folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kemal Kılıçdaroğlu - Ahmet Davutoğlu 2015 Yılı Bütçe Konuşması 10 Aralık 2014

Kemal Kılıçdaroğlu - Ahmet Davutoğlu 2015 Yılı Bütçe Konuşması 10 Aralık 2014

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    anarsistherif bunu yazdı
    Haymatlos bunu yazdı

Ya abi kürtler dilini konuşamıyordu, kürtler kardeştir falan fişman diye anlatıyor bu adam ama şunu merak ediyorum ben. Bana bu dünya üzerinde tek bir devlet söyleyin şu şartları taşıyan:

- Ülke içindeki azınlıklar sağlık uygulamalarından ücretsiz olarak yararlanabilecek.

- Şehir tabelalarında ya da yerleşim yerlerinde turistik bir yer olmamasına rağmen resmi dili haricindeki dillerde tabelalar vs olacak.

- Bu kişilere sınırsız anarşik eylem için her türlü destek ve tolerans sağlanacak.

- Elektrik, su vb şeyler bedava hizmet olarak sunulacak. 

- Eğitim öğretimde ücretsiz konaklama ve burs imkanlarından faydalanacak.

- Sokaklarına, caddelerine mayınlar döşeyip kahpece pusu kurarak yüzlerce kişiyi öldürdükten sonra ben pişmanım diyip devlet tarafından maaşa bağlanacak.

Diye yüzlerce şekilde çoğaltabilirim bu örnekleri. Şu an aklıma gelen belli başlı şeyler bunlar.

Bakın 3-4 değil yalnızca tek bir tane devlet söyleyin bana dünya üzerinde herhangi bir azınlık milletin bu şekil ayrıcalık ve imkanlara sahip olduğu. Varsa öyle bir yer gidip ben de yerleşeyim.

belçika isviçre

Gerçekten mi?

Belçika ve İsviçrede anarşik eylem, devletin polisine pusu kurma, devletin askerine tuzak kurma, katletme, yol kesip (yasal hakkın yokken) kimlik kontrolü yapma işleri en son ne zaman oldu?

Belçika ve İsviçrede çocuk başına yok çocuk sahibi oldun, yok sosyal yardımlaşmadan para, yakacak, yiyecek, kira, geçinme yardımları yapalım, yok eğitim yardım yapalım falan gibi uygulamalar mı var?

Belçikada ya da İsviçrede belli bir azınlığın ödemediği vergi ve elektrik borçları o ülkede yaşayan diğer insanlara fatura ediliyor mu?

Bunları hiç araştırdınmı da yazıyorsun?

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

ya  şudavutoğlunun konuşmaları hep şunu yaptık bunu yaptık .

sen ülke yönetiyorsun yapıcaksın zaten en asli görevin bu .

bu adam sana yaptıkların için değil yapmadıkların için bu soruları soruyor zaten sen kalkmışssın kendini övüyorsun.

bilmem kaç yüztane ağaç ekmişler de daha çok ekicez falan e peki kaçtane kesitin o belli mi ?

bu adam sana burda yaptığın yolsuzlukları soruyor bunlardan konuşmaya cesaretin yok mu ?

yok işte uçak yapıyoruz tank yapıyoruz diyo bide utanmadan .

ulan sanki 0 dan sen üretiyorsun da yapıyorsun .

bu çok açık her konuda dışa bağımlıyız.

ben en çok kılıçdarın  eğitimle ve akılla olan konuşmalarını beğendim bu dedikleri gerçekten ama gerçekten çok doğru 

bi ülkeyi yönetmek için akıl bilim ve eğitim her şeyden önce gelir ne sanayi ne başka bişi  bunları yola sokarsan zincirleme zaten

bütün ülke kalkınacaktır.

ne olur  şu ak beyinler biraz kafayı kullanıp dünyanın  artık nasıl döndüğünü insanların artık nelerle uğraştığını bi görsün artık ya .

Nev-i Şahsına Münhasır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

ya bu adam olsun muhammer ince ve diğerleri olsun hepsi çok güzel konusuyorlarda amk basını iki gün sonra unuttruyor halka

İts My Life. NOW or NEVER
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ne anlatırsan anlat ne dersen de dinlemeyecek dinlese bile boş dinleyecekler adamlar Allaha tapar gibi tapmışlar bu partiye 

maval okur dururular işlerine gelmeyince çünkü hepsi nemalanıyor hepsi ak yalak yandaş 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Lidyalılar bilse bu kadar kahpelik olacağını parayı bulmazlardı...

MbK tarafından 11/Ara/14 00:48 tarihinde düzenlenmiştir

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Şimdi davutoğlunun konuşması da bitti. Videoyu izlemeyenler, uzun bulanlar için ufak bir özet geçeyim.

Kendini övmekten öte gidemedi.

Yolsuzluklara cevap vereceğim dedi chp ye yürüdü. 

Asgari ücrete, açlık sınırına, yoksulluk sınırına üstü kapalı değinip halkımız refah içinde dedi.

Maliye bakanlığı nın payında hesap hatası var dedi.

Aksaray için çalışın 5 yıl sonra siz kazanın siz oturun orada dedi.

Eğitim sistemiyle ilgili okullar, ünivler açtık demekten öte gidemedi.

Ar-ge için başa geldiğimizde %0.55 ti şuan %1 ve kısa süre içinde %3 e çıkarmayı hedefliyoruz dedi.

chpye siz darbecisiniz diye ithamda bulundu meclis bir süreliğine karıştı.

