folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kemal Kılıçdaroğlu - Ahmet Davutoğlu 2015 Yılı Bütçe Konuşması 10 Aralık 2014

Kemal Kılıçdaroğlu - Ahmet Davutoğlu 2015 Yılı Bütçe Konuşması 10 Aralık 2014

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Kılıçdaroğlu'nuna baya üzülüyorum. Aslında ilk geldiğinde bir karaoğlan(ecevit) daha geldi CHP yi bir yere götürür diye düşünmüştüm. Ama genel başkanlık olduğu sürece parti içinde mühalefet hiç eksilmedi. Adama alevi dediler, yok Tuncelili dediler ve CHP deki ulusalcı aynı zamanda kalifiyeli insanlar bir türlü yardım etmedi, etmediği gibi köstekde oldular.Bu yüzden medyanında etkisiyle şimdi ne kadar da çabalasa boşa olacak diye düşünüyorum. Bazı arkadaşlar çok geri planda kaldı demişler; bu eleştiri bence haksız, bir sürü konuyla ilgili soru önergesi veriyorlar, soruşturma komisyonları kurulmasını istiyorlar. Fakat mecliste çoğunluk akp nin elinde olduğu için hepsi ters tepiyor. Kurumlardan bilgi istiyorlar, kurumlar vermiyor. Polis akpde, yargı akpde, yasama akpde, yürütme akpde. Eee bu adam nasıl geri planda kalmasın. Adamın ön plana çıkmasını istiyorsanız, akpye 327 sandalye vermeyecektiniz. Şimdi boşuna adamı suçlamayın.

Çevresinde bulunan Haluk Koç , Sezgin Tanrıkulu, Akif Hamzaçebi ve diğerleri gibi insanlarla hırsızlara, katillere karşı mücadele etmeye çalışıyorlar, ama belirli bir halkın desteği bürokrasi de işe yaramıyor. Ki bunu kürt hareketinden öğrendik. Kürtler bize hakikaten serhildanı öğretti. Bu düzende adaletin bittiği yerde hakkını anarşi ile arayacaksın, o zaman biryerlerde itibarın olur, sesin yükselir, seni dinlerler. Öbür türlü düzen seni ezer, büzer öyle sunar halk karşısına. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nu savunmuyorum.Konuşmasını dinlemedim  Ama tayyip ve tayfası gibi ne olduğunu belli olan birileri bu ülkede bir yerlere geliyorsa, Kılıçdaroğlu'da gelebilir. 

Bütçeden bahsetmek isterim. Hasip Kaplan bir açıklama yaptı, sağolsun benim şuan yazmakta olduğum yüksek lisans tezini ispatlamış oldu :) . Bu bütçe Türkiye Cumhuriyeti' nin değildir. Bu bütçe İstanbulda bulunan 15 kişilik milyarderlerin(tabiki onlardan beslenenlerin) bütçesidir. Ekonomide gelir dağılımı diye bir konu var, işte bizim bütün gelirimiz(GSMH) bu 15 kişiye dolaylı yoldan aktarılıyor. Bu yüzden dolayı, 20 günlük genel kurul görüşmesi sadece bir 15 kişi zengin etmenin meşrulaştırma çabasıdır. 

Edit: Şimdi davutoğlu ve kılıçdaroğlunun konuşmasını dinledim, yazık yeminle bu halka yazık. 

tereke34 tarafından 10/Ara/14 22:06 tarihinde düzenlenmiştir

Nova Vida !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

Omo Kolocdoroglo moholofot yopomoyoo

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sessizadam
    sessizadam's avatar
    Erkek

'Bu adamdan başbakan olmaz.' deyip Kılıçdaroğlu'na oy vermeyenlerin, biraz da milletvekili sayısını düşünmesi lazım. Adamların her istediği meclisten geçiyor, bu adam zaten başbakan olamaz, şampiyon belli, önemli olan % dir.

sessizadam tarafından 10/Ara/14 20:58 tarihinde düzenlenmiştir

seSSizadam
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

şu konuşmayı ak partili arkadaşlarıma dinletmeye kalksam ya bırak şunu derler sebebi de takım tutar gibi parti tuttukları için 

doğruya doğru eğriye eğri deselerdi çok farklı bir ülkede yaşardık

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Adami sevin, sevmeyin, boyunu, kilini, tuyunu takmadan verdigi rakamsal degerler sizi urkutmuyor mu?

