folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kendi Düşüncelerim...

Kendi Düşüncelerim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Hannibal_Lecter bunu yazdı:
    -----------------------------

Mcyargic sen Atatürkçü geçiniyorsun ama Atatürk türbanı yasaklamıştı. Çünkü medeniyet neredeyse ilerleme ve aydınlık oradadır. Avrupa'dan uzaklaşarak ilerleyebileceğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Atatürk Türk milletinin medeniyet açısından Avrupayı geçmesini istemiştir. Sen bilgisizce ve süşünmeden konuşuyorsun. At gözlüklerini çıkarda bir bak dünyada neler oluyor. Hem senin bu söylediklerin senin lafların değil, ezberlenmiş laflar kendi içinde çelişkiye düşüyorsun. Ogün Samast olayı gibi, ülkene yarar sağladığını sanıp zarar veriyorsun.

Atatürk ilerlemenin avrupadakileri taklitle olacağını söylememişti.Oradaki sistemler türk milletine göre uyarlanacaktı.Ama ne hikmetse avrupada ne yapılırsa biz hemen taklitini yapıyoruz.Dizileri-filmleri inceleyin çoğu yabancı dizi veya filmlerin türk versiyonu.Biz ilerliyelim diyerek böyle taklit ederken onların adetlerini ve dinlerinide taklit ediyoruz yozlaşma böyle oluyor.Böyle ilerleme olur olmasına fakat hep bir adım geride oluruz.Çağdaş medeniyet düzeyinede zor çıkarız.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı:

Deca anlayamadığım bir çelişki var.Diyorsun ki "Bu ülke müslüman bir ülkedir evet. Ama bir kişi müslüman değil diye kimsenin ona hakaret etmesi yada müslüman ol diye yaptırım uygulamaya hakkı yoktur. "

Peki kendi isteği ile müslüman olmuş ve çarşaf giymek veya türban takmak istemiş birinede saygı göstermemiz gerekmez mi ?Dünyada hiç böyle bir kadın yok mudur yani?Hepsi babasının veya çevresinin baskısıyla mı kapanıyor.Dünyada türbanlı 1000 kadın varsa bunlardan 1 tanesi bile kendi isteği ile türban veya çarşafı seçmiş olamaz mı ?

Peki senin ne hakkın var kapalı bir kadına küfretmeye ? Sende elinde olsa tüm çarşaflı kadınları zorla açarsın herhalde.

"kapkara çarşaflı karılar var onlara ana avrat sesli sesli küfrü basıyorum caddenin ortasında." Yazmışsın buda çok ilginç.Asıl ilginç olan Yoldan geçenlerin seni alkışlaması.Çok garip mevzular.Anladığım kadarıyla insanların müslüman olmamalarına karşı saygı duyulmasını istiyorsun ama sen müslümanlığı kendilerine göre yaşamaya çalışanlara saygı göstermiyorsun bu ne garip bir çelişki.

İNsanlar neden birbirlerine saygı göstermiyorlar.Bu arada benide çarşaf yanlısı zannetmeyin.BEn sadece saygı duyuyorum.TÜrban,çarşaf,haç,bikini,piercing zart zurt her türlü şey. isterse millet çıplak gezsin sokakta herkesin kendi seçimi sonuçta.Saygı duyun.Bakın çok çağdaş geçinen show TV sahtekar bi adamı stüdyolarına davet etmişlerdi.Adam derviş geçiniyor.Ve diyorki defne samyeliyle röportaj yapamam erkek biri olursa olur.Bu adamın isteğine düşüncelerine niye kimse saygı duymuyor ? Adam üçkağıtçı bir dolandırıcıda olsa insanların görüşlerine saygı duymalıyız.

hocam abuk sabuk konusma. carsaf ile islam dininin uzaktan yakından alakası yoktur. burda carsafı savunanlar daha islamiyetten bi haber insanlarsınız. kara carsaflıya sokakta sovmem ama gordugumde icimden bende soverim. kimsenin islamiyeti yanlıs lanse etmeye hakkı yoktur. türbana laf eden yok isin icine turbanı katmayın. biz japon ninjalarından farkı olmayan carsaflı orumcek beyinlilerden soz ediyoruz. neden saygı gosterilmiyor diye birsy olamaz. ben dinimi topluma yanlıs ileten insana saygı gostermem kimsede gostermemi isteyemez.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi

evet ne kdr saçma bulursaniz bulun küfür etmesine takildim ben

düsünsenize adamin biri sokakta mini etek giymis diye bi bayana küfür ediyor, baska birisi ghotikleri sevmedigi için onlara küfürü basiyo bu böyle gider..

