 

yada yapılıyırmuş evde

https://www.suzionline.com/kedi/kedi-filesi-kedi-sinekligi-nasil-yapilir/

Cosmosundelisi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Cosmosundelisi bunu yazdı

merhaba öncelikle çok güzel bişey yapıyosun sahiplenerek tebrik ederim:)

mama olarak proplan çok iydir illa kapalısını almana gerek yok. Açık olarak istedğin kadar alabilirsin. gayet yararlı ve bayılarak yiyor.

kum alman gerekicek o da uygun oluyor. alıştırman lazım arada tut  kum kabının içine koy bilsin orayı sonra alışıyor.

kuru mama dışında bişey vermeni önermiyorum. tavuk vs yerken çok nadir beyaz yerinden verebilirsin ama çok az miktar. ve ızgara olmasın baharatlı vs .

balıkta aynı şekilde. salam sos sucukçok zararlı verme.

eğer kuru mama dışında mama vermezsen ve dışarıda gezen bir kedi değilse iç dış parazit aşısını sene 2 kere yaptırman yeterli olur .

Valla şimdi wiskas aldım normal mama alıcam hafta içi, 

Şimdi kakasını yaptı ama cesetmi yedi şerefsiz öldüm temizlerken..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

goddy mama yiyen kedi gerçekten midesizdir :) 

sokakta kedilere bir ara veriyordum açlıktan ölmek üzere olanlar 

sadece daha iyi yiyecek bulmaya zaman ayırmak için az miktarda yiyorlardı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Canım ciğerim diyorsunuz gidip hayvanın t*şaklarını kestiriyorsunuz siz iyi misiniz aq :(

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Canım ciğerim diyorsunuz gidip hayvanın t*şaklarını kestiriyorsunuz siz iyi misiniz aq :(

Taşağını kestirmezsen her kızışmada ortalığa fena koku bırakıyor her yere işiyor. Sürekli çiftleştirmen lazım çiftleşmezse hayvana daha büyük eziyet. Dişi ise devamlı bağırıyor yürüyüşü değişiyor çiftleşmezse yine eziyet. Sokağa bıraksan ne kadar ve nasıl yaşayacak belli değil. Canım ciğerim deyip kendi çocuğunun çükünü saçma sapan inanışlar yüzünden kestirmekten kat kat daha mantıklıdır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Taşağını kestirmezsen her kızışmada ortalığa fena koku bırakıyor her yere işiyor. Sürekli çiftleştirmen lazım çiftleşmezse hayvana daha büyük eziyet. Dişi ise devamlı bağırıyor yürüyüşü değişiyor çiftleşmezse yine eziyet. Sokağa bıraksan ne kadar ve nasıl yaşayacak belli değil. Canım ciğerim deyip kendi çocuğunun çükünü saçma sapan inanışlar yüzünden kestirmekten kat kat daha mantıklıdır.

ben bu hayvan kısırlaştırmayı sadece bir iğne vuruyorlar da  hallediliyor sanıyordum. taşşaklarınımı kesiyolar hayvanların yazık amk

ki bence hayvanların dili olsa konuşşa sokakta taşşakla dolaşıp yaşamayı, taşşaksız evde yaşamaya tercih ederler:D

Kahramann tarafından 29/Ağu/20 02:05 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 8834 Toplam Mesaj: 55
kedi kedi