Hemen yok bunda karizma yok, yok ideolojinin icine sicti goygoylarina basliyorsunuz?

AHALI, ulkenin anasini siktiler lan anasini, adamin verdigi borclanma datalarini bir dusunun (ilk 15 dakikada).

Bizlerin borcu, dogan/dogacak colugumuzun torunumuzun borcu.

Birakin sikimsonik ideolojinizi/siyasi gorusunuzu bir zahmet, rakamlara bakin lutfen!

Gidip oyunuzu KK'ye ya da Chpýe de verin de demiyorum, tek soyledigim gidisatin/durumun vehametini gorun!!!

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Atalarımız ne güzelde söylemiş "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" diye..

Görende bu adamı sütten çıkmış ak kaşık sanacak..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Atalarımız ne güzelde söylemiş "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" diye..

Görende bu adamı sütten çıkmış ak kaşık sanacak..

Adamin yaptigi yorumlari siktir et, 

adam rakamlar veriyor kardes, hatta yanlissam basbakan ciksin yanlis desin diyor?

Hala ayni yorumu yazabilecek misin, merak ediyorum?

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Abuk sabuk sözler/yorumlar okuyorum.

Konuşmayı dinlediniz mi arkadaş???

Konunun açılış başlığına bak, konudaki ilk mesaja bak, sonra yorumlara bak.

Adam iyidir kötüdür, cücedir devdir, yakılışklıdır çirkindir, vs vs vs. Bu mudur kriterler?

Dinlemediğiniz konuşmadan soruları ben buraya yazayım, bakın bakalım haksız mı?

-Orta vadeli planlar yasal olarak hükümet tarafından yayınlanmalı. Yayınlandı mı? Hayır. Neden yayınlanmadı?

-Maliye bakanlığı için acil durumlarda kullanılmak üzere %2 bütçeye pay ayrılıyor. Bu para 949 milyon lira yapıyor. Ancak kullanılan 36 Milyar lira. Bu paranın nerede kullanıldığı da meçhul. Neden açıklama yapılmıyor? Neden meclise bilgi verilmiyor?

-35 Milyar liralık döner sermaye tutarı neden bütçeye konmuyor? Bu paranın nereye kullanıldığı bilgisi neden paylaşılmıyor?

-Vatandaşın 2002'den sonra %2000'lere çıkan borçları ile ilgili bişey yazmıyorum zaten.

Şimdi Kılıçdaroğlunun tipini beğenmeyen arkadaşlara soruyorum; bu cevapların cevabını biliyorsunuz herhalde ki Kılıçdaroğlunun başbakan olamayacağına hükmettiniz.

Bu arada, Kılıçdaroğlu SGK'nın başında ikenki durum ile SGK'nın şu anki durumunu karşılaştırsanız, şu anki duruma oturur ağlarsınız.

Bilmeden konuşmayın...

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Bu adamdan zerre haz etmesem de aynı soruları ben de soruyorum akpartili arkadaşlarıma ve hiçbir cevap yok. Eğer bu sorulara başbakanın veya bakanların cevapları varsa onun videosunu da paylaşabilir misiniz? snuna kadar izledim aralıksız ve çok önemli noktalara parmak basmış. bu sorulara kesinlikle bir cevap videosu istiyorum. şimdiden teşekkürler.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

bu adam kısa ve çirkin

RTE uzun ve seksi

konuşmanın pek manası yok

Toplam Hit: 13209 Toplam Mesaj: 126