Kitap Önerilerimizi Bu Başlık Altında Paylaşıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    BEDB1N bunu yazdı

Hasan Âli Yücel klasikler serisiden kitap alan oldu mu ? tüm seriyi almayı düşünüyorum ciltli olarak.

bu Hasan Âli Yücel`in, hikâye-i hayatını okumuş, çok ilginç gelmişti.

Hatırlattığın iyi oldu. ^^7) , bir daha okuyayım.

Cecilia KRULL , My life is going on. LâCassa De Papel...

Black Beatles, Frat Girl...

RitmFarbRacourci tarafından 04/May/18 16:10 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Obur bir Kitap kurdu olarak tavsiyelerde bulunayım

okuduğunuz kitaplarının isimlerini not edin (çünkü zamanla neyi okuduğunuzu unutuyorsunuz) ve kitaplardan alıntılarınızı bir yerde toplayın

Not defteri olur Blog olur vesayre

Okumayı planladığınız kitapları da önceden listeleyin:Ben bunun için Kitapyurdu.com üyeliğiminin favoriler özelliğinden faydalanıyorum.Bir kitabı satın almadan öncede kitap hakkında yazılan yorumlara bakın ben bunun için gene Kitapyurdu.com'dan faydalanıyorum.

Arkadaş tavsiyesiyle bir kitaba başlamayın birinin hoşuna giden kitap bir diğerimiz için azap olabilir :) ve ÇOK SATANLAR LİSTELERİNDEN UZAK DURUN.

İnce eleyip sık dokuduktan sonra okumaya karar verdiğim kitapları internet üzerinden sipariş veriyorum.Hangi site ??? hangi site en ucuz satıyorsa :)

ve mutlaka bir Kindle edinin,Kindle'a verilen para asla boşa gitmiyor

Kitap Tavsiyelerime gelince

Halil İnalcık,Devlet-i Aliyye Osmanlı Devleti üzerine araştırmalar toplam dört cilt 

Erhan Afyoncu,Sorularla Osmanlı İmparatorluğu (Halil İnalcık'ın kitapları akademik dille yazıldığından konuya uzak olanları yorabilir o yüzden bu kitabı okumanız sizin için daha iyi olur)

Ata Nirun'un Adolf'un Kavgası,Ruhlar kitapları hoşunuza giderse diğer kitaplarına bakarsınız

Aytunç Altındal'ın tüm kitaplarını okuyun

Stephen King Mahşer,O,Kubbenin Altında,Hayvan Mezarlığı favorilerimden

Dan Brown'un tüm kitaplarını okuyun lakin bu kitapları okurken bunları bir nevi üst aklın mesajı olarak algılayın

mesela önce Stephen King'ten Mahşer'i ardından Dan Brown'dan Cehennem'i okuyunca üstüne bir de Walking Dead dizisini izleyince adamların ne yapmak istediklerini kolaycana çözebilirsiniz 

İbrahim Artunç İkinci Dünya Savaşı iki cilt ...

İmam-ı Şibli Cinlerin Esrarı

Mete Yarar Darbenin Kayıp Saatleri

Ramazan Kurtoğlu'Nun kitaplarından UZAK DURUN...Tarihçi olduğumdan çok hata çarptı gözüme

Sabahattin Ali'nin tüm kitaplarını okuyun,muazzam harbiden

Haydar Kazgan Galata Bankerleri ??? içinde çok iyi bilgiler barındırmasına rağmen konunun uzmanı olmayanları çok sıkar...AMA neden Borsadan uzak durmanız gerektiğine dair iyi bir rehber :)

Erhan Altunay'ın Paganizm serisini ve Masalcı kitabını okluyun...gene aynı şeyi yazıcam konunun uzmanı olmayanları sıkabilir :)

Stefan Zweig'ın çoğu kitabını okumuşumdur Satranç,Bilinmeyen bir kadının mektubu,Yıldızın parladığı tarihsel anlar,Korku favorilerim

Ligeti-Bilinmeyen iç Asya İslamiyet öncesi Türklerin hayatına dair gayet malumatlı lakin çok sıkıcıdır uyarayım

