folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kemal Kılıçdaroğlu - Ahmet Davutoğlu 2015 Yılı Bütçe Konuşması 10 Aralık 2014

Kemal Kılıçdaroğlu - Ahmet Davutoğlu 2015 Yılı Bütçe Konuşması 10 Aralık 2014

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Abuk sabuk sözler/yorumlar okuyorum.

Konuşmayı dinlediniz mi arkadaş???

Konunun açılış başlığına bak, konudaki ilk mesaja bak, sonra yorumlara bak.

Adam iyidir kötüdür, cücedir devdir, yakılışklıdır çirkindir, vs vs vs. Bu mudur kriterler?

Dinlemediğiniz konuşmadan soruları ben buraya yazayım, bakın bakalım haksız mı?

-Orta vadeli planlar yasal olarak hükümet tarafından yayınlanmalı. Yayınlandı mı? Hayır. Neden yayınlanmadı?

-Maliye bakanlığı için acil durumlarda kullanılmak üzere %2 bütçeye pay ayrılıyor. Bu para 949 milyon lira yapıyor. Ancak kullanılan 36 Milyar lira. Bu paranın nerede kullanıldığı da meçhul. Neden açıklama yapılmıyor? Neden meclise bilgi verilmiyor?

-35 Milyar liralık döner sermaye tutarı neden bütçeye konmuyor? Bu paranın nereye kullanıldığı bilgisi neden paylaşılmıyor?

-Vatandaşın 2002'den sonra %2000'lere çıkan borçları ile ilgili bişey yazmıyorum zaten.

Şimdi Kılıçdaroğlunun tipini beğenmeyen arkadaşlara soruyorum; bu cevapların cevabını biliyorsunuz herhalde ki Kılıçdaroğlunun başbakan olamayacağına hükmettiniz.

Bu arada, Kılıçdaroğlu SGK'nın başında ikenki durum ile SGK'nın şu anki durumunu karşılaştırsanız, şu anki duruma oturur ağlarsınız.

Bilmeden konuşmayın...

+ olarak

- Ekonomik büyüme müthiş hızlıydı deniliyor fakat %3 nasıl kandırıyorsunuz diyor

- İşsizlik rakamları çok yükseldi diyor

- Mazot maliyet fiyatı 1,27 iken nasıl 5 liraya satıyorsunuz, vergi dairelerine ihtiyaç yok zaten vatadandaşı soyuyorsunzu diyor

- 3 lira olan kazı maliyetleri sayıştay raporlarına göre aksarayda nasıl 37 liraya yaptırıldı 

- Aksarayda m^2 fiyatı 8k olan jakuziler yapıldı mı yapılmadı mı bunu soruyor

- Tokinin aksaray maliyeti hakkında zamanından önce açıklanırsa ekonomiye zarar verebilir gerekçesiyle cevap vermemesini soruyor

- İstanbuldaki daire fiyatı 1 ile 4 milyon arası değişen kulenin mahkeme sonucu yıkılma kararı çıktığı halde oradan akpartili kişilerin peşin parayla daire aldığını soruyor ve başbakanı bunun yapılması konusunda uyarıyor

- Denetim işlerinin işveren tarafından belirlenen bir kişi tarafından yapılmasının yanlışlığını söylüyor

- 11 senede 13 defa eğitim politikasının değişmesinin sebebini ve 4+4+4 sisteminin eğitimle alakası olmayan ve kabinede dahi yeralmayan 5 milletvekili tarafından getirilmesini eleştiriyor. Neden eğitimcilerle, akademisyenlerle toplantı yapılmadı fikri alınmadı diye soruyor.

- Kredi kartı borçlarının 2001 - 2002 senesindeki ve şimdiki halini söylüyor. yaklaşık 10 kat artmış

- İcra dosyalarının 2001 - 2002 senesindeki ve şimdiki halini söylüyor. yaklaşık yine 10 kat artmış.

- Cumhurbaşkanının cumhurbaşkanlığı yapmadığını hükümet adına doğalgaz pazarlığı yaptığını ve %9 indirim aldığını fakat enerji bakanının bunun az olduğunu belirtmesine rağmen neden hükümetin müdahalede bulunmadığını soruyor.