İşsizlik ile ilgili hiçbir şey söylemedi.

Kredi borcu, kredi kartı borcu, icralık dosyalar hakkında konuşmadı.

KK parlamentoya dönüp de bunların çocuğunun işsizlik sıkıntısı tabii ki yok demişti. BB de gene Kk 'nin üstüne yürüdü senin çocuğunun şu yaşta sigorta girişi var falan fişman dedi. 

Aklımda kalanlar bunlar. 

Konuşmanın genel çizgisi akp yi övme chp yi yerme üzerineydi. Pek tatmin edici şeyler içermedi. 

1049 tarafından 11/Ara/14 01:00 tarihinde düzenlenmiştir

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Kemal Bey dublör mü tutmuş fibere(!) mi geçmiş bilmiyorum da takılmadan çatır çatır konuşmuş :)

Geçmişteki performanslarına nazaran şaşırdım doğrusu, yer yer kullandığı siyasi taşlamaların dışında gayet güzel noktalara parmak basmış.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Haymatlos bunu yazdı

Şimdi davutoğlunun konuşması da bitti. Videoyu izlemeyenler, uzun bulanlar için ufak bir özet geçeyim.

Kendini övmekten öte gidemedi.

Yolsuzluklara cevap vereceğim dedi chp ye yürüdü. 

Asgari ücrete, açlık sınırına, yoksulluk sınırına üstü kapalı değinip halkımız refah içinde dedi.

Maliye bakanlığı nın payında hesap hatası var dedi.

Aksaray için çalışın 5 yıl sonra siz kazanın siz oturun orada dedi.

Eğitim sistemiyle ilgili okullar, ünivler açtık demekten öte gidemedi.

Ar-ge için başa geldiğimizde %0.55 ti şuan %1 ve kısa süre içinde %3 e çıkarmayı hedefliyoruz dedi.

chpye siz darbecisiniz diye ithamda bulundu meclis bir süreliğine karıştı.

İşsizlik ile ilgili hiçbir şey söylemedi.

Kredi borcu, kredi kartı borcu, icralık dosyalar hakkında konuşmadı.

KK parlamentoya dönüp de bunların çocuğunun işsizlik sıkıntısı tabii ki yok demişti. BB de gene Kk 'nin üstüne yürüdü senin çocuğunun şu yaşta sigorta girişi var falan fişman dedi. 

Aklımda kalanlar bunlar. 

Konuşmanın genel çizgisi akp yi övme chp yi yerme üzerineydi. Pek tatmin edici şeyler içermedi. 

bütçe konuşmasında bunlar konuşulduysa, vay türkiyenin haline..5 yıl içinde tamamen afrika ülkeleri gibi sömürülmeye hazır olun.

her zaman diyorum fırsatınız varsa kaçın bu ülkeden.türkiyenin geleceği çok karanlık.bütçe konuşmasında adamlar yolsuzluklardan konuşamıyorlar bile.

din, kömür, makarna ugruna sktiniz attınız ülkeyi.

birisi gelecek diyecek ki kötünün iyisi chpye mi verseydik.akp verde yapılanları salyan akar gibi izlemede bir sorgula

yazık valla üzüldüm

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

-Yav arkadaşlar etmeyin eylemeyin, her şey her taraftan çekiştirilebilir ancak 20 milyon icra dosyasından söz ediyor farkındamısınız? 1 kişiye 5 icra dosyası olduğunu bile varsaysanız her bir dosya 4 milyon aileyi X 3 kişi desek 12 milyon aileyi icraya düşmüş derecede borçlu yapıyor. Kaldı ki düz hesap etsek 20 milyon aile X 3 kişi 60 milyon kişi bu ülkede icraya düşmüş. 2002 yılı derin bir ekonomik krizin var olduğu yıl olmasına rağmen dosya sayısı 8 milyonmuş. Bu rakamlar hiçmi bir şey anlatmıyor yav, hiç mi içi sızlamıyor kimsenin. Bu rakamlar doğruysa buarada da büyük çoğunluk icra ile muhatap demektir. ülke nüfusunun neredeyse yarısı icra tehdidi ile karşı karşıya.

-Şimdi anladınızmı hacize gelinmesinin neden kaldırıldığını! Eğer kaldırılmasaydı herhalde dar ağacında asılıyor olurlardı şimdiye kadar, bunun yerine oy alıyorlar. Genel politikaları bu, üstünü örtmek için halkın yararına ne varsa yapılıyor ve bu bir zaman öyle bir patlayacak ki, düzeltilmesi bile mümkün olmayacak.

-Kılıçdaroğlu bir karikatür, ilk defa birşeyler anlattı ve fark edilmeyen bir manzarayı görmemizi sağladı da aynı zamanda kendi acziyetlerini de ortaya koydular. Bu kadar şey yapılıyor veya yapılmıyorken parlementerler neredeydi? Her şeye rağmen düşülen bu kadar berbat duruma, bu kadar beceriksizliğe en tecrübesiz siyasi partinin bile bizi getirebileceğine inanmıyorum. Her kim olursa olsun, bunlardan iyidir, iyiye gidebilmek için bile fırsat olarak düşünülmelidir.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    CEO bunu yazdı

Atalarımız ne güzelde söylemiş "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" diye..

Görende bu adamı sütten çıkmış ak kaşık sanacak..

bu ülkeyi akp kadar sikmediği kesin?

Toplam Hit: 13208 Toplam Mesaj: 126