bu arada benimde aklima bi olay geldi, trde bi arkadasimin evine bir sabah bi çarsafli kadin gelmis, çocuk kapiyi açti annem çarsiya gitti diyo, kadin dio tmm ben beklerim içerde, çocuk yatmaya gidio kadin içerde çarsafini çikariyo altinda gecelik :d içerde de evin erkegi yatiyormus, sonra bu kadin mutfaga gitmis o sirada adamda kalkmis bakmis ki evinde gecelikten bi kadin :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

İşte bak bu söylediğin çok doğru.Çarfın islamiyetle bi alakası yok.Ama ben tek başıma islamiyeti bu tür fitnelerden temizleyemem.O kadına küfür etmem bişey değiştirmez.İslamın yanlış yaşanmasına bende karşıyım ama elden bişey gelmiyo.Şu an islam dini bidatların-fitnelerin yuvası olmuştur.Allahın vadettiği gün gelince Herşey eskisi gibi olur inşallah.Eğer ben çarşaflı birine küfür edersem onlara göre islamiyetin tümüne küfretmiş gibi olurum.Tabi bu söylediğim çarşaflı kadına göre.Bi şekilde gözler açılmalı.O güne kadar herşeye saygı duymak zorundayız tabi başkalarından saygı bekliyorsak yoksa kafamıza göre takılalım.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    italyan bunu yazdı:

İşte bak bu söylediğin çok doğru.Çarfın islamiyetle bi alakası yok.Ama ben tek başıma islamiyeti bu tür fitnelerden temizleyemem.O kadına küfür etmem bişey değiştirmez.İslamın yanlış yaşanmasına bende karşıyım ama elden bişey gelmiyo.Şu an islam dini bidatların-fitnelerin yuvası olmuştur.Allahın vadettiği gün gelince Herşey eskisi gibi olur inşallah.Eğer ben çarşaflı birine küfür edersem onlara göre islamiyetin tümüne küfretmiş gibi olurum.Tabi bu söylediğim çarşaflı kadına göre.Bi şekilde gözler açılmalı.O güne kadar herşeye saygı duymak zorundayız tabi başkalarından saygı bekliyorsak yoksa kafamıza göre takılalım.

Kimsenin gericilere saygı duyma zorumluluğu yoktur. Bu gericileri kökten kazımak biz gençlerin görevidir. Nasıl elden birşey gelmez, sen yapmayı bilmiyorsun o zaman. Dün gitti bi eleman en azından abuk subup fikir yazamaz oldular , yok elim popoma değerse hpne olurmuyum , yok kadın sesi haramdır. Yok sarığa sen nasıl gericilik dersin. Gibi gerici yazılar kalktı işte.

İrticaya kim saygı duyuyor saçmalama plx.

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

İnsanların birbirine saygı göstermemesinin garip bir anekdotunu anlatayım size.

Ablam kemoterapi görmüştü haliyle saçları falan dökülmüştü.Sonra Tedavi bitince saçları uzamaya falan başladı.KIsacık asker gibiydi.İstanbulda bi arkadaşı deri bir ceket hediye etmiş.Herneyse bu ceketi giyince aynı punkçılar-harleyciler gibi garip bişey olmuştu.Eve doğru ilerlerken bir caminin önünden geçiyor.İçerden bi adam çıkıp başlıyor ablama küfür etmeye ileri geri konuşmaya.Tabi ablam altta kalmayınca o sinirle iş karakola kadar uzuyor.Adam ablamın kanser hastası olduğunu öğrenince başlıyor ağlamaya meğer karısıyla bir kızını bu hastalıktan kaybetmiş.

NE kadar garip insanlar niye birbirlerinin görüşlerine saygı duymuyor.Böyle garip sonuçlarda oluyor.MEsela o çarşaflı kadın dini büyük ihtimalle kulaktan dolma bilgilerle öğrenmiştir.Bizim ona kızmamız değil acımamız gerekir çünkü bir yanlışın içindedir.Sizce yazın karaçarşafla dolaşmak nasıl bir duygudur ? Tabi İçine bişey giymeyenlerin var olduğunu biliyoruz ya hadi neyse.

