Kimse Türkiye Fakir Falan Demesin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Ya kardeşim Eskişehir'in en zengin ailelerinden bir tanesi akrabamız. Çocuğunun altında BWM araba var, yaşıtım ve kullandığı telefon benimkinle aynı iPhone 4S.

Zengin adamlarda, iş adamlarında (genelleme yapıyorum) 4S, 5, 5S varken tutup iPhone almak için sıraya girmiyor. Kim giriyor ? Bir düşünün. Adamın elinde 5S var, ihtiyacı yok ama satıp, kuyruğa girip iPhone 6 alıyor. Kimse kusura bakmasın ama bu gösteriş budalalığıdır, ezikliktir, kendini iPhone sahibi olarak tatmin etmektir.

Öte yandan alacaklara uyarı ; 3G, 4, 5, 6 gibi yeni kasa sürümlerini önermiyorum. S modellerini alın. Yeni kasalarda mutlaka ufak yada büyük sorunlar çıkacak ve S serisinde hem bunları düzeltiriyorlar, hemde hızlandırıyorlar. Şu an 6 çıktığı için 5S serisi hem ucuzlayacak, hem manyaklar onu satıp 6 alacağı için tertemiz telefonları bulacaksınız. 6 alacağınıza 1-1.5 ay içinde 5S'e yönelin yada telefon idare ederse 7-8 ay bekleyip 6S alın derim.

**

Öte yandan her zamanki gibi iPhone'u karalama kampanyaları başladı. Eğiliyor büzülüyor diye.

http://www.youtube.com/watch?v=Sr-lEnPwzAw

Buyrun. Videoda görebileceğiniz üzre 5 kasası daha sağlam. iPhone 6+, Samsung bilmemne den daha sağlam. Apple'ın orjinal videolarıda mevcut. Bu eğilme bükülme testlerini 15 bin üzeri kasada denedik diye.

Böyle basit oyunlarada gelmeyin derim.

Saygı ve sevgilerimle muah.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prodhiphop
    prodhiphop's avatar
    Erkek

Geç kalınmış amerikan rüyası gibi geliyor bana bir şey fark etmiştim 1 2 sene önce şimdi bu söyleyeceklerim hiç bir veriye vs. dayanmıyor o yüzden sövebilirsiniz fakat yine de açıklamak istedim. Bence Türkiye Amerika'nın 10 15 yıl gerisinden birebir kopyası olarak geliyor. Benim bunu düşünmemin sebebi olan ve fark ettiğim şeyler mesela bundan 10 15 senelik bir dilim içinde Amerika'da azınlıklar bir anda yükseltilip önemli pozisyonlara gelip tv. radyo nerede varsa marka yapıldılar bakın 5 sene içerisindeki türkiyeye her yerde roman dizileri roman programları her dizide mutlaka doğulu bir türkücü karakteri vs. vs. bunları karşıt olduğum için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ama sadece dikkatimi çekti. Gelelim ikinci konuya bir kaç ay önce bir belgesel istemiştim sanırım discovery deydi tam american dream zamanlarının başlangıcı ilk tuğla denen telefonların çıkışı vs. zamanlarını anlatıyordu aynı şimdi ki gibi fakir kaynarken kredilerin rabetinin artmasıyla halk bir anda olmayan parasını çılgın gibi harcayıp kalan zamanını kredi borçlarını ödemek için çalışmakla geçiriyordu. Bu açtığınız konu da bana bu belgeselde anlatılanları hatırlattı burada da bir benzerlik olduğunu düşündüm. Bunun yanı sıra bir çok örnek daha var boş bir zamanında gerekirse konu açarım adam akıllı başka fark edilen şeyleri yanlış tespitleri doğru tespitleri oturur zevkle tartışırız. 

Not: Biraz konu dışı oldu ama beni pek ilgilendirmiyor herkesin kendi kararları alıp almamak insana kalmış nasıl bir adam yaz tatilini yatarak pc oyunlarıyla geçirebiliyorsa, deniz kum vs. vs. yerine bu da yapılabilir insanların "eder,değer" anlayışına bağlı.

Yok olmak evrene yapabileceğimiz en büyük iyilik.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

abi kusura bakmayın kimseyi aşağılamak değil derdim ekonomik durumuda süper bir insan değilim hatta şuanda öğrenciyimde, orta halli bir okulu bitiren bir insan büyük şehirlerde işe başladığında kazanıyor 2-2.5 lira maaş, yani en az 1.5-2 sene kullanacağı telefona bu parayı vermesi çok über abartılı birşey değil, dediğim gibi bekar bir insan istanbul gibi büyük şehirlerde 2 liradan aşağı zaten zar zor geçiniyor işin bu boyutu bir yana

Bu amına koyduğumun parasını ne için kazanıyoruz ne için kazanıyorsunuz bir insan sabahtan akşama kadar çalışıp kendini şımartmak/mutlu etmek için 2.5 lira veremeyecekse sikerim öyle işi, gerçekten şu 70-80 senelik ömürde 1 aylık maaşıyla mutlu olacaksa adam tabiki basıp alacak yoksa yaşamanın anlamı ne, seni mutlu etmeyecek parayı kazanmanın anlamı ne?

bide böyle düşün

ya cidden konudaki mesajları okuyunca tekrar yazasım geldi o insanlara aptal demeler mal demeler falan, ya anasını satayım adam bi telefon alıp kendini mutlu edemeyecekse niye yaşıyor niye çalışıyor sabahtan akşama kadar ya 

not: s4 mini kullanıyorum :D

MD not found :D

itsin oglum sen adam degilsin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

telefonum yok ihtiyaç hissetmiyorum

iphone ihtiyaç mı yoksa kapitalist propaganda sonucu mu

=)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    anarsistherif bunu yazdı

telefonum yok ihtiyaç hissetmiyorum

iphone ihtiyaç mı yoksa kapitalist propaganda sonucu mu

Cep telefonu kullanmıyormusun,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Kardeş bu memlekette zengin olanlar, evi dükkanı felan olanlar, büyük bir kesim böyle kira'dan geçiniyor, adam akıllı üretim yok amk...