Paul Sussman Tapınak'In Son Sırrı kenarda köşede unutulmuş lakin Dan BRown'un kitapları seviyesinin üstünde bir kurguya sahip OKUYUN

Kudüs İçin Ölmek Şövalyeler, Rahipler, Müslümanlar ve 1. Haçlı Seferi-Dieter Breuers (Haçlı seferlerinin başlangıcını anlatır mutlaka okuyun)

Jean-Christophe Grange'den birbirLerin devamı niteliğinde iki kitap:''Lontano'' ile başlayan hikaye ''Kongo'ya Ağıt'la'' sona eriyor...Kongo'Ya Ağıt'ta Afrika betimlemeleri muhteşem... ben GRANGE pek sevmem pek ama tüm kitaplarını okumuşumdur

Isaac Asimov'un Vakıf ve İmparatorluk serilerini okuyun (Robot serisini okumadım henüz)

İhsan Oktay Anar tüm kitaplarını okuyun muhteşem ötesi yazmış (sadece Galiz Kahraman'la-Yedinci Gün'ü okumadım)

Dostoyevski Suç ve Ceza,Karamazof Kardeşler,Yeraltından Notlar,Ezilenler,Kumarbaz...bunları mutlak okunmalı benimse favorim Budala ...öküzün teki olmama rağmen kitabın sonunda ağladım amk :) 

benim blogtan kendi beğenime göre hazırladığım bir liste daha önce de burada paylaşmıştım

En Çok Beğendiğim Polisiye-Cinai Romanlar

• 1.Gülün Adı-Umberto Eco
    • 2.On Küçük Zenci-Agatha Cristie
    • 3.Suç ve Ceza-Dostoyevski
    • 4.Dante Klubü-Matthew Pearl
    • 5.Sarı Odanın Esrarı-Gaston Leroux
    • 6.Dedektif Öyküleri-Edgar Allan Poe
    • 7.Beş Küçük Domuz-Agatha Cristie
    • 8.Çakal-Frederick Forsty
    • 9.Cinayet Alfabesi-Agatha Cristie
    • 10.Baba-Mario Puzo
    • 11.Roger Ackroyd Cinayeti-Agatha Cristie
    • 12.Neptün Rüzgarları Altında-Fred Vargas
    • 13.Ve Perde İndi-Agatha Cristie
    • 14.Lord Edgware'i Kim Öldürdü-Agatha Cristie
    • 15.Taştan Hüküm-Ruth Rendell
    • 16.Karanlığın Soluğu-Maxime Chattam
    • 17.Dersimiz Cinayet-Agatha Cristie
    • 18.Siyah Kan-Jean Christophe Grangé
    • 19.Sisle Gelen Yolcu-Jean Christophe Grangé
    • 20.Ölülerin Fısıltısı - Simon Beckett
    • 21.Beklenmeyen Misafir-Agatha Christie
    • 22.Ölümün Kimyası-Simon Beckett
    • 23.Üç Tabut-Carter Dickson