Eğer karaçarşaflılardan rahatsız oluyorsanız.İlk önce dini siz doğru düzgün öğrenin daha sonrada başkalarına doğruları öğretin.Sizde kulaktan duyma bilgilerinizle veya düşüncelerinizle insanları yargılamayın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Gericiden maksatın ne ? MEsela şu sarıklı-sakallı-cübbeli insanlar sana göre gerici mi ?

İşte bak senin yazdığın o elim popoma değerse hipne olur muyum bak bunlar saçma.Bunlardan bahsediyorum.Bunlar fitneler-fesatlar-salakça fetvalar.Açıkçası ben bu tarz birşeyler duyduğumda bende gerçeği öğretmeye çalışıyorum fakat herkesi bunlardan kurtarmak o kadar kolay değil.Bu yüzden elimden birşey gelmiyor.Bu aptal aptal fetvaları veren insanlarda ne kadar ilginçtir islam konusunda her türlü ilmi yalayıp yutmuş insanlardır.Bunlar kendi ceplerini doldurmak için bi cemaatte vaaz verirler.KEndi düşüncelerini cemaatlerine benimsetmek için böyle aptal aptal fetvalar verirler.

Mesela Bu ismailağa cemaatinin garip fetvaları falan.

1- Sakalsız kişi cennete giremez.

2- sakalsız kişinin cenaze namazı kılınmaz.

3-Sakalsız imamın kıldırdığı namaz geçerli değildir.

Sakal peygamberimizin sünnetidir doğru ama yukarıdaki hiçbir fetveyı geçerli kılmaz.Bu adamlar derviş olduklarını söylüyorlar.ve diyorlar ki

"yaratığı severim yaratandan ötürü." bu söz çok saçmadır ne yani tecavüzcüyüde mi sevicem.

Bu adamlar tasavvuftan pay almamış ham insanlar.Fitne yuvaları sahte şeyhlerin cemaatleridir.Bu adamlar tasavvuftan nasip almış olsalardı yukarıdaki sözün bir makama ait olduğunu anlarlardı.İŞte dünya malı için sahte şeyhlik yapan kişiler saçma sapan fikirler atarak ortaya dini kirletiyorlar.Ben çarşaflı müridine ders vermek için evine gidip zina yapan şeyh biliyorum.Dinide tasavvufuda hep bu adamlar kirletti.Atatürk zaten bunları temizlemek istedi.

Saygı duyulmaması gereken sadece bu bozuk fikirleri dine sokanlardır.Çarşaflı bir kadına saygı duymalıyız çünkü kadın gerçekten inançlı bir insandır bu yüzden millet güzel güzel giyinirken o kara çarşafa katlanır.

sakallı-sarıklı adama gelince bu tasavvufta vardır.Ona bakılırsa dinde raks etmek yoktur ama mevlevilikte vardır.Mevlevilik yanlış yol mudur ? Hayır değildir.Tasavvufta incelikler vardır.Türkiyedeki karaçarşaflıların çoğu emin olun bir tarikata bağlıdır ve tarikatlarındaki kişilerin yanlış düşünceleri nedeni ile karaçarşaflıdırlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    italyan bunu yazdı:

Deca anlayamadığım bir çelişki var.Diyorsun ki "Bu ülke müslüman bir ülkedir evet. Ama bir kişi müslüman değil diye kimsenin ona hakaret etmesi yada müslüman ol diye yaptırım uygulamaya hakkı yoktur. "

Peki kendi isteği ile müslüman olmuş ve çarşaf giymek veya türban takmak istemiş birinede saygı göstermemiz gerekmez mi ?Dünyada hiç böyle bir kadın yok mudur yani?Hepsi babasının veya çevresinin baskısıyla mı kapanıyor.Dünyada türbanlı 1000 kadın varsa bunlardan 1 tanesi bile kendi isteği ile türban veya çarşafı seçmiş olamaz mı ?

Peki senin ne hakkın var kapalı bir kadına küfretmeye ? Sende elinde olsa tüm çarşaflı kadınları zorla açarsın herhalde.