Ha üretim yapan, dükkan işleten insanlar tabi var ama ihracat ithalata göre hala çok daha az.

baksanıza limonu dışarıya satıyorlar rekolte diyip bize limonu 10 liraya dayıyorlar.

Amına kodumun aç gözlü kürtleri hal'de bunu yapıyor başkası değil...

Devlet de götü delik ama hala acaip acaip işler yapıyorlar. Özel sektör darda, devlete iş yapmasalar ölürüz batarız mk.

Bu devirde devlete iş yapanlar da RTE yalamaları... Kendimi jiletleyesim var amk, isyanlardayım.

Paso tünel, köprü, inşaat vs vs bu ne amk. Suriye, Irak da cabası... 

Noyan tarafından 26/Eyl/14 23:04 tarihinde düzenlenmiştir

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

%90'ının kredi çekerek aldığını düşünürsek fakirden ziyade geri zekalı diyebiliriz..

10 bin lira kredi çektim. telefon için değil. ev için

telefon için kredi çekenler bonzai içenlerdir.

Siyasal islam donunuzu alır, radikal islam kellenizi... Kökten devrimci Radikal Hack nerede o günler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    HicjshLotus bunu yazdı

abi kusura bakmayın kimseyi aşağılamak değil derdim ekonomik durumuda süper bir insan değilim hatta şuanda öğrenciyimde, orta halli bir okulu bitiren bir insan büyük şehirlerde işe başladığında kazanıyor 2-2.5 lira maaş, yani en az 1.5-2 sene kullanacağı telefona bu parayı vermesi çok über abartılı birşey değil, dediğim gibi bekar bir insan istanbul gibi büyük şehirlerde 2 liradan aşağı zaten zar zor geçiniyor işin bu boyutu bir yana

Bu amına koyduğumun parasını ne için kazanıyoruz ne için kazanıyorsunuz bir insan sabahtan akşama kadar çalışıp kendini şımartmak/mutlu etmek için 2.5 lira veremeyecekse sikerim öyle işi, gerçekten şu 70-80 senelik ömürde 1 aylık maaşıyla mutlu olacaksa adam tabiki basıp alacak yoksa yaşamanın anlamı ne, seni mutlu etmeyecek parayı kazanmanın anlamı ne?

bide böyle düşün

ya cidden konudaki mesajları okuyunca tekrar yazasım geldi o insanlara aptal demeler mal demeler falan, ya anasını satayım adam bi telefon alıp kendini mutlu edemeyecekse niye yaşıyor niye çalışıyor sabahtan akşama kadar ya 

not: s4 mini kullanıyorum :D

Hocam olayi biraz yanlis anlamissin.bizim burda tartistigimiz sey adamin 5s i var gidiyor 6 aliyor ne gerek var buna? Bh tamamen israftir.ulkenin parasini israf etmektir.adamin telefonu yoktur yada eskidir, gider kuyruga girer alir.gerci bi telefona bu kadar para vermek garip.o onlarin egolarinin ne kadar basit oldugunu gosterir.

Kimi vardir ureterek ego tatmin eder kimiskde gosteris yaparak.

Suda var bi tanidigim var adam apple hastasi.herseini apple alir.cokta parasi var.yenisi ciksin eskisini satar yenisini alir.bu onun hobisi.elektronik hobisi var.yani bunu hava atmak icin almio.hava atacak olsa altindaki arabayla zaten yapar.ama adamin hobisi elektronik ve apple olunca alio.bunada lafim yok

AMA adamin parasi zar zor yetior elinde de 5s yada 5 yada 4s var gidior 6 aliyor.yani bunlar tam bi mal

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

şimdi bu adamlardan birini dükkandan çıkınca oturtsan bir kahve içsen türkiyenin ekonomisi çok kötü şöyle böyle cari açık şu kadar olmuş bu naısl iş diye eser gürler. hükümetin ekonomik politikalarina demediğini bırakmaz.

sanki 5 dk önce bir telefona 2500 bayılan benmişim gibi. en uyuz tiplerde onlar.

In every job there is a no
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Benim işyerindeki arkadaşlar Galaxy S4 ilk çıktığında alırken resmen birbirleri ile yarıştılar. Almadan evvel özelliklerini birbirlerine anlatıyorlar çok değişik oluyor lan.

Düşünsene adam ahir ömründe kullanmayacağı özellikleri arkadaşına anlatıyor.

Hele bir tanesi çok ilgincime gitti. S4 ü almış bunu kullanmak çok zordur diyor. Bir telefon açmasını biliyorum bir de fotoğraf çekmesini diyor. Diğer hiç bir özelliğini öğrenemiyor. Yüz liraya bir telefon 300 TL ye de orta halli bir kamera 1500 TL cepte kalır. Ama altta kalırlar mı illa arkadaşı ile yarışacak sanki farz işliyorlar. Hayır hasenatta birbirleri ile yarışıyorlar. Altlarındaki arabaları bir görseniz varya. Devlet bize bakmiyyyyy diyorlar ama hiç te öyle gözükmüyor.

Bu ekonomistler ithalat ihracat dengesinden bahsederler. Ülke ekonomisinin boka sardığından bahsederler.

Toplam Hit: 4409 Toplam Mesaj: 57