- Bakanlar ve başbakanın gündeminde dahi olmamasına rağmen cumhurbaşkanının çiftçiler, emekliler hakkında yapılacak iyileştirmeler hakkında nasıl açıklama yaptığını bunun hükümetin görevi olduğunu soruyor.

- En önemlisi akpartili vekillerin bunları söylerken bağırması üzerine yahu ben burada hükümeti yani yürütme organını sorguluyorum yasama organı yani bizim adımıza. Niye olayı öznelleştiriyorsunuz siz de bizim gibi bunları bilmek ve sorgulamak zorundasınız diye çıkıştı.

- Türkiye tarihi boyunca ilk kez saman ithalatı yapıldığını gündeme getirdi.

- Çiftçinin yasa gereği kişi başına milli gelirin %1 i kadar devletten teşvik alması gerektiği halde hiç bunu alamadığı.

- Çiftçinin zarar etmesi dolayısıyla ekimi bıraktığı ve ithalatın arttığı.

- Şeker pancarı ekiminin yurt dışı yatırımcılarının şekerle uğraştığı için devlet tarafından kısıtlanması.

- Hapishanedeki insan sayısının 3-4 kat artması.

- Açıklanan açlık sınırının 1300 lira civarında olmasına rağmen asgari ücretin 891 lira olması.

- Hükümetin memura enflasyon zammı yapmayı kabul etmesine rağmen memur-sen'in biz istemiyoruz bunu diyerek zammı iptal ettirmesi.

- Cumhuriyet tarihi boyunca devletin harcadığından çok daha fazla ödenek alınıp harcanarak bunun nerelere harcandığının izahatının yapılmaması

... daha aklıma gelirse eklerim

Aklıma gelenler şimdilik bunlar daha çok şey sordu da ben bunların cevaplarını merak ediyorum. Bulan birisi paylaşabilir mi?

ZoRKaYa tarafından 10/Ara/14 22:15 tarihinde düzenlenmiştir

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu adam kürdün yanında kürt, alevinin yanında alevi, esnafın yanında esnaf, türkün yanında türküm diyen biri..

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı
    kazasker1 bunu yazdı

Abuk sabuk sözler/yorumlar okuyorum.

Konuşmayı dinlediniz mi arkadaş???

Konunun açılış başlığına bak, konudaki ilk mesaja bak, sonra yorumlara bak.

Adam iyidir kötüdür, cücedir devdir, yakılışklıdır çirkindir, vs vs vs. Bu mudur kriterler?

Dinlemediğiniz konuşmadan soruları ben buraya yazayım, bakın bakalım haksız mı?

-Orta vadeli planlar yasal olarak hükümet tarafından yayınlanmalı. Yayınlandı mı? Hayır. Neden yayınlanmadı?

-Maliye bakanlığı için acil durumlarda kullanılmak üzere %2 bütçeye pay ayrılıyor. Bu para 949 milyon lira yapıyor. Ancak kullanılan 36 Milyar lira. Bu paranın nerede kullanıldığı da meçhul. Neden açıklama yapılmıyor? Neden meclise bilgi verilmiyor?

-35 Milyar liralık döner sermaye tutarı neden bütçeye konmuyor? Bu paranın nereye kullanıldığı bilgisi neden paylaşılmıyor?

-Vatandaşın 2002'den sonra %2000'lere çıkan borçları ile ilgili bişey yazmıyorum zaten.

Şimdi Kılıçdaroğlunun tipini beğenmeyen arkadaşlara soruyorum; bu cevapların cevabını biliyorsunuz herhalde ki Kılıçdaroğlunun başbakan olamayacağına hükmettiniz.

Bu arada, Kılıçdaroğlu SGK'nın başında ikenki durum ile SGK'nın şu anki durumunu karşılaştırsanız, şu anki duruma oturur ağlarsınız.

Bilmeden konuşmayın...