"kapkara çarşaflı karılar var onlara ana avrat sesli sesli küfrü basıyorum caddenin ortasında." Yazmışsın buda çok ilginç.Asıl ilginç olan Yoldan geçenlerin seni alkışlaması.Çok garip mevzular.Anladığım kadarıyla insanların müslüman olmamalarına karşı saygı duyulmasını istiyorsun ama sen müslümanlığı kendilerine göre yaşamaya çalışanlara saygı göstermiyorsun bu ne garip bir çelişki.

İNsanlar neden birbirlerine saygı göstermiyorlar.Bu arada benide çarşaf yanlısı zannetmeyin.BEn sadece saygı duyuyorum.TÜrban,çarşaf,haç,bikini,piercing zart zurt her türlü şey. isterse millet çıplak gezsin sokakta herkesin kendi seçimi sonuçta.Saygı duyun.Bakın çok çağdaş geçinen show TV sahtekar bi adamı stüdyolarına davet etmişlerdi.Adam derviş geçiniyor.Ve diyorki defne samyeliyle röportaj yapamam erkek biri olursa olur.Bu adamın isteğine düşüncelerine niye kimse saygı duymuyor ? Adam üçkağıtçı bir dolandırıcıda olsa insanların görüşlerine saygı duymalıyız.

Deca orada yanlış bir söylemde bulunmui, devlet bir varlık değildir, tüzel bir kurumdur. Dini de yoktur. Laisizm TDK tarafından "Devlet ile din işlerinin ayrılığı, devletin, din ve vicdan özgürlüğünün gerçekleşmesi bakımından yansız olması." olarak tanımlanmıştır. Hatta TDK'da O. S. Orhon'un şu sözleri de eklenmiştir : "Türkiye Cumhuriyeti, laikliği umdeleri arasına koymakla dini, tecavüzden, istismardan, menfaate, şerre alet etmekten kurtardı." Yani laisizm dinin kötü amaçlar doğrultusunda kullanılmasını da engellemek amacıyla vardır. Bu ülkede dinin politikaya alet edilmesinin engellenememesi aslında laikliğin başarısızlığıdır.

İşin saygı boyutuna gelince, sekülar bir devlette işlerin nasıl olduğuna dair bir örnek vereyim :

Bir üniversite kampüsü düşünün. Kampüsün bir tarafında kızlar ve erkekler çırılçıplak dolaşıyorlar. Özgürler, kimse umurlarında değil ve devlet bu konuda hiçbir yaptırımda bulunmuyor. Ama birden bir papaz geliyor, elinde İncil ile ve kızlı erkekli grubu uyarıyor, onlara İncil'den paraflar okuyor ve giyinmeye davet ediyor. Devlet papaza da hiçbir yaptırımda bulunmuyor. Zira bu tamamıyla seçimsel bir durum. İkisi de özgürlüklerini istedikleri gibi kullanıyorlar. Gençler kendilerini daha rahat ve özgür hissettikleri için çıplak dolaşıyorlar ve ahlaki açıdan bir sorun teşkil etmiyor bu onlar için. Hiçbir erkek gözü kızın bir tarafında yürümüyor, neden? Çünkü aç değil! Sapıkça dürtülerle donanmamış durumda. Ama öte yandan din adamı bunu bir ahlaksızlık olarak görüyor, din adamı muhtemelen konuşurken yüzü kızarıyor ve kızların -bizim tabirimizle- edep bölgelerine takılıyor gözü... Burada hangisinin daha ahlaklı olduğu, yazıyı okuyana göre değişir tabii ki. Ama bence "normal" denen kavram çoğulcu demokrasiye uygun bir şekilde, çoğunluk tarafından belirlenir.

Peki laik devlette nasıl yürüyor iş? Papaz uyarmaya geldiğinde, devlet tarafından bu propaganda durduruluyor. Neden? Çünkü toplum kızlar ve erkeklerin yaptığını ayıp olarak görmüyor, bunu anlayışla karşılıyorken, papazın yaptığı şey, başkalarının özgürlüklerinin sınırlarına müdahale etme sınırını aşmış durumda. Misyonerlik faaliyetine izin vermiyor devlet. Kimsenin inancı ve bunu nasıl uygulayacağı kimsenin denetimi altına giremez... Ama devlet, toplumsal yaşamı bozuyorsa gençleri de uyarıyor. Neden? Genel ahlak ilkelerinin sınırları aşılmış durumda...

