folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Kıyameti İnsan Oğlu Getirmez Mi?

Kıyameti İnsan Oğlu Getirmez Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bir bu alem de bizmi yaşıyoruz beli inancdan yoksunsunsun beli kıyamet sadece insan oğlu için değil tüm gezegenler için olacak ve orada bulunan tüm varlıklar için anladın mı şimdi?? 

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:
    -----------------------------

Soruyu hepiniz yanlış anlamışsınız. Adam diyorki teorik olarak bir seri katil çıkıp tüm insanları öldürüp intihar etse ne olur. Siz kıyametin tüm evrene geleceğinden aydaki adamdan , atom bombasının etkisinden filan bahsetmişsiniz. Sorunun arkasındaki mantığı anlamak bu kadar mı güç.

Böyle bir olay olursa, deccal kime gelecek, mehdi nereye inecek, böyle bir olay olacak olsa, bu, kıyametin kuranda yazdığı gibi gerçekleşmesi için bizzat allah tarafından durdurulacak mı?

benim sorum buydu siz bu soruya cevap veriyosanız verin, saçma sapan konuşup da konuyu meşgul etmeyin. Herkesin inancı kendine. Ben burda müslüman olarak bu soruyu sorsam bu kadar iğnelemeye çalışmazdınız. 

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tengri bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

Soruyu hepiniz yanlış anlamışsınız. Adam diyorki teorik olarak bir seri katil çıkıp tüm insanları öldürüp intihar etse ne olur. Siz kıyametin tüm evrene geleceğinden aydaki adamdan , atom bombasının etkisinden filan bahsetmişsiniz. Sorunun arkasındaki mantığı anlamak bu kadar mı güç.

Böyle bir olay olursa, deccal kime gelecek, mehdi nereye inecek, böyle bir olay olacak olsa, bu, kıyametin kuranda yazdığı gibi gerçekleşmesi için bizzat allah tarafından durdurulacak mı?

benim sorum buydu siz bu soruya cevap veriyosanız verin, saçma sapan konuşup da konuyu meşgul etmeyin. Herkesin inancı kendine. Ben burda müslüman olarak bu soruyu sorsam bu kadar iğnelemeye çalışmazdınız. 

ulan forum da konu açmışsın insanlar sana cevap yazmış ve saçma sapan demişsin madem böyle bir şey beklemiyordun yakın cevrene soraydın milet cevap yazmış bir de tersliyorsun mileti aq

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Tengri bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

gayet düzgün sana o kadar cevap yazdım onu okudunmu?

hem senin inanışına göre yeryüzünde 1 tane bile canlılık faaliyeti gösteren canlı kalmasa bile,evrimleşip kendi kendine oluşur..

nasıl olsa 0 sayılan ihtimalle bile yeryüzünde bu kadar canlı oluştuysa,tekrar neden olmasın dimi?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

İsrafil boruyu üfleyecek diye bir olay yok hocam.Sadece boru üflenmesi olayı var.Belki de bir insan üfleyecek,belli değil.Belki de rüzgarın sesi olacak.Ya da bir bombanın uğultusu.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

güzel kardeşim zaten ahir zamanı böyle geliyor, inancının olup olmaması birşeyi değiştirmiyor ki :)

bu kadar sofistike düşünmene gerek yok hani..

en basitinden ozonun delinmesi vs vs vs..

büyük bir kalkan görevi, hadi dine vs inanmayan ( ki inanmak zorunda değil ) insan bilime de inanmıyorsa büyük cehalet içindedir.

bana göre " 0 " varlık tır.

bunu evrende yaşayıp ama düzeni anlamlandıramama olarak ilişkilendirebiliriz.

sorgulamak güzel şeydir, yalnızca inancın sınırları içinde.
    ha nolmuş sınırlarım dışına çıktıysam dediğinizde ; değişen birşey yok ama daha da karmaşık bir hale düşeceğiniz aşikardır.

daha üst boyut, kendini tanımamazlıktır. insan kendi bilinci içinde bir karmaşıklık yaşamıyorsa, dış dünya ile ilgili de düşünceleri aynı orantıdadır.