bu da daha az beğenerek okuduğum POLİSİYE Cina-i Romanlar

Okuduğum Diğer Polisiye-Cinai Romanlar

• 1.Bütün Hikayeleri 3-Arthur Conan Doyle
    • 2.Da Vinci Şifresi-Dan Brown
    • 3.Darboğaz-Michael Connelly
    • 4.Doğu Ekspresinde Cinayet-Agatha Cristie
    • 6.Kurtlar Meclisi-Jean Christophe Grange
    • 5.İskemlede Beş Ceset-Agatha Cristie
    • 7.Kızıl Nehirler-Jean Christophe Grange
    • 8.Leyleklerin Uçuşu-Jean Christophe Grange
    • 9.Olasılıksız-Adam Fawer
    • 10.Poe Gölgesi-Matthew Pearl
    • 11.Sis ve Gece-Ahmet Ümit
    • 12.Siyamlı İkizler-Ellery Queen
    • 13.Taş Meclisi-Jean Christophe Grange
    • 14.Çin Portakalı-Ellery Queen
    • 15.Şair-Michael Connelly
    • 16.Fare Kapanı-Agatha Cristie
    • 17.Ejderha Dövmeli Kız-Stieg Larssonn
    • 18.Gulyabaniler Cenneti-Daniel Pennac
    • 19.4'ün Kuralı-Ian Caldwell/Dustin Thomason
    • 20.Cerrah-Tess Gerritsen
    • 21.Doktor March'ın Dört Oğlu-Brigitte Aubert
    • 22.Firavun Ağacı-Agatha Cristie
    • 23.Bella'nın Ölümü-Georges Simenon
    • 24.Kötü Ruh-Maxime Chattam
    • 25.Cinayet İlanı-Agatha Cristie
    • 26.Kanatların Çağrısı-Agatha Christie
    • 27.New Orleans Cinayetleri-Ray Celestin
    • 28.Şah ve Mat-Mario Mazzanti
    • 29.Hercüle Poirot İz Üzerinde-Agatha Cristie
    • 30.Şeytan Yıldızı-Jo Nesbo
    • 31.Sittaford Malikanesi'nin Gizemi-Agatha Cristie
    • 32.16.50 Treni-Agatha Cristie
    • 33.Mezarların Çağrısı-Simon Beckett
    • 34.Siliniş-Tess Gerritsen
    • 35.Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon
    • 36.Hercule'ün On İki Görevi-Agatha Cristie
    • 37.Lontano-Jean Christophe Grange
    • 38.Kongo'ya Ağıt-Jean Christophe Grange

daldan dala atlıyoruz ama idare edin

Travanian-Şibumi sürükleyici bir kitaptır

Şeker Portakalı-José Mauro de Vasconcelos ,,,gerizekalı bir çocuğun hikayesi :)

Albert CAmus-Yabancı,Harper Lee Bülbülü Öldürmek bu iki kitabı okumaYIN...Gayet Overrated

Franz Kafka Dönüşüm bu kitabı okumayın dinleyin Okan BAyülken'in sesinden sesli kitap şeklinde var

MArtı-Jonathan Livinston bunu da okumayın :)

Ahmet HAmdi Tanpınar Saatleri Ayarlama Enstitüsü ve Huzur muhteşem kitaplar...Yazar Türkçeyi öyle bir kullanıyor ki insan kendini mal gibi hissediyor

Gölgesizler Hasan Ali Topbaş ,,,bu kitapta öyle tam bir Türkçe resitali

Huxley-Cesur Yeni Dünya

Mahmut Çetin-Boğazdaki Aşiret içeriğine bakarsınız

Tayfun Er-Erguvaniler bu iki kitabı ard arda okuyun,Soner Yalçın'In kitaplarına bulaşmayın hiç

Machiavelli Prens ??? çok övülür övenlerin niye övdüğünü bilmez :) Tarihçiler dışında çok az kişi içeridiği msjı anlayabilir...IV.MUrad Osmanlı Türkçesine çevirtmiş ve okumuştur (bu da ek bilgi)

Umberto Eco'nun Foucault Sarkacı'yla Prag Mezarlığı kitaplarını OKUMAYIN...iğneyle kuyu kazmak gibi bir şeydir hele Prag Mezarlığı tam bir dez enformasyon bilgiler içerir...Aslında Cizvitleri anlatır,Fetö'nün yapısını anlamak için bakın isterseniz

Aylak Adam-Yusuf Atılgan :) çok kısa ve acaip yorucu insanla taşak geçen bir kitap kirabı okurken kendimi keriz yerine konmuş hissettiğimden şu an bile gülüyorum

Cemil Meriç'in tüm kitaplarını okumayın ders gibi çalışın LEVEL atlatır,gerizekalı köşe yazarları pul pul dökülmeye başlar gözünüzde

İlber Ortaylı İmparatorluğun en uzun yüzyılı,Osmanlı İmparatorluğundan Alaman nüfuzu 

Yılmaz Özdil okumayın gerilersiniz :)

Ayasofya'nın Gizli Tarihi ve Kudus'ün Gizemli Tarihini mutlaka okuyun...Türkiye niye bu halde ve ileride neler olacak yazmış adamlar :) 