Bizde nasıl oluyor bu iş peki? Ben karımla Çamlıca Tepesi'ne gezmeye çıktığımda, Arabistan'dan gelme bir amca yolumu kesip, "Selamın Aleyküm" dedikten sonra, uzattığı elini tüm iyi niyetimle sıkıp, selamını almamdan yararlanıp "Gençler namazımızı kılıyoruz, değil mi?" gibi bir soruyu sorabiliyor! O kim ki? Ona ne ki? Aynı adama "Biz aleviyiz!" dediğimde, "Alevilik yoktur, hepimiz müslümanız!" gibi saçmasapan bir cevap verebiliyor. Yani bariz bir misyonerlik çalışmasıyla karşı karşıya kalabiliyoruz. Laik bir devlette, devlet kontrolünde olması gereken Din Dersi'nde, tüm inançların anlatılması yerine kalkıp İslam Tarihi anlatılabiliyor. Keşke İslam Tarihi tam biçemiyle anlatılabilse. Sünni-İslam Tarihi anlatılıyor. Eğitim kurumlarından elektrik, su, ısınma giderleri alınırken. Camilerin -kiliselerin, havraların, cemevlerinin değil sadece camilerin- faturaları devlet tarafından ödeniyor. Eğitimin ücretsiz olması gerekirken çocukların ailelerinden aidatlar alınıyor. Sadece bu kadarla da kalınmıyor, Sultanbeyliği gibi bir yerden örnek vermem gerekirse, koca bölgede 92 tane okul ve 192 tane camiinin olduğundan haberdar mısınız? Varoşlarda inanç bir sömürü malzemesi olarak kullanılıyor/kullandırılıyor ve devlet buna müdahale etmiyor. Tabii bu kadarla da kalınmıyor, imamların ve müezzinlerin maaşları devlet tarafından ödeniyor. Sünni olmayan köylere, -halkın istediği gerekçesiyle- camii yapılıyor devletin parasıyla. Halk bağırıyor, "Bize okul yapın camii değil!" diye. Devlet dinlemiyor. Sonra da halk orayı camii değil okul olarak kullanıyor. Türkiye'de tahmini olarak, cemaati olmayan camii sayısının 31.000 olarak belirlendiğinden haberdar mısınız? Ödenilen vergiler insanlara öbür dünyada sevap olarak geri dönecek galiba. :) Bir de İmam Hatip Liseleri var tabii. Devletin imam yetiştirme liseleri. Bu kadar boş camiiye imam yetiştirmek için çocuklar eğitiliyorlar. Ve imam zihniyetli insanlara üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinde yer açıp, etrafımızı onlarla doldurmaya çalışıyorlar. Birileri bu liseler üzerinden politika yapıp iktidara geliyor. Aynı şekilde, türban denen bir şey ortaya atılıyor. Ve ne komik ki 20 yıldır gündemden inmiyor. Çok ilginç değil mi, 1980 öncesinde türban kavgası yoktu! Bugünse inancın en büyük sembolü haline geldi. Sizce türbanda masumiyet aramak doğru mudur? 27 yıl önce neredeydi türban? Neyse bu konuda fazla uzatmayacağım... Laikliği bile beceremiyoruz, dolayısıyla Tanrı ile kul arasında olması gereken inancı, dışavurumculukla gösteren. İnançlı olduğunu sakalıyla, türbanıyla duyuran insanların eline kaldı İslamiyet bu ülkede. Bir insanın inançlı olup olmadığını tipten anlamamız bekleniyor. Din hacı sakallıların tekelinde. Tarikatların pençesinde can çekişiyor inanç. Ve kalkıp birileri bu sembolleri özellikle kullanan ya da bilinçsizce kullanmaya sevk edilen insanları savunuyor.

Bu noktada saygı duymanın zor olduğunu söylemeliyim. Zira dini kendi tekellerine alan insanlar, size saygı duymuyorken, siz de onlara saygı duymazsınız. Ablan kemoterapi gördüğünde onu anlamayıp ona saygı duymayan adama ablan nası saygı duysun? Şekilci bir insana sen nasıl saygı duyabilirsin?