bu elinizi sevip yaprağa da aynı saygıyı duymak manasını taşır. ( koruma sevme vs vs )

sen ne kadar hırpalarsan o ağaçtaki dalları o derece yakınlaşırsın amansız sona.

ama hep düşündüğüm birşey var ;

şimdi darvinciler teoriciler vs vs ciler atlayıp maddeden geldik demesin lütfen insan gibi yazıyorum insan gibi cevap istiyorum.

ya bu düzenin muhteşem bir kurucusu olmalı diye hiç mi akıl etmediniz herşey bir tanrı parçacığından mı geliyor ?

cern'de çalışan bilim insanlarının yarısından çoğu hiç bir dine mensup değil, ama  neden " tanrı parçacığı " olarak isimlendiriliyor? onlarda aslında bir mucize eseri ya da doğuştan uzak h2o5' gibi materyallerden mi geldiğini hala kestirebilmiş değil.

onun için herhangi bir bir dine mensup olmanız önemli değil, yaratıcı ya da siz nasıl adlandırıyorsanız o muhteşem düzenin kurucusunu aklı selim olarak düşünmeniz gerektiğini düşünüyorum.

sizi bir yaratıcının olduğuna iknada etmiyorum, ama bir yaratıcımız var. ve ottan gelip tekrar ota gidiyoruz diye bir düşünceyi savunmuyorum.

bu anlatım saygı çerçevesi içinde anlatılmıştır hede hödü hödük gibi ooo aman ateist, darvinci, dinci diye bir yaklaşım sergileyen bu ortamda onlarca insan var ki, o yüzden dolayı saygınızı böyle konularda yitirmemenizi karşılıklı empati yapmanızı tavsiye ediyorum.
    --

kendime göre yorumlamak istiyorum birde,

alemlerin yaratıcısı olan Allah bundan 1400 sene önce, bir çok şeye dikkat çekmiştir.

hayatın her alanından kelamı ile insanlara yol gösterici, öğretici, uyarıcı, özletici, aşkı, sevgiyi, hoşgörüyü vs vs aklınıza beşeri ve doğal faktörlerden ne geliyorsa hepsi yüce kelama nakş ettirilmiş vaziyette.

kısaca bir örnek vermek istiyorum, sevgili karşıt görüşlü müridler ordan burdan atlamazsa sevinirim. bilginin doğruluğu her zaman benim için esastır, isterse yeni peygamber gelsin yinede yüce kelamın bilgisinden şaşmam.

şöyle ki ;

"O gün Evren’i kitabın sayfalarını katlar gibi düreriz. Ve onu yaratılışa ilk başladığımız duruma iade ederiz. Bu, üzerimizdeki bir vaattir. Elbette, gerçekleştireceğiz"

"İnkar edenler gökler ve yer birbirleriyle bitişik iken onları ayırdığımızı görmüyorlar mı?

Ve göğü kuvvetimizle kurduk, muhakkak ki onu genişletmekteyiz."

bu iki ayetten anladığımız olay taaaaa 1400 sene önceden bildirilen, hadi değiştirildi diyelim 18 19 yy'da Evren tek bir bütünlükten parçalanıp ayrıldığını ve bu ayrılma sonucu oluşan evrenimizin genişlediği kanaatine varamayacak kadar bilgisiz kalınamaz.

tarih boyunca tüm inançlar veyahut inanmayanlar;

evren'in bir başlangıcı olduğunu ve evren'in bir sonu olacağını savunmuşlardır.

hadi tarih boyunca değiştirilen tüm kitaplara da bi göz atalım buna kur-an ı kerimin de değiştirildiğini de farz sayarak (ki öyle birşey olmamıştır ve olmayacaktır sadece empati kurmaya calışıyorum ) ;

zebur tevrat incil birbirinden önce / ve sonra gelen her peygamberi onaylamakta.

incilin değiştirilmiş halinde olan paraklitte de, hz isa a.s' efendimizde o muhteşem insanı hz. muhammed (s.a.v) efendimizi müjdelemiştir.