Canan Karatay Karatay Diyeti ve KAratay Mutfağı kitaplarını okuyun MUTLAKA,,,medyanın deli muamelesi yaptığına bakmayın şişmansan oku

Yuval Noah Harari  Hayvanlardan Tanrılara Sapiens insan Türünün Kısa Bir Tarihi ve Homo Deus Yarının kısa tarihi...bu iki kitabı çözümleyebilen Yahudi düşüncesi çok iyi anlamıştır,dahası Darwin Teorisinin kaynağını

yeter mi ? aklıma ilk gelenler bunlar 

ha bu arada bir tane Kur'an Meali okuyun... okuyabilirseniz bir tane Kur'an Tefsir,bir tane Siyer,Hadis ve İlmihal kitabı okuyun...Her mevzuda acaip şekilde gelişirsiniz,Kralını tanımazsınız...Ne olacağı yazılmış halde önünüze sunulmuş daha ne istersiniz 

konu olarak kitap tavsiyesi isterseniz okuduğum oranda yardımcı olurum ister PM'den ister buradan

Acaip derecede agresifim !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    BEDB1N bunu yazdı

Hasan Âli Yücel klasikler serisiden kitap alan oldu mu ? tüm seriyi almayı düşünüyorum ciltli olarak.

İs bankasindan bahsediyorsan hocam binlerce kitap var :/

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı
    KarakartaL bunu yazdı

Fırsat buldukça Sigmund Freud bütün kitapları okunmalı

Sanmiyorum. Eski, bir cok bilgi gecerliligini yitirmis. Psikoloji tarihi veya ozu icin okunabilir. Eger okursaniz bu konularda sonradan neler hazildigini neler bulundugunu da okumalisiniz.

Bu konuda tavsiyeniz varsa alabilirim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

Ahmet haldun tezioğlu Metehan - Benim Vazgeçilmezim :) 

Ahmet haldun tezioğlu  çiçi han

Ahmet Haldun Terzioğlu Kürşad Aşina Chie-Shuai  bunları  tavsiye ederim  

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Kurandan bazlayin. ama insan elinden cikmis gibi degil yaraticinin elinden cikmis gibi okuyun. Cok sey katacaktir. 

İncil , tevrat. Bu ucluyu bitirmekte fayda var öğretir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    samato bunu yazdı

Kurandan bazlayin. ama insan elinden cikmis gibi degil yaraticinin elinden cikmis gibi okuyun. Cok sey katacaktir. 

bu Tevrat var ya, çok ilginç. acaip ritüeller var. ve çok fazla tekrar var. okurken beyin ............ geçiriyorum.

Kur'an-ı ayetlerin iniş sırasına göre okuyupta kendini farklı hisseden var mı?

şu anki Toplanmış halini olduğumda, hiç iyi gelmedi. @@s)

hangi yayınevinde, Kur'an-ı , ayetlerin iniş sırasına göre basmış. bilen var mı?

@Janitschar ,@@,) kaç senede okudun bunları? @Blackhammer isimli üyenin de dediği gibi, ömür kısıtlı, hepsini okumaya Ömür yetmez. ^^D)

birşey daha yazacaktım sana @janitschar , ama Ne? Hâh hatırladım. Okumayın deyince, direk okuyasım geliyor ^^D) Yasaklar, tatlı geliyor.

Cümle uzun olmasa da, özne`yi virgül ile Ayırmak, hoşuma gidiyor. ^^D AcemOğlu Daron. ^^D )

Diğer konu: Batur enes, kitlenmiş. Haşmetlimissss Kıymetlimissss @Lite`rat`ur , Noktalama işaretlerini yanlış kullansam da, kullanmak hoşuma gidiyor. keyfime göre kullanıyorum. vAllahi @Futurist`i çok seviyorum. keşke gelse. şahsen sitedeki Ruhen nadir ender Pozitif insanlardan biri. kezâ, @SkynetX , ve şu an nik/ismini hatırlayamadığım bir iki kişi dâhâ, var. Hâh , birini daha hatırladım : @italien. bu arkadaş da, nerelerde ise?

