folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kenevir Beraat Etmeli Mi?

Kenevir Beraat Etmeli Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

arkadaş torbacı galiba

ben oyumu bonzaiden yana kullanıyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

arkadaş torbacı galiba

ben oyumu bonzaiden yana kullanıyorum

Sen konuyu okumadın galiba bağımlı kardeşim :)

alektamovikmovik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

Madem maddelerden anlıyorsun;

1 - Evet bahsettiğin temel mikrobiyoloji bilgisi. Bu bahsettiklerinin dışında zibilyon çeşit yöntemle çalışan antibiyotik mevcut. Lakin işin fundamental elementlerinden bihabersin sanırım. Bu yöntemlerin hepsi spesifiktir. Neye etki edeceği bellidir, nasıl etki edeceği bellidir.

2- Telomerazı vücuda sentezleyen dış bir etken değil (ne çeşit bir cümleyse artık). Ayrıca telomerazı inhibe etmek malesef telomer kısalmasını bir süreye kadar durdurmakta. Daha sonra devreye ALT yolu girmektedir. 

3- Motorla hücre arasındaki benzetmen gerçekten zekice. Şaka lan, güzel saçmalamışsın. Kontrolsüz çoğalma denmektedir, çünkü çoğalmayı kontrol eden mekanizma işmemektedir. Senin benzetmeni kullanırsak; bahsettiğin motorun takılı olduğu aracın işleyişindeki temel elementlerden birisi gaz pedalı biliyorsun. Gaz pedalının işlemez hale geldiğini, frenlerin boşaldığını ve aracın şehir içinde son sürat gittiğini düşün. Evet direksiyon ile bir nebze kontrol edebilirsin. Bu noktada araç hala kontrolden çıkmamış mıdır? Senin söylediğin, bu aracın önüne barikat çekelim çarpsın dursun, yani haka kontrolümüzde. Lakin sana göre öyle, aracın içindeki adama göre değil, netekim adam barikata çarpınca geberdi. Yani olayın özü, adamın kanser hücresini kamuya mal etmeye gerek yok. Kontrolsüz hücre bölünmesi diyoruz, çünkü hücre kendi bölünmesini regüle edemiyor. Üçüncü bir şahsı geçtim, başka hücrenin müdahelesi, hatta başka bir fizyolojik olay bile bunu durdurabilse, yine de kontrolsüz hücre bölünmesi olduğu gerçeği değişmeyecek.

4- Yani bunca yıldır tıp olsun, biyoloji olsun kansere hücrelerin konrolsüz bölünmesi diyerek gerçekten büyük bir hata yaptığımızı bize gösterdiğin için sağol. Bundan sonra hücrelerin patavatsızca bölünmesi deriz.

5- Madem örnekleri seviyorsun, sanayide arabayı yapan ustanın dibinde dikilip şöyle böyle diyen adamlar gibisin.

6- Peki dostum anlaşalım. Sen bana sınırsız hücre bölünmesinin yanı sıra DNA degredasyonunu nasıl önleyebilecekleri hakkındaki fikrini söyle, ben de sana haklısın diyeyim.

Bence sorun telomerazı vucüda sentezletmekten başka bir yol olmadığını düşünmen. 2.maddede vucüda sentezleyen dış etken değil demişssin ancak çinde yetişen bir bitkiden sentezlenen bu madde vucüda dışardan verildiği taktirde 3. maddede bahsettiğin direksyondan öte bir kontrol gücü elde ediyorsun. Yani motorun çalışması gayet de senin elinde. Yani işe bakış açın baştan yanlış ben vucuda sentezletin demiyorum ozaman kontrolü elinden kaçırabilirsin ancak dışardan verdiğin sürece kontrol sendedir. DNA'nın mevcut durumunu garantiye alamazsın. İlla yıpranır bu da kansere vs birçok şeye neden olur, bilim bunlara da çare bulacaktır. Nasıl bulacaktır onu da ben söyleyecek olsam zaten nobele aday gösterilirim =D

1- Ben nerede düşünmüşüm telomerazı vücuttan başka bir yerde sentezlemenin mümkün olmadığını? Tam olarak hangi cümle?

2- Telomerazı vücuda sentezleyen dış bir etken değil evet. Senin bahsettiğin bitkiden telomeraz değil, telomerazı aktive eden bir ürün elde ediliyor. Madem okuyacaksın, düzgünce oku dostum. Bununla herhangi bir kontrol gücü(?) elde edemiyorsun. Şu ana kadar telomeraz aktivitörleri ile ilgili yapılan çalışmalarda ne kimsenin yaşı uzatıldı, ne de inhibitörlerle yapılan çalışmalarla kanser engellendi. Daha önce de söylediğim gibi telomeraz senesensle ilgili tek etken değil. Senesensin, organizmanın yaşlanması ile ilişkisi bile günümüzde hala net değil.

3- Dışarıdan verdiğin sürece kontrol sendeyse ver bakalım dışarıdan kontrol sende mi görelim dosum.

4- Ben senden kansere çare bul demedim, DNA degredasyonu teriminin bu başlıkta bizi ilgilendiren iki yönü var, bu iki yönle ilgili, nasıl durdurulabileceği ile ilgili genel fikrini istedim. Ama veremedin, çünkü bilgin yok. O yüzden vik vik edip duruyorsun. Her şeyden önce yorum yaptığın şeyi öğrenmeye bak dostum. Benden sana bir tavsiye. Hayal kurmakla olmuyor bu işler.

krypt tarafından 16/Tem/13 18:55 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

yaprakları çok sempatik la bu kenevirin.

devlet kontrolünde dikilebilinir ama bizde rüşvet olayı olduğundan onuda rüşvetle satabiliriz :D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ghlwe
    ghlwe's avatar
    Erkek

bu milletin kafa zaten çalışmıyor birde bunu içerlerse tam oluruz artık.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    ghlwe bunu yazdı

konumuz içmek değil ama kardeşim yinede bi yorum yapıyım içilmesi yasak olduğu halde Milyonlar içiyor içilmesi serbest olursa belki düşüse geçer :)

alektamovikmovik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    wordros bunu yazdı
    ghlwe bunu yazdı

konumuz içmek değil ama kardeşim yinede bi yorum yapıyım içilmesi yasak olduğu halde Milyonlar içiyor içilmesi serbest olursa belki düşüse geçer :)

Serbest olsa birden çıkar ve sonra düşüşe geçer evet. Yasak olması da heyecanını arttırıyor bence :D Daha özel bir ot yapıyor :D

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    wordros bunu yazdı
    ultrAsker bunu yazdı

kenevir diyip geçersin la mucize bitkiymiş meğer :) uyuşturucu olarak nam salmış olsa da

Okuduğun için özellikle teşekkür ederim ve yorum yazacak arkadaşlarada rica ediyorum okumadan lütfen eleştirmeyin...

zaten yasaklanmasi cok sacma. hashas yasak degil mesela kontrollu olarak uretiliyo, buda kontrollu olarak uretilebilir bence

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

vay arkadaş ya....

--

Bütün iyi özelliklerini yok sayıp, uyuşturucu diye bakarsak ; bıçakta satmamamız gerek...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Dışardan alınan 20 liralık ot kaç gram bilen var mı?

Mesela bu adamın elindeki dışarda kaç liraya satılıyor?

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
Toplam Hit: 9240 Toplam Mesaj: 89