yani kısacasını söyle bitirmek istiyorum ;

rahman ve rahim olan Allahın adıyla

" Eğer kendisine dokunan bir sıkıntıdan sonra tarafımızdan bir rahmet tattırsak der ki: “Bu benimdir! O saatin geleceğini de sanmıyorum. Efendime döndürülsem bile, muhakkak O’nun katında benim için daha güzel şeyler vardır.” İnkarcılara biz elbette yapmış olduklarını haber vereceğiz ve elbette o çetin azabı onlara tattıracağız. "

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Tengri bunu yazdı:

ErotikPanda bunu yazdı:

Tengri bunu yazdı:

GusFring bunu yazdı:

Bahsedilen kıyamet dünya da değil evrende olacak bir şey. Dediğin gibi tüm bombalar patlatılırsa ancak dünya zarar görür.

eee kuran da dünyadaki insanlara indi uzaylalıra inmedi değil mi?

kuran tüm alemlere inmiştir....

Yazdığım gibi git öncelikle kuranın türkçe mealini oku içinde tüm sorduğun ve soracağın cevaplar var dinsiz imansız gayrimüslim canım kardeşim

hoca kuranı okudum zaten. Muhammed bize geldi değil mi dünyaya? Kuranda yazıyor mu hiç başka gezegenlerde hayat olduğu? Konuyu saptırmayın.

yazdığın cümledeki saçmalıklara bakarsak kuranı okumadığın belli oluyor.

Kuranda boy boy yazar kuran son kitaptır ve tüm alemlere gelmiştir diye.

kuran meallerini çok iyi incelersen eğer insanlık dışında dha bir çok biçimi ve yaşam dünyası farklı Allah'ın yarattığı varlık olduğunuda görürüsün.

muhammed insandır fakat tüm alemlere kuran eşliğinde doğru yolu göstermesi için gelmiştir.

kısaranı okudum demişsin okumadığın, en azından isteyerek ve anlayarak derinlemesine okumadığın her halinden belli.

sana diyorum ki, adam gibi okursan sorduğun ve soracağın bütün cevapları orada bulabilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

kimseyi hiç bir durum için zorlamaya hakkınız yok beyler, arkadaş bir soru sormuş açıp oku da demeyin.

sadece sorulan soruları yanıtlayın. örnek gösterin zaten o esnada gösterdiğiniz örnekler hakkında ilgisi olacaktır / istesede istemesede.

olmadı, yanına gidin sevin okşayın :F ( dövmekten kastım değil ) güler yüzle tartışma adabı içinde.

ama bu kadar birbirinize laflarınızı irdeletmeyin, herkesin düşüncesi kendine.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek

Tengri bunu yazdı:

Arkadaşlar benim inancım yok ve bu konuyu tartışma çıkarmak için açmıyorum sadece beyin fırtınası yapmak için açıyorum. 

Şimdi insan oğlu 2 ufak atom bombası ile japonyayı nerdeyse yok edicekti. İnsanlar istese,  tüm atom bombalarini patlatsa dünyada insan canlı yaratık hiç bişi kalmaz haksızmıyım? 

Eee dünyada canlı kalmayınca dünya boş boş napıcak? Kıyamet gelmiş olcak, hani israfil boruyu çalcaktı? Yoksa Allah insanların işine karışıp bombaları etkisiz hale mi getircek?

Tartışmak serbestir. :) Saygısızlık etmemek şartıyla.

Hocam öncelikle Japonya'ya attığı nükleer silahlar ufak çaplıydı (günümüze göre) yani bir ülkeyi değil ama iki şehiri haritadan silecek kadar.

Nükleer silahlar konusunda ''dehşet dengesi'' dene bir durum var,herkes elinde tutar ama ateşleyemez,birisi bunu yaprasa atılana ve tehdit olarak görenlere de silah kullanma hakkı doğar,soğuk savaş kavramı da buradan türeme zaten.Ülkeler ellerindeki silahların tümünü kullanırlarsa dünya nükleer çöplüğe döner,orası belli ama kısa ve uzun vadede hayatta kalanlar olacaktır,kör noktaların olması muhtemel,lakin sonrasında yaşanacak nükleer kış peşinden neler getirir orası muamma.

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Lan hem böyle bu nükler bomba ile dünyayı kurutun diyelim uzayda ki astoronotlar yenden bir şeyler yaparlar :D

Toplam Hit: 12700 Toplam Mesaj: 108