RitmFarbRacourci tarafından 05/May/18 22:12 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    samato bunu yazdı

bu Tevrat var ya, çok ilginç. acaip ritüeller var. ve çok fazla tekrar var. okurken beyin ............ geçiriyorum.

Kur'an-ı ayetlerin iniş sırasına göre okuyupta kendini farklı hisseden var mı?

şu anki Toplanmış halini olduğumda, hiç iyi gelmedi. @@s)

hangi yayınevinde, Kur'an-ı , ayetlerin iniş sırasına göre basmış. bilen var mı?

@Janitschar ,@@,) kaç senede okudun bunları? @Blackhammer isimli üyenin de dediği gibi, ömür kısıtlı, hepsini okumaya Ömür yetmez. ^^D)

birşey daha yazacaktım sana @janitschar , ama Ne? Hâh hatırladım. Okumayın deyince, direk okuyasım geliyor ^^D) Yasaklar, tatlı geliyor.

Cümle uzun olmasa da, özne`yi virgül ile Ayırmak, hoşuma gidiyor. ^^D AcemOğlu Daron. ^^D )

Diğer konu: Batur enes, kitlenmiş. Haşmetlimissss Kıymetlimissss @Lite`rat`ur , Noktalama işaretlerini yanlış kullansam da, kullanmak hoşuma gidiyor. keyfime göre kullanıyorum. vAllahi @Futurist`i çok seviyorum. keşke gelse. şahsen sitedeki Ruhen nadir ender Pozitif insanlardan biri. kezâ, @SkynetX , ve şu an nik/ismini hatırlayamadığım bir iki kişi dâhâ, var. Hâh , birini daha hatırladım : @italien. bu arkadaş da, nerelerde ise?

İncil ??? Tevrat ??? okuyalımda,,,ham bilgiyi işlevsel hale getirecek kadar bilgi birikimimiz yoksa okuduklarımız havada kalıyor...

Batıya yön veren metinler 4 cilt Alev Alatlı bu kitabı okuyun (direkt İncil-Tevrat veya diğer kutsal metinler yerine bu kitapları okumak daha faydalı) ...Alev Alatlı'nın kitapları da okunması zordur ve birikim ister

Alev Alatlı'dan laf açıldı devam edelim :) Orda Kimse var mı serisi güzeldir,şahanedir lakin 2000'li senelerin başında daha değerli içeriğe sahipti şimdi içerik biraz gücelliğini kaybetmiş gibi

Alev Alatlı'nın Schrödinger'in Kedisi kitabını okumanızı tavsiye etmem :)

Yukarıda listesini verdiğim kitapları okumak kaç sene mi aldı ??? verdiğim listeler okuduklarımın çeyreği bile değildir,Orta 2 sınıftan beri sabahın köründe kalkar sabahçı isem okul saatine değin okurdum.Ansiklopedi falan okurdum çocukken gazetelerin verdiği...Hayat Ansiklopedisi,Gelişim Hachette bir de 4.ciltlik bir andisklopedi vardı en çok okuduğum onun adını hatırlamıyorum şu an :) (Memo Larouusse'muş kısa bir google aramasından sonra buldum hehehe ediT)

Sınav zamanı sınava çalışmaz kütüphanede kitap okurdum,Üni.'de de aynı durum devam etti,Notlarım bundan ötürü hep düşüktür :) 

İneğin teki gibi bir profil canlanmasın zihninde,okul zamanı gayet sosyal ve popüler biriydim.Abuk subuk işlere vakit harcamayınca zaman gayet de yetiyor.

aklıma gelmişken Eric Hoffer'ın Kesin İnançlılar MUTLAKA OKUYUN...kendimi Eric Hoffer Dayı'ya benzetiyorum

eskiden Roman okumazdım,yukarıda verdiğim roman tavsiyelerini son 7-8 senede okumuşumdur...Metro'da Otobüste transa geçtiğin an hiçbir şeyi duymaz oluyorsun,bazen ineceğin durağı kaçırdığın da olmuyor değil :)