Ben elimde olsa kapalı kadınları alır karşıma, bu köhnemiş zihniyeti bir kenara atabilmeleri için konuşurum onlarla. Ama biliyorum anlamayacaklar, denedim. İnançları konusunda benden daha bilgili olduklarını düşünecekler. Onlara Nisa 34. ve Bakara 282.'nin onları erkekten daha alçak, daha kusurlu bir varlık konumuna getirdiğini, neden erkeklerin de onlar gibi kapanmak zorunda olmadığını, niye onların erkeklere hizmet etmeleri gerektiğini sorduğumda ve söylediğimde beni Şeytan'ın uşağı olarak görecekler. 1500 yıl önce Türk kadınlarının erkeklerle birlikte at bindiğini, savaşa gittiğini, onlarla güreşip onlarla beraber içtiklerini, onlarla beraber toplumsal kararlara imza attıklarını anlattığımda, Peygamber efendimizin söylediği varsayılan -sözde sahih- hadisi şeriflerle kadının yüceltilmesinden bahsedecekler. Ama nasıl? Niye recm kadınlara uygulanıyor? Neden iki kadın bir erkek ediyor?

Özgür iradesiyle bir kadın karaçarşafa girmez. Kuran-ı okuduysa da girmez. Özgür insan tarafsız olabilir, sorgulayabilir. Önyargı taşımaz. Yargılarını her zaman değiştirebilir. Özgür iradeyi kazanabilmiş bir insanın taassubu olmaz. O yüzden karaçarşaflıların özgür iradesiyle bunu seçtiklerine inanmıyorum. O yüzden onlara ve zihniyetlerine saygı duyamıyorum. Anlayamıyorum da nedenlerini ve nasıllarını.

Tıpkı onların da beni anlayamayacakları gibi...

Tabii bir de şu var, italyan ütopik bir noktaya varan hümanizma anlayışını takdir etmiyor değilim. Ama toplumsal ilişki tek yönlü değildir. Karşılıklıdır. Bu noktada sana saygı duymayan bir insana saygı duyamazsın. Sadece o kadar da değil, seni enayi yerine koyan, üç kağıtçı, dolandırıcı insanlara da saygı duyamazsın!

Sen bu noktada Yahudiler'i sabun yapmak isteyen Hitler'in düşüncelerine saygı duyabiliyor musun?

Ya da buradaki milliyetçi arkadaşlarının kanını kaynatabilecek, muhtemelen onları saçmasapan bir şekilde coşturacak bir politik soruyla Apo'nun emellerine saygı duyabiliyor musun?

Bu ülkeyi bölmek isteyenlere saygı duyabiliyor musun?

Ya da senin düşüncelerini, emellerini baltalıyacak şeyler yapan, sana ya da -atıyorum- ailene zarar veren birine saygı duyabiliyor musun?

Eğer duyabiliyorsan, gerçekten, tüm samimiyetinle saygı duyabiliyorsan, seni takdir ediyorum.

Ben erdemlerimi o kadar yükseğe taşıyamadım.

Affet, bizler küçük insanlarız.

Zira bizler, yanağımıza tokat atanlara henüz öbür yanağımızı uzatmayı beceremedik...

Belki şerri bir şekilde biz de tokat atmıyoruz, dişe diş kana kan demiyoruz ama, o kadar da tahammüle sahip değiliz...

Sevgiler...

Edit: Yazıyı epeyce kesintiyle yazdım. Arada tesisatçı geldi, musluklar falan yapıldı. Bütünlük teşkil edip etmediğini bilmiyorum. Üstüne üstlük ben cevabı yazmaya başladıktan sonra 4-5 yorum daha gelmiş. Cevabı gönderdikten sonra gördüm. Birazcık geriden geliyor yazı. Ufak tefek kusurları hoşgörürsünüz umarım. Caner

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doguhan
    doguhan's avatar
    Hıyarlık Madalyası
    Erkek

Removed...

hikaye
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    caner abü yazdıkların dogru ama benim konuda cogu kişi müzige takmış herşeyi müzik degil sadece bende kara çarşaflıları sevmiyorum ama laf atmıyorum onları secimi nasıl dinsizlere bişey demiyorsam onlarada demiyorum....artık bende bişey demiyorum benim demek istediklerimi anlayan anladı...hatta farklı myönlerde anlayanlarda oldu iyi ve kötü yorumlayanlar oldu ama herkesin düşüncelerini görme imkanım oldu...
Toplam Hit: 11970 Toplam Mesaj: 77