+ olarak

- Ekonomik büyüme müthiş hızlıydı deniliyor fakat %3 nasıl kandırıyorsunuz diyor

- İşsizlik rakamları çok yükseldi diyor

- Mazot maliyet fiyatı 1,27 iken nasıl 5 liraya satıyorsunuz, vergi dairelerine ihtiyaç yok zaten vatadandaşı soyuyorsunzu diyor

- 3 lira olan kazı maliyetleri sayıştay raporlarına göre aksarayda nasıl 37 liraya yaptırıldı 

- Aksarayda m^2 fiyatı 8k olan jakuziler yapıldı mı yapılmadı mı bunu soruyor

- Tokinin aksaray maliyeti hakkında zamanından önce açıklanırsa ekonomiye zarar verebilir gerekçesiyle cevap vermemesini soruyor

- İstanbuldaki daire fiyatı 1 ile 4 milyon arası değişen kulenin mahkeme sonucu yıkılma kararı çıktığı halde oradan akpartili kişilerin peşin parayla daire aldığını soruyor ve başbakanı bunun yapılması konusunda uyarıyor

- Denetim işlerinin işveren tarafından belirlenen bir kişi tarafından yapılmasının yanlışlığını söylüyor

- 11 senede 13 defa eğitim politikasının değişmesinin sebebini ve 4+4+4 sisteminin eğitimle alakası olmayan ve kabinede dahi yeralmayan 5 milletvekili tarafından getirilmesini eleştiriyor. Neden eğitimcilerle, akademisyenlerle toplantı yapılmadı fikri alınmadı diye soruyor.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar daha çok şey sordu da ben bunların cevaplarını merak ediyorum. Bulan birisi paylaşabilir mi?

Nihayet konuşmayı sonuna kadar dinleyen martavaldan sallamayan birisi çıktı...

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Atalarımız ne güzelde söylemiş "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" diye..

Görende bu adamı sütten çıkmış ak kaşık sanacak..

Bak bende yazdım bu adamdan zerre haz etmiyorum diye fakat otur 1 saatini ayır eğer neler döndüğü hakkında biraz fikir sahibi olmak istiyorsan ve sonuna kadar izle. Eğer bunları açıklayacak cevabın varsa ne güzel bizimle de paylaş.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

bu adam kısa ve çirkin

RTE uzun ve seksi

konuşmanın pek manası yok

ahah :D %50'nin bakış açısını özetlemiş :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

Yok harbiden bunda başbakan olacak tip. Uzun ve kalın olması lazım, damarlı olursa daha da iyi olur

deveyi diken insanı siken hesaaabı :)

AllahinOglu tarafından 10/Ara/14 22:32 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

çalıştığı ortamda kız ayarlayamayan ve bu yüzden pc başında sürekli şeker patlatan abilere benziyor oy verilmez bu adama.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Başbakan Ahmet Davutoğlunun konuşması mod tarafından ilk mesaja eklendi. Böylesi daha iyi oldu aslında. Teşekkürler.

Dinleyen arkadaşlarla tartışmaya devam edelim. Dinlemeyenler boşa sallamasın lütfen.

Bu arada Başbakan, her zamanki gibi geçmişten şikayet ederek başladı :)

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

1990 larda doğmuş birisi olarak artık şu geçmişten dem vuranlardan sıkıldım arkadaş.

insanların önüne bakması lazım artık.

muhalefet eleştiri getiriyor iktidar geçmişte şöyleydi böyleydi diyor yok ekmeği karneyle veriyorlardı falan filan.

kılıçdaroğlu ve chp zihniyetini sevmem haz etmem ama öğlen televizyondan izledim kılıçdaroğlunu iyi konuştu doğru konuştu genelde de mantıklı konuşuyor ön yargısız dinlerseniz fark ediyorsunuz zaten.

bu adam aslında halka kötü yansıtıldı akp medyası karaladı ak troller kafaya aldı incici ergen kafa aşağıladı adam artık ne söylese kar etmiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

önyargıya kapılmadan açıp bir izleyin bence, bir şey kaybetmezsiniz. lider fantazisi kuran halkın sorması gerekenleri sormuş adam.

allcolorsarebeautiful.net
Toplam Hit: 13215 Toplam Mesaj: 126