Kitapçı raflarındaki çoğu kitabı okumuşumdur,

Okumanın zararları ??? Okuduğunuz doğruluğundan yüzde yüz emin olduğunuz (misal bir konu hakkında elli kitap okumuşunuzdur artık o konu hakkında bilgiyi Değerlendirme yani son en tepe basamağına gelmişinizdir) bir konuda mevzu açılır arkadaş ortamında...Mevzuyu etraflıca anlatırsın övgü beklerken millet sana gerizekalı gözüyle bakar ve sağdan soldan gazetelerden,köşe yazarlarından,ekşi sözlüklerden edindiği kıt bilgiyle cevap verip delirtir seni ahahaha

Çünkü toplum geçim derdinden hayat şartlarından okuyamadığından-düşünemediğinden,ağır bir zihin kontrolü altında ve sen bunu % 100 doğru saf bilgiyle bile aşamıyorsun.

Sonra susuyorsun millet seni hepten Mal sanıyor :) 

Okumayın dediğim kitaplar bunlar da tavsiye niteliğinde,okursunuz hem zaman para kaybedersiniz :) size kalmış

Her gece yatmadan önce bir Kur'an Suresi okuma adetim vardır,bazen bir ayeti okuduğumda o an yaşadıklarımızla veya memleketin ahvaliyle o kadar denk geliyor ki şaşırıyorsun :) ve o problemin yakın gelecekte nasıl çözüleceği şak diye aklında beliriyor ve hayret ediyorsun ben bu ayeti daha önce niye görmemişim diye..

Kur'an 'ı nüzul sırasına okursanız,Ayetin indiği zamanda hangi olayların yaşandığını bilmek daha yararlı oluyor...Yanisi salt Meal okumaktan ziyade Hadis'le yoğrulu Tefsir okumak daha yararlı

ama mesela bir Elmalılı Tefsiri 10 cilt :) okumak anlamak ağır sebat ister,ben okumadım henüz...

İlluminati/Entrika Çemberi Texe Marrs bu kitabı da okumayın

Umberto Eco'nun 1204 İstanbul'un Haçlılarca işgalini anlatan Baudolino kitabını da okumayın 

dün gece buraya yazarken okuduğum tüm kitapların envanterini çıkarmaya karar verdim,çünkü hangi kitapları okuduğumu unutmaya başladım artık

aklıma geldikçe tavsiye kitapları yazarım

mesela: Yılmaz Öztuna Bir Darbenin Anatomisi ve II.Abdülhamid kitaplarını okuyun üstüne Burak Turna'nın Osmanlı'nın Gizlenen İşgali 1909'u okuyun,niye GEzi Olaylarının Gezi parkında başladığının şifresini anlarsınız...Ben bunu buradan anlatırsam okuyanda direnç-nefret gelişir başedemem :) bilgiyi bireyin kendi başına yapılandırması en doğrusu...

Sultan Abdülhamid-Francois Georgeon bu kitabı da üstüne okursanız muazzam çıkmayan bir cila atmış olursunuz,bu kitapta Abdülhamid övgüsünden hamasetten uzak olduğundan iyi bir kaynaktır

Michael Sikkofield'in blok yazılarını da okumayın :) muazzam bilgi açığı var dahası pusulası da şaşmış

neyse laf uzadı,Tarih,Uluslarası İlişkiler,Gizli Örgütler,Seri Katiller konusunda uzmanım desem kendimi övmüş olmam,hayatımı yıllarımı vermişim okuyup araştıracam... gözlüksüz belediye otobüsünün yazılarını okuyamıyorum yalnız :) tavsiye isteyenlere her türlü yardım ederim...

öpüyorum herkesi !

