Kiracıya Zam Nasıl Yapıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Sahibinden e ilana koyuyon sonra 3 5 fake eleman dükkanı görmeye geldik diye bakıyorlar sonra kiracı zaten sana ulaşır

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

Daha kolay bir yolu, kirayı ödemediği ay için aynı ay içerisinde noterden ihtarname çekiyorsunuz, aynı kira dönemi içerisinde 2. Kez kirayı ödemediğinde tekrar ihtarname çekiyorsunuz, sonra bu iki ihtarname ve bir avukat ile evden çıkarma işlemi için dava ve ihtarname çekiyorsunuz, en geç 6 ay içerisinde evden polis zoruyla çıkarma hakkınız oluyor. Eğer kiracının mahkeme tarafından kabul edilen mazur bir sebebi yoksa (işsiz kalma, sakat kalma, vefat, hak ihlali gibi) eğer kiracının kendi evi veya civarda daha ucuz veya muadil fiyatta ev varsa çok daha kısa sürebilir ama bu zor bur durum. Benim kiracının kendi evi vardı, 3 ay ödemedi, 4. Ayda çıkardım bu şekilde. 3 ay içinde dava açtık şuan yarısını ödedi..

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Düzgün bir avukat bul o halleder. 

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Eger hisseli ise bir kiralık emlak yonetici sirekti bulup onlara veriyorsun.

Hersey ile onlar ugrasiyor, sen parani aliyorsun. Ozellik ile kiraya ihtiyacın yoksa çok iyi.

Hisseli mallarınıda ufak ufak temizlemeye bak.zaman geçtikçe daha zor oluyor.

Kolay gelsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam kiracılar kötü niyetli değiller birkaçı dışında. Ben sadece birsürü kişiyi aramadan saçma sapan dertlerini dinlemeden sözleşmemdeki parayı en kolay mahkemeleşmeden iki tarafında huzuru bozulmadan nasıl toplarım diye düşünüyorum.

Fakat mahkeme kartını göstermeden bu iş olmayacak gibi hakkaten.

Baya aydınlatıcı oldu Teşekkürler

Takibini yapmaktan yorulduğum dükkanlarım ve ofislerim var hocam. Son 2 yılda nereden nasıl olduğunu anlayamadığım şekilde mirasa kondum. Normalde zaten mühendisim kendi işyerim var. Kendi işime ayıramadığım vakitten çok bu dükkan ve ofislerin kirasına harcamaya başladım. Ne yaptım çözümü söyleyiyim.

Hocam bir tane işi bilen bu konuda iyi sekreter aldım. İlk aldığım kadın olduğundan dolayı karşı tarafa karşı iyi sonuç elde edemedi. Şimdide emekli bir muhasebeciyi tuttum dayı emekli tüm tahsilatlarımı yapıyor. Ben hiç uğraşmıyorum. Tıkır tıkır geliyor kiralar. Tavsiyem birini bul tahsilatçın olsun. Tüm alacak verecek, vergisi vs hepsini bildiği için ve mesleğide para ile ilgili olduğu için çok memnunum. Bu arada tabi ipin ucunu bırakmıyorum elemana güven olmaz.

ExpirE tarafından 05/Eki/22 13:46 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Hocam hem kiracı hemde mal sahibi biri olarak şunu yapıyorum. Ev sahibim bana zam yapmak istediğinde pazarlığı sıkı tutuyorum. makul bir rakamda anlaşıyoruz. daha sonra aynı oranda kendi kiracıma zam yapıyorum. Şuan da bu şekilde.

Bu ay 2500 olan kirama ev sahibi zam yapacak. pazarlık aşamasındayız. 4000 dedi ve ben bu kadar fark vermem. 3250-3500 arasında anlaşacağız. Çünkü bizim buralarda aynı ayardaki daireler 7000 den başlıyor....

Bende 2 ay sonra kendi kiracıma ona göre zam yapacağımı önden söyledim. Yapar geçerim. 

Kendim kiraya geçerken bana tahliye taahhütnamesi imzalattılar. Bende evimi kiraya verirken aynısını imzalattım. 

Ha ben 12 ay kira ödüyorum. Fakat kendi kiracımdan her sene 11 ay kira alıyorum. Her sene ramazan ayında ödediği kirayı bayramda geri gönderiyorum. Prensip olarak almıyorum.  

imza.
Toplam Hit: 4462 Toplam Mesaj: 47
kira kira hukuku kiracı