Janitschar tarafından 06/May/18 00:50 tarihinde düzenlenmiştir

Acaip derecede agresifim !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

Eğer sıkıcı bir pazar günündeyseniz, aklınıza geçmişteki güzel anılar Misal radyo da tiyatro dinlemek, ya da soğuk bir kış sabahında harıl harıl kar yağarken en sevdiğiniz çizgi filmi sıcak bir çay eşliğinde izlemek gibi hasretini çektiğiniz bazı şeyler varsa Kirpinin Zarafeti (Muriel Burbery) adlı kitabınızı okumanızı tavsiye ederim. Kitapta pariste bir apartmanda kapıcı olan ve Sanat tarihi antik çağlar ve bir çok konuda bilgi sahibi ayrıca lev adında bir kedisi olan madam michel 13 yaşında intihar etmeye çalışan babası eski bakan olan, Anayasa adında bir kedisi olan ve günlük tutan Palome, ve sonradan gelip apartmana levin ve kitty adlı iki kedisiyle yerleşen kakuo ozu arasındaki güzel arkadaşlıkları bize anlatiyor. Kitap çok güzel pasajlar içeriyor. Misal "Bir ritüel halini aldığında, küçük şeylerdeki büyüklüğü görme yeteneğinin merkezini o oluşturur. Güzellik nerededir? Diğerleri gibi ölmeye mahkum büyük şeylerin içinde mi, yoksa hiçbir iddiada bulunmadan, anın içine bir sonsuzluk tomurcuğu yerleştirmeyi bilen küçük şeylerde mi?" ve yine " Eğitim nasıl da enfes bir düzenbazlıktır!" gibi çok güzel pasajlar içeren ancak sonu sizi öfkeden çıldırtacak bir şekilde biten ölmeden önce mutlaka okunması gereken kitaplardan biri. İyi okumalar...

(Dikkat ettim. Umarım imla ve yazım hatası yoktur. )

İts My Life. NOW or NEVER
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    blackglove bunu yazdı

Eğer sıkıcı bir pazar günündeyseniz, aklınıza geçmişteki güzel anılar, Misal; radyo da tiyatro dinlemek, ya da soğuk bir kış sabahında harıl harıl kar yağarken en sevdiğiniz çizgi filmi sıcak bir çay eşliğinde izlemek gibi hasretini çektiğiniz bazı şeyler varsa, Kirpinin Zarafeti (Muriel Burbery) adlı kitabınızı okumanızı tavsiye ederim.

Kitapta pariste bir apartmanda kapıcı olan ve Sanat tarihi, antik çağlar ve bir çok konuda bilgi sahibi, ayrıca Lev adında bir kedisi olan madam michel, 13 yaşında intihar etmeye çalışan, babası eski bakan olan, Anayasa adında bir kedisi olan, ve günlük tutan Palome, ve sonradan gelip apartmana Levin ve Kitty adlı iki kedisiyle yerleşen, Kakuo Ozu arasındaki ,güzel arkadaşlıkları bize anlatiyor.

Kitap çok güzel pasajlar içeriyor. Misal "Bir ritüel halini aldığında, küçük şeylerdeki büyüklüğü görme yeteneğinin merkezini, o oluşturur. Güzellik ,nerededir? Diğerleri gibi ölmeye mahkum, büyük şeylerin içinde mi; yoksa hiçbir iddiada bulunmadan, anın içine bir sonsuzluk tomurcuğu yerleştirmeyi bilen, küçük şeylerde mi?" ve yine " Eğitim, nasıl da enfes bir ,düzenbazlıktır!" gibi çok güzel pasajlar içeren, ancak sonu sizi öfkeden çıldırtacak bir şekilde biten, ölmeden önce, mutlaka okunması gereken, kitaplardan biri. İyi okumalar...

(Dikkat ettim. Umarım imla ve yazım hatası yoktur. )

yanlış anlaşılmasın: benim de öyle çok büyük, YazımVeİmla bilgim yok. Kezâ , ben de Mobil`den yazıyorum.

Ancak, kendime göre düzeltmek, hoşuma gidiyor. Çünkü, böylesi dâhâ anlaşılabilir oluyor gibi. tabii, bence.

İsteyen istediği gibi yazabilir.

Neticede, burada akademik statü peşinde değiliz, yada kovalamıyoruz.

şahsen, Şöyle birşey olursa, cidden çok sevinirim:

Hânî, en azından, Sıralı cümlelerde Virgül(,) ve Nokta(.) kullanabilir, ve tabii en önemlisi, Kabaca 25-30 Kelimeden Sonra -Mobil`de(Cepte) dahi olunsa-, en azından 2Kez Enter(yada Giriş{onay} Tuşuna) basılsa, Mobil`den ilgili üyenin mesajının takibi, Daha kolay oluyor.

Tabi bu benim görüşüm. Bağlayıcılığı yok.

Bundan sonrası @Janitschar `a ve kendime Notlarım.

Yuval Noah Harari , Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, insan Türünün Kısa Bir Tarihi ve Homo Deus, Yarının kısa tarihi...bu iki kitabı çözümleyebilen "Yahudi düşüncesini" çok iyi anlamıştır,dahası Darwin Teorisinin kaynağını... (bunlar, KitapEvinin çok satanlar sütünündaki kitaplar. ÜstünKörü bakmıştım. bana da gayet ilginç gelmişti. )

Machiavelli Prens ??? çok övülür övenlerin niye övdüğünü bilmez :) Tarihçiler dışında çok az kişi içeridiği msjı anlayabilir..(Bu adamın [yani Machiavelli`nin] Savaş Sanatı adlı bir kitabını okumuştum, Sun Tzu`nunki ile beraber, dehşet gelmişti. ^^D) Evet, iyi kitaplardı, ama insanı kötü davranmaya sevk edebilir. @@,) )

Ahmet HAmdi Tanpınar "Saatleri Ayarlama Enstitüsü" ve "Huzur" muhteşem kitaplar...Yazar Türkçeyi öyle bir kullanıyor ki insan kendini mal gibi hissediyor ( SaatleriAyarlamaEnstitüsü ne cidden bir bakasım var. )

Erhan Altunay'ın "Paganizm serisini" ve Masalcı kitabını okluyun...gene aynı şeyi yazıcam konunun uzmanı olmayanları sıkabilir :) ( Paganizm e baktığım dönemde, civarda bulamamıştım. keza 2. kitap da çıkmamıştı , o ara. hatırlattığın , iyi oldu. )

Ata Nirun'un Adolf'un Kavgası,Ruhlar kitapları hoşunuza giderse diğer kitaplarına bakarsınız ( bu Ata Nirun`un Aura`sı çok ilginç ^^D. bana niyeyse, KızılDerili`leri anımsatıyor. Muhtemel, giydiği yelekten, ve taktığı metalimsi kravat benzeri şeyden.)

okuduğunuz kitaplarının, isimlerini not edin (çünkü zamanla, neyi okuduğunuzu unutuyorsunuz) ve kitaplardan alıntılarınızı, bir yerde toplayın[ KESİNLİKLE.]

Not defteri olur, Blog olur, vesaire.

Okumayı planladığınız kitapları da, önceden listeleyin:Ben bunun için, Kitapyurdu.com üyeliğiminin ,favoriler özelliğinden faydalanıyorum.

Bir kitabı satın almadan öncede, kitap hakkında ,yazılan yorumlara bakın.(KESİNLİKLE) ben bunun için gene, Kitapyurdu.com'dan faydalanıyorum.

Arkadaş tavsiyesiyle` bir kitaba başlamayın. birinin hoşuna giden kitap, bir diğerimiz için, azap olabilir. :) (Kesinlikle)ve ÇOK SATANLAR LİSTELERİNDEN ,UZAK DURUN.
    @@,)

Sonra susuyorsun, millet seni hepten, Mal sanıyor :) [^^D) Tamam tamam, biraz saflık var. ^^D ]

Çünkü toplum, geçim derdinden, hayat şartlarından, okuyamadığından-düşünemediğinden,ağır bir zihin kontrolü altında, ve sen bunu %100 doğru, saf bilgiyle bile, aşamıyorsun.

Batıya yön veren metinler, 4 cilt ,Alev Alatlı, bu kitabı okuyun. (direkt İncil-Tevrat veya diğer kutsal metinler yerine, bu kitapları okumak, daha faydalı)

Favouried, filed, Classified, Bookmarked. ^^D)

RitmFarbRacourci tarafından 06/May/18 17:50 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 7471 Toplam Mesaj: 72
tavsiye kitap harari 1984